Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Zimowe starty zawodników Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów

1

Zawodnicy JSC nie odpoczywali w zimie i brali udział w licznych zawodach rowerowych, biegowych i narciarskich. 16 stycznia Gabriel Gorczyca startował w zawodach kolarstwa górskiego w formule xc w niemieckim Lausitz. Trasa liczyła 17km i 400m przewyższenia (5 rund po 3,4km). Gabriel zajął 21 miejsce open, a w kategorii wiekowej był 10. W tym samym dniu Sebastian Cyran wystartował w V Zimowym Maratonie Rowerowym „Biały Kruk” w Janowie Lubelskim. Sebastian wybrał trasę fit, liczącą 25km i zajął 9 miejsce open.

Marcin Wiącek na trasie Zimowej Łemkowyny

Marcin Wiącek 22 stycznia wystartował w biegu górskim „Zimowy Janosik” na dystansie 55km z przewyższeniem 1500m. Trasa biegu przebiegała od Bachledowej Doliny na Słowacji do Niedzicy. Marcin pokonał trasę w czasie 7h48min, co pozwoliło na zajęcie 46 miejsca open, a w kategorii – 18. Dzień później Mateusz Dachowski rywalizował na trasie biegu narciarskiego „Śnieżna Ożenna”, którego współorganizatorem było Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów. Mateusz podjął wyzwanie na trasie 10km i zajął 9 miejsce open.

Mateusz Dachowski - "Śnieżna Ożenna"

W dniach 12/13 lutego w Ustjanowej odbył się XXXV Bieszczadzki Bieg Lotników w którym wystartował Tomasz Leśniak. Trasa biegu narciarskiego liczyła 20km z przewyższeniem ponad 400m. Tomasz w rywalizacji uplasował się na 11 miejscu open, a w kategorii M40 – 7. Tydzień później, Tomasz Leśniak wystartował w kolejnym biegu narciarskim na dystansie 10km „Kiczera biega” w Puławach. W tych zawodach Tomasz zajął 8 miejsce.

Gabriel Gorczyca

5 marca w Iwoniczu Zdroju wystartowała kolejna edycja Łemkowyna Winter Trail. Na trasie 35km z przewyższeniem 1360m wystartował Marcin Wiącek. Trasa biegu przebiegała od Iwonicza przez Przymiarki, Zawadkę Rymanowską, Cergową. Marcin pokonał tą trasę w czasie 4h16min i zajął 31 miejsce open. W tym samym dniu Gabriel Gorczyca startował w Crossduathlon Wolfsburg. Gabriel miał do przebiegnięcia dwukrotnie trasę 5km i jazdę na rowerze – 18km. Ostatecznie zajął w zawodach 30 miejsce open, a w kategorii wiekowej M30 był 4.

Podium zimowego Biegu Beskidnika

13 marca odbył się I Zimowy Bieg Beskidnika, którego współorganizatorem jest również JSC. Trasy biegu liczyły tradycyjnie 21km i 6km. Trasa długa przebiegała przez Diabli Kamień, Barwiniok, Kornuty i Magurę Wątkowską. Na tej trasie wystartowało trzech zawodników JSC. Najlepszy czas uzyskał Tomasz Leśniak – 1h 51min i zajął 2 miejsce open. Łukasz Szumiec z czasem 1h 53min zajął 6 miejsce, a Janusz Zaleśny z czasem 2h 17min uplasował się na 40 miejscu. Trasę krótką wybrał Dominik Szumiec. Dominik pokonał ją w czasie 31minut i ostatecznie zajął 6 miejsce.

Sebastian Cyran na trasie Białego Kruka

W dniach 19-20 marca w Zakopanem odbyły się Mistrzostwa Polski Amatorów w biegach narciarskich w stylu klasycznym i dowolnym (łyżwa). Mistrzostwa składały się z trzech biegów; Prologu liczącego 3,5km, Biegu stylem klasycznym – 13,5k i biegu stylem dowolnym – 13,5km. W zawodach uczestniczył Tomasz Leśniak który uzyskał łączny czas 1h36min, i zajął w kategorii M3 doskonałe 8 miejsce.