Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Znów pobiegli "O Złoty Liść Dębu"

0

Już po raz piętnasty zuchy i harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego oraz dzieci i młodzież z miejscowych szkół wzięli udział w Jesiennych Powiatowych Biegach Przełajowych „O Złoty Liść Dębu”. Tegoroczna edycja cyklicznego przedsięwzięcia odbyła się w zeszłą sobotę – tradycyjnie zorganizowana została na terenie jasielskiego MOSiR, nieopodal mostu nad Wisłoką.

W zawodach, tym razem przebiegających pod hasłem „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, wzięli udział przedstawiciele środowisk zuchowych, harcerskich i uczniowskich skupionych wokół szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Bączala Dolnego, Lipnicy Dolnej, Tarnowca, Lubli, Wróblowej, Zarzecza, Nienaszowa, Kołaczyc, Łężyn oraz Jasła (SP nr 1, 2, 4, 6, ISP nr 12, gimnazja nr 2 i 4, I i II LO, ZS nr 3 i 4). Wystartowali w nich również studenci Politechniki Rzeszowskiej.

Rywalizacja jak co roku przebiegała w kilkunastu kategoriach. Wśród zuchów wygrali ją Magdalena Lewicka i Dawid Czajka – obydwoje reprezentujący Gromadę Zuchową „Dzielne Orły” w Zarzeczu. W grupie harcerzy najlepsi okazali się Oliwia Stój i Dominik Szumiec, członkowie 166. Jasielskiej Drużyny Harcerskiej „Cichociemni”, a w gronie harcerzy starszych Marianna Śniegowska z 307. Kołaczyckiej Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej „Wilki” i Eryk Panek z Drużyny Harcerskiej w Bączalu Dolnym.

W zmaganiach harcerzy ze szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsca zdobyli przedstawiciele drużyn funkcjonujących w Jaśle – Agnieszka Woźniacka ze 139. Drużyny Harcerskiej „Lisy” wśród harcerek, zaś Piotr Hendzel z 4. Jasielskiej Drużyny Harcerskiej „Buki” z I Szczepu „Orląt” wśród harcerzy. Z kolei w grupie wędrowników triumfował Damian Stasiowski ze 139. Drużyny Harcerskiej „Lisy”.

W gronie najmłodszych uczniów szkół podstawowych z pierwszych lokat cieszyli się Agnieszka Trznadel ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Lipnicy Dolnej i Gabriel Buczyński, który reprezentował Szkołę Podstawową  w Tarnowcu. W kolejnych, starszych grupach wiekowych dziewcząt i chłopców najlepszymi biegaczami okazali się Roksana Ciborowska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle, Wiktor Panek z Zespołu Szkół Publicznych w Bączalu Dolnym oraz Zuzanna Marchewka z Gimnazjum w Łężynach.

Zawodniczki i zawodnicy, którzy w poszczególnych kategoriach zajęli czołowe lokaty otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego (ufundowanego przez Miasto Jasło) oraz książek o tematyce turystycznej (przekazanych przez Starostwo Powiatowe w Jaśle). Wręczył je koordynator zawodów, zastępca komendanta jasielskiego Hufca ZHP hm. Wiesław Hap. Głównym sędzią biegów była Anna Śliwa – nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle, role sędziów technicznych pełnili zaś instruktorka ZHP Paulina Kurowska oraz druhowie Łukasz Kotulak i Michał Koś.

Organizatorzy cyklicznej imprezy pod nazwą Jesienne Powiatowe Biegi Przełajowe „O Złoty Liść Dębu” – tj. Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego im. Rodziny Madejewskich w Jaśle, 139. Drużyna Harcerska „Lisy” i Jasielski Szkolny Klub Olimpijczyka PKOL przy Zespole Szkół Miejskich nr 3 – dziękują uczestnikom imprezy za zgodny ze sportowym duchem charakter rywalizacji, wyrażają również wdzięczność ich opiekunom, sponsorom przedsięwzięcia oraz wszystkim, którzy pomogli w jego przygotowaniu i przeprowadzeniu.

Tegoroczna, piętnasta już edycja wydarzenia odbyła się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Jasła oraz Starosty Jasielskiego.

Jakub Hap
jakhap@gmail.com

Reklama

Komentarze:

Dodaj komentarz Widok:
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.