Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Zginął, bo stał po stronie słabych

18

Każdy ma dzisiaj prawo do wolności, do tego by mógł głośno wypowiedzieć swoje zdanie. Za to złożył życie ksiądz Popiełuszko na ołtarzu Ojczyzny– podkreślił podczas obchodów rocznicy śmierci błogosławionego kapelana „Solidarności” ksiądz Mijal.

Zarząd Regionu Podkarpacie NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” Oddział w Jaśle i Stowarzyszenie „SOLIDARNI W JAŚLE” zorganizowali w niedzielę 28. rocznicę śmierci Kapelana „Solidarności” bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. W jasielskim kościele p.w. św. Stanisława uroczystość rozpoczęto mszą świętą, której przewodniczył ksiądz Krzysztof Mijal, Duszpasterz Ludzi Pracy Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność”.

- Oto „imperium zła”, jak to określił kiedyś prezydent Regan pokazało swoje prawdziwe oblicze. Polska do tego imperium zaliczała się wraz z satelickimi państwami demokracji ludowej, z centrum w Moskwie. Człowiek, który domagał się sprawiedliwości, prawdy, poszanowania godności i praw człowieka musiał liczyć się z tym, że będzie szykanowany – podkreślał ksiądz Mijal.

W kazaniu podkreślał, że obecny Kościół podobnie jak wtedy czuje się odpowiedzialny za sumienia narodu i nie może pozostać z boku jeśli rządzący krajem chcą doprowadzić do zabijania swoich obywateli.  - Kościół ma prawo i obowiązek by być sumieniem narodu, by mówić, przypominać, przestrzegać. Jak powiedział naród, który ma właściwe sumienie, dopiero taki naród może budować szczęśliwą przyszłość– powiedział ks. Mijal.

Po mszy świętej złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą księdza Popiełuszkę, która ulokowana jest na ścianie kościoła p.w. św. Stanisława. Uczniowie jasielskiej Szkoły Muzycznej zaprezentowali na koniec repertuar pieśni patriotycznych.

Grzegorz Michalski
g.michalski@jaslo4u.pl

Reklama

Komentarze: 18

Dodaj komentarz Widok:
0
@ (L)egia
dnia 22.10.2012, 21:23 · Zgłoś
Błogosławiony księże Jerzy módl się za nami. Jeszcze jedno: nie może redaktor jakiejkolwiek gazety być karany za tak poważne przestępstwo. Ja bym się wstydził po czymś tak okropnym pokazać ludziom na oczy.
Odpowiedz
0
@ [...]
dnia 22.10.2012, 20:43 · Zgłoś
Polityczny "święty" - i co to ma wspólnego z wiarą ???
Odpowiedz
8
@ stary
dnia 22.10.2012, 15:49 · Zgłoś
to prawda dzięki tym bohaterom mamy sprzedany i zadłużony kraj,a nasze dzieci jak [...] muszą się tułać po obcych krajach za chlebem i u tych co wojnę przegrali za [...] i służących tyrać, "otake polske walczelyśta ".
Odpowiedz
3
@ l.
dnia 22.10.2012, 12:37 · Zgłoś
Faktycznie,ci "słabi" dziś mają się bardzo dobrze... Synektury,posady po znajomości itd za jedyne nie mniej niż kilka tysięcy złotych. Inni "słabi" powiązani z Popiełuszką w sukienkach też się nieźle obłowili. A za to wszystko płaci zwykły Polski obywatel któremu coraz ciężej jest żyć za minimalną, tylko dlatego,że "słabi" (w dobrym rządzeniu) dorwali się do władzy i łupią nasz kraj niemiłosiernie...

Ok,SB [...] księdza.Straszne.A ilu księży po 1989 r. księży [...] zwykłe wyrostki które w PRL nie poszły by nigdzie rabować,bo albo nie zeszły by na złą drogę,albo przed popełnieniem zbrodni trafiły by do więzienia ? Ilu ludzi zginęło po 1989 - popełniając [...], z braku pomocy medycznej, ilu bezdomnych rocznie zamarza na ulicach ? Tego nie powiedzą...

"Każdy ma dzisiaj prawo do wolności, do tego by mógł głośno wypowiedzieć swoje zdanie" - no nie byłbym taki pewien,np. autor strony "Antykomor" coś wie na ten temat.
To czy moderator nie zbanuje mojego posta czasem też o czymś świadczy...
Zresztą co to za wolność - krzyczenia. W programie "Szerokie Tory" który pokazywano lata temu jakiś Ukrainiec czy Rusek dobrze to podsumował: "Przedłużyli łańcuch i pozwolili szczekać do woli, ale miskę odsunęli..."
Odpowiedz
0
@ Sven
dnia 22.10.2012, 12:14 · Zgłoś
Popieuszko zginął bo jego ,,koledzy'' na niego donosili (czarni w sukienkach z frasobliwym,demagogicznym ciepłym głosikiem)-nie moje słowa tylko Zalewskiego warto kupić na allegro jego książkę piszę o takich przypadkach... ,,Księża wobec bezpieki'' to z pewnością była WŁOLA BŁOŻA...
Odpowiedz
-3
@ ziutek
dnia 22.10.2012, 12:51 · Zgłoś
To siepacze z SB polowali na ks.Popiełuszkę i to oni bestialsko go zamordowali,a cialo utopili.Ew.[...] w sutannach w tym przypadku niczego nie zmienili.Rozkaz był z góry,a ci SBcy go wykonali bez należytej starannosci,bo dali sie złapać.
Odpowiedz
-4
@ pies na jazz
dnia 22.10.2012, 14:18 · Zgłoś
Sven w swoim stylu... Chyba myśli, że ludzie są na tyle [...] by wierzyć w jego teorie spiskowe;)
Odpowiedz
1
@ Sven
dnia 22.10.2012, 14:19 · Zgłoś
Tak załatwili go esbecy bo informacje co robił Popieuszko dostali od jego kolegów ,,uświęconych'' dlatego nieboszczyk Kaczyński ujawnił rąbek tajemnicy kościelnych informatorów w tamtych czasach teraz zresztą też są.
Odpowiedz
0
@ zbigniew
dnia 29.10.2012, 08:18 · Zgłoś
niestety nadal byli funkcjonariusze sb panoszą sie i zajmują odpowiedzialne stanowiska np. komendant straży miejskiej i jakby wg. niego nic się nie zmieniło. znowu zastrasza prokuraturą, znowu z jego strony padają inwektywy w stosunku do mieszkańców. tragiczne w tym jest fakt, że jest on tolerowany ba nawet wychwalany przez niektórych z władz miejskich w tym przez pana burmistrza. do wyborów coraz bliżej mamy więc możliwość zdecydowania i usunięcia tych sbeków i tych, którzy ich popierają bądź tolerują. jeszcze polska nie zginęła!!!1
Odpowiedz
10
@ FELIX
dnia 22.10.2012, 11:08 · Zgłoś
Polska jest wolna dla tych co się na niej uwłaszczyli,nie ruszając palcem w czasie gdy trwała o nią walka.Miarą wolności jest stopień praw obywatelskich do samostanowienia o sobie.W państwie,gdzie wszystko jest obwarowane nakazami,zakazami i fiskalizmem i zależne od mądrości głupców słowo wolność jest farsą. To widać,słychać i czuć-na co dzień! I chyba nie w imię takiej wolności zginął w sposób bestialski [...] ks. Popiełuszko... Pozostaje zapytać kto jest odpowiedzialny za to zwyrodnienie ???Politycy? Tak,ale kto ich wybrał?Kto ich wybrał,i czemu nie [...] do dziś na [...] [...]??Właśnie Obywatele RP-sami,i zmanipulowani.Czas się przebudzić,póki jest on jeszcze dany,odwrócić ster na drugą burtę...Po to by było lepiej,i po to by śmierć Księdza nie była daremną!!!
Odpowiedz
-2
@ wiarus 80
dnia 22.10.2012, 12:10 · Zgłoś
To zmanipulowani Polacy wybrali tworców "NIE" i SDRP w poczatkach lat 90-tych,którym prezydent Lechu W. we współpracy z "nocną zmianą" z udziałem m.in.Pawlaka i D.Tuska pozwolił sie uwłaszczyć. Oni w dobie największego bezrobocia mamili lud że komuna wróci. Komuna nie wrócila,ale jej nawierniejsi synowie i córki dzis opływaja w bogactwa i biorą udzial w rzadzeniu na wszystkich szczeblach władzy,a ich prezydent rządził 2 kadencje. Dziś ustami tow.Cimoszewicza strofują innych jesli krytukują ich jedynie słuszne poglądy i wlaściwie uważają się za protoplastów nowoczesności w Polsce..Obawiam się ze przebudzenie jeśli nastapi,zastanie nas ew. z ręką w nocniku.
Odpowiedz
7
@ :)
dnia 22.10.2012, 10:44 · Zgłoś
to nie jest wolna polska!!!
Odpowiedz
1
@ Brat Pitt
dnia 22.10.2012, 10:49 · Zgłoś
Jeśli juz piszesz o Polsce, to przynajmniej pisz z dużej litery! To świadczy o szacunku do Ojczyzny.
Odpowiedz
2
@ Miodek
dnia 22.10.2012, 11:11 · Zgłoś
Pisanie "Polska" dużą literą świadczy przede wszysktkim o znajomości zasad języka polskiego:) Z drugiej jednak strony, kto ma szacunek dla Ojczyzny, ten szanuje ojczysty język...
Odpowiedz
3
@ pies na jazz
dnia 22.10.2012, 10:27 · Zgłoś
I pomyśleć, że w wolnej Polsce zabójca tego wielkiego człowieka jest redaktorem gazety, w której naczelnym jest Poseł Ruchu Palikota. Aż ciarki przechodzą :(
Odpowiedz
24
@ niewolnik Isaur
dnia 22.10.2012, 10:42 · Zgłoś
w jakiej wolnej polsce???myślisz że jak możesz głośno narzekać to jestes wolnym człowiekiem???
Odpowiedz
1
@ Zdziwiony
dnia 22.10.2012, 10:54 · Zgłoś
Jakim redaktorem? Nawet nie wiadomo czy on pisał na FiM a ty robisz z niego redaktora gazety? :D
Odpowiedz
2
@ lili
dnia 22.10.2012, 12:27 · Zgłoś
Redaktorów mamy różnych. Jaka Polska, tacy redaktorzy? Wystarczy rozglądnąć się w lokalnych mediach - medium?
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.