Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów do Krakowa

15

Od 1 października br. obowiązywać będą zmiany w rozkładzie jazdy pociągów, którymi mieszkańcy Jasła i powiatu jasielskiego podróżują do Krakowa. Ich wprowadzenie wynika z realizacji prac remontowych na linii kolejowej nr 96 (odcinek Tarnów – Stróże). Pociągi PKP IC „Wetlina” i „Bieszczady” kurować będą przez Rzeszów. W przypadku „Hubala” z kolei, na trasie z Jasła do Tarnowa obowiązywać będzie autobusowa komunikacja zastępcza.

W przypadku weekendowego pociągu relacji Jasło – Kraków Główny – Jasło, na odcinku Jasło – Tarnów wprowadzona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza. Do dyspozycji pasażerów dwa autobusy. - Zostaną uruchomione dwa rodzaje kursów – standardowe, obsługujące wszystkie staje i przystanki pośrednie oraz szybkie, bezpośrednio jadące w relacji Tarnów – Jasło, co pozwoli na zachowanie czasu przejazdu zbliżonego do bezpośredniej podróży pociągiem – wyjaśnia Anna Kwiatkowska, dyrektor Departamentu Marketingu Kolei Małopolskich sp. z o.o. Autobusy odjeżdżać będą spod stacji kolejowej Jasło w każdą niedzielę (poczynając od 2 października) o godz. 17:50. Kurs do Jasła realizowany będzie z Krakowa Głównego w każdy piątek o godz. 17:57.    

Zmiany dotyczą również kursowania pociągów PKP Intercity Zagórz – Kraków Główny – Zagórz (kursują w dniach od poniedziałku do piątku). Z uwagi na remont linii nr 96 pociągi „Wetlina” i „Bieszczady” kursować będą przez Rzeszów i Dębicę. „Wetlina” odjeżdżać będzie ze stacji kolejowej Jasło punktualnie o godz. 6:09. Na stacji Kraków Główny meldował się będzie o godz. 9:11. Pociągiem tym będzie można dojechać do Rzeszowa (Rzeszów Staroniwa – godz. 7:11; Rzeszów Zachodni – godz. 7:15) oraz Dębicy (godz. 7:46). 

Pociąg „Bieszczady” odjeżdżał będzie ze stacji kolejowej Jasło o godz. 17:24. Na stację Kraków Główny wjeżdżał będzie o godz. 20:19. Należy zaznaczyć, że „Bieszczady” z Krakowa Głównego do Jasła, przez Dębicę i Rzeszów, kursować będą o godz. 8:46. Przyjazd na stację Jasło – godz. 11:58.    

Utrudnienia, o których mowa potrwają do 30 listopada br. Od grudnia 2022 r. pociągi na trasie Jasło – Kraków – Jasło przez Nowy Sącz i Tarnów, w tym „Hubal”, „Wetlina” i „Bieszczady” kursować będą normalnie.

Szczegółowe rozkłady jazdy pociągów podróżni mogą sprawdzić korzystając z portalu pasażera > portalpasazera.pl.   

MD  

Napisany dnia: 30.09.2022, 15:12
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ do włodarzy
dnia 30.09.2022, 17:37
Ocena
komentarza:
7
pociąg z tego wypi*** powinien kursować co godzinę do krakowa, a nie. W[...] macie ten dworzec i wszystkich mieszkańców, tylko ciągnąć pensje a ogarnąć kolei nie ma komu
@ edek
dnia 30.09.2022, 18:17
Ocena
komentarza:
9
za dużo wymagasz , oni nawet nie są stanie przywieśc węgla , a tory stoją puste
@ do edek
dnia 02.10.2022, 09:38
Ocena
komentarza:
1
Może by "przywieźć" do słownika ortograficznego, albo do podstawówki?
@ Marazm
dnia 02.10.2022, 09:48
Ocena
komentarza:
14
Ruina dworca PKP nadaje się nie na przyjęcie podróżnych ale jako scenografia do
filmu "Człowiek z marazmu" pokazującego stan "rozwoju" miasta, czyli odpuszczenie
podstawowych problemów, a budowanie inkubatorów, łąk umajonych, tężni i innych bawidek.
Co prawda nie ma kożucha na zimę ale kwiatki do niego już są.
@ Popis Lewica targowica
dnia 30.09.2022, 17:37
Ocena
komentarza:
3
Polska jakość - bylejakość
@ Dziadek
dnia 30.09.2022, 20:08
Ocena
komentarza:
-6
A w blokach ludzie opowiadaja sie za wylaczeniem czasowym cieplej wody i zmniejszeniem czynnika grzewczego wody. A my w domkach bedziemy sobie grzac i miec wode kiedy chcemy
@ xxxx
dnia 30.09.2022, 21:02
Ocena
komentarza:
2
A splaciłeś już kredyt za domek czy zostalo ci jeszcze 20 lat?
@ Marta
dnia 30.09.2022, 23:21
Ocena
komentarza:
15
jeszcze mąż z nazwy potyra na szwaba z 15 lat i splacimy
@ js
dnia 01.10.2022, 00:25
Ocena
komentarza:
9
Nie podobała się ciepła woda w kranie to spodoba się zimna.
@ Muzyka na całego
dnia 02.10.2022, 06:19
Ocena
komentarza:
4
Haha 5 lat budowałem za swoje, a ty męczenniku w czworakach do końca życia będziesz płacił. Bywam czasem w tych spędach 4 czy 10 piętrowych, na klatkach już grzeją a w celach dwu pokojowych zimno, grzejniki wyłączone, ale i tak będziecie bulić za ciepło z hehe klatki ( schodowej) tyle was tam jest a nawet dzień dobry sobie nie mówicie. Pa...a.
@ Jacekbalcerzak
dnia 02.10.2022, 11:50
Ocena
komentarza:
1
Tak Ci się tylko wydaje.
@ Dziadek
dnia 30.09.2022, 22:48
Ocena
komentarza:
1
Ludzie zaradni maja pieniazki dom ze szparagow a idacy na latwizne z kredytow
@ Araon
dnia 01.10.2022, 05:46
Ocena
komentarza:
5
Zabiorą wam wszystko
@ Xyz
dnia 03.10.2022, 08:09
Ocena
komentarza:
6
Dokladnie Nie bedziesz mial niczego bedziesz szczesliwy wielki reset nadchodzi autorstwa pana schwaba
@ m
dnia 03.10.2022, 18:03
Ocena
komentarza:
2
Jechałem dziś porannym do Krakowa.
Chyba kompletnie zapomniano ze Rzeszów przebudowuje przystanki pod kolej aglomeracyjna, wiec dzisiaj przez taka każda rozgrzebana miejsce skald przejeżdżał 20km/h, co skutkowało ze w Rzeszowie opóźnienie wynosiło ponad 25 min, a w KRK 20+ min, (krótszy postój w Tarnowie) Jechałem tak poprowadzonym połączeniem we wcześniejszych latach i takich problemów nie było.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • W Łężynach pijany kierowca samochodu ciężarowego wjechał do rowu

   

  W Łężynach ok. godz. 16:40 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego. Kierujący pojazdem obywatel Rumunii miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna z obrażeniami głowy trafił do jasielskiego szpitala.

 • Zainwestuj w ciepło z firmą JanDro. Skorzystaj z mikołajkowej oferty na instalacje grzewcze

 • Mikołajki tuż, tuż. Niespodzianki filmowe od kina Helios Krosno dla młodych kinomanów

   

  Krośnieńskie kino Helios nie przestaje zaskakiwać kinomanów ciekawymi propozycjami w ramach Projektów Specjalnych. W kolejnym tygodniu repertuarowym Helios Krosno pokaże na dużym ekranie film "Silent Twins". Z okazji mikołajek, kino przygotowało także solidną porcję filmów dla najmłodszych widzów.

 • Była pracownica DPS w Foluszu stanie przed sądem. Prokuratura postawiła kobiecie 32 zarzuty

   

  Przed tygodniem, do Sądu Rejonowego w Jaśle trafił akt oskarżenia przeciwko byłej pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Foluszu. W efekcie prowadzonego od ponad roku śledztwa, Prokuratura Rejonowa w Jaśle postawiła kobiecie łącznie 32 zarzuty. Dotyczą one przestępstw fałszowania dokumentów oraz przywłaszczenia rzeczy.

 • Podwyżka opłat za odbiór śmieci stała się faktem

   

  Radni Rady Miejskiej Jasła podjęli decyzję w sprawie wysokości opłat z tytułu odbioru odpadów komunalnych na terenie miasta. Stawka wzrośnie z 29,17 zł do 35 zł od osoby. Podwyżka nie pozwoli jednak na pełne zbilansowanie kosztów funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami. Miasto będzie musiało pokryć różnicę z dochodów własnych gminy, niepochodzących z pobranej opłaty a odbiór śmieci. Chodzi o kwotę 1 245 600 zł, którą urzędnicy muszą znaleźć w miejskiej kasie.

 • Ponowna decyzja w sprawie wysokości opłat za odbiór śmieci już jutro

   

  W ubiegłym tygodniu Rada Miejska Jasła nie zgodziła się na podniesienie opłaty za odbiór odpadów komunalnych z 29,17 zł na 39 zł od osoby. Przeciwko przyjęciu uchwały w sprawie podwyżek zagłosowało szesnastu radnych. Wszyscy mieli jednak świadomość tego, że przeprowadzone 21 listopada br. głosowanie, nie zamyka sprawy. Z istotnym dla miasta i jego mieszkańców problemem, radni zmierzą się ponownie już jutro. Tym razem magistrat zaproponował ustalenie stawki na poziomie 35 zł.

 • Niezwykła twórczość Antoniego Bolka z Załęża

   

  Miło nam Państwa poinformować, że Muzeum Regionalne im. dr. S. Kadyiego w Jaśle finalizuje projekt związany z twórczością Antoniego Bolka z Załęża. Początki pasji Antoniego Bolka sięgają lat 60. Od tego czasu, za sprawą swojej niesłabnącej pracy twórczej stał się najbardziej rozpoznawalnym rzeźbiarzem regionu jasielskiego.

 • Odwiedź Planetę Psa ze swoim pupilem i korzystaj z rabatów

   

  Salon groomerski Planeta Psa zajmuje się kompleksową pielęgnacją psów wszystkich ras. Doświadczony zespół dba o to, aby każdy pupil cieszył się piękną i odżywioną sierścią. Odwiedzając Planetę Psa oszczędzisz również pieniądze. Już przy pierwszej wizycie w salonie, każdy klient otrzyma zniżkę -5% na kompleksową usługę pielęgnacji psa.

 • Niebywały sukces Tomasza Krupy i Szymona Białego. Uczniowie jasielskich szkół muzycznych pokazali klasę na międzynarodowym konkursie w Jastr

  Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Jaśle oraz Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II st. w Jaśle zdobyli najwyższe laury na XIII Międzynarodowym Konkursie „Instrumenty Dęte” w Jastrzębiu Zdroju, do którego zgłosiła się rekordowa liczba 270 uczestników. 12-letni Tomasz Krupa grający na puzonie zajął I miejsce, z kolei 18-letni tubista Szymon Biały uplasował się na III miejscu...

 • Troje kandydatów walczyć będzie o urząd wójta gminy Tarnowiec

   

  Do przedterminowych wyborów wójta gminy Tarnowiec pozostało zaledwie kilka tygodni. Wyborcy pójdą do urn 8 stycznia 2023 r. O urząd ubiegać się będzie troje kandydatów.

 • Trwa remont drogi wojewódzkiej na odcinku od Kątów do Krempnej

   

  Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, przystąpił w listopadzie do realizacji zadania inwestycyjnego polegającego na przebudowie nawierzchni odcinka DW992 od Kątów do Krempnej. Prace rozpoczęły się dwa tygodnie temu. Potrwają do 15 grudnia br. Łącznie przebudowane zostanie około 3 km drogi.

 • Wały przeciwpowodziowe ochronią mieszkańców przed wielką wodą

  W Osobnicy powstał kolejny odcinek 1,5 km wałów przeciwpowodziowych rzeki Ropy. Inwestycja została zrealizowana w ciągu 10 miesięcy i kosztowała ponad 10 mln zł. Jest to drugi etap budowy wałów przeciwpowodziowych..

 • Matka i córka na ławie oskarżonych. Rozpoczął się proces w sprawie znęcania się nad kotami

  Małgorzata i Aleksandra Sz. prowadziły hodowlę kotów rasy maine coon w Jaśle. Po tym, jak inspektorzy OTOZ-u odkryli zaniedbania kobiet wobec zwierząt sprawa trafiła do sądu. W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok nakazowy, od którego odwołała się prokuratura i OTOZ. W końcu sprawa trafia przed sąd I instancji. W minioną środę rozpoczął się proces w tej sprawie.

 • Przeżyj mundialowe emocje z Jasielską Manufakturą Smaku

  Jasielska Manufaktura Smaku zaprasza do wspólnego kibicowania wszystkich fanów piłki nożnej w najlepszym, mundialowym wydaniu. Piłkarskimi emocjami możecie delektować się tutaj każdego dnia od godz. 14.

 • Licealiści zorganizowali charytatywny turniej piłkarski. Dochód z imprezy trafi na leczenie Paulinki Okarmy z Jasła

   

  Hala sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle stała się dzisiaj areną piłkarskich zmagań w ramach turnieju „Football for Charity”. Chodziło jednak nie tylko o sportową rywalizację i zabawę w gronie rówieśników.

 • Mieszkańcy Jasła zapłacą wyższe podatki od nieruchomości

   

  Od 1 stycznia 2023 r. w Jaśle obowiązywać będą nowe, wyższe stawki podatku od nieruchomości. Decyzję w tej sprawie, w miniony poniedziałek, podjęła Rada Miejska Jasła. W przypadku właścicieli budynków mieszkalnych stawka wzrośnie o 25%.

 • MKS w Jaśle otrzyma wsparcie finansowe na zakup autobusów

   

  Władze samorządowe Miasta Jasła podjęły decyzję o wydatkowaniu kwoty 188 500 zł z miejskiej kasy, na podniesienie kapitału zakładowego Miejskiej Komunikacji Samochodowej Spółka z o.o. Środki te przeznaczone zostaną na zakup trzech autobusów, które zasilą tabor miejskiego przewoźnika. W sumie, spółka zamierza zakupić pięć używanych pojazdów. Zastąpią one wysłużone Autosany.

 • Jesteś seniorem? Weź udział w projekcie - „Zakątek Seniora przy INNOVO”

   

  INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. oraz Spółdzielnia Socjalna „Radość” zapraszają do uczestnictwa w Projekcie „Zakątek Seniora przy INNOVO”. Realizowany Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i Budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.

 • Rada Miejska Jasła przeciwko znacznej podwyżce opłat za odbiór odpadów

   

  Urząd Miasta w Jaśle, będzie musiał zrewidować swoje plany w sprawie ustalenia wysokości opłat za odbiór odpadów komunalnych. Na zaproponowaną przez magistrat stawkę w wysokości 39 zł (ocenie wynosi ona 29,17 zł), nie wyraziła dzisiaj zgody Rada Miejska Jasła. Przeciwko projektowi uchwały w sprawie podwyżek zagłosowała zdecydowana większość radnych.

 • „The Humans” na dużym ekranie kina Helios Krosno

   

  Krośnieńskie kino Helios zaprasza na kolejną filmową ucztę w ramach Projektów Specjalnych. Już jutro kinomani, będą mieli okazję zobaczyć na dużym ekranie film "The Humans".

 • Strażacy ochotnicy nie zapominają o małych pacjentach onkologicznych

   

  Strażacy ochotnicy znów wkraczają do akcji, aby podarować odrobinę radości małym pacjentom Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Rzeszowie. Po raz szósty organizują więc zbiórkę zabawek, książek, gier i innych artykułów, które trafią do dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657