Strona główna

Zimowym szlakiem z Folusza do Świątkowej

7
Napisany dnia: 14.01.2019, 09:05 , Tagi: Brak

Dzięki pomocy i uprzejmości dyr.Magurskiego Parku Narodowego oraz kolegów z klubu SPEED Jasło udało się przetrzeć szlak z Folusza do Świątkowej i Jaworza. Środkiem drogi został założony ślad dla turystyki narciarskiej...

Na razie tylko do przełęczy Świerzowskiej. Po obu stronach ubito ślad dla pieszych turystów. Dzięki temu narciarze i piesi nie będą sobie przeszkadzać oraz będzie bezpieczniej na szlaku.Zapraszamy do aktywnego wypoczynku zimą oraz podziwiania zimowych uroków MPN.

Naprawdę warto.

P.P.

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ ipcm
dnia 14.01.2019, 11:30
Ocena
komentarza:
1
mogę prosić o jakiś link do google maps gdzie rozpoczyna się ten szlak i kończy ?
@ Kierowca 8I0
dnia 15.01.2019, 16:47
Ocena
komentarza:
-1
Szlak biegnie drogą leśną nr 9 o długości 14,5 km od Folusza na krzyżówce w lewo,
w górę przez najwyższe wzniesienie Polanę w pobliżu Kornutów
i w dół przez Świerzową do Świątkowej.
@ ipcm
dnia 16.01.2019, 14:48
Ocena
komentarza:
1
Nie jestem z tamtych okolic, nie znajdę w ten sposób gdzie to jest ...
@ Kierowca 8I0
dnia 16.01.2019, 19:00
Ocena
komentarza:
1
Szlak biegnie dogodną drogą leśną przez piękne tereny w okolicach po północnej
stronie masywu górskiego Magóry Wątkowskiej z zachodu na wschód.
Po stronie południowej tego masywu leży wieś Bartne.
Nadmieniam, że tak w lecie jak i w zimie krajobraz i widoki są nie zapomniane,
które wspomina się przez lata.
@ P.P.
dnia 19.01.2019, 12:21
Ocena
komentarza:
2
Po wjechaniu do Folusza kierujemy się w lewo.Dalej niebieskim szlakiem rowerowym aż do Świątkowej.Dzisiaj poprawiliśmy tor narciarski do przeł.Świerzowskiej.Dużym ciągnikiem z MPN przejechane zostało do Świątkowej tak aby piesi nie musieli wchodzić na ślady narciarskie.Dziękujemy pieszym turystom za niezadeptywanie śladów narciarskich.
@ Marcin
dnia 22.01.2019, 07:58
Ocena
komentarza:
1
A co z turystami rowerowymi? To szlak rowerowy.
@ Kierowca 8I0
dnia 23.01.2019, 18:28
Ocena
komentarza:
2
W lecie szlak rowerowy a w zimie narciarski. Proste.
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • „Musimy wzmacniać wzajemne relacje”

   

  Wczoraj, w Jaśle odbyły się obchody II Dnia Pamięci, poświęconego żydowskiej społeczności Jasła. Ich głównym punktem było odsłonięcie tablicy upamiętniającej Żydów, którzy w sierpniu 1942 r. zostali deportowani z jasielskiego getta do obozu zagłady w Bełżcu. Odsłonił ją Georges Feniger, potomek ocalonych z holokaustu.

 • Miasto zamierza zainwestować w oświetlenie

  Radni Rady Miejskiej Jasła zdecydowali o przystąpieniu do projektu modernizacji oświetlenia ulicznego. Projekt ma być realizowany przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki...

 • "Aktywni w Gminie Jasło"

   

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle w partnerstwie z INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zrealizował w okresie od 01.06.2017 r. do 31.01.2019 r.  projekt  „Aktywni w gminie Jasło” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

 • Jaślanie świętują wiktorię warszawską

   

  W Jaśle, odbyły się dzisiaj uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego. Ich uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta do parku miejskiego gdzie na Grobie Nieznanego Żołnierza złożone zostały kwiaty.    

 • Piotr Śmietana zastępcą komendanta

  Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie wręczono nominacje na stanowisko kierownicze mł. bryg. Piotrowi Śmietanie na funkcję zastępcy komendanta powiatowego PSP w Jaśle.

 • Jasielski "Medyk" - ostatnie dni rekrutacji

   

  „Medyk” to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą kształcić się w perspektywicznych zawodach. Teraz w ofercie szkoły znajdziesz nowe interesujące kierunki. Wybierając „Medyk” inwestujesz w swoją przyszłość.

 • Jaślanie biorą sprawy w swoje ręce i sprzątają miasto

   

  Jaślanie chcą żyć w czystym i wolnym od śmieci mieście. Kilka dni temu dwóch mieszkańców Jasła z własnej inicjatywy posprzątało okolice wałów przy ul. Piotra Skargi. Wszystkie śmieci, starannie posegregowane trafiły do worków.

 • Tak wyglądała tragiczna jesień 1939 r.

   

  Eksplozje, serie z karabinów maszynowych i łuny ognia nad „łąkami hubalowymi” towarzyszyły widowisku historycznemu, które odbyło się wczoraj w ramach tegorocznej edycji Memoriału majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Tematem przewodnim tym razem były wydarzenia z jesieni 1939 r.     

 • IX Karpacki Festiwal Archeologiczny Dwa Oblicza. Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy. 17-18 sierpnia 2019.

 • Wakacje z tenisem – edycja sierpniowa

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105