Zaszliśmy i tam!
1
W celu podtrzymania całorocznej sprawności fizycznej Międzyszkolny Klub Narciarski Jasło stara się proponować swoim członkom i sympatykom różne formy aktywności. Stąd w 2008 roku zorganizowano szkolenie w nordic walking z instruktorem Dominikiem Jazicem.
Kolejne szkolenia zostały przeprowadzone podczas tegorocznych wakacji. Uwieńczeniem wysiłków kursantów był udział w I Mistrzostwach Polski w Nordic Walking w Blachowni 30.08.2009r..
Przygotowania do startu w zawodach zaczęły się w lipcu. Systematycznymi treningami poprawiano kondycję i technikę. 30 sierpnia po pięciogodzinnej podróży zawodnicy stawili się w biurze zawodów i odebrali numery startowe. W samo południe padła komenda „start”. 149-ciu zawodników ruszyło na trasę marszu, która liczyła 8 kilometrów. Sympatycy tej formy aktywności ścigali się ulicami Blachowni i leśnymi ścieżkami. Najszybszy zawodnik MKN Jasło pokonał trasę w 1:00:41 (gratulujemy!). Reprezentacja klubu ukończyła marsz mieszcząc się w limicie czasowym i tym samym zajęła miejsca punktowane.



Po udanym starcie każdy zawodnik udał się na zasłużony posiłek o który zadbał organizator. Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom serdecznie gratulujemy udanego startu. A organizatorom dziękujemy za sympatyczne przyjęcie i gratulujemy tak dobrej organizacji zawodów. Mamy nadzieję ,że w przyszłym roku pojedziemy w większym składzie. A na razie mówimy organizatorom :”Do zobaczenia za rok!”.
Ewelina Wójcik
Kolejne szkolenia zostały przeprowadzone podczas tegorocznych wakacji. Uwieńczeniem wysiłków kursantów był udział w I Mistrzostwach Polski w Nordic Walking w Blachowni 30.08.2009r..
Przygotowania do startu w zawodach zaczęły się w lipcu. Systematycznymi treningami poprawiano kondycję i technikę. 30 sierpnia po pięciogodzinnej podróży zawodnicy stawili się w biurze zawodów i odebrali numery startowe. W samo południe padła komenda „start”. 149-ciu zawodników ruszyło na trasę marszu, która liczyła 8 kilometrów. Sympatycy tej formy aktywności ścigali się ulicami Blachowni i leśnymi ścieżkami. Najszybszy zawodnik MKN Jasło pokonał trasę w 1:00:41 (gratulujemy!). Reprezentacja klubu ukończyła marsz mieszcząc się w limicie czasowym i tym samym zajęła miejsca punktowane.
Po udanym starcie każdy zawodnik udał się na zasłużony posiłek o który zadbał organizator. Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom serdecznie gratulujemy udanego startu. A organizatorom dziękujemy za sympatyczne przyjęcie i gratulujemy tak dobrej organizacji zawodów. Mamy nadzieję ,że w przyszłym roku pojedziemy w większym składzie. A na razie mówimy organizatorom :”Do zobaczenia za rok!”.
Ewelina Wójcik
