Strona główna

Zawodnicy JSC na Łemkowynie

7
Napisany dnia: 18.10.2018, 09:13 , Tagi: Brak

12/13 października o północy  wystartowała piąta edycja Łemkowyna Ultra Trail. Klimat ŁUT wciąga tak bardzo, jak błotnista trasa tego biegu. W tym roku jednak biegaczy zaskoczyła piękna polska jesień i trasa biegu była nadzwyczaj sucha.

Łemkowyna Ultra Trail osiągnął miano biegu kultowego. Dla wielu biegaczy ten start jest obowiązkowym punktem każdego sezonu. Klimat tego biegu tworzy sama natura, przydrożne kapliczki, stare zabudowania i piękne dzikie krajobrazy Beskidu Niskiego. To miejsce jest mieszanką wielu skrajnych emocji od uśmiechu i radości po zmęczenie i zrezygnowanie.  Na trasie ŁUT nie mogło zabraknąć zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów. Mirek Pawluś, podobnie jak w zeszłym roku wybrał najdłuższą, bo liczącą 150 km trasę z sumą przewyższeń sięgającą 5860 m. i limitem czasowym wynoszącym 35h. Start biegu usytuowany był na deptaku w Krynicy Zdroju, a meta w Komańczy. Trasa biegu wiodła głównym szlakiem beskidzkim przez takie wzniesienia jak: Huzary, Kozie Żebro, Rotunda, Magura, Świerzowa, Kolanin, Kamień, Grzywacka, Cergowa, Skibce, Tokarnia. Z tą trasą postanowiło się zmierzyć ponad 400 zawodników z kraju i ze świata. Mirek na pokonanie całej trasy potrzebował 20h 10min, co pozwoliło na zajęcie 13 miejsca open. Mirkowi na wszystkich bufetach pomagali Ewelina Borowska – Pawluś i Marcin Wiącek „Wielebny”, za co Mirek jest bardzo wdzięczny. Zawody w limicie czasowym ukończyło 284 zawodników i zawodniczek.

Trasę 100 km, z sumą przewyższeń 4460 m i limitem czasowym 22h wybrało 112 zawodników. Była wśród nich  Elżbieta Marchewka, która na metę usytuowaną  w Iwoniczu Zdroju przybiegła w czasie 21h 02min, co pozwoliło na zajęcie 89 miejsca open, a 13 miejsce wśród kobiet.

Trasę 70 km, z sumą przewyższeń 2520 m, wybrali Katarzyna Czepiel – Rak i Łukasz Rak. Na starcie  tego biegu  w Chyrowej stanęło ponad 400 biegaczy. Meta była zlokalizowana w Komańczy. Nasi zawodnicy ukończyli bieg z czasem 9h 26min, co pozwoliło Katarzynie na zajęcie 117 miejsca open (17 miejsce wśród kobiet), a Łukaszowi na 116 miejsce (100 wśród mężczyzn).

Wszystkim zawodnikom JSC serdecznie gratulujemy. 

JSC

 

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ AC/DC
dnia 18.10.2018, 09:48
Ocena
komentarza:
11
brawo. wielkie gratulacje. super wyniki.
@ R.D.
dnia 18.10.2018, 10:36
Ocena
komentarza:
13
Gratulacje. Wielki wyczyn przebiec 150 km. Szacun.
@ R.D.
dnia 18.10.2018, 13:40
Ocena
komentarza:
10
i to w 20 godzin!
@ maro
dnia 18.10.2018, 12:30
Ocena
komentarza:
11
Brawo-brawo-brawo Jesteście WIELCY :)
@ woli
dnia 18.10.2018, 12:37
Ocena
komentarza:
5
Mirek na prezesa JSC !!!
@ Stan
dnia 18.10.2018, 12:39
Ocena
komentarza:
17
Brawo JSC - to się nazywa promocja naszego kochanego Jasła, ale coś mi się wydaje, że Ci którzy mówią o promocji miasta, kończą ją jedynie na słowach. Jeszcze raz wielki szacun za cały tegoroczny sezon - pokazaliście klasę.
@ Slayer
dnia 24.10.2018, 14:14
Ocena
komentarza:
5
Gratulacje dla wszystkich napieraczy.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Plaga komarów w mieście. Będą opryski

  Pod koniec maja miały miejsce intensywne opady deszczu, które doprowadziły do licznych podtopień. Od tego momentu zaobserwowano zmasowany wylęg komarów. Mieszkańcy Jasła z niecierpliwością czekają na ich zwalczanie ze strony władz miasta. Jak się okazuje pierwsze opryski rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek. W sumie 30 ha terenów miejskich zostanie poddanych dezynsekcji.

 • Zebrano ponad 50 worków śmieci w lasach w Łaskach!

  Początkiem czerwca odbyło się wielkie sprzątanie lasów w Łaskach, w którym uczestniczyli m.in. leśniczy, podleśniczy oraz pracownicy firmy wykonującej usługi leśne na tym terenie. Wśród znalezionych śmieci były sprzęty AGD oraz niewiarygodnie duże ilości szkła.

 • Eksperci czekają – pomogą w napisaniu Twojego biznesplanu

   

  Tylko do 21 czerwca można zgłosić się do konkursu na najlepszy biznesplan z branży ICT. Wystarczy wypełnić krótki formularz. Ci, którzy przejdą do drugiego etapu będą przygotowywać swoje biznesplany już pod okiem ekspertów.

 • Radna Stasiowska w PUP

  Radna powiatowa Magdalena Stasiowska od niedawna pracuje w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jaśle. Z referenta do spraw promocji w jasielskim magistracie została inspektorem Referatu Organizacyjno-Administracyjnego i Kadr.

 • Jaślanie chcą pociągu do Krynicy

   

  Wyniki majowej ankiety są druzgocące. Niemal wszystkie osoby, które zdecydowały się ją wypełnić pozytywnie oceniły pomysł uruchomienia połączenia kolejowego z Jasła do Krynicy. Sygnał do decydentów został wysłany. Pozostaje czekać na pozytywne rozstrzygnięcia.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Droga dziurawa? Powiat ją zamyka

  Droga powiatowa relacji Tarnowiec-Czeluśnica będzie zamknięta. Jak twierdzi starosta jasielski intensywne opady deszczu, które wystąpiły od połowy maja przyczyniły się do znacznego pogorszenia stanu tej drogi.

 • Karpacka Troja w Epoce Brązu – impreza plenerowa pod tytułem Złoto Karpat - 15-16 czerwca

 • Czy koszmar mieszkańców z ul. Prusa kiedyś się skończy?

  Mieszkańcy ul. Prusa w Jaśle boją się każdego deszczu, którego skutkiem mogą być podtopienia. Od lat jaślanie czekają na rozwiązanie problemu, który wciąż spędza sen z ich powiek. Nie sądzili, że ostatnie majowe ulewy przyniosą tak dużą wodę, jakiej dotąd nie mieli w domach i na podwórkach.

 • Nowa odsłona sklepu KOMFORT w Krośnie. Wielkie Otwarcie!

   

  Metamorfozę wnętrza zacznij od podłogi! Wiosna i lato to doskonały czas, aby zapoznać się z najlepszą na rynku ofertą podłóg, dywanów i dekoracji. Przyjdź do sklepu Komfort w Krośnie, skorzystaj z rabatu 20% i odmień swoje wnętrze.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105