Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Zarząd Powiatu przyznał stypendia sportowe

13

Zarząd Powiatu w Jaśle przyznał okresowe stypendia sportowe. Z wnioskiem o przyznanie stypendium sportowego wystąpiły kluby sportowe, których członkami są zawodnicy reprezentujący w ostatnich dwóch latach klub sportowy, aktywnie uczestniczący w szkoleniu sportowym, wykazujący się nienaganną postawą sportową, a w szczególności przestrzegający zasad fair play we współzawodnictwie sportowym. Zawodnik otrzymujący stypendium sportowe powinien być wolny od nałogów, propagować kulturę fizyczną i zdrowy styl życia.

Obligatoryjnym warunkiem, który musiał spełniać stypendysta był średni miesięczny dochód na jednego członka rodziny, który nie mógł przekroczyć kwoty 504,00 zł. Ważnym elementem przyznania stypendium były osiągnięcia sportowe. Stypendystą mogła być osoba, która uczestniczyła w mistrzostwach polski lub turniejach międzynarodowych, w rozgrywkach ligowych organizowanych przez związki sportowe lub w turniejach, w których udział brali zawodnicy klubów sportowych z co najmniej 3 powiatów.

O stypendia sportowe dla zawodników klubów sportowych złożonych zostało 42 wnioski, z czego 5 wniosków przedstawił Uczniowski Klub Sportowy „MOSiR" Jasło, 16 Jasielski Klub Sportowy „Rafineria - Czarni 1910", 17 Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Technik - Trzcinica" oraz 4 Miejski Klub Sportowy „MOSiR" Jasło. Wszystkie wnioski spełniały wymogi formalne.

- Zarząd dokonując podziału stypendiów sportowych uznał, że ich wysokość powinna być uzależniona od osiągnięć poszczególnych zawodników. Stąd też podzielono wszystkie osoby ubiegające się o stypendium na trzy grupy. W pierwszej grupie znalazło się 4 osoby, które jak wynika z przedstawionych Zarządowi osiągnięć, zasługują na najwyższe i najdłuższe finansowe wsparcie. Sportowcy z tej grupy osiągali indywidualne wysokie wyniki sportowe, brali udział w  zawodach mistrzowskich rangi międzynarodowej i krajowej, są w kadrze Polski  - powiedział Starosta Jasielski Adam Kmiecik. W drugiej grupie osób, które uzyskały stypendia sportowe znalazło się 24 osoby, a w trzeciej 14.

Starostwo Powiatowe

Reklama

Komentarze: 13

Dodaj komentarz Widok:
0
@ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
dnia 04.02.2013, 18:34 · Zgłoś
ponawiam pytanie poprzednika: wiadomo kiedy beda pieniadze?
Odpowiedz
0
@ dag
dnia 09.02.2011, 08:59 · Zgłoś
muzyka mial ok 10 ciu lat jak przyznawano stypendia...
Odpowiedz
2
@ Noee
dnia 07.02.2011, 18:56 · Zgłoś
Warto zaznaczyć że uchwała o stypendiach sportowych powstała z inicjatywy byłego sportowca Jana Muzyki, a potem radnego powiatowego
Odpowiedz
0
@ Ikar
dnia 08.02.2011, 18:31 · Zgłoś
W 100% zgadzam się z wypowiedzią Noee. Jan Muzyka jest pomysłodawcą tej uchwały.
Odpowiedz
0
@ ktoś
dnia 08.02.2011, 22:23 · Zgłoś
Jak okresowe stypendia były przyznawane to pana radnego nie było jeszcze w powiecie
Odpowiedz
0
@ eK.
dnia 09.02.2011, 14:23 · Zgłoś
do ktoś:
a co to ma do rzeczy? :) Możesz być pomysłodawcą uchwały nawet sejmowej nawet jeśli nie jesteś posłem. Ktoś po prostu wpada na pomysł, a inni, którzy mają jakąś tam władzę, mogą to wprowadzić w życie :)

W ogóle śmiesznie to brzmi: "nie był wtedy w powiecie" :D To gdzie był? :D Ty teraz też jesteś w powiecie :P No chyba, że za granicą gdzie nie ma powiatów ;) Dobra, czepiam się.
Odpowiedz
2
@ PO.
dnia 07.02.2011, 14:30 · Zgłoś
Dochod sto euro na osobe ...to jak w Egipcie.
Odpowiedz
-2
@ ciekawy
dnia 06.02.2011, 20:11 · Zgłoś
to jacyś anonimowi sportowcy jak [...] ??? to społeczna kasa i nie może być tajnie wydawana...
Odpowiedz
0
@ Kobra
dnia 06.02.2011, 16:15 · Zgłoś
a Kd pierwsze pieniazki ?
Odpowiedz
1
@ antyradny
dnia 06.02.2011, 16:01 · Zgłoś
Ty ktos popatrz jakich ma sportowców Sanok a jakich my.Jakie obiekty sportowe ma sanok a My nie mamy wcale.
Odpowiedz
2
@ Ktoś
dnia 06.02.2011, 15:38 · Zgłoś
ŚMIECH NA SALI !!! Stypendia po 120 i 240 zł????
Patrz np. na Sanok
http://beta.esanok.pl/2011/sa-pieniadze-na-dotacje-oraz-stypendia-sportowe-video.html
Odpowiedz
-1
@ [...]
dnia 06.02.2011, 12:04 · Zgłoś
co [...] bedziecie teraz ludzi dzielic na rownych i rowniejszych prze [...]
Odpowiedz
1
@ eK.
dnia 06.02.2011, 14:37 · Zgłoś
to akurat nie jest podział na równych i równiejszych, tylko wg osiągnięć bardziej...

Natomiast moim zdaniem dzielenie na równych i równiejszych jest pod względem minimalnego dochodu. Tu się zgodzę. Co innego gdyby ten minimalny dochód byłby większy.

Ale i tak dobrze, że dają i motywują nieco uboższych sportowców. Chociaż u mnie w rodzinie dochód na jednego członka przekracza te 504 złote, ale nie zawsze jest tak kolorowo... niestety taki próg skutecznie eliminuje większość osób z możliwości zdobycia stypendium już w przedbiegach.

Radni i Burmistrz powinni przeznaczyć kasę na stypendia, bo sportowcom to daje motywację, a co za tym idzie osiągają lepsze wyniki, przyczyniając się do promocji Jasła, a o to właśnie chodzi!

Wszystkie jasielskie kluby mają w nazwie nazwę naszego miasta i im więcej się pokazujemy na zewnątrz tym bardziej promujemy Jasło. A im wyższe wyniki, tym więcej okazji do promocji.

Z pamięci tylko wymienię niektóre kluby, które najczęściej się przewijają na scenie sportowej:

Czarni Jasło
Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów
Rugby Jasło
Speed Jasło
UKS MOSIR Jasło
Jasielski Klub Karate Kyokushin i Oyama
i wiele innych, których nie potrafię z nazwy wymienić, za co przepraszam :)

Proszę wspierać te wszystkie kluby, bo działają w nich ludzie z pasją, którzy oprócz własnych aspiracji starają się przy tym promować Jasło, identyfikują się ze swoim miastem i co najważniejsze promują miasto skutecznie i o nich się mówi i widzi ich. A to lepsza wizytówka miasta niż wieczne kłótnie w ratuszu i afery o dąb.

Oczywiście są sponsorzy, jasielskie firmy, które można powiedzieć dzielnie wspierają sportowców, jednak większość, jeśli nie wszyscy, sportowcy "dokładają do interesu" z własnej kieszeni. Niestety tak jest, że sport kosztuje, szczególnie ten wymagający drogiego sprzętu i często bardzo dalekich wyjazdów i kosztów uczestnictwa w danej imprezie. Tak było, jest i tak będzie.

Mamy nowych radnych, z wyższymi dietami, to i oczekiwania rosną :P Czas zająć się ważnymi rzeczami, a nie kłótniami.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.