Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Zarośnięte boisko. Nie ma siłowni ani placu zabaw z prawdziwego zdarzenia. - To dramat – mówią mieszkańcy

87

Mieszkańcy Jasła interweniują w sprawie osiedla Bryły, na którym ich zdaniem nic się nie dzieje. Boisko do gry w piłkę zarasta trawą, siłowni plenerowej jak nie było tak nie ma, a urządzenia na placu zabaw wymagają remontu. - Trzeba wchodzić drzwiami i wychodzić oknami. Na pewno coś by się zmieniło, bo inne osiedla by sobie na to nie pozwoliły – mówi Mariusz Szufnara, były członek Zarządu Osiedla Bryły.

Boisko, czy pastwisko?

Mieszkańców Jasła oburza widok zarośniętego boiska do gry w piłkę na osiedlu Bryły. Spora część działki, na której ustawione są bramki mogłaby być wykorzystywana przez młodzież do uprawiania sportu. Na chwilę obecną nie jest to jednak możliwe. Od dłuższego czasu nikt z miasta nie zaglądał tam z kosiarką. Wszystko porośnięte jest trawą do wysokości kolan. Jedynie podczas wakacji, kiedy realizowane były spotkania z trenerem osiedlowym- boisko nadawało się do użytku.

- W tym momencie to wygląda tragicznie. Tak jeszcze nie było. Mamy młodzież, osoby które mogłyby z tego korzystać, nawet z miasta Jasła, tylko w tym momencie nie można nic zrobić, bo trawa jest za wysoka. Mamy przedstawicieli zarządu, którzy mogliby zareagować, ale na ten moment nic w tym kierunku nie zrobiono. Na moje pisma otrzymuję tę samą odpowiedź, że nie mają pieniędzy – komentuje Mariusz Szufnara, były członek Zarządu Osiedla Bryły. - Tutaj się wychowałem i zawsze było wykoszone, wyplantowane, czysto. Można było grać w piłkę. Ludzie z Jasła przyjeżdżali i mile spędzali czas. Dzisiaj nie mówią, że jest to boisko tylko pastwisko, ale jak miasto przejmowało działkę to byli innego zdania – dodaje.

Bartosz Rak wspomina czasy, kiedy młodzież spędzała dużo czasu na boisku. - To miejsce tętniło życiem. Spotykaliśmy się tutaj z kolegami, graliśmy w piłkę nożną, siatkówkę, kąpaliśmy się w rzece, paliliśmy ogniska. Wtedy sami kosiliśmy boisko. Kiedy wydorośleliśmy to nikt o to nie dba, To jest dramat – mówi. - Dawniej o to dbaliśmy. Mieliśmy nawet szałas przy rzece, żeby się schronić przed deszczem, ale później nam to spalono. Nawet matki z dziećmi przychodziły na boisko i przyglądały się rywalizacji sportowej – dodaje Monika Rak.

Po interwencji jaślan w sprawie boiska i placu zabaw problemowi przyjrzeli się radni Maria Kluz i Krzysztof Czeluśniak.

- Nie miałam świadomości, że to miejsce tak wygląda, bo dopiero niedawno mieszkańcy osiedla Bryły zwrócili się do mnie w sprawie boiska i siłowni, której sprzęt jest zmagazynowany. Rodzice z małymi dziećmi nie mają gdzie wyjść. Boisko jest zarośnięte, są nierówności. Jestem zszokowana, bo za czasów PGR-ów takie były pola. Będziemy na najbliższej sesji pytać pana burmistrza, czy wie jak wygląda to boisko oraz czy ma świadomość jak jest prowadzone – zapewnia radna Maria Kluz.

- Siłownia podobno leży i rdzewieje. Myślałem, że jest to już zrobione. Będę interweniował u burmistrza w tym temacie. Widać osiedle nie ma ani gospodarza ani zarządu – uważa radny Krzysztof Czeluśniak.

Sprzęt kupiony, siłowni nie ma

W 2017 r. osiedle Bryły zdobyło II miejsce w zawodach „Wymiatacze”. 5 tys. zł przeznaczyli na zakup dwóch zestawów sprzętu na siłownię. Jednak od tamtej pory urządzenia leżą w piwnicy Domu Ludowego. O komentarz w sprawach bulwersujących jaślan poprosiliśmy zarówno Henryka Raka przewodniczącego Rady Miejskiej Jasła a zarazem członka zarządu osiedla, jak również przewodniczącą osiedla Zofię Kras. - To boisko nie figuruje jako boisko, tylko plac zielony na terenach miejskich. Kilka lat temu zamontowaliśmy bramki. W okresie wakacyjnym był używany przez trenera osiedlowego i dzieci grały w piłkę oraz ćwiczyły. Odnosząc się do koszenia traw, odbywa się to w ramach prac porządkowych na osiedlach, a wiadomo jak to teraz wygląda. Trawy są koszone coraz rzadziej, sporadycznie – mówi H. Rak. Przewodnicząca osiedla Zofia Kras zapewnia, że dokłada wszelkich starań, aby zgłaszane przez mieszkańców sprawy były rozwiązywane. - Urzędnicy zapisują naszą interwencje w kolejności. W tym roku traktor na boisku był tylko raz. Młodzieży tak naprawdę nie ma zbyt wiele. Po telefonie mieszkanki ul. Kaczorowy dzwoniłam do urzędu, ale wie Pani jaka jest sytuacja – ciężko – usłyszeliśmy.

Plac zabaw przy Domu Ludowym w Bryłach powstał kilkanaście lat temu za kadencji burmistrz Marii Kurowskiej, kiedy osiedle Bryły otrzymało tytuł Najbardziej Europejskiego Osiedla w Jaśle za uzyskanie najwyższej frekwencji w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Za uzyskane środki powstał plac zabaw. Teraz oczekiwania mieszkańców zmieniły się. W związku z tym w 2018 r. została zakupiona działka w sąsiedztwie Domu Ludowego w celu zagospodarowania jej pod plac zabaw i siłownię plenerową. Problem w wykonaniu tej inwestycji jak zwykle tkwi w pozyskaniu środków.

Jak wyjaśnia przewodnicząca, zgłosiła projekt do Budżetu Obywatelskiego na ten cel, jednak nie uzyskał wystarczającej liczby głosów. - Złożyliśmy wniosek, niestety nic mi z tego nie wyszło. Miał być plac zabaw z siłownią. Mam żal do tego pana, co na mnie coś mówi, bo zrobiłam projekt na prawie 100 tys. zł, a on dzwonił i namawiał ludzi do głosowania na inny projekt koło MOSiR-u – wyjaśnia Z. Kras.

Jest działka, potrzeba pieniędzy

Obecnie niektóre elementy zabawowe na placu zabaw wymagają odświeżenia. Zarząd osiedla podjął decyzję o przeznaczeniu środków osiedlowych w kwocie 30 tys. zł na realizację nowego placu zabaw z siłownią oraz parkingiem. Wystąpił również do władz miasta o zabezpieczenie i dofinansowanie zadania. Łączny koszt przedsięwzięcia opiewa na 150 tys. zł. - Na zarządzie podejmowaliśmy decyzję o zamontowaniu urządzeń siłowni obok Domu Ludowego. Usłyszałam w urzędzie, że potrzebny jest projekt, za który trzeba zapłacić. Skoro podjęliśmy kroki o budowie siłowni z prawdziwego zdarzenia to niech te urządzenia zostaną już ustawione w miejscu docelowym. Od 18 lat jestem przewodniczącą i staram się jak mogę – kwituje Z. Kras.

Członek zarządu Henryk Rak również zwrócił uwagę, że na tę chwilę najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa poprzez budowę chodnika wzdłuż drogi powiatowej. Kolejnym krokiem będzie ubieganie się o kompleksowe wykonanie placu zabaw z siłownią i miejscami postojowymi. Do sprawy wrócimy.

id

Napisany dnia: 17.09.2021, 13:36
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Maurycy z Dębicy
dnia 17.09.2021, 14:00
Ocena
komentarza:
71
"Jak wyjaśnia przewodnicząca, zgłosiła projekt do Budżetu Obywatelskiego na ten cel, jednak nie uzyskał wystarczającej liczby głosów"

I to najlepszy dowód, że mieszkańcom Brył takie zaplecze nie jest do niczego potrzebne i nie ma sensu uszczęśliwiać ich na siłę. Gdyby miał kto kopać na tym boisku, nie byłoby żadnego problemu z jego zarastaniem.
@ Żal.pl
dnia 17.09.2021, 15:40
Ocena
komentarza:
39
Widać że komuś zależało szumu narobić. Dziwię sie tylko tym radnym że tego nie widzą i robią z siebie pośmiewisko. A paru mieszkańców 'dramatem' nazywa trawe na nieużywanym boisku, widocznie życie ich jeszcze nie doświadczyło, skoro to dla nich taki dramat!
@ Dokslrr
dnia 17.09.2021, 17:48
Ocena
komentarza:
14
150 tys to jakiś żart za co
@ Do zal
dnia 17.09.2021, 17:50
Ocena
komentarza:
-4
Ciebie doswidczylo bo to jest prywatny czy publiczne pieniądze i ma prawo pytać
@ Dawniej
dnia 17.09.2021, 21:50
Ocena
komentarza:
17
Cytat:

"Kiedy wydorośleliśmy to nikt o to nie dba, To jest dramat – mówi. - Dawniej o to dbaliśmy".

Nie nadążam za autorem tych odkrywczych myśli. To znaczy, że dorosły nagle dostał dwie "lewe" ręce? Czy dopadła go skleroza i zapomniał dbać o dobro osiedla?

Co przeszkadza wziąć kosę czy wykaszarkę i zrobić porządek, jak dawniej, a nie narzekać , kwękać i biadolić niczym stare baby.
@ Oblicza
dnia 17.09.2021, 22:05
Ocena
komentarza:
14
Wspaniale prezentują się te zatroskane, zmartwione oblicza.
Zmartwione, że ... trawa wyrosła!
I to gdzie?
Przebóg! Na łące!
Co teraz będzie?
Armagedon!
Jak burmistrz śmiał dopuścić by trawa urosła!
Ludzie z Urzędu! Bierzcie kosy i działajcie co by te przerażone oblicza (nie skażone głębszą refleksją) się rozpogodziły.
@ glen
dnia 17.09.2021, 22:25
Ocena
komentarza:
17
Radni Czeluśniak i Kluz wraz z Szufnarą mogą spokojnie wykosić to boisko..., mieszkańcy Brył nawet skrzynkę wody mineralnej im dostarczą ...
@ do glen
dnia 17.09.2021, 23:32
Ocena
komentarza:
3
od tego jest raku!
@ Do glen
dnia 18.09.2021, 15:28
Ocena
komentarza:
-3
Moze ty wykosisz my kupimy 3 skrzynki wody przynajmniej wiedzą co trzeba a nie siedzą cicha na uszach tylko pytają bo to publiczne pieniądze i mają prawo pytać gdzie są gospodarowane i wydawane, mieszkańcy jyzvivha mają disc
@ Car
dnia 18.09.2021, 15:42
Ocena
komentarza:
3
Swoi muszą zarobić!!!
@ Stary
dnia 17.09.2021, 14:00
Ocena
komentarza:
42
Mam dwie dobre kosy chetnie oddam tym spolecznika aby upadali sie z ta trawa w ramach relaksu.
@ Kasa na rozkurz
dnia 17.09.2021, 22:11
Ocena
komentarza:
6
Radny wraz z przewodniczącym Rakiem powinni zainteresować się jak potężna kasa idzie na usuwanie skutków dewastacji mienia miejskiego i zastanowić się jak apelować do tych
ułomów, którzy niszczą mienie wspólne.
To są setki tysięcy zł w skali roku, a sprawcy pozostają bezkarni.
Zaoszczędzone w tym temacie kwoty pokryły by potrzeby wielu osiedli.
@ Norwida
dnia 17.09.2021, 23:03
Ocena
komentarza:
3
Do stary daj rakowie
@ Yti
dnia 17.09.2021, 14:01
Ocena
komentarza:
62
Jak by się młodym chciało grać w piłkę to ta trawa była by wydeptana bez koszenia. są orliki w jaśle to kto chce to gra a reszta siedzi ze smartfonem w ręce.
@ piłkarz FC Bryły
dnia 17.09.2021, 16:53
Ocena
komentarza:
6
To potrzeba ekipy jakieś 25osob w dzieci aby tu pastwisko wydeptać a gra tam 8os.
@ Yti
dnia 20.09.2021, 06:56
Ocena
komentarza:
0
To dla 8 osób wybudować trzeba stadion na 25k
@ to jest Jasło
dnia 17.09.2021, 14:01
Ocena
komentarza:
28
Burmistrz powinien zatrudnić jeszcze jedną zastępczynię. Ta od sportu jak widać w Jaśle, zupełnie sobie nie radzi. Jedynie co zostało z jej wyborczego hasła "TAK DLA ZMIAN" to zmiana jej zarobków co chwilę na plus.
@ Rynek..
dnia 17.09.2021, 17:51
Ocena
komentarza:
5
Ru... Ma się dobrze
@ Wws
dnia 18.09.2021, 09:45
Ocena
komentarza:
1
To jeden wielki bałagan. Cały Urząd do wymiary. Rada również.
@ kolega
dnia 17.09.2021, 14:03
Ocena
komentarza:
56
o czym wy mówicie tam zaledwie kilka dzieci na osiedlu nikt tam nie gra w piłkę od lat... dzieci siedzą w telefonach albo przed komputerami nie róbcie szumu wokół czegoś czego nie ma...
@ grześ
dnia 17.09.2021, 14:11
Ocena
komentarza:
44
Jak sięgnę pamięcią to tam była zawsze trawa po kolana, nikt tam nie grał w piłkę, nigdy nie widziałem więc temat o niczym.
@ Panie przewodniczący
dnia 17.09.2021, 17:53
Ocena
komentarza:
9
Kompromitacja Pan nie umie grać
@ Natural Born Leader
dnia 17.09.2021, 14:14
Ocena
komentarza:
43
Zamiast płakać, to weź chłopie jeden z drugim kosę do ręki, dwa dni i macie boisko, albo aktywizujcie te setki zainteresowanych tym projektem i w czynie społecznym zróbcie sobie co tam chcecie, to jeszcze scementuje wasze więzi lokalnej społeczności.
Co do tych plenerowych siłowni, to jest to totalny bubel, nie widziałem u nas na ośce jeszcze nikogo kto by tam ćwiczył, a połowa sprzętu do robienia nóg - przecież powszechnie wiadomo, że jasielskie Herkulesy i Elektryczne Bociany nie robią nóg.
@ Olo
dnia 17.09.2021, 14:19
Ocena
komentarza:
42
Zdjęcia boiska rozumiem ale po co zdjęcia czeluśniaka
@ Ha ha
dnia 17.09.2021, 16:38
Ocena
komentarza:
21
Bo łyknoł temat jak indyk kluchę
@ stary
dnia 17.09.2021, 16:54
Ocena
komentarza:
9
ta mina oddaje swszystko
@ Panie przewodniczący
dnia 17.09.2021, 17:54
Ocena
komentarza:
-2
Pisor nie lubią czelusniak a on fajny gość
@ traktorzysta ze wsi
dnia 17.09.2021, 14:24
Ocena
komentarza:
46
W tych Bryłach nawet trawy nie potrafią sobie wykosić tylko czekają na manne z nieba - to dopiero lenie, może jeszcze zażadacie aby przyjechał do was pemier
@ Natural Born Leader
dnia 17.09.2021, 14:25
Ocena
komentarza:
12
To uczucie kiedy patrzysz na lokalne władze i tutejszych aktywistów, a tam twoi listonosze, kurierzy, handlarze blachą, sprzedawcy okien i hodowcy kalafiorów oraz kapusty :(
@ reksio
dnia 18.09.2021, 15:46
Ocena
komentarza:
5
I Dyzio między nimi - kabaret LOL
@ Set
dnia 17.09.2021, 14:36
Ocena
komentarza:
38
Ławki po remoncie były całe przez dwa dni... Bydło które wieczorami się tam zjeżdża zrobiło swoje... A jakby młodzież grała trawa by nie rosła...
@ HAHA
dnia 17.09.2021, 14:39
Ocena
komentarza:
37
Raczej zdrowe chłopy i jeszcze narzekające że nie ma siłowni to w takim razie kosy do łapy i będzie zarówno siłownia jak i wykoszone boisko. Wstyd roku 2021.
@ Jajca
dnia 17.09.2021, 14:40
Ocena
komentarza:
40
Mieszkam na wsi.. Boisko utrzymujemy sami Kosiny sprzątamy itd.. Miast owym to ręce do D... Przy rosły
@ Bryła
dnia 17.09.2021, 14:47
Ocena
komentarza:
38
Jak mieszkańcom Brył nie wstyd że boisko zarosło, przecież to ich wina bo nie gonią dzieci to gry w piłkę. Gdyby grali to było by klepisko!
@ Set
dnia 17.09.2021, 14:50
Ocena
komentarza:
35
Rzeczywiście sprawa dla reportera... dramat.. I te zatroskane twarze (bez) radnych. Wieczorem żółty pasek w Tvn...
@ Sven
dnia 17.09.2021, 14:54
Ocena
komentarza:
23
Zauważcie ludzie na istotny fakt jakie są zarośnięte brzegi rzek,ani nawet nie dojdziesz do brzegu- Kambodża to przy tym Kanzas.W takim Sanoku całe nadbrzeża Sanu są wygolone i tamtejsza społeczność w wolnych dniach z całymi rodzinami biwakuje nad tą rzeką-W SANOKU JEST GOSPODARZ w całym wydaniu.Sanok teraz będzie budował następną obwodnicę tymczasem wieś zwana dalej Jasło nie ma ani jednej.Zarząd zarządzający Jasłem to istne umysłowe DZIADY I PARTACZE jedynie co potrafią to zupełne NIC.
@ Duch
dnia 17.09.2021, 17:22
Ocena
komentarza:
0
100 % racji. Gdyby był konkurs na największego partacza w kraju to i tak zajęli by drugie miejsce bo takimi są partaczami.
@ qra
dnia 17.09.2021, 14:55
Ocena
komentarza:
24
A ich człowiek z Brył jest przewodniczącym Rady Miasta.
Tylko nie ma czasu biedaczek się tym zająć bo polityka ważniejsza.
@ Plity
dnia 17.09.2021, 15:02
Ocena
komentarza:
20
Dawniej było fajniej młodzież większość czasu spędzała na polu grało się w piłkę w lecie kapało się w Wisłoce czy paliło ogniska a teraz już nic z tego nie zostało. Nie ma kto kopać piłki a nawet nad rzeke nie ma gdzie zejść a ci dopiero się kąpać. Jakby młodzież korzystała z boiska to by było inne a już na pewno nie takie zarośnięte. Czasy się zmieniajabwedlug mnie na gorzej a to co było dawniej już nie wróci nigdy.
@ RODO
dnia 17.09.2021, 15:08
Ocena
komentarza:
17
Teraz młodzież wszystkie swoje siły zużywa w łóżku... z smartfonem i językiem na brodzie.
@ Set
dnia 17.09.2021, 15:24
Ocena
komentarza:
25
Mieszkańcom tego wiejskigo przysiółka przeszkadza zarosnieta łąka potocznie zwana boiskiem ale nie przeszkadza im syf jaki mają koło domów, w każdej paryi, dole rowie, krzakach, przy rzece. przy drogach syf że aż oczy pękają
@ Roman
dnia 17.09.2021, 15:45
Ocena
komentarza:
18
Nie mieszkańcom tylko byłemu członkowi plus kilku etatowym warchołom którzy postawili sobie za cel dokopać(leżącemu) Pabianowi. Nieważne jak byle zaszkodzić.
@ Romcio
dnia 17.09.2021, 17:56
Ocena
komentarza:
1
On są się kopie zatrudniając...
@ jaślanin
dnia 17.09.2021, 16:20
Ocena
komentarza:
4
Nie narzekać bo na nich sami głosujecie. Jak widać nie głosujecie na ludzi, którzy będą Was godnie reprezentować i o Was mieszkańcy dbać a tylko Wy głosujecie chyba w ciemnych okularach. Nie narzekać tylko takim osobom przy wyborach następnych zrobić FAKIU !!!
@ wyborca
dnia 17.09.2021, 16:28
Ocena
komentarza:
7
To prawda, że w Urzędzie Miasta coraz większy marazm, nieróbstwo, poprostu nic się nie dzieje, nie rozwiązuje się problemów mieszkańców . Nie ma gospodarza więc i miasto upada.
Co do koszenia to wpełni się z tym zgodzę. W tym roku trawy na osiedlach metrowe, brak kosiarzy przez całe lato a do Burmistrza interwencje nie skutkują.
Najlepiej mówić, że nie ma pieniędzy, które są ale należy je gospodarnie wydawać
@ plac
dnia 17.09.2021, 16:57
Ocena
komentarza:
12
1)"Od dłuższego czasu nikt z miasta nie zaglądał tam z kosiarką. Mamy młodzież, osoby które mogłyby z tego korzystać. Boisko jest zarośnięte, są nierówności".
Kpina. A w piłkę chce grać młodzież. To niech się szanowna młodzież weźmie za kosiarki i wykosi plac. Zarząd osiedla niech im zwróci za paliwo. Burmistrz ma im kosić?
2)"Jestem zszokowana, bo za czasów PGR-ów takie były pola. Będziemy na najbliższej sesji pytać pana burmistrza, czy wie jak wygląda to boisko oraz czy ma świadomość jak jest prowadzone – zapewnia radna Maria Kluz". A który radny ma pieczę nad tym osiedlem nie przypadkiem p. Kluz? Jak z tego widać ma doskonałą orientację.
A co do placu zabaw i siłowni - zamiast przeznaczać środki z Budżetu Obywatelskiego na dalszą przebudowę wybiegu dla psów, należy je wykorzystać w tym właśnie celu.
@ Anna Nijak
dnia 17.09.2021, 16:59
Ocena
komentarza:
5
Śmieszni są te społeczniaki. Nie walczą z depopulobusem tylko o koszenie trawy. Przecie za kilka lat nikt po tym stationie nie będzie biegał jak tak dalej pójdzie i to niezależnie od skoszonej trawy.
@ społeczniaki
dnia 20.09.2021, 11:01
Ocena
komentarza:
1
społeczniak nie pobiera co miesiąc poborów. A ci mają doskonałą drugą pensję (jeżeli jeszcze im chce się pracować zawodowo).
@ ixi
dnia 17.09.2021, 17:02
Ocena
komentarza:
3
Bo urzednik i polityk jest mysli ze fotka z otwarcia przed wyborami wystarczy..a reszta jakos to bedzie. No I jest jak widac na zdjeciu..
@ Ryba
dnia 17.09.2021, 17:06
Ocena
komentarza:
6
Generalnie co drugie osiedle miasta Jasła jest zaniedbane i to jest zasługą Pana Burmistrza .
.
@ Mieszkaniec
dnia 17.09.2021, 17:10
Ocena
komentarza:
-1
Nie rozumie tego co nasi włodarze robią i o czym mówią,i mam pytanie bardzo ciekawe bo chyba ludzie zapomnieli o czymś,a mianowicie...Gdzie są pieniądze z tego mega zastrzyku pieniędzy które miasto dostało o ile mnie pamięć nie myli to albo to była bardzo duża suma z unii europejskiej,oczywiście nikt tutaj nie odpowie z włodarzy,więc może zbierzmy się ludzie i pujdzmy zapytać burmistrza,albo może prokuraturę trzeba poinformować... Żenada bo kocham swoje miasto nasi dziadkowie walczyli za nas,odbudowali to miasto, a to co się wyprawia to totalna porażka.Zamiast zajmować się bzdurami ściągnięcie do tego miasta inwestorów rozwińcie coś żeby jeden interes był zależny od drugiego... Ale nie przecież Miasto robi 1000 boisk które stoją puste,bo młodzież wyjeżdża daleko z tad. To jest hańba. Pozatym można sobie gadać i tak to Was włodarze nic nie interesuję ważne żeby w korycie się zgadzało,ale jak są wybory to wtedy pierwsi porażka. Aaaaa i jeszcze jedno cała ta pandemia nic się przez nią nie działo.To na co zostały wydane pieniądze porażka... Najlepiej jak by wszyscy z tad wyjechali to może wtedy te konio pasy by zaczęły coś robić.
@ Deszcz pada
dnia 17.09.2021, 17:31
Ocena
komentarza:
1
Napisz o dostęp informacji publicznej i ci odpisze urząd
@ Sen
dnia 17.09.2021, 17:23
Ocena
komentarza:
-8
Młodzież próbuje grać na tym "boisku" ale nie jest to łatwe.
Trawa jest wydeptana w okolicy bramki, im dalej tym gorzej, trawa po pas.
Sam osobiście dwa razy w tym roku skosiłem pół boiska kosiarką spalinową, kto kiedyś kosił to wie jak się kosi taką wysoką trawę.
Miasto po usilnych staraniach Przewodniczącej Osiedla raz zleciło skoszenie, raz trawę skosił jeden z grających tam chłopaków.
Wiele razy syn z kolegami rezygnowali z gry z powodu wysokiej trawy.
Łatwo jest mówić "weź kosę i skoś" ale kto dziś potrafi to zrobić? Dowieźć kosiarkę też nie jest łatwo, potrzebny transport. A skoszenie takim sprzętem całości to pół dnia, a kosić przy opadach jak w tym roku, trzeba co 2 tyg. jeśli boisko ma być zdatne do gry.
Jeśli nie będzie zorganizowane koszenie częściej niż raz w sezonie (raz w roku to kosi się nieużytki) to nie dziwmy się że młodzież wybierze komputer a nie piłkę, niestety takie są czasy i takie realia.
@ Deszcz pada
dnia 17.09.2021, 17:35
Ocena
komentarza:
14
Panie radny Czelusniak niech Pan zajmie się dlaczego nie działa fontanna w rynku w Jaśle , a nie mało kosztowala a rynek to wizytówka Jasła .
@ svel
dnia 17.09.2021, 17:41
Ocena
komentarza:
14
ten cały CZELUŚNIAK niech sie weżmie do roboty
@ do sevl
dnia 17.09.2021, 23:33
Ocena
komentarza:
-7
właśnie się bierze i zrobi porządki !!!
@ QQrQ
dnia 17.09.2021, 17:45
Ocena
komentarza:
8
Radny czeluśniak...ha,ha,ha...kogo wy jaślanie wybieracie?
@ Olo
dnia 17.09.2021, 18:01
Ocena
komentarza:
-14
Glodowalem i będę głosował na niego bo to jedyny gość co ma jaja
@ Bryly
dnia 17.09.2021, 17:45
Ocena
komentarza:
9
Pan Rak ile jest już radnym i co zrobił na osiedlu dla osiedla chodnik potrzebny kto walczył mieszkańcy, boisko nie ważne ze nie grają ważne żeby było porządek, siłownia potrzebna bo działka kupiona i co sprzęt ma dalej leżeć No bez przesady żeby 150 tys kosztowało wstawienie dwóch części i wyrównanie terenu, panie rąk kiepsko pan działa, bo nigdy nie pudnosil pan a sesji o osiedlu Bryły tylko pan bawi się przyciskiem do mikrofonu daj pan spokój i mają rację że sprawę nagłaśniają bo to są publiczne pieniądze, i dobze że działają
@ xyz
dnia 17.09.2021, 17:48
Ocena
komentarza:
8
nie rozumiem co robi przewodniczący Rady Miasta, że widząc co dzieje się na jego osiedlu, nie zainterweniował chociaż raz. nie wstyd panu, panie Rak? codziennie pan przejeżdża koło tego straszydła zwanego domem ludowym i obok tego nieszczęsnego placu zabaw, który teraz to bardziej straszy niż bawi. nawet przez lornetkę by pan mógł dojrzeć, co tam się dzieje. a wam, drodzy sąsiedzi, nie wstyd, że od lat głosujecie na jednych i tych samych, których ciągnie jedynie do tzw. koryta, a nie do roboty? co za żenada!!
@ Bryly
dnia 17.09.2021, 17:50
Ocena
komentarza:
2
Koszt siłowni przewodnicząca mówi że z projektem to 150 tys zł a ja mam informacje ze 47 tys zł to o co chodzi
@ xyz
dnia 17.09.2021, 17:53
Ocena
komentarza:
0
i już nie chodzi o to, czy ktoś korzysta z tego boiska czy nie - jeżeli ono jest, to osoby odpowiedzialne powinny zająć się tym, czy spełnia swoją role i jak wygląda. chyba funkcja przewodniczącego osiedla z czymś się wiąże? czy nie? czy wystarczy siedzieć w domu, nic nie robić a potem prosić wybierzcie mnie bo emerytura, wybierzcie mnie!!!
tak samo zewnętrzna siłownia - skoro jest sprzęt i działka, to nie rozumiem tej logiki, że nikt się tym nie zajął i to tak leży i tylko się starzeje w piwnicy. pani osiedlowa nie ma wstydu, a reszcie mieszkańców nie zależy. a więc lepiej nie będzie
@ Yua
dnia 17.09.2021, 18:02
Ocena
komentarza:
1
Zrobili sobie prywatny folwark i nikogo do niczego nie dopuszczaj jak i budynku nawet jak kobiety z Bryl zrobiły wieniec to nie pozwolono go na chwilę schować w domu Ludowym, napewno tak nie będzie, już grupa mieszkańców zbiera się do odwołania zarząd ba czele z przewodnicząca, wstyt
@ a.lechowski
dnia 17.09.2021, 20:20
Ocena
komentarza:
0
My w Kaczorowach już dawno odwołaliśmy Zarząd i Przewodniczego, teraz mamy prawdziwy PiSowski Zarząd i sprawy idą z kopyta.
https://www.jaslo4u.pl/odwolano-przewodniczacego-osiedla-kaczorowy-newsy-jaslo-19606
@ Olo
dnia 17.09.2021, 18:02
Ocena
komentarza:
9
Raku co ty robisz?
@ Roman
dnia 17.09.2021, 18:08
Ocena
komentarza:
10
Siłownia skończy jak te ławki na zdjęciach powyżej, lokalne osiłki po wypiciu soku z gumijagod roz...wszystko w drobny mak a resztę zabiorą złomiarze.
@ keller
dnia 17.09.2021, 18:28
Ocena
komentarza:
3
koło chałupy to koszą 3 razy w tygodniu,trawka 1,5 milimetra odrośnie ,to już pyrczą tymi kosiarkami.
@ Jasielski
dnia 17.09.2021, 19:03
Ocena
komentarza:
3
XD Też mam za wysoką trawę w ogródku, mogę to zgłosić do jakiejś gazety, czy jak zwykle sam będę musiał skosić? Skoro dzieci chętne do gry są to 500+ też jest, zrzucić się po 10zł, przyjedzie ktoś ze wsi i skosi, jak miastowe po 2 lewe ręce majo.
@ Mama
dnia 17.09.2021, 21:06
Ocena
komentarza:
1
Teraz przynajmniej dzieci mają pomoc państwa, za rządów PO-PSL podatek na odzież dla dzieci został podniesiony, ot tak mała różnica
@ Mimi
dnia 17.09.2021, 19:40
Ocena
komentarza:
5
Dom ludowy w Bryłach to czemuś służy??? Mieszkałam tam 35 lat i nigdy w środku nie byłam bo zawsze był zamknięty na 4 spusty.
@ John
dnia 17.09.2021, 20:23
Ocena
komentarza:
13
Kosiarki w ruch mieszkańcy i po problemie pozdrawiam
@ Boguś
dnia 17.09.2021, 21:07
Ocena
komentarza:
6
Ale po co, tam od zawsze taka trawa.
@ divide et impera
dnia 17.09.2021, 20:33
Ocena
komentarza:
12
Dyzio Marzyciel
@ ej ludzie z brył
dnia 17.09.2021, 21:09
Ocena
komentarza:
1
Brać kosy i do dzieła- co cięzko wam? Moze coś od siebie? Brać przykład : https://www.portalsamorzadowy.pl/prawo-i-finanse/burmistrz-sam-rozebral-miejski-garaz-bo-bylo-za-drogo,282749.html
@ ale by było
dnia 17.09.2021, 21:13
Ocena
komentarza:
2
jakby najbliższa sąsiednia wiocha w konspiracji posiekła wam te trawę- chodziłyby jak czerwone buraki w bryłach że jednak się da jak sie chce
@ stfu
dnia 17.09.2021, 23:22
Ocena
komentarza:
-2
to jak to jest że wcześniej miejsce tętniło życiem,,, to po rewitalizacji się pogorszyło ??? ktoś wcześniej kosił trawę to teraz co nie może ?? bo??
@ Kate
dnia 17.09.2021, 23:31
Ocena
komentarza:
1
A może na Osiedlu Bryły bardziej potrzebne są progi zwalniające. Niektórzy jeżdżą z dużą prędkością.
@ szejan
dnia 18.09.2021, 08:02
Ocena
komentarza:
5
Czeluśniak i rada osiedla nie mają pojęcia o potrzebach mieszkańców osiedla. Takich sobie wybrali i takich mają.
@ do szejena
dnia 18.09.2021, 23:21
Ocena
komentarza:
1
ty masz pojęcie mieszkając za granica w Anglii widzę ip wes przestań PISac głupoty ok
@ Oooo
dnia 18.09.2021, 08:05
Ocena
komentarza:
-7
Piszecie o kosach a ja się pytam dlaczego pozwalnia o osoby interwencyjne którzy mieli pracę i sobie pracowali na osiedlach było czysto zawsze, dlaczego mamy wyręczać miasto i urząd są pieniądze dajcie paliwo to wykosimy to niech zarząd osiedla wykosi co jeszcze plac zabaw mamy posprzątać mieszka przy nim osiedlowy nie widzi jak wygląda żebada, byłam na komunia w domu ludowych w bryłach masakra brufdno syf było. Po remoncie kurzu mogiła jeszcze ba podłogach trochę gruzu leżało naczynia w pajaczybach talerze całe żółte ze starości asmieszns sprawa była już wyparzarka ale zamknięta nie wolno było używać to grzaliśmy wodę w garnkach żeby ten syf posprzątać tą pani jest bez kompetencji co tym zarządza i nigdy w życiu u tam bym już nie zrobiła nic
@ Hipnoza
dnia 18.09.2021, 13:39
Ocena
komentarza:
4
Taki czas , że młodzież woli telefony jak boiska. W latach 90 ciężko byłoby o plac do gry bo trawa była cenna dla rolnika... ale porządek faktycznie powiem być zrobiony ...
@ em
dnia 19.09.2021, 04:20
Ocena
komentarza:
8
Burmistrzowie się zmieniają a Raku wiecznie trwa na stanowisku przewodniczącego RM widocznie jest niezastąpiony
@ As
dnia 20.09.2021, 18:48
Ocena
komentarza:
0
Rak to cwany lis .umie sie ustawic .jak byla kurowska to z kurowska .jak czetnecki to z mom teraz pabian ...wuborcy dajcie temu panu zolta kartke
@ Jajca
dnia 19.09.2021, 19:35
Ocena
komentarza:
0
czeluściach z rakiem kosa w łapy i do roboty..
@ Kosiarz.
dnia 19.09.2021, 21:44
Ocena
komentarza:
3
Kosić to trzeba umić.
@ Ciekawy
dnia 19.09.2021, 21:51
Ocena
komentarza:
2
A gdzie to boisko to w ogóle jest?

Zaraz zima - nie za późno temat koszenia ???
@ Mariusz
dnia 20.09.2021, 10:44
Ocena
komentarza:
0
Kandyduje na radnego młodzi pomogą, dość kolesiostwa...
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • W Szebniach powstała prywatna strzelnica

   

  Trzech pasjonatów strzelectwa, kupiło w Szebniach działkę położoną w szczerych polach, aby zorganizować strzelnicę plenerową. Pierwsze strzelanie, które przeprowadzono na niej wczoraj, stanowiło swoistego rodzaju zwieńczenie wielomiesięcznych wysiłków, jakie w jej powstanie włożyli właściciele obiektu. To jedyne tego typu miejsce na terenie powiatu jasielskiego.

 • Ekspertyza budowlana dotycząca budynku przy ul. Metzgera 10 może potrwać od 2 do 3 tygodni

  Obecnie trwa ekspertyza zlecona przez władze miasta Jasła, która ma dać odpowiedź na najważniejsze pytanie – czy mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera 10 będą mogli bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań. Przygotowuje ją grupa kilku ekspertów z Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie, która badania podzieliła na trzy etapy. Jak podaje jasielski magistrat, roboty budowlane mogą potrwać do 14 listopada br. 

 • Właściciel lokalu przy ul. Metzgera 10 został przesłuchany i postawiono mu zarzuty

  Śledczy przesłuchali właściciela lokalu i postawili mu zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy budowlanej. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 • „Ryszard to pacjent, nie przestępca”. Manifest przed sądem w Krośnie

  Wczoraj w Sądzie Okręgowym w Krośnie odbyła się druga rozprawa przeciwko Ryszardowi, 69-letniemu mieszkańcowi powiatu jasielskiego. Mężczyzna został oskarżony o uprawę marihuany oraz uprawę i wytworzenie znacznej ilości środków odurzających. Pan Ryszard podkreśla, że jest pacjentem medycznym marihuany. Uprawiał ją, bo nie stać go na realizację recept i wizyty lekarskie.

 • Projekt rewitalizacji linii kolejowej nr 108 wkracza w kolejną fazę. Jasło z szansami na kolejne połączenia

   

  Trwa kolejny etap realizacji projektu rewitalizacji linii kolejowej nr 108 na odcinku od Gorlic do Jasła wraz z rewitalizację linii 110 i budową mającej je połączyć łącznicy. Projekt został głoszony przez samorząd województwa małopolskiego w ramach programu Kolej +. Obecnie opracowywane jest studium planistyczno – prognostyczne dla tego zadania. Głównym celem jego realizacji jest zwiększenie dostępności połączeń kolejowych, również dla mieszkańców Jasła i powiatu jasielskiego. Modernizacji ma zostać poddana także infrastruktura kolejowa, w tym przystanki i stacja Jasło.  

 • Prokuratura ustala, czy mogło dojść do katastrofy budowlanej

  W miniony czwartek w godzinach wieczornych mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera 10 w Jaśle zostali ewakuowani z budynku, ze względu na wyburzenie filarów nośnych podtrzymujący strop, nad którym znajdują się mieszkania. W obawie przed zawaleniem się bloku zmuszeni byli go opuścić. Śledczy sprawdzają, czy w tym dniu mogło dojść do katastrofy budowlanej.

 • Większy wybór pysznych dań w Barze Mlecznym "Wojtek"

   

  W Barze Mlecznym "Wojtek", każdy łasuch znajdzie dla siebie coś smacznego. Wszystko za sprawą menu dań kuchni domowej, które we wrześniu poszerzono z myślą o smakoszach kuchni tradycyjnej. 

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w poniedziałek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • Jesień - czas na laser

   

  Jesień to najlepszy okres, aby wykorzystać olbrzymi potencjał tkwiący w laserach medycznych. Poniżej przedstawiamy efekty jakie można uzyskać po zabiegach laserowych w naszym gabinecie ESTETMED.

 • Wygraj bilety na spektakl „Odjechana farsa” - WYNIKI

   

  Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na XIII Jesienne Spotkania z Teatrem. 23 października na scenie JDK zobaczymy spektakl – „Odjechana farsa”. Zgodnie z zapowiedzią, widzowie otrzymają dwie, najbardziej nieprzewidywalne godziny w życiu. Wspólnie z JDK przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na sztukę.

 • Światowy Dzień Żywności – jak zmieniła się piramida żywieniowa na przestrzeni lat?

   

  Wspólne działanie 150 krajów sprawia, że Światowy Dzień Żywności, który przypada na 16 października, jest jednym z najbardziej celebrowanych dni w kalendarzu ONZ. Setki wydarzeń i działań informacyjnych skupiają rządy, przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe, media i opinię publiczną. Promują ogólnoświatową świadomość i działanie na rzecz tych, którzy cierpią głód oraz potrzebę zapewnienia wszystkim zdrowych diet.

 • Zapraszamy do nowo otwartego Centrum Okulistyczno - Optycznego w Jaśle

   

  Od ponad 40 lat świadczymy wysokiej jakości usługi łącząc je z najbardziej zaawansowanymi technologiami. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105