Strona główna

Zawodnicy JSC na Dukla Wolf Race

3
Napisany dnia: 15.05.2019, 13:28 , Tagi: Brak

5 maja odbył się VIII Łańcucki Maraton MTB w ramach cyklu „Szprycha. Podkarpackie Maratony Rowerowe MTB”. Był to inauguracyjny wyścig, w którym wystartował zawodnik Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów, Sebastian Cyran. Wybrał on dystans 31 km, który przejechał w czasie 1h26min. Wynik ten pozwolił Sebastianowi zająć 7 miejsce open, a w klasyfikacji wiekowej M3 – 2 miejsce.

W piątek, 10 maja rozpoczął się w Wietrznie etapowy wyścig MTB „Dukla Wolf Race”. Trasy wyścigu przebiegają przez malownicze tereny Beskidu Niskiego, lez zawodnicy biorący w nim udział po przekroczeniu mety opisują trudy pokonywania trasy, a nie piękne widoki. Wyścig powyższy należy bowiem do bardzo wymagających zawodów, a ukończenie ich uchodzi w środowisku kolarskim za ogromne osiągnięcie. Zawodnicy muszą pokonać trzy trasy, rozłożone w trzy dni:

1 etap – 50km i 1360m przewyższenia,

2 etap – 68km i 2600m przewyższenia. Ten etap można nazwać „królewskim”, gdyż zawodnicy musieli pokonać dwa bardzo trudne finałowe podjazdy, na Piotrusia i Cergową.

3 etap – 61km i 1655m przewyższenia.

W bieżącym roku dodatkowym utrudnieniem była kapryśna pogoda oraz ogromna ilość błota na trasie.

W zawodach nie mogło oczywiście zabraknąć zawodników Jasielsiego Stowarzyszenia Cyklistów, którzy doskonale poradzili sobie z tym trudnym wyścigiem. Zawodnicy startowali w klasyfikacji open jak i w drużynach dwuosobowych. JSC wystawiło do rywalizacji trzy drużyny w składzie:

JSC 1 – Łukasz Szumiec i Tomasz Leśniak.

JSC 2 – Artur Gorczyca i Krzysztof Kosiek.

JSC mix – Katarzyna Czepiel Rak i Łukasz Rak.

Ponadto w zawodach uczestniczył także Jakub Gryzło.

O klasyfikacji generalnej decydował łączny czas zawodników ze wszystkich trzech etapów. W klasyfikacji drużynowej Łukasz i Tomek stanęli na podium, zajmując 3 miejsce. Ich łączny czas wynosił:23h13min. Drugi męski team, czyli Artur i Krzysiek z  czasem 27h50min, zajęli 8 miejsce. W klasyfikacji drużyn mieszanych, Katarzyna i Łukasz zwyciężyli z czasem 35h38min. Należy nadmienić, że Katarzyna i Łukasz obronili tytuł z ubiegłego roku.

W klasyfikacji open i wiekowej, wyniki naszych zawodników prezentują się następująco:

Tomasz Leśniak – 4 miejsce open i 4 w kat. M3,

Łukasz Szumiec – 14 miejsce open i 3 w kat. M4,

Jakub Gryzło – 20 miejsce open i 13 w kat. M3,

Artur Gorczyca – 22 miejsce open i 15 w kat. M3,

Krzysztof Kosiek – 29 miejsce open i 20 w kat. M3,

Łukasz Rak – 40 miejsce open i 10 w kat. M4,

Katzrzyna Czepiel – Rak – 61 miejsce open i 1 w kat. K4.

Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom JSC serdecznie gratulujemy.

JSC

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Qqryqu
dnia 15.05.2019, 15:26
Ocena
komentarza:
13
Brawo! Brawo! Brawo! Gratulacje dla wszystkich. Jestem pełen podziwu dla wytrwałości.
@ A
dnia 15.05.2019, 15:31
Ocena
komentarza:
10
super. gratki dla jsc.
@ Rally
dnia 16.05.2019, 20:07
Ocena
komentarza:
1
Brawo Gryszu !!!
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Drzewa pod topór. Mieszkańcy pytają - dlaczego?

  Niedaleko Jasła w lesie w Gorajowicach od marca trwa pozyskiwanie drewna przez Nadleśnictwo Kołaczyce. Jaślanie na widok wielu ściętych drzew znajdujących się w tym rejonie obawiają się, że trwa wycinka na masową skalę. – W tym miejscu trwają planowe prace związane z gospodarką leśną – wyjaśnia Przemysław Telep z Nadleśnictwa Kołaczyce.

 • Janusz Szewczyk nie jest już dyrektorem JDK-u

  Janusz Szewczyk od siedmiu lat był dyrektorem Jasielskiego Domu Kultury. Dzisiaj żegna się z pracą w instytucji kultury. Od jutra jego obowiązki będzie pełnić Helena Gołębiowska.

 • Sięgnij po zdrowie z Naszym Bio

   

  Zdrowie ma dla Polaków coraz większe znaczenie. Coraz częściej dbamy o to, co jemy poszukując produktów ekologicznych. Teraz są one dostępne na wyciągnięcie ręki. Od niedawna w Jaśle można kupić je w sklepie prowadzonym przez ekologiczne gospodarstwo rolne w Dębowcu.

 • Tragedia w Szebniach. W zderzeniu motocykla z szynobusem zginął mężczyzna

  Dzisiaj, ok godz. 17. w Szebniach motocyklista wjechał wprost w szynobus. Jedna z osób podróżujących jednośladem zginęła na miejscu. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym z sygnalizacją przejazdową.  FOTO

 • Wolne miejsca w „Chemiku”

   

  W jasielskim „Chemiku” na absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych wciąż czekają wolne miejsca. Wybierz najlepszy profil i obierz kierunek na rozwój. Rekrutacja trwa!

 • Jasło bez ciepłej wody

  Od poniedziałku niemalże przez dwa tygodnie mieszkańcy Jasła nie będą mogli korzystać z ciepłej wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunalne w Jaśle przystępuje do inwestycji dotyczącej przebudowy magistrali cieplnej w rejonie ul. Konopnickiej.

 • Mówią "NIE" wycince drzew w mieście

  W Jaśle rozgorzała dyskusja na temat planowanej wycinki drzew na terenie miasta. Rozgniewani mieszkańcy nie chcą nawet słyszeć o tym nierozsądnym ich zdaniem pomyśle. Są zbulwersowani i przeciwni takim rozwiązaniom na rzecz ścieżek rowerowych...

 • Obchody Święta Policji w Jaśle

  Tegoroczne obchody Święta Policji odbyły się w środę 17 lipca w Jasielskim Domu Kultury w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej. Z okazji tak wyjątkowego jubileuszu 58 funkcjonariuszy jasielskiej komendy zostało awansowanych na wyższe stopnie służbowe.

 • Czy pies umarł z głodu? Policja wyjaśnia

  We Wrocance w stodole znaleziono martwego psa przywiązanego na łańcuchu. Jak informuje OTOZ Animals Inspektorat Jasło zwierzę miało mieć cztery lata. Sprawę wyjaśnia jasielska policja, która przyjęła zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzęciem.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105