Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Zawodnicy klubów i szkółek piłkarskich wrócili do treningów

18

Wdrożenie przez rząd kolejnego etapu znoszenia ograniczeń w związku z epidemią koronawirusa pozwolił klubom i szkółkom piłkarskim wrócić do treningów. Seniorzy Czarnych Jasło pierwsze zajęcia z piłką po ponad miesięcznej przerwie odbyli w minioną sobotę.

Decyzją polskiego rządu od 4 maja bieżącego roku na powrót udostępnione zostały obiekty infrastruktury sportowej o charakterze otwartym. Zgodnie z rozporządzeniem można z nich korzystać w ramach ustalonego limitu uczestników oraz przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Do tych ostatnich należą m.in.: zachowanie dystansu społecznego, weryfikacja uczestników, brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC), dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie, obowiązkowa dezynfekcja rak dla wchodzących i opuszczających obiekt oraz 15-minutowe odstępy pomiędzy wchodzącymi i wychodzącymi grupami lub w inny sposób ograniczenie kontaktu pomiędzy grupami korzystających.

Z poluzowania obostrzeń korzystają nie tylko grupy, które infrastrukturę sportową odwiedzają w celach rekreacyjnych, lecz również zawodnicy działających lokalnie klubów i szkółek piłkarskich. Niemal natychmiast z okazji do zorganizowania treningu skorzystali gracze Tempa Nienaszów. Klub o zamiarze przeprowadzenia pierwszych po ponad miesięcznej przerwie zajęć w sześcioosobowych grupach poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. Biało - niebiescy nie omieszkali przy okazji pochwalić się doskonale przygotowaną do wiosennych treningów i meczów murawą.  

Jutro pod okiem trenera do zajęć mają wrócić piłkarze Ostoi Kołaczyce. W minioną sobotę do treningów wrócili również seniorzy Czarnych Jasło. Zajęcia odbyły się na obiektach zlokalizowanych na terenie Ogródka Jordanowskiego. Zawodnicy w ramach dwóch sesji trenowali w dwóch grupach sześcio i pięcioosobowych. Ryszard Skuba miał do dyspozycji kilkunastu swoich podopiecznych. Liczy na to, że wkrótce wszyscy wrócą do optymalnej formy fizycznej. – Do tej pory chłopcy trenowali indywidualnie. Każdy z nich otrzymał dyspozycje, co i jak ma wykonywać. Praca polegała głównie na wykonywaniu ćwiczeń siłowych w domu oraz jeżeli była taka możliwość, biegu ciągłym w plenerze. Musieliśmy dostosować się do rzeczywistości. Od dzisiaj zaczęliśmy już treningi grupowe. Na obecnym etapie pracować będziemy nad wytrzymałością ogólną. Po dwóch, trzech tygodniach przejdziemy do treningu innych cech motorycznych. Będziemy nieco mądrzejsi, kiedy dowiemy się, jaka będzie data startu rozgrywek nowego sezonu ligowego – wyjaśnia.

 Na zdjęciu Ryszard Skuba

Zarówno trenerzy, jak również zawodnicy drużyny seniorskiej i grup młodzieżowych Czarnych Jasło muszą radzić sobie z ograniczeniami dotyczącymi dostępności obiektów, na których treningi mogą się odbywać. Przy sześciu grupach, w przypadku seniorów jasielskiej drużyny, zorganizowanie treningu nie jest zadaniem łatwym. Klub może wprawdzie korzystać ze stadionu przy ul. Sportowej w Jaśle, ale, na co najmniej trzy tygodnie wyłączona z użytkowania będzie murawa stadionu przy ul. Śniadeckich, na którym Czarni rozgrywają swoje mecze. Utrudnienia spowodowane są pracami, jakie w ubiegłym tygodniu zostały przeprowadzone na płycie boiska przez pracowników jasielskiego MOSiR-u oraz pracowników klubu na czele z jego prezesem i trenerem Ryszardem Skubą. Polegały one na wykonaniu niezbędnej kosmetyki nawierzchni przez uzupełnienie jej fragmentów i posianie trawy.

Prace przy murawie stadionu (ul. Śniadeckich 15 w Jaśle)

Do treningów wrócili także młodzi adepci piłki nożnej. Już 4 maja bieżącego roku po blisko dwóch miesiącach przerwy do zajęć wrócili chłopcy trenujący, na co dzień w klubie UKS „Szóstka” Jasło. Na boisko, jako pierwsze wybiegły grupy realizujące program Piłkarska Przyszłość z Lotosem. 6 maja na murawę wybiegli także chłopcy z Akademii Piłkarskiej Jasło. Wczoraj treningi wznowiła z kolei szkółka Global Soccer Academy Jasło. Pierwsze zajęcia po przerwie odbyły się w tym przypadku na orliku przy ul. Szkolnej w Jaśle.   

MD

Napisany dnia: 12.05.2020, 14:17
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ pafka
dnia 12.05.2020, 21:38
Ocena
komentarza:
12
WSTYD I HAŃBA DLA MIASTA żeby trenerzy i zarząd klubu sami naprawiali boisko MOSiR Jasło. Co pan na to panie Burmistrzu? Gdzie jest dyrekcja mosir? dlaczego stadion przy Śniadeckich jest w takim tragicznym stanie? Serce peka jak sie patrzy na obiekt w Biezdziedy czy Nienaszowie a na miejskim obiekcie w centrum miasta jest taki bajzel.
@ Ja
dnia 12.05.2020, 21:58
Ocena
komentarza:
2
To w Nienaszowie jest lepszy obiekt niż w Jaśle Twoim zdaniem??
@ trafka
dnia 14.05.2020, 22:23
Ocena
komentarza:
-3
Było wiele uciechy gdy "działacze" przewieźli jedną taczkę ziemi zrobili fotki i się okropnie zasapali
@ Fan sportu.
dnia 12.05.2020, 22:00
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Fan sportu.
dnia 12.05.2020, 22:09
Ocena
komentarza:
-2
Uderzam w burmistrza i zastępcę. Boli ?
@ do Fan sportu
dnia 15.05.2020, 17:57
Ocena
komentarza:
5
Uderz się w swój głupi czerep!
@ Fan sportu.
dnia 12.05.2020, 22:10
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Fan sportu.
dnia 12.05.2020, 22:14
Ocena
komentarza:
8
W MOSIR strzał też boli ? Bo to jedna klika. Stadion Czarnych wygląda jak pastwisko. A to obowiązek Mosiru żeby byl odpowiednio przygotowany do gry w piłkę, a nie łamania nóg.
@ Fan sportu.
dnia 12.05.2020, 22:16
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
@ czarny
dnia 13.05.2020, 22:56
Ocena
komentarza:
-2
Do ...a trzeba wydłużyć boisko o 5 m bo nie spełnia wymogów 4 ligowych MOSiR i miasto do roboty bo czas goni.
@ abc
dnia 14.05.2020, 13:15
Ocena
komentarza:
-1
jacy kopacze, taki stadion
@ Rafineria
dnia 15.05.2020, 21:11
Ocena
komentarza:
4
czarny ty idź do roboty, albo na siatkówkę.
@ do Fan sportu
dnia 15.05.2020, 21:54
Ocena
komentarza:
5
Najlepiej do rynsztoku.
@ Obserwator
dnia 16.05.2020, 10:32
Ocena
komentarza:
4
Działacze przybyli na stadion na pół godziny porobiłi sobie fotki jak to dbają o stadion. Fałsz czy obłuda?
@ Paweł Szterka
dnia 16.05.2020, 15:41
Ocena
komentarza:
-3
To chyba dobrze że działacze z Czarnych Jasło pomagają przy naprawie boiska i sie nim interesują ? To nie jest przecież ich zadanie tylko Dyrekcji Mosir w Jaśle i podległych mu pracowników,wiec o co chodzi? Stadion jak pamiętam przypomina krajobraz księżycowy,czyli zapomnianego przez wszystkich a nade wszystko przez gospodarza obiektu i to chluby miastu Jasło nie przynosi.Tylko dziękować ze są ludzie społecznie pracujący jeszcze w tym mieście.
@ Piotr Usterka
dnia 17.05.2020, 21:26
Ocena
komentarza:
3
A dlaczego nie było łełroposła ministra sportu starosty ani derektora wód polskich?
@ Juras
dnia 17.05.2020, 21:53
Ocena
komentarza:
-2
Znowu za bardzo alkohol wszedł panu? Cały weekend nie ma pan co robić tylko spożywać i klepać w klawiaturę?Marne to życie.
@ weder
dnia 17.05.2020, 22:15
Ocena
komentarza:
0
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • 350 podpisów poparcia dla Rafała Trzaskowskiego w Jaśle

  Dzisiaj na jasielskim rynku zbierano podpisy poparcia dla kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Polski– Rafała Trzaskowskiego. W ciągu trzech godzin pod listą podpisało się 350 osób.

 • "Bunkier" nie zniknął. Wciąż działa i ma się dobrze

   

  Sklep z militariami - "Bunkier", nie poddaje się łatwo. Pomimo problemów, których tłem stała się epidemia koronawirusa, wciąż działa i ma się dobrze. Miłośników militariów zaprasza do nowej siedziby przy ul. Metzgera w Jaśle (obok stacji PKP). Znajdziecie w nim, nie tylko pamiątki lecz również markową odzież, obuwie, plecaki, noże i wiele innych. 

 • Strażacy ochotnicy „pompują”, aby pomóc choremu Wojtusiowi

   

  Strażacy ochotnicy z Kołaczyc i Zimnej Wody wzięli udział w wyjątkowym wyzwaniu. Celem #GaszynChallenge  - „Pompujemy dla Wojtusia” jest zbiórka pieniędzy na leczenie Wojtusia Howisa, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. 

 • W wypadku w Łężynach ucierpiał motorowerzysta. Interweniował śmigłowiec LPR

   

  Dzisiaj po godzinie 12. w miejscowości Łężyny doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motorowerzysty. Mężczyzna doznał obrażeń głowy. Do poszkodowanego zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 • Kryta pływalnia w Jaśle, siłownie i kluby fitness znów otwarte

   

  Po upływie niemal trzech miesięcy działalność wznowi kryta pływalnia w Jaśle. To dobra wiadomość nie tylko dla miłośników pływania, lecz również samego MOSiR-u, dla którego zniesienie ograniczeń związanych z epidemią ma kluczowe znaczenie dla finansów jednostki. 

 • Na drodze powiatowej w Nawsiu Kołaczyckim kładą asfalt

  Na drodze powiatowej w Nawsiu Kołaczyckim praca wre. Firma, która weszła na teren budowy w drugiej połowie maja położyła pierwszą warstwę asfaltu. Wkrótce mieszkańcy części wsi będą wolni od kurzu, błota i dziur.

 • Czy mł. bryg. Piotr Śmietana zostanie komendantem KP PSP w Jaśle?

  Końcem lutego br. na emeryturę przeszedł st. bryg. Marek Górniak, dotychczasowy komendant Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Jaśle. Jego obowiązki przejął mł. bryg. Piotr Śmietana, który najprawdopodobniej przez kolejne lata będzie kierował jasielską jednostką.

 • Dlaczego warto zainwestować w profesjonalne wideo?

   

  Według badań magazynu „Forbes” każdy Polak, średnio przez 2 godziny w ciągu dnia przegląda Internet. Coraz mniej czytamy, wolimy oglądać. Do tego, dzięki smarftonom, film możemy oglądać praktycznie w każdym miejscu. Dlaczego warto zainwestować w profesjonalny film?

 • Podczas porodu straciła dziecko. Teraz walczy o powrót do zdrowia

   

  Aneta Michalak z Kołaczyc, aby wrócić do zdrowia potrzebuje pomocy. Kobieta spodziewała się drugiego dziecka. Jednak podczas porodu straciła je, a sama zapadła na długi czas w śpiączkę. 

 • Krośnieńska „NAFTÓWKA” to właściwy wybór!

   

  Zespół Szkół Naftowo-Gazowniczych w Krośnie kształci pod Patronatem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Krośnieńska „NAFTÓWKA” to szkoła  z tradycjami, nowoczesna  i otwarta na zmiany związane z wymagającym rynkiem pracy.

 • Bezpłatne badanie wzroku - ruszyły zapisy!

   

  Zapraszamy na BEZPŁATNE BADANIE WZROKU w dniach 04.06 i 18.06. Zapisy pod nr 600 437 105 lub bezpośrednio w salonie. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105