Zawodnicy JSC na Kellys Cyklokarpatach w Brzozowie

2

W dniu 6 czerwca w miejscowości Brzozów odbyła się kolejna edycja cyklu maratonów MTB „Kellys Cyklokarpaty”. Zawodnicy, jak zwykle mieli do wyboru trzy dystanse: hobby - 33 km i 768 m. przewyższenia, mega – 55 km i 1298 m. przewyższenia, oraz giga – 75 km z 1822 m. przewyższenia. W zawodach nie mogło zabraknąć zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów, którzy licznie stawili się na starcie maratonu.

Dystans hobby wybrało pięciu zawodników z Jasła. W kategorii HM2, Piotr Gryzło zajął 4 miejsce. Kategorii HM3: Rafał Cygan zajął 5 miejsce, Sebastian Cyran – 20 a Sylwester Dubiel – 26 miejsce. Kategorię HM4 reprezentował Tomasz Błażejowski, zajmując 70 miejsce.

Dystans mega wybrało 6 zawodników JSC. W kategorii MM3 Mateusz Dachowski zajął 10 miejsce, a Artur Gorczyca – 25. Krzysztof Kosiek wskutek defektu roweru nie ukończył maratonu. Kategorii MM4 Mirosław Pawluś zajął 36 miejsce, a Robert Śliwowski – 61. Kategorię MM5 reprezentował Tomasz Radziejowski, który zajął 8 miejsce.

Najdłuższy dystans giga wybrało czterech zawodników. W kategorii GM3 Jakub Siemiączko był 9, a Jakub Gryzło – 11. W Kategorii GM4 – Jakub Zbiegień był 7, a w kategorii GM5 – Marek Gorczyca stanął na podium, zajmując 2 miejsce.

Dodatkowo w ten weekend dotarły do nas dobre informacje zza „wielkiej wody”, czyli ze Stanów Zjedoczonych, gdzie jaślanin Tomasz Florczyk zajmuje 3 miejsce w wyscigu MTB „Belltown Throwdown”, który odbyl sie w East Hampton, w stanie CT.