Zawodnicy JSC na IV Gorlickim Biegu Górskim oraz sukces Mirosława Pawlusia

4

W dniu 18.11 odbył się w Wysowej IV Gorlicki Bieg Górski.  Trasa biegu o długości 23 przebiegała przez malownicze tereny Beskidu Niskiego była wymagająca, gdyż na tak krótkim dystansie zawodnicy musieli pokonać przeszło 1000 m przewyższenia.

W biegu wzięło udział czworo zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów. Najlepszym wynikiem może pochwalić się Łukasz Szumiec, który z czasem 1:57:34 zajął 7 m-ce. Bardzo dobry start zaliczył również Jakub Gryzło, który pokonał trasę w czasie 2:05:41 zajmując 23 miejsce. Marcin Wiącek ukończył bieg na 123 m-cu, z czasem 2:34:10. Wśród kobiet Ewelina Borowska-Pawluś zajęła 17 miejsce.

Powyższe zawody były jednymi z ostatnich zawodów biegowych bieżącego roku. Zawodnicy JSC wśród nich wybierali przede wszystkim starty w biegach górskich. Ogromnym sukcesem w tej dyscyplinie może pochwalić się Mirosław Pawluś, który zajął 3 miejsce w klasyfikacji generalnej  cyklu Ultra Cup Poland. Punkty w tym cyklu można było zdobyć uczestnicząc w festiwalach biegowych: Zimowy Ultramaraton Karkonoski, Biegi w Szczawnicy, Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich oraz Łemkowyna Ultra Trail. Aby zostać sklasyfikowanym w cyklu należało zdobyć punkty minimum 3 razy spośród 10 tras ultra do wyboru. Mirek zdobył punkty  w biegach: Niepokorny Mnich (97 km), Super Trail  (130 km) i Łemkowynie Ultra Trail (150km), uzyskując 850 punktów.