Strona główna

Zakończyli sezon działkowy

2
Napisany dnia: 12.09.2014, 23:01 , Tagi: Brak

Kilkudziesięciu działkowców zrzeszonych w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Nasz Ogródek” w Jaśle świętowało w zeszłą sobotę Dzień Działkowca. W tegorocznych obchodach cyklicznego święta towarzyszyło im grono zaproszonych gości.

<<FOTORELACJA>>

Dzisiejszymi dożynkami kończymy sezon działkowy. Oczywiście jest to termin umowny. Dopóki jesteśmy na naszych działkach, a praktycznie jesteśmy tutaj okrągły rok, to i sezon – mimo, że w uśpieniu – trwa cały rok. Przychodzimy tutaj i w zimie, aby doglądnąć nasze niewidoczne spod śniegu cacuszka, dokarmić koty, chociaż tego robić nie wolno, ale też i podoglądać gospodarskim okiem nasz ogród, nasze wspólne dobro – powiedział na wstępie oficjalnego otwarcia wydarzenia Jan Paweł Łucki, prezes zarządu ROD „Nasz Ogródek” w Jaśle. Podziękował on również wszystkim osobom, którym problemy i potrzeby jasielskich działkowiczów nie są obojętne i którzy na różne sposoby okazują im życzliwość i udzielają cennego wsparcia.

Dożynki stanowiły dla działkowiczów sposobność do dyskusji na temat aktualnych problemów ogrodu, m.in. niszczących go regularnie podtopień. Podczas obchodów odbyła się również ceremonia wręczenia odznaczeń związkowych, przyznanych na wniosek zarządu „Naszego Ogródka” osobom szczególnie dla niego zasłużonym. Odznakę „Za zasługi dla Polskiego Związku Działkowców” otrzymał wiceburmistrz Jasła Antoni Pikul, z kolei srebrną odznaką „Zasłużony Działkowiec” uhonorowano Adama Jędrysika. Wyróżnienia wręczyli członek Prezydium Okręgowego Zarządu Podkarpackiego PZD Jan Skóra oraz prezes zarządu „Naszego Ogródka” Jan Paweł Łucki.

Wśród przybyłych na wydarzenie gości znaleźli się – oprócz wspomnianego wyżej Jana Skóry  poseł na Sejm RP Bogdan Rzońca, zastępca burmistrza Jasła Leszek Znamirowski oraz komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle Wiesław Latoszek. W ramach tradycyjnego obchodu ogrodu działkowicze zapoznali ich z jego bogactwami. Goście dokonali również wpisu do Kroniki Ogrodu. Na ręce Jana Pawła Łuckiego przekazane zostały listy gratulacyjne od wojewody podkarpackiego oraz komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.

Imprezę zakończyła zabawa ogrodowa.

Jakub Hap
fot. Jan Paweł Łucki

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Pikuś
dnia 13.09.2014, 15:24
Ocena
komentarza:
2
Życzę działkowiczom aby im powódż nie zalewała działek!
@ asia
dnia 15.09.2014, 08:28
Ocena
komentarza:
-1
czy to są działki za mostem na Gamrat ?
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Kuba Procanin znów staje do walki z rakiem

   

  Tego chłopaka nikomu nie trzeba przedstawiać. Kuba Procanin, zaledwie dwa tygodnie temu wraz z kolegami z drużyny cieszył się z awansu do II ligi. Teraz siatkarza z Jasła czeka kolejna trudna walka, w której rywalem jest nowotwór.

 • Grzegorz Schetyna był w Jaśle

  Do Jasła przyjechał szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, a wraz z nim prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oraz posłowie Joanna Frydrych i Zdzisław Gawlik. Politycy spotkali się ze strażakami, którzy przez całą noc zabezpieczali domy jaślan przed podtopieniami...

 • Mateusz Mijal i jego nowy singiel

  "Wiem już czego chce"- to tytuł nowego singla Mateusza Mijala. Czy utwór stanie się hitem tegorocznych wakacji? - Jest to taneczny utwór połączony z nowoczesnym brzmieniem – zdradza artysta.

 • PILNE! Ropa przekroczyła stan alarmowy. W powiecie liczne podtopienia

   

  Na rzece Ropie przekroczony został stan alarmowy. W wielu miejscowościach powiatu jasielskiego dochodzi do lokalnych podtopień.

 • Smród nas zabija!

  Okropny fetor, brud, szczury, zanieczyszczona woda w studni - skarżą się mieszkańcy Wolicy, którzy mają dość życia w sąsiedztwie firmy zajmującej się przetwarzaniem odpadów komunalnych. Uważają, że taka działalność nie powinna powstać na osiedlu domów jednorodzinnych.

 • LOTOS zagra z jasielską „Szóstką”

   

  W Jaśle powstanie nowy ośrodek dla młodych sportowców. Wszystko w ramach rozszerzenia programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM. Dzisiaj doszło do parafowania umowy, w ramach, której beneficjentem programu będzie szkółka piłkarska UKS „Szóstka” Jasło.

 • Wandalom się upiekło!

  Końcem lutego w wielu miejscach miasta Jasła zniszczona została elewacja budynków m.in. firm, szkół oraz bloków mieszkalnych. Właściciele złożyli wnioski o ściganie sprawców, których do tej pory nie ustalono. Sprawa została umorzona.

 • Nauczyciele stracą pracę

  W wyniku reformy oświaty kilkunastu nauczycielom ze szkół podstawowych grozi utrata pracy. Władze miasta czynią starania, aby pedagodzy mieli szansę zatrudnienia w szkołach ponadgimnazjalnych...

 • Wiosenna wyprzedaż „U Leona”. Rabaty nawet do -50%

   

  Tylko teraz w sklepie „U Leona” rabaty nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach kabiny prysznicowe oraz ceramika sanitarna.

 • Z Jasła do Krynicy pociągiem? ANKIETA!

   

  Temat uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Krynica Zdrój – Jasło powraca po dwóch latach nieobecności. Dziś otwiera się szansa na to, aby mieszkańcy Podkarpacia mogli odwiedzać to pełne atrakcji miasto korzystając z pociągu. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105