Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Zwycięstwo MKS-u „MOSiR” Jasło w Krakowie

7

Siatkarze MKS-u „MOSiR” Jasło zakończyli mijający rok zwycięstwem w meczu wyjazdowym przeciwko ekipie SMS AGH Sparta Kraków. Jaślanie do Jasła wrócili z kompletem punktów. Podopieczni Bartosza Kilara spędzą święta na fotelu lidera gr. 6. siatkarskiej II ligi mężczyzn.

Drużyna MKS "MOSiR" Jasło/fot. Marcin Dziedzic

Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Już w początkowej fazie pierwszej partii meczu krakowianie zdołali zbudować kilkupunktową przewagę, którą następnie, głównie dzięki skutecznej grze w ataku powiększali. Kiedy na tablicy wyników wyświetlił się wynik 17:10 na niekorzyść gości, oczywistym stało się, że odwrócenie losów pierwszego seta będzie dla podopiecznych Bartosza Kilara zadaniem niemal niemożliwym do wykonania. Jaślanie wprawdzie rzucili się do odrabiania strat, lecz ostatecznie pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 25:19.

W drugim secie goście wrócili na właściwe tory. Na pakiecie prezentowali się tak, jak na lidera rozgrywek przystało. Dzięki dobrej grze blokiem jaślanie rozpoczęli budowanie przewagi. Po autowym ataku Kazimierczyka gospodarze przegrywali trzema punktami. O przerwę poprosił Kacper Osuch, opiekun krakowskiego zespołu. Na niewiele się ona jednak zdała. Po wznowieniu rywalizacji jaślanie zdobyli kolejno cztery punkty. Gospodarze nie potrafili znaleźć recepty na dobrą grę na siatce jasielskiej drużyny, nadziewając się na blok. Co więcej, goście uprzykrzali życie krakowianom mocną zagrywką. Przy stanie rywalizacji 12:5 trener Sparty poprosił o drugą w pierwszej partii przerwę. Pomimo solidnej przewagi jaślanie nie odpuścili gospodarzom rozstrzygając drugiego seta na swoją korzyść (25:17).

Goście uskrzydleni dobrą grą w drugiej odsłonie meczu, doskonale rozpoczęli trzecią partię szybko wypracowując przewagę, która rosła z każdą kolejną akcją. Gospodarze popełniali proste błędy. Jaślanie dominowali nad rywalami w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Krakowianie rozpoczęli mozolne odrabianie strat, lecz w decydującej fazie seta goście zdołali ponownie odskoczyć. Finalnie jaślanie wygrali trzecią partię z przewagą dziesięciu punktów.

W czwartej partii gospodarze wyraźnie złapali drugi oddech. Niesieni sportową ambicją i wolą walki rywalizowali z liderem jak równy z równym, utrzymując jedno i dwupunktową przewagę. Kiedy na tablicy wyników pojawił się wynik 13:9 dla Sparty, Bartosz Kilar natychmiast poprosił o przerwę. Po powrocie na boisko jaślanie nie popisali się jednak w przyjęciu oddając piłkę za darmo krakowianom. Skutecznym atakiem w tej akcji popisał się Jakub Smarz, dzięki czemu gospodarze powiększyli przewagę do czterech punktów. Odrabiania strat przez gości nie ułatwiała dobra gra w polu zagrywki w wykonaniu Spartan. Dzięki odrobinie szczęścia (piłka po obronie Bartosza Ochońskiego wróciła na stronę Sparty) oraz skutecznej grze w ataku w wykonaniu Przemysława Czado jaślanie zaczęli odrabiać straty. Przewaga gospodarzy zmalała do jednego punktu po atomowej zagrywce Szymona Sobonia. Trener krakowskiej ekipy natychmiast poprosił o przerwę. Po wznowieniu gry Soboń po raz kolejny popisał się asem serwisowym. Jaślanie wrócili do gry. Rywalizacja toczyła się punkt za punkt. W decydującym momencie czwartej partii to jednak jaślanie zachowali zimną krew i więcej koncentracji. Po asie serwisowym Bartosika goście prowadzili trzema punktami (21:18). Przewagi nie oddali do końca seta wygrywając decydującą partię 25:21 i cały mecz 3:1. Decydujący punkt goście zawdzięczają skutecznemu atakowi Rafał Matuły z drugiej linii.

SMS Sparta AGH Kraków – MKS MOSiR Jasło 1:3 (25:19, 17:25, 15:25, 21:25)

MKS „MOSiR” Jasło: Kamil Warzocha, Szymon Soboń (kapitan), Kamil Gromek, Artur Bartosik, Krzysztof Pamuła, Mateusz Armata, Przemysław Czado, Rafał Matuła, Bartosz Ochoński (Libero), Anatol Lejko, Mateusz Michalec, Marcin Gorczyca.

SMS Sparta AGH Kraków: Kamil Migała, Mateusz Żychowicz, Jan Łopuch, Roman Kącki, Mateusz Jarzyna, Konrad Pacholski, Michał Pierko, Adrian Klimek, Jakub Zmarz, Michał Bogdański, Kacper Majcher, Piotr Kazimierczyk.

MD

Napisany dnia: 21.12.2020, 12:45
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Trer
dnia 21.12.2020, 12:52
Ocena
komentarza:
2
Brawo banioki
@ BAT
dnia 21.12.2020, 22:34
Ocena
komentarza:
-1
Dzięki za darmową promocję.
@ łodyniec
dnia 21.12.2020, 14:06
Ocena
komentarza:
7
Brawo chłopoki ! Oby tak dalej !
@ Ghhhhh
dnia 22.12.2020, 08:11
Ocena
komentarza:
7
Brawo. Wszyscy kibice wspierajmy się,a nie rywalizujemy. Zresztą to chyba robią trole. Jestem głównie kibicem Czarnych ale na siatkówkę też czasem chodziłem. Wspierać trzeba każda dyscyplinę sportu w Jaśle. Szkoda tylko,że w naszym mieście nigdy nie było prawdziwej hali sportowej,ani za komuny ani teraz. TMosir to salka która śmierdzi na kilometr,10 minut przebywania w niej i skierdzimy sami,wstyd na cały region ten MOSiR.
@ fanatyk
dnia 22.12.2020, 08:38
Ocena
komentarza:
0
Skoro prezesowi klubu siatkarzy taka hala jak był dyrektorem mosir nie przeszkadzała to widocznie oni tak lubią ,ten zapach i ciasnotę.
@ MKS MKS!
dnia 22.12.2020, 08:20
Ocena
komentarza:
4
Ręce same składają się do oklasków panowie :)
@ defraudacja 2008-2020
dnia 23.12.2020, 16:09
Ocena
komentarza:
0
Brawo Dino
Czy wielki (gruby) wice wódz apaczów ,,Zjadający Kozy"brał udział w tym procederze?
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Akademia Małego Geniusza zaprasza na filmik

   

  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Niepublicznego Przedszkola Akademia Małego Geniusza, które mieści się na ul. Towarowej 29A w Jaśle. Jeśli szukacie miejsca dla swojego dziecka, w którym może poczuć się jak w domu, zdobywać wiedzę poprzez zabawę, wzrastać w poczuciu bezpieczeństwa i szacunku. Weźcie udział w rekrutacji i zapiszcie pociechę już dziś!

 • Dotacje dla klubów sportowych przyznane. Do podziału jest 600 tys. zł

   

  Jasielski magistrat opublikował wczoraj zarządzenie burmistrza Jasła w sprawie wyboru zgłoszonych przez kluby sportowe przedsięwzięć o charakterze sportowym, którym przyznano dofinansowanie w formie dotacji celowej z budżetu Miasta Jasła na 2021 rok. Do podziału jest 600 tys. zł. Pieniądze otrzyma łącznie kilkanaście podmiotów.

 • Będzie konkurs na dyrektora jasielskiego szpitala

  Michał Burbelka końcem grudnia złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. W związku z tym Rada Powiatu w Jaśle powołała czteroosobową komisję konkursową, która podejmie decyzję o wyborze nowego dyrektora jasielskiej lecznicy.

 • Radni powiatowi apelują w sprawie jasielskich ratowników medycznych. Tutaj chodzi o życie i zdrowie mieszkańców

   

  Rada Powiatu w Jaśle wystosowała apel o niezwłoczne wycofanie się z propozycji reorganizacji Zespołu Ratownictwa Medycznego funkcjonującego w strukturze jasielskiego szpitala. Radni postulują zachowanie dotychczasowych rejonów operacyjnych...

 • Jasielscy policjanci wkrótce przeniosą się do nowej komendy

  Już za kilka dni jasielscy policjanci przeniosą się do nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Jaśle mieszczącej się przy ul. Sroczyńskiego. Nowoczesny gmach powstał po ponad trzech latach prac.

 • Kursy językowe i komputerowe współfinansowane z Unii Europejskiej

   

  Czy wpisujesz w CV średnią znajomość języka angielskiego i obsługi komputera? Czy to rzeczywiście prawda? A może, za każdym razem, boisz się weryfikacji swoich umiejętność językowych i komputerowych? A może pragniesz po prostu swobodnie rozmawiać w języku angielskim?  Albo nareszcie samodzielnie korzystać z internetu?

 • „Nie oddamy ratowników”. Blisko sto osób zamanifestowało solidarność z jasielskimi ratownikami medycznymi

   

  Przy jasielskim szpitalu zebrało się dzisiaj blisko sto osób, aby zamanifestować swoją solidarność z pracownikami Zespołu Ratownictwa Medycznego w Jaśle. Przez przyległy do szpitalnych budynków teren niosły się okrzyki – „Nie oddamy ratowników”. Jasielscy ratownicy medyczni nie zgadzają się z planowaną reorganizacją funkcjonowania państwowego ratownictwa medycznego, która w ich przypadku oznaczać będzie nieuchronną redukcję etatów.

 • Doszło do awarii sieci ciepłowniczej Jaśle

   

  Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Jaśle poinformował rano o awarii sieci ciepłowniczej w rejonie Przychodni Specjalistycznej przy ul. Szopena 38. Z uwagi na wysokie ciśnienie wyłączono zasilanie z sieci ciepłowniczej dla wszystkich odbiorców. 

 • Giganci programowania – Rozpoczęły się zapisy na kolejny semestr

   

  Wystartowały zapisy na kursy programowania dla dzieci i młodzieży w semestrze letnim.

 • Strażacy ochotnicy obdarowali prezentami małych pacjentów Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Rzeszowie

   

  Wczoraj, druhowie z kilku jednostek OSP w powiecie jasielskim odwiedzili Klinikę Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Do jej pacjentów nie udali się pustymi rękami. Dzieci otrzymały prezenty w ramach czwartej edycji akcji pn. „Paczka dla Dzieciaka na Święta od Strażaka”.

 • Kapliczka sposobem na walkę z locdkdownem?

   

  Grzegorz Schabiński, jasielski restaurator znany jest z niekonwencjonalnych pomysłów i koncepcji na funkcjonowanie biznesu w dobie pandemii koronawirusa. Tym razem postanowił walczyć z konsekwencjami zamrożenia gospodarki budując kapliczkę na terenie stoku narciarskiego Chyrowa-Ski w Chyrowej. Zaprasza do odwiedzania miejsca, w którym ona powstaje. Wystarczy zakupić specjalną cegiełkę.

 • Straż Miejska w Jaśle ma nowy samochód oznakowany

   

  Na wyposażeniu Straży Miejskiej w Jaśle znalazł się nowy samochód oznakowany Ford Transit Custom. Zastąpi on wysłużonego Peugeota, który jasielskim strażnikom miejskim służy od 2005 r. Zaletą nowego pojazdu jest jego wszechstronność. Może być on wykorzystywany do przeprowadzania różnego rodzaju interwencji, w tym przewożenia osób.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105