Znamy już plan obchodów 100-lecia Czarnych Jasło
45
W tym roku przypada 100. rocznica istnienia Jasielskiego Klubu Sportowego Czarni Jasło 1910, dlatego władze Klubu postanowiły w sposób szczególny uczcić ten jubileusz.
Obchody rozpoczną się w sobotę, 19 czerwca br. mszą świętą w kościele farnym. Po niej, przy ul. Sokoła zostanie odsłonięta okolicznościowa tablica, upamiętniająca 100 lat działalności Klubu w Jaśle. Potem w Jasielskim Domu Kultury dla zaproszonych gości odbędzie się uroczysta akademia i poczęstunek. Na zakończenie pierwszego dnia obchodów, na murawie stadionu MOSiR przy ul. Śniadeckich mecz towarzyski zagrają Czarni Jasło z Pogonią Lwów.
Uroczystości związane ze 100-leciem „Czarnych” miały odbywać się w ramach Dni Jasła. Pierwotnie planowano, że pierwszy dzień zakończą koncerty zespołów muzycznych. Te jednak – o czym już informowaliśmy, zostały odwołane.

Druga część jubileuszu, tym razem w formie pikniku, odbędzie się tydzień później, czyli 26 czerwca. Podczas trójmeczu oldbojów Czarni Jasło- Sandecja Nowy Sącz – Polonia Bytom zostanie przeprowadzona loteria fantowa, na którą przygotowano już ponad 1,5 tysiąca nagród. Patronat honorowy nad imprezą objął Grzegorz Lato, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, który potwierdził swoją obecność na imprezie. - Zaproszenia zostały wysłane do wielu ludzi ze środowiska sportowego, piłkarskiego czy władz państwowych. Na razie jednak nie jesteśmy w stanie potwierdzić, kto oprócz prezesa Lato przyjedzie do Jasła – mówi Marcin Węgrzyn, prezes JKS Czarni Jasło 1910.
Z okazji jubileuszu zostanie przygotowane zostało pamiątkowe wydawnictwo. Książkę będzie można już wkrótce nabyć w jasielskich księgarniach. Ponadto otrzyma ją każdy zaproszony gość. Podczas uroczystości najbardziej zasłużonym dla jasielskiej piłki zostaną wręczone także odznaczenia: Polskiego Związku Piłki Nożnej, Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej oraz klubowe ”Zasłużony dla Klubu”.
Zainteresowanych kibiców informujemy, że bilet wstępu na mecze 19 czerwca będzie kosztował 10 zł, ale dodatkowo każdy otrzyma szalik okolicznościowy z logo Klubu. Ci, którzy przyjdą z nim na mecze 26 czerwca za bilet wstępu zapłacą tylko 5 zł.
Jubileusz 100-lecia JKS Czarni 1910 został zorganizowany dzięki hojności sponsorów: Gamratu, Urzędu Miasta Jasła, Urzędu Marszałkowskiego, firmom: Geosat z Krakowa oraz Trans-Wiert, PNiG, Gazowni Jasielskiej, Tegel i ZPHU Confection z Jasła. - Dziękuję tym firmom za okazaną pomoc. Bez nich nie bylibyśmy w stanie tego jubileuszu zorganizować, a chcielibyśmy, żeby to wypadło bardzo ładnie, bo ten Klub na to zasługuje –dodaje Węgrzyn.
(kp)
Obchody rozpoczną się w sobotę, 19 czerwca br. mszą świętą w kościele farnym. Po niej, przy ul. Sokoła zostanie odsłonięta okolicznościowa tablica, upamiętniająca 100 lat działalności Klubu w Jaśle. Potem w Jasielskim Domu Kultury dla zaproszonych gości odbędzie się uroczysta akademia i poczęstunek. Na zakończenie pierwszego dnia obchodów, na murawie stadionu MOSiR przy ul. Śniadeckich mecz towarzyski zagrają Czarni Jasło z Pogonią Lwów.
Uroczystości związane ze 100-leciem „Czarnych” miały odbywać się w ramach Dni Jasła. Pierwotnie planowano, że pierwszy dzień zakończą koncerty zespołów muzycznych. Te jednak – o czym już informowaliśmy, zostały odwołane.

Druga część jubileuszu, tym razem w formie pikniku, odbędzie się tydzień później, czyli 26 czerwca. Podczas trójmeczu oldbojów Czarni Jasło- Sandecja Nowy Sącz – Polonia Bytom zostanie przeprowadzona loteria fantowa, na którą przygotowano już ponad 1,5 tysiąca nagród. Patronat honorowy nad imprezą objął Grzegorz Lato, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, który potwierdził swoją obecność na imprezie. - Zaproszenia zostały wysłane do wielu ludzi ze środowiska sportowego, piłkarskiego czy władz państwowych. Na razie jednak nie jesteśmy w stanie potwierdzić, kto oprócz prezesa Lato przyjedzie do Jasła – mówi Marcin Węgrzyn, prezes JKS Czarni Jasło 1910.
Z okazji jubileuszu zostanie przygotowane zostało pamiątkowe wydawnictwo. Książkę będzie można już wkrótce nabyć w jasielskich księgarniach. Ponadto otrzyma ją każdy zaproszony gość. Podczas uroczystości najbardziej zasłużonym dla jasielskiej piłki zostaną wręczone także odznaczenia: Polskiego Związku Piłki Nożnej, Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej oraz klubowe ”Zasłużony dla Klubu”.
Zainteresowanych kibiców informujemy, że bilet wstępu na mecze 19 czerwca będzie kosztował 10 zł, ale dodatkowo każdy otrzyma szalik okolicznościowy z logo Klubu. Ci, którzy przyjdą z nim na mecze 26 czerwca za bilet wstępu zapłacą tylko 5 zł.
Jubileusz 100-lecia JKS Czarni 1910 został zorganizowany dzięki hojności sponsorów: Gamratu, Urzędu Miasta Jasła, Urzędu Marszałkowskiego, firmom: Geosat z Krakowa oraz Trans-Wiert, PNiG, Gazowni Jasielskiej, Tegel i ZPHU Confection z Jasła. - Dziękuję tym firmom za okazaną pomoc. Bez nich nie bylibyśmy w stanie tego jubileuszu zorganizować, a chcielibyśmy, żeby to wypadło bardzo ładnie, bo ten Klub na to zasługuje –dodaje Węgrzyn.
(kp)
