Zlot 4x4
2
Za nami pierwszy dzień VIII Zlotu Samochodów Terenowych 4x4 „Traper” zorganizowanego przez Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego w Jaśle. Do udziału w tegorocznej imprezie zgłosiło się 25 załóg, które miały do pokonania trzy odcinki. Ostatecznie o zwycięstwie zadecyduje trasa, jaką będą musieli pokonać uczestnicy Zlotu w niedzielne przedpołudnie.




Zlot ma charakter rekreacyjno - turystyczno – sportowy i odbywa się na malowniczym terenie dwóch gmin: Osieka Jasielskiego i Dębowca. Impreza przeznaczona jest przede wszystkim dla użytkowników i sympatyków sportów samochodów terenowych 4x4. Jej celem jest m. in.: popularyzacja i promocja sportów na samochodach terenowych w trudnych warunkach terenu, współzawodnictwo oparte na zdrowej i wzajemnej sportowej rywalizacji miedzy załogami, wymiana doświadczeń pomiędzy poszczególnymi załogami w tego typu jeździe oraz integracja załóg traperskich. -Zlot organizowany jest z myślą o właścicielach samochodów terenowych po to, żeby nie jeździli po lasach, miejscach, gdzie nie wolno wjeżdżać i żeby nie niszczyli przyrody. Dlatego właśnie są wydzielone miejsca, aby pod nadzorem sędziów, pogotowia ratunkowego i straży pożarnej, w sposób bezpieczny mogła odbywać się taka impreza – mówi Józef Biernacki, prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego.
W tegorocznym Zlocie uczestniczą załogi z Rzeszowa i jego okolic, Sanoka, Tarnowa i Limanowej. – Przyjechali tu, aby współzawodniczyć i zwyciężyć. Komu się to uda, okaże się już jutro – dodaje J. Biernacki. W niedzielę zawody rozpoczną się o godz. 10.00. Następnie o godz. 14.00 odprawiona zostanie polowa msza święta pod Krzyżem, a po nabożeństwie, podczas festynu zostaną ogłoszone wyniki i rozdane nagrody.
Tegoroczny VIII Zlot Samochodów Terenowych 4x4 „Traper” odbywa się przy współudziale OSP Osieka Jasielskiego, Świerchowej, Załęża i Woli Dębowieckiej.
Katarzyna Pacwa-Wilk




Zlot ma charakter rekreacyjno - turystyczno – sportowy i odbywa się na malowniczym terenie dwóch gmin: Osieka Jasielskiego i Dębowca. Impreza przeznaczona jest przede wszystkim dla użytkowników i sympatyków sportów samochodów terenowych 4x4. Jej celem jest m. in.: popularyzacja i promocja sportów na samochodach terenowych w trudnych warunkach terenu, współzawodnictwo oparte na zdrowej i wzajemnej sportowej rywalizacji miedzy załogami, wymiana doświadczeń pomiędzy poszczególnymi załogami w tego typu jeździe oraz integracja załóg traperskich. -Zlot organizowany jest z myślą o właścicielach samochodów terenowych po to, żeby nie jeździli po lasach, miejscach, gdzie nie wolno wjeżdżać i żeby nie niszczyli przyrody. Dlatego właśnie są wydzielone miejsca, aby pod nadzorem sędziów, pogotowia ratunkowego i straży pożarnej, w sposób bezpieczny mogła odbywać się taka impreza – mówi Józef Biernacki, prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego.
W tegorocznym Zlocie uczestniczą załogi z Rzeszowa i jego okolic, Sanoka, Tarnowa i Limanowej. – Przyjechali tu, aby współzawodniczyć i zwyciężyć. Komu się to uda, okaże się już jutro – dodaje J. Biernacki. W niedzielę zawody rozpoczną się o godz. 10.00. Następnie o godz. 14.00 odprawiona zostanie polowa msza święta pod Krzyżem, a po nabożeństwie, podczas festynu zostaną ogłoszone wyniki i rozdane nagrody.
Tegoroczny VIII Zlot Samochodów Terenowych 4x4 „Traper” odbywa się przy współudziale OSP Osieka Jasielskiego, Świerchowej, Załęża i Woli Dębowieckiej.
Katarzyna Pacwa-Wilk
