Zwycięstwo MKS-u „MOSiR” Jasło w Gorlicach

17

Siatkarze MKS-u „MOSiR” Jasło odnieśli siódme zwycięstwo w bieżącym sezonie siatkarskiej II ligi mężczyzn. W zaległym meczu drugiej serii spotkań jaślanie pokonali w Gorlicach miejscowy GKPS Glinik. Podopieczni Bartosza Kilara zajmują pozycję lidera rozgrywek.

Drużyna MKS-u przystępowała do czwartkowego starcia z pozycji zdecydowanego faworyta. Gospodarze nie zdołali jeszcze zapisać na swoim koncie choćby jednego ligowego punktu. Gorliczanie wciąż płacą frycowe. Dla podopiecznych Krzysztofa Kozłowskiej jest to pierwszy sezon w tej klasie rozgrywkowej.  Transmisję na żywo z meczu przeprowadził portal HaloGorlice.pl.

W pierwszej partii gospodarze postawili jaślanom zacięty opór. Walka toczyła się punkt za punkt. W decydującej fazie pierwszego seta gospodarze mając dwupunktową przewagę znaleźli się bliżej końcowego triumfu. Nie zdołali jednak wykorzystać sytuacji i ostatecznie przegrali pierwszą partię 21:25.

W drugim secie gorliczanie wspięli się na wyżyny swoich możliwości. Szybko zdołali zbudować kilkupunktową przewagę. Gospodarze napsuli sporo krwi jaślanom skuteczną postawą w polu zagrywki. Lepiej prezentowali się również w ataku. Bartosz Kilar o pierwszą przerwę poprosił przy stanie rywalizacji 9:4 dla gorliczan. Po powrocie na parkiet goście dwukrotnie zaskoczyli rywali skutecznym blokiem. Na odpowiedź gorliczan nie trzeba było długo czekać. Gospodarze wciąż utrzymywali bezpieczną przewagę. Sytuacja zmieniła się w końcówce drugiej odsłony meczu. Podopieczni Bartosza Kilara zniwelowali stratę do zaledwie jednego punktu. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy, którzy rozstrzygnęli losy partii na swoją korzyść po błędzie w rozegraniu jasielskiej drużyny.

Gorliczanie niesieni zwycięstwem w drugim secie, nie zamierzali ułatwiać zadania jaślanom w trzeciej odsłonie meczu. W pierwszej jego odsłonie goście zmuszeni zostali do odrabiania kilkupunktowej straty. W nerwowej końcówce zdołali wyjść na prowadzenie. Goście walczyli z zaciętością, lecz w końcowym rozrachunku musieli uznać wyższość MKS-u.

O czwartym secie siatkarze Glinika z pewnością chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Jaślanie absolutnie zdominowali rywala zwyciężając partię 25:10 i cały mecz 3:1.

GKPS Glinik Gorlice – MKS „MOSiR” Jasło 1:3 (21:25, 25:23, 22:25, 10:25)

Już jutro drużyna MKS-u „MOSiR” Jasło zmierzy się na wyjeździe z zespołem Arki Tempo Chełm.