Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Zawodnicy klubów i szkółek piłkarskich wrócili do treningów

18

Wdrożenie przez rząd kolejnego etapu znoszenia ograniczeń w związku z epidemią koronawirusa pozwolił klubom i szkółkom piłkarskim wrócić do treningów. Seniorzy Czarnych Jasło pierwsze zajęcia z piłką po ponad miesięcznej przerwie odbyli w minioną sobotę.

Decyzją polskiego rządu od 4 maja bieżącego roku na powrót udostępnione zostały obiekty infrastruktury sportowej o charakterze otwartym. Zgodnie z rozporządzeniem można z nich korzystać w ramach ustalonego limitu uczestników oraz przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Do tych ostatnich należą m.in.: zachowanie dystansu społecznego, weryfikacja uczestników, brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC), dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie, obowiązkowa dezynfekcja rak dla wchodzących i opuszczających obiekt oraz 15-minutowe odstępy pomiędzy wchodzącymi i wychodzącymi grupami lub w inny sposób ograniczenie kontaktu pomiędzy grupami korzystających.

Z poluzowania obostrzeń korzystają nie tylko grupy, które infrastrukturę sportową odwiedzają w celach rekreacyjnych, lecz również zawodnicy działających lokalnie klubów i szkółek piłkarskich. Niemal natychmiast z okazji do zorganizowania treningu skorzystali gracze Tempa Nienaszów. Klub o zamiarze przeprowadzenia pierwszych po ponad miesięcznej przerwie zajęć w sześcioosobowych grupach poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. Biało - niebiescy nie omieszkali przy okazji pochwalić się doskonale przygotowaną do wiosennych treningów i meczów murawą.  

Jutro pod okiem trenera do zajęć mają wrócić piłkarze Ostoi Kołaczyce. W minioną sobotę do treningów wrócili również seniorzy Czarnych Jasło. Zajęcia odbyły się na obiektach zlokalizowanych na terenie Ogródka Jordanowskiego. Zawodnicy w ramach dwóch sesji trenowali w dwóch grupach sześcio i pięcioosobowych. Ryszard Skuba miał do dyspozycji kilkunastu swoich podopiecznych. Liczy na to, że wkrótce wszyscy wrócą do optymalnej formy fizycznej. – Do tej pory chłopcy trenowali indywidualnie. Każdy z nich otrzymał dyspozycje, co i jak ma wykonywać. Praca polegała głównie na wykonywaniu ćwiczeń siłowych w domu oraz jeżeli była taka możliwość, biegu ciągłym w plenerze. Musieliśmy dostosować się do rzeczywistości. Od dzisiaj zaczęliśmy już treningi grupowe. Na obecnym etapie pracować będziemy nad wytrzymałością ogólną. Po dwóch, trzech tygodniach przejdziemy do treningu innych cech motorycznych. Będziemy nieco mądrzejsi, kiedy dowiemy się, jaka będzie data startu rozgrywek nowego sezonu ligowego – wyjaśnia.

 Na zdjęciu Ryszard Skuba

Zarówno trenerzy, jak również zawodnicy drużyny seniorskiej i grup młodzieżowych Czarnych Jasło muszą radzić sobie z ograniczeniami dotyczącymi dostępności obiektów, na których treningi mogą się odbywać. Przy sześciu grupach, w przypadku seniorów jasielskiej drużyny, zorganizowanie treningu nie jest zadaniem łatwym. Klub może wprawdzie korzystać ze stadionu przy ul. Sportowej w Jaśle, ale, na co najmniej trzy tygodnie wyłączona z użytkowania będzie murawa stadionu przy ul. Śniadeckich, na którym Czarni rozgrywają swoje mecze. Utrudnienia spowodowane są pracami, jakie w ubiegłym tygodniu zostały przeprowadzone na płycie boiska przez pracowników jasielskiego MOSiR-u oraz pracowników klubu na czele z jego prezesem i trenerem Ryszardem Skubą. Polegały one na wykonaniu niezbędnej kosmetyki nawierzchni przez uzupełnienie jej fragmentów i posianie trawy.

Prace przy murawie stadionu (ul. Śniadeckich 15 w Jaśle)

Do treningów wrócili także młodzi adepci piłki nożnej. Już 4 maja bieżącego roku po blisko dwóch miesiącach przerwy do zajęć wrócili chłopcy trenujący, na co dzień w klubie UKS „Szóstka” Jasło. Na boisko, jako pierwsze wybiegły grupy realizujące program Piłkarska Przyszłość z Lotosem. 6 maja na murawę wybiegli także chłopcy z Akademii Piłkarskiej Jasło. Wczoraj treningi wznowiła z kolei szkółka Global Soccer Academy Jasło. Pierwsze zajęcia po przerwie odbyły się w tym przypadku na orliku przy ul. Szkolnej w Jaśle.   

MD

Napisany dnia: 12.05.2020, 14:17
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ pafka
dnia 12.05.2020, 21:38
Ocena
komentarza:
12
WSTYD I HAŃBA DLA MIASTA żeby trenerzy i zarząd klubu sami naprawiali boisko MOSiR Jasło. Co pan na to panie Burmistrzu? Gdzie jest dyrekcja mosir? dlaczego stadion przy Śniadeckich jest w takim tragicznym stanie? Serce peka jak sie patrzy na obiekt w Biezdziedy czy Nienaszowie a na miejskim obiekcie w centrum miasta jest taki bajzel.
@ Ja
dnia 12.05.2020, 21:58
Ocena
komentarza:
2
To w Nienaszowie jest lepszy obiekt niż w Jaśle Twoim zdaniem??
@ trafka
dnia 14.05.2020, 22:23
Ocena
komentarza:
-3
Było wiele uciechy gdy "działacze" przewieźli jedną taczkę ziemi zrobili fotki i się okropnie zasapali
@ Fan sportu.
dnia 12.05.2020, 22:00
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Fan sportu.
dnia 12.05.2020, 22:09
Ocena
komentarza:
-2
Uderzam w burmistrza i zastępcę. Boli ?
@ do Fan sportu
dnia 15.05.2020, 17:57
Ocena
komentarza:
5
Uderz się w swój głupi czerep!
@ Fan sportu.
dnia 12.05.2020, 22:10
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Fan sportu.
dnia 12.05.2020, 22:14
Ocena
komentarza:
8
W MOSIR strzał też boli ? Bo to jedna klika. Stadion Czarnych wygląda jak pastwisko. A to obowiązek Mosiru żeby byl odpowiednio przygotowany do gry w piłkę, a nie łamania nóg.
@ Fan sportu.
dnia 12.05.2020, 22:16
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
@ czarny
dnia 13.05.2020, 22:56
Ocena
komentarza:
-2
Do ...a trzeba wydłużyć boisko o 5 m bo nie spełnia wymogów 4 ligowych MOSiR i miasto do roboty bo czas goni.
@ abc
dnia 14.05.2020, 13:15
Ocena
komentarza:
-1
jacy kopacze, taki stadion
@ Rafineria
dnia 15.05.2020, 21:11
Ocena
komentarza:
4
czarny ty idź do roboty, albo na siatkówkę.
@ do Fan sportu
dnia 15.05.2020, 21:54
Ocena
komentarza:
5
Najlepiej do rynsztoku.
@ Obserwator
dnia 16.05.2020, 10:32
Ocena
komentarza:
4
Działacze przybyli na stadion na pół godziny porobiłi sobie fotki jak to dbają o stadion. Fałsz czy obłuda?
@ Paweł Szterka
dnia 16.05.2020, 15:41
Ocena
komentarza:
-3
To chyba dobrze że działacze z Czarnych Jasło pomagają przy naprawie boiska i sie nim interesują ? To nie jest przecież ich zadanie tylko Dyrekcji Mosir w Jaśle i podległych mu pracowników,wiec o co chodzi? Stadion jak pamiętam przypomina krajobraz księżycowy,czyli zapomnianego przez wszystkich a nade wszystko przez gospodarza obiektu i to chluby miastu Jasło nie przynosi.Tylko dziękować ze są ludzie społecznie pracujący jeszcze w tym mieście.
@ Piotr Usterka
dnia 17.05.2020, 21:26
Ocena
komentarza:
3
A dlaczego nie było łełroposła ministra sportu starosty ani derektora wód polskich?
@ Juras
dnia 17.05.2020, 21:53
Ocena
komentarza:
-1
Znowu za bardzo alkohol wszedł panu? Cały weekend nie ma pan co robić tylko spożywać i klepać w klawiaturę?Marne to życie.
@ weder
dnia 17.05.2020, 22:15
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Drugi dzień protestów przeciwko wyrokowi Trybunału zaostrzającego przepisy antyaborcyjne. Na ulice Jasła wyszło blisko 300 osób.

   

  Ulicami Jasła po raz drugi przeszedł marsz sprzeciwu wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego zaostrzającego przepisy antyaborcyjne. W proteście wzięło udział blisko 300 osób, które...

 • "Martwa dziecka nie urodzę", "moje ciało mój wybór" – protest jaślan przeciwko zakazowi aborcji

  W sobotę wieczorem tłumy ludzi wyszły na ulice Jasła protestując przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że przerwanie ciąży ze względu na nieodwracalne wady płodu lub nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu jest niekonstytucyjne. Dzisiaj ponownie wyrażą swój sprzeciw..

 • Wstrzymano przyjęcia planowe na wszystkie oddziały jasielskiego szpitala

  Wstrzymano przyjęcia planowe pacjentów na wszystkie oddziały jasielskiego szpitala aż do odwołania. Oddziały geriatryczny i diabetologiczny zostały tymczasowo przekształcone dla pacjentów zakażonych koronawirusem.

 • Zakochaj się w.... Jaśle. W niedzielę o 8.30 w TVP1

  Tomasz Bednarek z programu Zakochaj się w Polsce nie tak dawno opowiadał o pobycie w Lublinie, Warszawskiej Woli i Sochaczewie. W nowym odcinku programu przedstawione zostanie Jasło. Program będzie można obejrzeć już w najbliższą niedzielę na kanale TVP1.

 • Kolejki do punktu drive-thru

  Od tygodnia do punktu mobilnego drive-thru przy jasielskim szpitalu ustawia się długi sznur samochodów. - W piątek o 11.30 byłem pięćdziesiąty, a za mną było jeszcze piętnaście samochodów – mówi nam mieszkaniec Jasła. Dzisiaj kolejka do punktu pobrań sięgała aż do wjazdu na teren szpitala. Niektórzy zmuszeni byli czekać na drodze krajowej nr 28.

 • Szkoła Podstawowa nr 12 ma supernowoczesną pracownię językową

   

  Nowoczesne technologie doskonale służą nauczaniu. Nic więc dziwnego, że w szkołach pojawia się coraz więcej pracowni naszpikowanych nowoczesnym sprzętem, dzięki któremu dzieci i młodzież mogą uczyć się w najlepszych możliwych warunkach. Taką pracownią, będącą główną nagrodą ostatniej edycji Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM od niedawna może pochwalić się SP nr 12. Dzisiaj została ona oficjalnie zaprezentowana.

 • Na czym polegają badania psychologiczne kierowców i operatorów?

   

  Badania psychologiczne kierowców i operatorów pozwalają na określenie sprawności psychomotorycznej, a także analizę procesów poznawczych. Badania psychotechniczne są wykonywane zarówno z zakresu medycyny pracy, jak i psychologii transportu.

 • Odszedł na wieczny spoczynek. Wójt Jan Czubik zmagał się z chorobą nowotworową

  Jan Czubik, wójt gminy Tarnowiec odszedł w wieku 72 lat. O 2 w nocy zmarł po ciężkiej chorobie. Gminą zarządzał od 6 lat. W najbliższą niedzielę odbędzie się jego ostatnie pożegnanie.

 • Malutki Kacperek potrzebuje pomocy. Zmaga się z wadą serca i rozszczepem podniebienia

  Kacperek przebył już dwie operacje, ale to nie koniec jego wizyt w szpitalu. Jego leczenie oraz rehabilitacja są bardzo kosztowne i przewyższają możliwości finansowe rodziny zastępczej, w której wychowuje się dziecko...

 • Zespół podjął decyzję o niedopuszczeniu trzech projektów do głosowania. Będą odwołania?

  Do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r. zgłoszonych zostało osiem projektów. Wszystkie zostały poddane ocenie merytorycznej. Zespół oceniający uznał, że trzy z nich nie mogą zostać dopuszczone do głosowania...

 • Weź udział w konkursie! Wygraj bilety na „Wielkie monologi w wykonaniu Jerzego Treli” WYNIKI!

   

  Wspólnie z Jasielskim Domem Kultury przygotowaliśmy konkurs dla wszystkich miłośników teatru. Do wygrania są 4 bilety na „Wielkie monologi” w wykonaniu Jerzego Treli, które na deskach sceny JDK będzie można zobaczyć już w najbliższą niedzielę. Czekamy na prawidłowe odpowiedzi na pytanie konkursowe.

 • Upewnij się, że twoje auto jest sprawne. Sprawdzisz to w SKP „Łączność”

   

  Egzamin ze sprawności samochodu to nie tylko formalna konieczność, potwierdzana adnotacją w dowodzie rejestracyjnym. Od tego, czy nasz pojazd jest sprawny technicznie zależy życie nasze oraz pozostałych użytkowników dróg. Dlatego też badanie stanu technicznego auta należy powierzyć doświadczonym diagnostom, dysponującym najnowocześniejszym sprzętem.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105