Złoto dla młodych piłkarzy z Jasła
14
Wielkim sukcesem zakończył się dla trampkarzy młodszych start w Torneo Internazionale città di Agropoli. Podopieczni trenera Roberta Podkulskiego okazali się najlepszą drużyną z wszystkich biorących udział w turnieju w roczniku 1996. Wywalczyli oni złoty medal pokonując w finale drużynę San Damiano Monza 3:0.
Podczas Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego we Włoszech bardzo dobrze spisali się także trenowani przez Antoniego Wanata trampkarze starsi.W meczu półfinałowym ulegli nieznacznie gospodarzom zawodów, drużynie Jugend Agropoli 1:3. Zgodnie z zasadami obowiązującymi na tym turnieju, organizatorzy nie przewidują meczu o trzecie miejsce, a przegrani w półfinale zostają ex aequo sklasyfikowani na najniższym stopniu podium.
Sportowcy z Jasła byli jedynymi reprezentantami Polski podczas turnieju. Do Agropoli wyjechali w niedzielę, 5 kwietnia, żegnani przez rodziny, a także burmistrz Marię Kurowską i starostę Adama Kmiecika. Władze miasta reprezentował we Włoszech radny Józef Węgrzyn.
Po zakończeniu turnieju przyznane zostały również indywidualne wyróżnienia dla najlepszych zawodników turnieju: w roczniku ‘94 został nim Karol Madejczyk, a w roczniku ‘96 Kamil Wietecha.


W zawodach uczestniczyły drużyny piłkarskie z całego świata. Trampkarze starsi zagrali w grupie B z takimi drużynami jak: F.C. Midsout (USA), S.Pietro (LT) oraz Sala Bolognese (BO), a młodsi także w grupie B z Sal Caravas (Venezuela), Agropoli Roccaraso i Castenedolese (BS) - Roczniki ‘96 i ‘94 są bardzo dobre, odnoszą wiele sukcesów w sporcie i dlatego warto w nie inwestować – powiedział przed wyjazdem jasielskich piłkarzy – Marcin Węgrzyn, prezes JKS Czarni Jasło.
(omega)
Podczas Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego we Włoszech bardzo dobrze spisali się także trenowani przez Antoniego Wanata trampkarze starsi.W meczu półfinałowym ulegli nieznacznie gospodarzom zawodów, drużynie Jugend Agropoli 1:3. Zgodnie z zasadami obowiązującymi na tym turnieju, organizatorzy nie przewidują meczu o trzecie miejsce, a przegrani w półfinale zostają ex aequo sklasyfikowani na najniższym stopniu podium.
Sportowcy z Jasła byli jedynymi reprezentantami Polski podczas turnieju. Do Agropoli wyjechali w niedzielę, 5 kwietnia, żegnani przez rodziny, a także burmistrz Marię Kurowską i starostę Adama Kmiecika. Władze miasta reprezentował we Włoszech radny Józef Węgrzyn.
Po zakończeniu turnieju przyznane zostały również indywidualne wyróżnienia dla najlepszych zawodników turnieju: w roczniku ‘94 został nim Karol Madejczyk, a w roczniku ‘96 Kamil Wietecha.


W zawodach uczestniczyły drużyny piłkarskie z całego świata. Trampkarze starsi zagrali w grupie B z takimi drużynami jak: F.C. Midsout (USA), S.Pietro (LT) oraz Sala Bolognese (BO), a młodsi także w grupie B z Sal Caravas (Venezuela), Agropoli Roccaraso i Castenedolese (BS) - Roczniki ‘96 i ‘94 są bardzo dobre, odnoszą wiele sukcesów w sporcie i dlatego warto w nie inwestować – powiedział przed wyjazdem jasielskich piłkarzy – Marcin Węgrzyn, prezes JKS Czarni Jasło.
(omega)
