Strona główna

Zawodnicy JSC w „Piekle Południa” oraz na maratonach MTB

3
Napisany dnia: 01.10.2018, 10:43 , Tagi: Brak

W niedzielę 23 września odbyła się II edycja „Piekła Południa” – wyścigu kolarskiego śladami I wojny światowej. Zawody zostały zorganizowane przez dwie gminy powiatu gorlickiego – Łużna i Moszczenica.

50 kilometrowa trasa zawodów przebiegała po terenach Pogórza Ciężkowickiego i nie należała do łatwych pod względem technicznym. Zawodnicy musieli podczas rywalizacji pokonać wiele stromych podjazdów i zmagać się z krętymi, wąskimi zjazdami. Suma przewyższeń trasy wynosiła 900 m. Zawody cieszą się coraz większą popularnością i z roku na rok ilość uczestników tych zawodów zwiększa się. W tym roku wzięło w nich udział ponad 240 zawodników z całej Polski.

W zawodach wzięła udział liczna grupa zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów. Najlepszy start zaliczył Łukasz Szumiec, który w kategorii wiekowej M3 zajął pierwsze miejsce. W tej samej kategorii Piotr Majewski zajął 26 m-ce. Pozostali zawodnicy JSC rywalizowali w kategorii M2. Najlepszy start zaliczył w niej Tomasz Leśniak zajmując 10 m-ce, Mateusz Dachowski 13 m-ce, Jakub Siemiączko 20 m-ce, Damian Faryj 54 m-ce, a Jerzy Reczek zajął 56 m-ce.

Również w niedzielę odbyła się druga edycja Maratonu MTB w Jeżowem. Do wyboru były dwa dystanse 38 oraz 20 km. Trasa była płaska, bez wzniesień i zjazdów, więc również zawodnicy byli ją w stanie szybko pokonać. Dystans 38 km wybrał Jakub Gryzło, który jadąc w sześcioosobowej grupie, pomylił trasę i przejechali 50km, - kończąc na 57 miejscu open i 26 w kategorii. Krótszy dystans 20 km wybrało dwóch zawodników JSC, Rafał Cygan, zajmując 5 miejsce w kategorii, oraz Sebastian Cyran, który ukończył na 8 miejscu.

Pragniemy również nadmienić, iż już wspominany kiedyś przez nas Tomasz Florczyk, jaślanin jeźdzący w barwach JSC i mieszkający na stałe w Stanach Zjednoczonych, wystartował pierwszy raz w życiu w maratonie MTB. Wyścig „Bearscat 50” , który odbył się w Hewitt w Stanie New Jersey, Tomasz kończy na wysokim trzecim miejscu!

Serdecznie gratulujemy!

JSC

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ miki
dnia 01.10.2018, 13:01
Ocena
komentarza:
0
To było tydzień temu. Doprawdy świeżutkie te informacje od JSC
@ D.W.
dnia 01.10.2018, 14:28
Ocena
komentarza:
5
Brawo. Gratulacje i tak trzymać.
@ Rally
dnia 02.10.2018, 20:59
Ocena
komentarza:
0
Brawo Gryszu !!!
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • "Grozi nam smród i plaga szczurów?"

  Mieszkańcy gminy Tarnowiec zaniepokojeni są brakiem odbioru odpadów segregowanych. Wszystko na to wskazuje, że problem ten dotknie również inne gminy powiatu jasielskiego. Włodarze gmin i miast obawiają się, że będzie powtórka z ubiegłego roku, kiedy w okresie letnim żadna z instalacji nie była w stanie ich przyjąć...

 • Pracuj za granicą!

   

  Szukasz atrakcyjnych ofert pracy za granicą? Work Centre to rozwiązanie idealne dla Ciebie. W naszym biurze znajdziesz ciekawe oferty pracy stałej oraz sezonowej.

 • Gabinet psychoterapeutyczny dr Marek Janiak. Zmiana godzin otwarcia!

   

  Zgodnie z Państwa życzeniami Gabinet Psychoterapii dr Marek Janiak Cieklin - Józefów od 24 czerwca będzie czynny codziennie w godzinach 9- 18.

 • Plaga komarów w mieście. Będą opryski

  Pod koniec maja miały miejsce intensywne opady deszczu, które doprowadziły do licznych podtopień. Od tego momentu zaobserwowano zmasowany wylęg komarów. Mieszkańcy Jasła z niecierpliwością czekają na ich zwalczanie ze strony władz miasta. Jak się okazuje pierwsze opryski rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek. W sumie 30 ha terenów miejskich zostanie poddanych dezynsekcji.

 • Zebrano ponad 50 worków śmieci w lasach w Łaskach!

  Początkiem czerwca odbyło się wielkie sprzątanie lasów w Łaskach, w którym uczestniczyli m.in. leśniczy, podleśniczy oraz pracownicy firmy wykonującej usługi leśne na tym terenie. Wśród znalezionych śmieci były sprzęty AGD oraz niewiarygodnie duże ilości szkła.

 • Eksperci czekają – pomogą w napisaniu Twojego biznesplanu

   

  Tylko do 21 czerwca można zgłosić się do konkursu na najlepszy biznesplan z branży ICT. Wystarczy wypełnić krótki formularz. Ci, którzy przejdą do drugiego etapu będą przygotowywać swoje biznesplany już pod okiem ekspertów.

 • Radna Stasiowska w PUP

  Radna powiatowa Magdalena Stasiowska od niedawna pracuje w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jaśle. Z referenta do spraw promocji w jasielskim magistracie została inspektorem Referatu Organizacyjno-Administracyjnego i Kadr.

 • Jaślanie chcą pociągu do Krynicy

   

  Wyniki majowej ankiety są druzgocące. Niemal wszystkie osoby, które zdecydowały się ją wypełnić pozytywnie oceniły pomysł uruchomienia połączenia kolejowego z Jasła do Krynicy. Sygnał do decydentów został wysłany. Pozostaje czekać na pozytywne rozstrzygnięcia.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Droga dziurawa? Powiat ją zamyka

  Droga powiatowa relacji Tarnowiec-Czeluśnica będzie zamknięta. Jak twierdzi starosta jasielski intensywne opady deszczu, które wystąpiły od połowy maja przyczyniły się do znacznego pogorszenia stanu tej drogi.

 • Karpacka Troja w Epoce Brązu – impreza plenerowa pod tytułem Złoto Karpat - 15-16 czerwca

 • Czy koszmar mieszkańców z ul. Prusa kiedyś się skończy?

  Mieszkańcy ul. Prusa w Jaśle boją się każdego deszczu, którego skutkiem mogą być podtopienia. Od lat jaślanie czekają na rozwiązanie problemu, który wciąż spędza sen z ich powiek. Nie sądzili, że ostatnie majowe ulewy przyniosą tak dużą wodę, jakiej dotąd nie mieli w domach i na podwórkach.

 • Nowa odsłona sklepu KOMFORT w Krośnie. Wielkie Otwarcie!

   

  Metamorfozę wnętrza zacznij od podłogi! Wiosna i lato to doskonały czas, aby zapoznać się z najlepszą na rynku ofertą podłóg, dywanów i dekoracji. Przyjdź do sklepu Komfort w Krośnie, skorzystaj z rabatu 20% i odmień swoje wnętrze.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105