Strona główna

Zawodnicy JSC na Dukla Wolf Race

3
Napisany dnia: 15.05.2019, 13:28 , Tagi: Brak

5 maja odbył się VIII Łańcucki Maraton MTB w ramach cyklu „Szprycha. Podkarpackie Maratony Rowerowe MTB”. Był to inauguracyjny wyścig, w którym wystartował zawodnik Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów, Sebastian Cyran. Wybrał on dystans 31 km, który przejechał w czasie 1h26min. Wynik ten pozwolił Sebastianowi zająć 7 miejsce open, a w klasyfikacji wiekowej M3 – 2 miejsce.

W piątek, 10 maja rozpoczął się w Wietrznie etapowy wyścig MTB „Dukla Wolf Race”. Trasy wyścigu przebiegają przez malownicze tereny Beskidu Niskiego, lez zawodnicy biorący w nim udział po przekroczeniu mety opisują trudy pokonywania trasy, a nie piękne widoki. Wyścig powyższy należy bowiem do bardzo wymagających zawodów, a ukończenie ich uchodzi w środowisku kolarskim za ogromne osiągnięcie. Zawodnicy muszą pokonać trzy trasy, rozłożone w trzy dni:

1 etap – 50km i 1360m przewyższenia,

2 etap – 68km i 2600m przewyższenia. Ten etap można nazwać „królewskim”, gdyż zawodnicy musieli pokonać dwa bardzo trudne finałowe podjazdy, na Piotrusia i Cergową.

3 etap – 61km i 1655m przewyższenia.

W bieżącym roku dodatkowym utrudnieniem była kapryśna pogoda oraz ogromna ilość błota na trasie.

W zawodach nie mogło oczywiście zabraknąć zawodników Jasielsiego Stowarzyszenia Cyklistów, którzy doskonale poradzili sobie z tym trudnym wyścigiem. Zawodnicy startowali w klasyfikacji open jak i w drużynach dwuosobowych. JSC wystawiło do rywalizacji trzy drużyny w składzie:

JSC 1 – Łukasz Szumiec i Tomasz Leśniak.

JSC 2 – Artur Gorczyca i Krzysztof Kosiek.

JSC mix – Katarzyna Czepiel Rak i Łukasz Rak.

Ponadto w zawodach uczestniczył także Jakub Gryzło.

O klasyfikacji generalnej decydował łączny czas zawodników ze wszystkich trzech etapów. W klasyfikacji drużynowej Łukasz i Tomek stanęli na podium, zajmując 3 miejsce. Ich łączny czas wynosił:23h13min. Drugi męski team, czyli Artur i Krzysiek z  czasem 27h50min, zajęli 8 miejsce. W klasyfikacji drużyn mieszanych, Katarzyna i Łukasz zwyciężyli z czasem 35h38min. Należy nadmienić, że Katarzyna i Łukasz obronili tytuł z ubiegłego roku.

W klasyfikacji open i wiekowej, wyniki naszych zawodników prezentują się następująco:

Tomasz Leśniak – 4 miejsce open i 4 w kat. M3,

Łukasz Szumiec – 14 miejsce open i 3 w kat. M4,

Jakub Gryzło – 20 miejsce open i 13 w kat. M3,

Artur Gorczyca – 22 miejsce open i 15 w kat. M3,

Krzysztof Kosiek – 29 miejsce open i 20 w kat. M3,

Łukasz Rak – 40 miejsce open i 10 w kat. M4,

Katzrzyna Czepiel – Rak – 61 miejsce open i 1 w kat. K4.

Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom JSC serdecznie gratulujemy.

JSC

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Qqryqu
dnia 15.05.2019, 15:26
Ocena
komentarza:
13
Brawo! Brawo! Brawo! Gratulacje dla wszystkich. Jestem pełen podziwu dla wytrwałości.
@ A
dnia 15.05.2019, 15:31
Ocena
komentarza:
10
super. gratki dla jsc.
@ Rally
dnia 16.05.2019, 20:07
Ocena
komentarza:
1
Brawo Gryszu !!!
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Wandalom się upiekło!

  Końcem lutego w wielu miejscach miasta Jasła zniszczona została elewacja budynków m.in. firm, szkół oraz bloków mieszkalnych. Właściciele złożyli wnioski o ściganie sprawców, których do tej pory nie ustalono. Sprawa została umorzona.

 • Ropa i Wisłoka przekroczyły stany ostrzegawcze

   

  Prognozy synoptyków okazały się trafione. Spodziewany wzrost poziomu wody w rzekach przekroczył stany ostrzegawcze na Ropie i Wisłoce. AKTUALNE STANY.

 • Lokalne podtopienia w powiecie jasielskim

   

  Od rana w powiecie jasielskim występują intensywne opady deszczu. W wielu miejscach wody opadowe spowodowały lokalne podtopienia. Ulica Sobniowska zamieniła się w rzekę.

 • Nauczyciele stracą pracę

  W wyniku reformy oświaty kilkunastu nauczycielom ze szkół podstawowych grozi utrata pracy. Władze miasta czynią starania, aby pedagodzy mieli szansę zatrudnienia w szkołach ponadgimnazjalnych...

 • Wiosenna wyprzedaż „U Leona”. Rabaty nawet do -50%

   

  Tylko teraz w sklepie „U Leona” rabaty nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach kabiny prysznicowe oraz ceramika sanitarna.

 • Z roli na salony

  W miniony piątek w Zarzeczu odbyła się premiera książki Zygmunta Szycha pt. "Bogdana Rzońcy Czas Nieutracony". To pierwsza taka publikacja opowiadająca o życiu i karierze polityka z Podkarpacia...

 • Mercedesem wjechał w słup

   

  Na ul. Jana z Dukli w Jaśle kierowca mercedesa wjechał w słup oświetleniowy. Wstępne badanie na zawartość alkoholu w organizmie potwierdziło, że mężczyzna znajdujący się w pobliżu opuszczonego pojazdu był pod wpływem alkoholu.

 • Przystanki antysmogowe, czyli pomysł na czyste miasto

  Grupa osób z powiatu jasielskiego podjęła inicjatywę budowy przystanku antysmogowego, któremu nadali nadali nazwę Przystanek – Jasło. Zaprojektowany przez nich prototyp ma na celu pokazanie nowych możliwości walki z zanieczyszczonym powietrzem. Czy władze Jasła są zainteresowane tego typu rozwiązaniem? Czy ma on szansę zostać potraktowany na poważnie? Czas pokaże.

 • Z Jasła do Krynicy pociągiem? ANKIETA!

   

  Temat uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Krynica Zdrój – Jasło powraca po dwóch latach nieobecności. Dziś otwiera się szansa na to, aby mieszkańcy Podkarpacia mogli odwiedzać to pełne atrakcji miasto korzystając z pociągu. 

 • Rusza inwestycja drogowo-mostowa w Dobrucowej

  W najbliższy wtorek (21 maja br.) zostanie zamknięty most na rzece Jasiołce w Dobrucowej w związku z przystąpieniem do inwestycji drogowo-mostowej. Zadaniem realizowane przez powiat obejmuje modernizację dróg dojazdowych oraz przebudowę mostu. Przedsięwzięcie opiewa na ponad 6 mln zł.

 • Praca dla prowadzącego zajęcia żeglarskie

   

  Zatrudnię prowadzącego zajęcia żeglarskie. Wynagrodzenie ok. 2000 zł.

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105