Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Znamy już plan obchodów 100-lecia Czarnych Jasło

45
W tym roku przypada 100. rocznica istnienia Jasielskiego Klubu Sportowego Czarni Jasło 1910, dlatego władze Klubu postanowiły w sposób szczególny uczcić ten jubileusz.

Obchody rozpoczną się w sobotę, 19 czerwca br. mszą świętą w kościele farnym. Po niej, przy ul. Sokoła zostanie odsłonięta okolicznościowa tablica, upamiętniająca 100 lat działalności Klubu w Jaśle. Potem w Jasielskim Domu Kultury dla zaproszonych gości odbędzie się uroczysta akademia i poczęstunek. Na zakończenie pierwszego dnia obchodów, na murawie stadionu MOSiR przy ul. Śniadeckich mecz towarzyski zagrają Czarni Jasło z Pogonią Lwów.  

Uroczystości związane ze 100-leciem „Czarnych” miały odbywać się  w ramach Dni Jasła. Pierwotnie planowano, że pierwszy dzień zakończą koncerty zespołów muzycznych. Te jednak – o czym już informowaliśmy, zostały odwołane.


Druga część jubileuszu, tym razem w formie pikniku, odbędzie się  tydzień później, czyli 26 czerwca. Podczas trójmeczu oldbojów Czarni Jasło- Sandecja Nowy Sącz – Polonia Bytom zostanie przeprowadzona loteria fantowa, na którą przygotowano już ponad 1,5 tysiąca nagród. Patronat honorowy nad imprezą objął Grzegorz Lato, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, który potwierdził swoją obecność na imprezie. - Zaproszenia zostały wysłane do wielu ludzi ze środowiska sportowego, piłkarskiego czy władz państwowych. Na razie jednak nie jesteśmy w stanie potwierdzić, kto oprócz prezesa Lato przyjedzie do Jasła – mówi Marcin Węgrzyn, prezes JKS Czarni Jasło 1910.

Z okazji jubileuszu zostanie przygotowane zostało pamiątkowe wydawnictwo. Książkę będzie można już wkrótce nabyć w jasielskich księgarniach. Ponadto otrzyma ją każdy zaproszony gość. Podczas uroczystości najbardziej zasłużonym dla jasielskiej piłki zostaną wręczone także odznaczenia: Polskiego Związku Piłki Nożnej, Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej oraz klubowe ”Zasłużony dla Klubu”.

Zainteresowanych kibiców informujemy, że bilet wstępu na mecze 19 czerwca będzie kosztował 10 zł, ale dodatkowo każdy otrzyma szalik okolicznościowy z logo Klubu. Ci, którzy przyjdą z nim na mecze 26 czerwca za bilet wstępu zapłacą tylko 5 zł.

Jubileusz 100-lecia JKS Czarni 1910 został zorganizowany dzięki hojności sponsorów: Gamratu, Urzędu Miasta Jasła, Urzędu Marszałkowskiego, firmom: Geosat z Krakowa oraz Trans-Wiert, PNiG, Gazowni Jasielskiej, Tegel i ZPHU Confection z Jasła. - Dziękuję tym firmom za okazaną pomoc. Bez nich nie bylibyśmy w stanie tego jubileuszu zorganizować, a chcielibyśmy, żeby to wypadło bardzo ładnie, bo ten Klub na to zasługuje –dodaje Węgrzyn.

 
(kp)
Reklama

Komentarze: 45

Dodaj komentarz Widok:
0
@ [...]
dnia 18.06.2010, 08:05 · Zgłoś
Pilnuj MPGK panie p!
Odpowiedz
0
@ Gal anonim
dnia 18.06.2010, 01:25 · Zgłoś
Wal, o czym ty bredisz ? jakie to ma znaczenie, kto ile przegrał?
Odpowiedz
0
@ wal
dnia 17.06.2010, 14:28 · Zgłoś
Modly panow prezesow nie zostaly wysluchane i druga druzyna /juniorzy +3 zaw z tzw I druzyny + 2 z drugiej osiagneli lepszy rezultat ze Stala Sanok anizeli tzw I druzyna ....Brawa naleza sie takze prezesom za trzymanie w tajemnicy do ostatniej chwili daty rozegranie meczu...A MOZE SIE NIKT NIE DOWIE ......
Odpowiedz
0
@ Jasło
dnia 17.06.2010, 01:19 · Zgłoś
Chłopie niejaki "kibicu" złap się za ratowanie zakładu który ci zalało, bo widać co robisz o godz: 11:22 czyt: "nic" iż masz czas na pisanie głupot przed południem a pracujesz tam za podatki jaślan.
Odpowiedz
0
@ Kibic
dnia 16.06.2010, 11:22 · Zgłoś
Na stadione zapanował nepotyzm [...]W baraku pracuje żona [...] w budynku MoSir diecko [...] pobierajac wynagrodzenia. To tak wygląda "oddanie" społeczne?.A propos zaproszeń. Obecny zarząd jest tak zorganizowany, że nawet o byłych prezesach klubu zapomniał. Żenada zarządzie! Jasło wrze od wiadomości, że kilkanaście deklaracji wpłynęło do klubu juz z miesiąc temu, a zarząd wysyła potencjalnym członkom głupawe pisma, żeby się zgłaszać na "przesłuchanie". Czy to firma SB? Na stadione słychać co i raz zaproszenia do wstepowania, a gdy ludzie chcą wstapić, to sie ich przegania jak jakieś psy.
Odpowiedz
0
@ byla siatkarka MZKS
dnia 14.06.2010, 22:38 · Zgłoś
2 tygodnie temu otzymałam zaproszenie na obchody 100- lecia. Z tego co wiem moje koleżanki i trener z MZKS-u również, niestety nie wszystkie dziewczyny bedą na obchodach niektóre są za granicą. Nie wiem więc o co chodzi z tym "Wypadałoby zaprosić ". Mnie i moje koleżanki z zespołu zaprosili.
Odpowiedz
0
@ siatkówka
dnia 14.06.2010, 21:34 · Zgłoś
wypadałoby zaprosić dziewczyny które kiedys grały w 2 ligowym zespole czarni jasło w siatkówke, podkreślam że to jest 100 lecie klubu a nie 100 lecie piłki nożnej, pan były prezes pamieta bo jezdził na mecze z dziewczynami no ale może pamięć ma krótką, siatkówka w jaśle jest nadal i będzie chociaż już w innym klubie ale lata spedzone w mzks czarni jasło są dla nniektórych osób bardzo miłym wspomnieniem.....miło by było widziec kogoś z tamtego pokolenia ... pozdrowienia dla wszystkich sympatykow klubu.....
Odpowiedz
0
@ leo
dnia 14.06.2010, 21:02 · Zgłoś
Psy szczekaja (czytaj: kundle powyzej) a karawana jedzie dalej. panowie róbcie dalej, szacun dla WAS. Czarni forever
Odpowiedz
0
@ JKS - iak 1910
dnia 14.06.2010, 19:11 · Zgłoś
Lord handluj Chinskimi dzinsami na bazarze a od Weka sie odpie... bohaterze zza kompa !!!
Odpowiedz
0
@ Furman
dnia 14.06.2010, 14:56 · Zgłoś
Zapraszaja nie ludzi, którzy z piłką mieli związane życie, tylko notabli, żeby chwalić się... no właśnie czym? Wiem nieudolnością. Weku do fury, ale takiej z koniem. Ciekawe, czy koń cie posłucha handlarzu?
Odpowiedz
0
@ lord
dnia 14.06.2010, 08:20 · Zgłoś
Weku handluj autami,a piłke zostaw w spokoju!!!!!
Odpowiedz
0
@ Kazimiesz
dnia 14.06.2010, 02:15 · Zgłoś
Tak ? a Bania to Junior ? Juniora to ty masz w spodniach! HAHAHAHAHHAHAHA
Odpowiedz
0
@ do ole-ole
dnia 13.06.2010, 22:36 · Zgłoś
O którym ojcu dyrektorze mówisz ? o tym o którym ja myślę ? Ojcu Dyrektorze tadeuszu B.?
Odpowiedz
0
@ siatkówka
dnia 13.06.2010, 20:20 · Zgłoś
przez długie lata w czarnych była sekcja siatkówki, z tego co mi wiadomo to nikt o tym z działaczy czrnych już nie pamięta, dziwne , przecież to jest święto klubu a nie sekcji piłki nożnej,jak można nie pamiętać o ludziach którzy tam pracowali i byli mocno związani z sekcją siatkówki i z klubem mzks czarni jasło... panowie prezesi nieładnie......
Odpowiedz
0
@ ole-ole
dnia 13.06.2010, 16:42 · Zgłoś
do Pis-man ty wpłacasz a ktoś sie rozbija furami to zupełnie jak u ojca dyrektora
Odpowiedz
0
@ PiS-man
dnia 13.06.2010, 16:18 · Zgłoś
Czy ktoś z komentujących jest członkiem wspierającym Klub i wpłaca po 100 zł miesięcznie? :D Jeżeli nie, to [...] w kubeł i milczeć, bo już mam dość waszego [...] [...]! :D
Odpowiedz
0
@ 123pppp
dnia 13.06.2010, 16:04 · Zgłoś
tylko tyle jaki klub taka impreza, przynajmniej gdyby lato i jego koledzy z reprezentacji z 74r zagrali to można obejrzeć a nie jakąś pogoń lwów która dopiero sie odrodziła
Odpowiedz
0
@ amc
dnia 13.06.2010, 14:26 · Zgłoś
Ta Pogoń Lwów nie jest najstarszym klubem w Polsce, bo nie ma ciągłości (prawnej, materialnej osobowej) pomiędzy tym klubem, a Pogonią Lwów, ponieważ działalność przedwojennej Pogoni zakończyła się (już nie pamiętam ale została rozwiązana, zlikwidowana czy po prostu przestała działać) na samym początku okupacji sowieckiej. Jedyna rzecz, którą można powiedzieć o tej aktualnej Pogoni to, iż nawiązuje tradycją do przedwojennej Pogoni. Z resztą podobno to Lechia Lwów jest najstarsza, tylko że był to o wiele mniejszy klub od dwóch pozostałych lwowskich - Czarnych i Pogoni.
Odpowiedz
0
@ antykibol
dnia 13.06.2010, 13:45 · Zgłoś
zawodnicy tej wspaniałęj druzymy nie beda mogli wziąc udziału w odchodach bo wszyscy graja w ligach zachoidnich no i czesc na Mundialu w SOuth Africa
hasło -wszyscy piłkarze i kibole do sprzatania po powodzi
Odpowiedz
0
@ Łc
dnia 13.06.2010, 13:15 · Zgłoś
przecież nie musimy mieć meczu z jakoms wisłą czy legią.. Możemy się tak samo bawić na mieście? niech w te dni wszyscy wyjdą w barwach na miasto żeby było biało-czarno, można później się spotkać np. na rynku i wszyscy razem świętować 100lecie naszego klubu! jakieś race,petardy i śpiew żeby pokazać Panu prezesowi ze CZARNI to tez kibice!! i żeby wiedział ze jak robi się takie obchody to o kibicach nie można zapomnieć! POZDRO!!!
Odpowiedz
0
@ balon
dnia 13.06.2010, 12:58 · Zgłoś
hehe dni jasła nie bedzie bo miasto nie ważne. Ale ważne jest ze mamy wspaniały klub w 5 lidze, to trzeba uczcić.
Odpowiedz
0
@ KUBA
dnia 13.06.2010, 12:24 · Zgłoś
MAM PYTANIE CZY pAN lATO PRZYJEDZIE SAM CZY ZAWITA ZE SWOIM NAJLEPRZYM PRZYJACIELEM pANM gRENIEM .
POWITAMY ICH BARDZO serdecznie!
Odpowiedz
0
@ Z wisłoką
dnia 13.06.2010, 12:02 · Zgłoś
Niech z Wisłoka Nieg zagrają będzie wysoki wynik przynajmniej chłopaki sobie poszczelają
Odpowiedz
0
@ Do Kazimiesz
dnia 13.06.2010, 11:53 · Zgłoś
[...] że tak powiem, ten plan napisany jest z błędami. Mecz oldboyów odbędzie się miedzy Sandecja, Czarnymi a Wisłoką Dębica a z Polonią Bytom zagrają Czarni 26 czerwca. Takze nie mow mi o sobniowie który grał z juniorami Sandecji NS i mimo to przegral.
Odpowiedz
0
@ Dolo 1910
dnia 13.06.2010, 09:54 · Zgłoś
Ej ludzie ,ludzie wy naprawde nic nie potraficie docenic ludzie sie staraja dzialaja spolecznie poswiecaja swoj prywatny czas w miare swojej mozliwosci a wy jak zawsze i tak bedziecie narzekac czy Czarni by grali w Ekstraklasie czy w C klasie to zawsze bedzie nie dobrze ! Wszystko wam przeszkadza to zle tamto tez zle az mi sie zygac juz chce jak czytam te wpisy durnych ludzi . Tacy jestescie madrzy to zrobcie cos pozytecznego dla klubu a nie tylko siedzicie na forum i [...] wpisy klikacie A po drugie tutaj niema opisanego calego programu obchodow 100 lecia bo on sklada sie z dwoch terminow ( napewno jeszcze napisza w pozniejszym terminie o drugiej czesci ale prawdziwy kibic o tym wie tylko [...] internetowi nie wiedza albo nie chca wiedziec o 2 czesci obchodow ) 19 i 26 a W drugim terminie tzn 26 przyjedzie ekstraklasowa Polonia Bytom ale znajac zycie to i tak napiszecie Polonia Bytom czemu np nie Lech Poznan albo Wisla badz Legia a moze Barcelona ! Szkoda slow i nerwow na takich [...] ktorzy potrafia byc krolami klawiatury i mysla ze sa ANONIMOWI !!! Pozdrowka dla normalnych i wieeelki szacunek dla Zarzadu Prezesa Sponsorow i inych ktorzy biora w tych obchodach udzial z to ze sie staraja i pomagaja cos osiagnac dla normalnych kibicow ktorzy sa z druzyna na dobre i na zle Powodzenia i trzymam kciuki !!! Pozdro dla chlopakow z I i II druzyny !!!
Odpowiedz
0
@ abc
dnia 13.06.2010, 09:27 · Zgłoś
Może lepiej jakby Czarni zagrali z Romami, skoro ich śięto w Jaśle jest a Dni Jasła nie ma. WSTYD !!!
Odpowiedz
0
@ Turysta
dnia 13.06.2010, 09:02 · Zgłoś
Mam nadzieję, że wszyscy wyżej wymienieni nie są kibicami,(mówię o komentujących) bo prawdziwy kibic nie życzy swojej drużynie przegranej tylko dlatego, że nie będzie miał POTUPANKI zorganizowanej przez klub, którego notabene nie stać na takie rzeczy, a poza tym ze względu na powódź są odwołane większe imprezy. A prawda jest taka, JAKIE MIASTO TACY KIBICE, JACY KIBICE TAKI KLUB...Życzę wszystkim "PSEUDOKIBICOM" by się zastanowili CO ROBIĄ, co PISZĄ, a następnie by to rzucili w [...] i zaczęli godnie reprezentować miasto i dopingować Czarnych by nie przepuścili żadnej bramki!
Odpowiedz
0
@ heh
dnia 13.06.2010, 07:49 · Zgłoś
może [...] nie wiecie ale pogoń Lwów jest pierwszym klubem piłkarskim założonym w Polsce, i to ma znaczenie dla organizatorów, a nie w której lidze grają. Szkoda że prawdziwi kibice (za jakich większość się pewnie uważa) tego nie wie i nie rozumie decyzji władz klubu. Co do reszty to zgadzam się że totalna kicha. Trzeba pokazać jak się świętuje a nie robić ze 100-lecia Spotkania weteranów. AVE CZARNI
Odpowiedz
0
@ DEYNA
dnia 13.06.2010, 02:36 · Zgłoś
a Lato to niby w jakim celu ma przyjechac????? super uzdrowi takze plke w Jasle hura hura po co zapraszacie takich ludzi???? to kpina i tyle zaproscie jeszcze Andrzeja Strejlala i Dariusza Wdowczyka aaaa i Fryzjera
Odpowiedz
0
@ Kazimiesz
dnia 13.06.2010, 00:13 · Zgłoś
A nie widzisz rze to oldboye som ? hahaahhahahahhahahahahahahahhahahah
Odpowiedz
0
@ tyu
dnia 12.06.2010, 21:49 · Zgłoś
jak lato to nie gwiazda to ty kim jestes
Odpowiedz
0
@ Do Kazimierza
dnia 12.06.2010, 20:06 · Zgłoś
Sobnoów zagral Sndecją beniaminkiem I Ligi a Czarni zagrają z 7 zespolem Ekstraklasy Polonią Bytom, hhaaaaaaaaaaahaaaaaaaaaaaa
Odpowiedz
0
@ romcio kromeczka
dnia 12.06.2010, 19:27 · Zgłoś
Pogoń Lwów... No no świetną drużyną to ta Pogoń była jak Czarnych zakładali :D To już lepiej mogli Karpaty Lwów ugadać jak już koniecznie miał być ktoś z Ukrainy.
Odpowiedz
0
@ HEHEHEHE
dnia 12.06.2010, 19:08 · Zgłoś
Ale [...] program :)) ... zresztą jak całe Jasło
Odpowiedz
0
@ prawda boli
dnia 12.06.2010, 18:34 · Zgłoś
co za żenada...to mają być obchody z okazji 100 lecia klubu???a gdzie ta 3. liga na stulecie??hahahahaha:[...]sto lat gracie nic nie macie
Odpowiedz
0
@ tiki
dnia 12.06.2010, 18:33 · Zgłoś
SMIECH NA SALI BRAWO TAK WYGLADA 100 LECIE KLUBU BRAWO BRAK SLOW
Odpowiedz
0
@ viking78
dnia 12.06.2010, 18:18 · Zgłoś
Informacja jest nie Pełna 26 czerwna przyjeżdza do Jasła POLONIA BYTOM!
Odpowiedz
0
@ shd
dnia 12.06.2010, 13:54 · Zgłoś
a dla kibicow nic?? [...]. dziekowa prezesie zycze przegranego meczu z lwowem i to wysokiej przegranej!
Odpowiedz
0
@ 1910-2010
dnia 12.06.2010, 13:13 · Zgłoś
mistrzu mistrzu ty nasz pokaz ..... jak w piłke grac!!!!ave czarni
Odpowiedz
0
@ PiS-man
dnia 12.06.2010, 12:30 · Zgłoś
Jaka drużyna takie obchody:)
Odpowiedz
0
@ XX
dnia 12.06.2010, 11:22 · Zgłoś
lato? po co? przyjedzie swoim q7 do [...] sie nażreć za free
Odpowiedz
0
@ dyzio
dnia 12.06.2010, 11:17 · Zgłoś
jaki zarzad taka impreza sami nieudaczniki z Kurowska na czele pozdrawiam Jaslan
Odpowiedz
0
@ Kazimiesz
dnia 12.06.2010, 11:02 · Zgłoś
Sobniow grał z I druzyna Sandecji na 60-leciu a wy z jakas pogonia lwow hahahahahahhahahaha
Odpowiedz
0
@ jr
dnia 12.06.2010, 10:19 · Zgłoś
A czemu nie będzie jakiegoś klubu z Ekstraklasy tylko sami oldboje?
Odpowiedz
0
@ as
dnia 12.06.2010, 10:15 · Zgłoś
LATO -to jest gwiazda?
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.