Zawodniczka z Tarnowca zajęła I Miejsce na Międzynarodowym Turnieju Badmintona w Danii
Jessica Orzechowicz z UKS MixTeam Tarnowiec zajęła pierwsze miejsce w grze podwójnej na Międzynarodowym Turnieju Badmintona w Danii w Odense – mieście urodzin Hansa Christiana Andersena – odległym od Jasła o ok. 1400 km. Odense to również miasto rodzinne znanej tenisistki polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki.

Jessica w grze deblowej wspólnie z partnerką z Czech (Nicole Hlusickova) wygrały wszystkie swoje mecze w tym dwa na przewagi w trzecim secie i jako jedyne pozostały niepokonane w Turnieju. Polsko-Czeska para deblowa pokonała wyżej notowane i rozstawione zawodniczki z Danii, kraju w którym badminton jest sportem powszechnym. W Danii dzieci trenują badminton również na lekcjach WF a reprezentanci tego kraju należą do światowej czołówki badmintonistów.

W Międzynarodowym Turnieju Badmintona RSL udział brało ok. 1500 zawodników z Europy oraz Azji. Wszystkie mecze rozgrywane były od piątku do niedzieli (18-20 X br.) na 34 boiskach.

Jessica występowała w silnie obsadzonej grupie „A” jako jedna z najmłodszych uczestniczek tego turnieju - zdjęcia poniżej J.
W ciągu trzech dni (18-20 X br.) Jessica rozegrała 13 pojedynków (31 setów) - w grze pojedynczej oraz deblowej - przegrywając tylko dwa w grze singlowej w tym jeden w tie-break’u na przewagi (23-25).
W całym turnieju Jessica z 13 rozegranych pojedynków 5 meczy grała po 3 sety i przegrała tylko 1 mecz w końcowej fazie turnieju.
Wyjazd na zawody do Danii został urozmaicony (w drodze powrotnej) pobytem w Tropical Islands pod Berlinem.
Zarząd USK „MixTeam” Tarnowiec
