Zimowa olimpiada w „Jedynce”
2
Już po raz drugi w Szkole Podstawowej nr 1 w Jaśle zorganizowana została zimowa olimpiada sportowa. Zawody pomiędzy uczniami klas od 1 do 3 odbywały się w ramach programu promującego zdrowy styl życia.


Jasielska „jedynka” od lat uczestniczy w tym programie organizując m.in. zajęcia zintegrowane dla klas od 1 do 3, prelekcje, pokazy, prezentacje, wystawy tematyczne czy apele, prowadząc jednocześnie działalność profilaktyczną.

- W programie szkoły promującej zdrowie mamy zaplanowane cykliczne zajęcia sportowe w ciągu całego roku szkolnego. Wyposażenie w sprzęt sportowy i pomoce oraz tereny i boiska przyszkolne pozwalają nam na organizowanie różnorodnych zajęć w ciągu całego roku szkolnego. Dzisiaj mamy tego przykład, jest piękna zimowa pogoda, a my organizujemy drugą zimową olimpiadę sportową – mówi Maria Gabańska, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w SP nr 1 w Jaśle.
Olimpiada zorganizowana została przez nauczycieli wychowania fizycznego oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. – Te zajęcia są formą zabawy, są to m. in. skoki na piłce, przeciągnie liny, zabawy na śniegu, rzut do celu, kopanie piłki – wylicza M. Gabańska.



Po zakończeniu zmagań sportowych zwycięskie drużyny otrzymały puchary i dyplomy, a wszyscy uczestnicy filiżankę herbaty, ciastka i owoce.
(kp)


Jasielska „jedynka” od lat uczestniczy w tym programie organizując m.in. zajęcia zintegrowane dla klas od 1 do 3, prelekcje, pokazy, prezentacje, wystawy tematyczne czy apele, prowadząc jednocześnie działalność profilaktyczną.

- W programie szkoły promującej zdrowie mamy zaplanowane cykliczne zajęcia sportowe w ciągu całego roku szkolnego. Wyposażenie w sprzęt sportowy i pomoce oraz tereny i boiska przyszkolne pozwalają nam na organizowanie różnorodnych zajęć w ciągu całego roku szkolnego. Dzisiaj mamy tego przykład, jest piękna zimowa pogoda, a my organizujemy drugą zimową olimpiadę sportową – mówi Maria Gabańska, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w SP nr 1 w Jaśle.
Olimpiada zorganizowana została przez nauczycieli wychowania fizycznego oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. – Te zajęcia są formą zabawy, są to m. in. skoki na piłce, przeciągnie liny, zabawy na śniegu, rzut do celu, kopanie piłki – wylicza M. Gabańska.



Po zakończeniu zmagań sportowych zwycięskie drużyny otrzymały puchary i dyplomy, a wszyscy uczestnicy filiżankę herbaty, ciastka i owoce.
(kp)
