Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Znajdziesz mnie w bibliotece

11

Choć nietypowo, bo online, ale bardzo gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w Tygodniu Bibliotek 8-15 maja. Jak co roku przygotowaliśmy dla Was wiele literackich niespodzianek i nie tylko…

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji Znajdź mnie w bibliotece. Codziennie na naszym Facebooku będziemy polecać książki, aby Was przekonać, że w bibliotece znajdziecie uśmiech, zabawę, przygodę!

Nie trzeba być wytrawnym joginem, aby skorzystać z Jogi za biurkiem – film z zestawem ćwiczeń dla osób spędzających dużo czasu przed komputerem. Proponujemy łatwą, krótką praktykę, którą można wykonać w miejscu pracy lub w domu. Nagranie dostępne na kanale YouTube Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. Premiera 08.05.2021 godz. 12.00.

Dla najmłodszych drugie już spotkanie z cyklu Joga dla dzieci Wzrastaj z jogą na wiosnę. Będziemy wzmacniać kręgosłup i otwierać biodra, a także głęboko się zrelaksujemy. Nie zabraknie oczywiście świetnych książek! Zainteresowanych nauczycieli i osoby prywatne prosimy o kontakt: Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle,
tel. 13 446 26 02, wew. 35; email: dzieci@mbp.jaslo.pl

Grupy zorganizowane w wieku 5-9 lat zapraszamy na warsztaty Wiosenna muzykoterapia, na którychposłuchają instrumentów muzycznych o pięknym i magicznym brzmieniu m.in.: kalimby, kija deszczowego, kenari shakera czy bębna oceanicznego. Na spotkaniu zastanowimy się również czym jest przyjaźń oraz jak i gdzie spędzać wiosenne dni. Zainteresowanych nauczycieli prosimy o kontakt: Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, tel. 13 446 26 02, wew. 35; email: dzieci@mbp.jaslo.pl

Z Adrianą Simoncelli odwiedzimy Indie, kraj pełen kontrowersji, różnorodności kulturowych, etnicznych i religijnych, a także kolorów i zapachów, a wszystko to w wykładzie Miłość po indyjsku: bliskość czy odległość na przykładzie „Majtrei” Mircei Eliadego i „Mircea” Maitreyi Devi z cyklu Świat literatury – literatura świata, 11.05.2021 o godz. 18.30 transmisja na Facebooku.

Na spotkanie autorskie z Anną Dziewit-Meller – pisarką, dziennikarką i felietonistką Rozmowy, teorie i historie... zapraszamy 12.05.2021 godz. 18.00 w ramach projektu „Biblioteka (ot)WARTA PRZESTRZEŃ!” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. W swoich utworach autorka wciąż powraca na rodzinny Śląsk, ukazując zarówno jego współczesny obraz jak i ten sprzed kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Uczestnicy spotkania będą mogli porozmawiać z autorką m.in. o jej pisarskim warsztacie, inspiracjach oraz najnowszej powieści  „Od jednegoLucypera”.Transmisja na Facebooku.

MBP w Jaśle

Napisany dnia: 07.05.2021, 12:14
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Cv
dnia 09.05.2021, 07:31
Ocena
komentarza:
-19
Joga jest zagrożeniem duchowym jak inne newage czy różne okultyzmy nie poszukajcie na to swoje dzieci a dyrekcję jdk proszę o opamiętanie
@ Własność
dnia 10.05.2021, 07:37
Ocena
komentarza:
-16
Co za biblioteka? Sprywatyzować, jak taka dobra niech na siebie zarabia,a nie brać pieniądze z moich podatków bez pytania.
@ dragoness
dnia 10.05.2021, 11:29
Ocena
komentarza:
12
Joga jest zagrożeniem dla ciasnych umysłów i niewytrenowanych cielsk.
No i przecież od zasiłków z MOPSU podatków się nie płaci.
@ Własność Do@dragoness
dnia 10.05.2021, 15:35
Ocena
komentarza:
-16
Nie dyskutuję z biedota miejską z bloków. Przekroczyłem drugi próg podatkowy i nie życzę sobie, aby wydawano pieniądze z moich podatków na jakieś domy kultury czy biblioteki. Żyjemy w kapitalizmie, tylko prywatyzacja uratuje te instytucje.
@ dragoness
dnia 10.05.2021, 15:58
Ocena
komentarza:
1
Przekroczyłeś drugi próg chyba w snach. Albo był to drugi próg do obory, po pierwszym do stodoły. Zresztą nie. Obraziłabym ciężko pracujących rolników, a ty najprawdopodobniej jesteś małomiasteczkowym członkiem "ruchu społecznego" Konfederacja, którego jedynym osiągnięciem jest robienie z siebie durnia w mediach przez waszego szefa i głosowanie razem z PiSem za średniowiecznym traktowaniem kobiet. A i wystawianie "Szczęść Boże" Brauna na prezydenta w każdym mieście w kraju, aby przyzwyczaił się do sromotnego przegrywania.
@ Seba
dnia 11.05.2021, 09:39
Ocena
komentarza:
2
Parobków których reprezentujesz nikt do stodoły nie wpuszczał.
@ tajemnica
dnia 10.05.2021, 14:06
Ocena
komentarza:
12
Joga to system filozoficzny... zawsze można się dokształcić co serdecznie polecam... czy Sokretes i Platon też są zagrożeniem duchowym? A poza tym cóż to a wiara jeśli wszystko dookoła jest dla niej zagrożeniem?
@ ☯️
dnia 10.05.2021, 14:43
Ocena
komentarza:
10
Niech każdy w miłości i pokoju spełnia się w swoich materiach i przestrzeniach...
Ps. Ziemia nie jest płaska
@ ala
dnia 10.05.2021, 15:00
Ocena
komentarza:
4
Faktycznie lepiej biegać z dziećmi po sklepach za lodami widmo -twórcze i rozwijające. Jeśli tobie się coś nie podoba to nie znaczy ,że nikt inny ma tego nie robić-trochę szacunku
@ Natural Born Leader
dnia 10.05.2021, 17:07
Ocena
komentarza:
-2
Joga jest zagrożeniem duchowym - takie rzeczy mówią otwartym tekstem i wprost w jasielskich kościołach i tak mówił ojciec Adam Szustak w kanale " Langusta na palmie " na youtube zanim mnie zablokował.
@ Pseudonim
dnia 10.05.2021, 17:56
Ocena
komentarza:
4
Polecam ten artykuł - odpowiada na wiele pytań: https://bosonamacie.pl/joga-a-religia
Myślenie nie boli... nie wszystko co jest głoszone z ambony jest adekwatne do rzeczywistości...
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Magistrat przyznał dotacje dla klubów sportowych na 2022 r. Do podziału jest 620 tys. zł

   

  Urząd Miasta w Jaśle, podjął decyzję, w sprawie podziału dotacji na organizację działań sportowych w 2022 r. Pieniądze trafią do 15 podmiotów, które w ubiegłym roku złożyły stosowne wnioski o udzielenie dotacji. Kluby otrzymają łącznie 620 tys. zł, a więc o 20 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku.

 • Spróbuj pysznych pierogów u "Wojtka"

  Pracownię Pierogów "Wojtek" znają niemal wszyscy. Oprócz klasycznych smaków, popularnej na naszych stołach potrawy, pierogarnia serwuje na przykład pierogi z kurczakiem, czy też o smaku bounty, na słodko. Jeśli jeszcze nie próbowaliście, koniecznie to zróbcie. 

 • Hyperion Investments chce inwestować w Jaśle. Na obrzeżach miasta ma powstać obiekt wielkopowierzchniowy

  Inwestor posiada blisko 10 hektarów nieruchomości położonych w rejonie skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Bieszczadzkiej w Jaśle. Spółka nie posiada drogi dojazdowej do swoich działek, dlatego zadeklarowała się na własny koszt przebudować skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną na rondo i wykonać drogę lokalną do działek, na których chce realizować inwestycję. Aby mogli podjąć się tego zadania, konieczna była zgoda radnych na bezprzetargową sprzedaż blisko 7-arowej działki miejskiej. Uchwała została podjęta, jednak kilku radnych wstrzymało się od głosu.

 • 30. finał WOŚP już w najbliższą niedzielę

   

  W najbliższą niedzielę (30 stycznia) Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, zagra po raz trzydziesty w historii. Tegoroczna zbiórka, prowadzona jest z myślą o zapewnieniu najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Na ulicach Jasła i okolicznych miejscowości, pojawi się blisko 150 wolontariuszy, z tradycyjnymi puszkami w dłoniach. Impreza na płycie jasielskiego rynku rozpocznie się o godz. 18.

 • Przy urzędzie gminy w Tarnowcu dobudowywane jest nowe skrzydło budynku

  Końcem ubiegłego roku rozpoczęły się prace inwestycyjne dotyczące rozbudowy, nadbudowy oraz modernizacji budynku Urzędu Gminy w Tarnowcu. Zadanie zostało podzielone na kilka etapów. Obecnie trwają prace przy budowie nowego skrzydła.

 • Strażacy ochotnicy odwiedzili z prezentami pacjentów rzeszowskiej Kliniki Onkohematologii Dziecięcej

   

  Strażacy ochotnicy z regionu jasielskiego, już po raz czwarty, odwiedzili pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. W sobotnie przedpołudnie, wyruszyli z Zimnej Wody do stolicy województwa podkarpackiego z prezentami, których zbiórka prowadzona była od października ubiegłego roku. Dzieci, które każdego dnia toczą walkę z chorobą nowotworową otrzymały zabawki, artykuły szkolne, czy też książki.

 • ERKO doceniło uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle. Młodzież otrzymała wyjątkowy prezent

  Współpraca pomiędzy firmą ERKO a Zespołem Szkół Technicznych w Jaśle jest doskonałym przykładem tego, jak należy budować relacje, łączące lokalny biznes ze szkołami, które konsekwentnie stawiają na praktyczną naukę zawodu. Model oparty na praktykach i stażach zawodowych, daje korzyść nie tylko uczniom, lecz również firmom, które zgłaszają popyt na pracę, szczególnie w perspektywicznych zawodach. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę producent części lotniczych z siedzibą w Czeluśnicy, który ufundował szafki dla uczniów ZST, w szacie graficznej, wykonanej przez artystę Sylwestra Łaskawskiego.

 • Coraz dłuższe kolejki do drive-thru. Dyrekcja szpitala wydłuża godziny pracy punktu

  Od kilku dni coraz więcej lekarzy kieruje pacjentów na testy wykrywające obecność koronawirusa w organizmie. W związku z tym zauważalne są długie kolejki ustawiające się do punktu drive-thru. Dyrekcja szpitala informuje, że od jutra wydłużą godziny wykonywanych wymazów. Już nie do 13.00 a do 16.30 będzie otwarty punkt badań drive-thru.

 • Kogeneracja działa. W jasielskiej ciepłowni ograniczono zużycie węgla kamiennego o blisko 90%

   

  W kwietniu ubiegłego roku, Jasło dołączyło do wąskiego grona miast, które mogą pochwalić się nowoczesną instalacją układu kogeneracyjnego, zasilaną gazem ziemnym. Dzięki niej, produkcja energii elektrycznej i cieplnej, miała być bardziej ekologiczna, przede wszystkim dzięki znacznemu ograniczeniu wykorzystania węgla kamiennego do produkcji ciepła. Okazuje się, że od października do grudnia 2021 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Jaśle, do produkcji energii cieplnej, zużyło o 89% mniej węgla, niż w analogicznym okresie, w roku poprzednim. Tym samym, znacznie ograniczono również emisję COdo atmosfery.

 • Emerytowany strażak z KP PSP w Jaśle uległ poważnemu wypadkowi w Holandii. Rodzina i koledzy proszą o pomoc

  Starszy sekcyjny w stanie spoczynku Bogdan Fehr z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle został potrącony przez samochód w Holandii. Jeżeli nie wróci do kraju zostanie umieszczony w domu opieki. Rodzina i strażacy z KP PSP w Jaśle proszą o pomoc dla Bogdana. Potrzebne jest 40 tysięcy złotych, aby mógł zostać przetransportowany do Polski.

 • Postaw na grzejniki dekoracyjne SUNERZHA ze stali nierdzewnej

   

  Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika do Twojego domu? Wbrew pozorom, wybór może okazać się bardzo oczywisty. Stawiając na dekoracyjne grzejniki wodne SUNERZHA ze stali nierdzewnej, otrzymasz gwarancję funkcjonalności, jednocześnie nadając pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu. Grzejniki wodne , wodno-elektryczne i elektryczne, na które producent udziela 20-letniej gwarancji, znajdziesz w ofercie DOMUS Budownictwo & Łazienki w Jaśle.

 • Podczas prowadzonego pościgu radiowóz wpadł do rowu

  Wczoraj około godziny 20. na ul. Mickiewicza w Jaśle policjanci podczas prowadzonego pościgu za pojazdem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej wpadli radiowozem do przydrożnego rowu.

 • Nagroda za całokształt pracy na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” trafiła do Bajkowego Prywatnego Przedszkola w Jaśle

   

  15 grudnia br. po raz drugi w formule online ze względu na panującą pandemię odbył się uroczysty finał kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”...

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105