Strona główna

Zawodnicy JSC na „Zimowych Tropach Żbików”

5
Napisany dnia: 22.02.2019, 12:21 , Tagi: Brak

W sobotę, 16 lutego odbył się X Jubileuszowy Bieszczadzki Wyścig Rowerów Górskich „Zimowe Tropy Żbików”. Zawody zorganizowane zostały przez Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne „Żbik Komańcza” i Gminę Komańcza.

Start wyścigu umiejscowiony był w Smolniku, a meta znajdowała się na Przełęczy Żebrak. Zawodnicy mieli do pokonania 17 km w śniegu i pod górę. Na starcie stawiła się liczna reprezentacja Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów.

Najlepiej, z Jaślan, z trasą poradził sobie Tomasz Leśniak, który zajął 3 miejsce open (1 miejsce w kategorii). Łukasz Szumiec był 11 open, a w kategorii wiekowej 2. Tuż za Łukaszem uplasował się Adam Poniatowski. Pozostali zawodnicy zajęli następujące miejsca open: Sebastian Cyran – 15, Piotr Gryzło – 16, Artur Gorczyca – 17, Krzysztof Kosiek – 18, Mateusz Dachowski – 32, Piotr Majewski – 42, Sylwester Dubiel – 70, Wiktor Wiśniewicz – 91. Żeńską część JSC reprezentowała Agnieszka Poniatowska, która w kategorii K2 zajęła 7 miejsce.

Sezon biegów górskich rozpoczął już Marcin Wiącek, który 19 stycznia wystartował na „Zimowym Janosiku”. Marcin wybrał trasę ultra o długości 55 km, jednak ze względu na obfite opady śniegu trasę skrócono do 40 km.

Pokonanie trasy zajęło Marcinowi 5h31min, co pozwoliło na zajęcie 42 miejsca open, a w kategorii wiekowej – 23. 16 lutego Marcin wystartował na „Zimowym Roztoczu”. Formuła biegu jest wyjątkowa i rzadko spotykana na zawodach. Zawodnicy biegają po dwóch jednoznacznie wyznaczonych i oznakowanych pętlach. Wygrywa zawodnik, który w limicie czasowym przebiegnie najwięcej. Nasz zawodnik przebiegł w sumie 44 km, i dzięki temu zajął 23 miejsce open, a w kategorii „Master” – 14.

Wszystkim zawodnikom JSC serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w 2019 roku.

JSC

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ Ska
dnia 22.02.2019, 13:16
Ocena
komentarza:
2
Brawo Wy! Gratulacje.
@ Qqq
dnia 22.02.2019, 13:22
Ocena
komentarza:
2
Super. Gratulacje. Brawo Marcin.
@ Rally
dnia 22.02.2019, 18:58
Ocena
komentarza:
0
Brawo Młody Gryszu !!!
@ pepsior
dnia 23.02.2019, 13:08
Ocena
komentarza:
1
Gratulacje Kosiek! :D
@ pani kibic
dnia 24.02.2019, 21:38
Ocena
komentarza:
1
Marcin wraca do żywych i patrząc po wynikach rozkręca się. Super ;)
Mirek Pawluś, a Ty kiedy startujesz? Czekamy na Twoje sukcesy i podium. Może z Marcinem coś wywalczycie bo marazm w Jaśle ;)
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Z roli na salony

  W miniony piątek w Zarzeczu odbyła się premiera książki Zygmunta Szycha pt. "Bogdana Rzońcy Czas Nieutracony". To pierwsza taka publikacja opowiadająca o życiu i karierze polityka z Podkarpacia...

 • Mercedesem wjechał w słup

   

  Na ul. Jana z Dukli w Jaśle kierowca mercedesa wjechał w słup oświetleniowy. Wstępne badanie na zawartość alkoholu w organizmie potwierdziło, że mężczyzna znajdujący się w pobliżu opuszczonego pojazdu był pod wpływem alkoholu.

 • Przystanki antysmogowe, czyli pomysł na czyste miasto

  Grupa osób z powiatu jasielskiego podjęła inicjatywę budowy przystanku antysmogowego, któremu nadali nadali nazwę Przystanek – Jasło. Zaprojektowany przez nich prototyp ma na celu pokazanie nowych możliwości walki z zanieczyszczonym powietrzem. Czy władze Jasła są zainteresowane tego typu rozwiązaniem? Czy ma on szansę zostać potraktowany na poważnie? Czas pokaże.

 • Z Jasła do Krynicy pociągiem? ANKIETA!

   

  Temat uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Krynica Zdrój – Jasło powraca po dwóch latach nieobecności. Dziś otwiera się szansa na to, aby mieszkańcy Podkarpacia mogli odwiedzać to pełne atrakcji miasto korzystając z pociągu. 

 • Rusza inwestycja drogowo-mostowa w Dobrucowej

  W najbliższy wtorek (21 maja br.) zostanie zamknięty most na rzece Jasiołce w Dobrucowej w związku z przystąpieniem do inwestycji drogowo-mostowej. Zadaniem realizowane przez powiat obejmuje modernizację dróg dojazdowych oraz przebudowę mostu. Przedsięwzięcie opiewa na ponad 6 mln zł.

 • Od stu lat pomagają potrzebującymi

  W Jasielskim Domu Kultury odbył się jubileusz z okazji 100-lecia powstania Polskiego Czerwonego Krzyża. Była to okazja do podziękowań dla zasłużonych działaczy Okręgu Rejonowego PCK w Jaśle, wręczenia odznaczeń zasłużonym honorowym dawcom krwi oraz medali i aktów nadania za wsparcie oraz aktywną działalność na rzecz najstarszej organizacji humanitarnej.

 • Praca dla prowadzącego zajęcia żeglarskie

   

  Zatrudnię prowadzącego zajęcia żeglarskie. Wynagrodzenie ok. 2000 zł.

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105