Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Żywa legenda siatkówki, Brazylijczyk Giba może odwiedzić Jasło

25

Międzynarodowy Festiwal Sportu w Jaśle od dwóch dekad ściąga do miasta młodych sportowców z wielu zakątków Europy. Zainteresowani udziałem w tegorocznej jego edycji, którą zaplanowano na czerwiec są młode siatkarki brazylijskiego klubu Barra Mansa Volei na czele z trenerem Ernesto Bittencourtem. Podróż do Polski to jednak spory wydatek. Sposobem na pozyskanie środków ma być projekt „Jasło - Polska”. W jego realizacji pomaga absolutna legenda brazylijskiej i światowej siatkówki Giba.

Pseudonimu tego wybitnego reprezentanta Canarinhos kibicom siatkówki nie trzeba przedstawiać. Gilberto Amauri de Godoy Filho, popularny Giba jest żywą legendą popularnej w Polsce dyscypliny sportu. Wystarczy wspomnieć, że zwyciężył on w zorganizowanym w ubiegłym roku przez portal globo.com plebiscycie na najlepszego brazylijskiego siatkarza wszech czasów. Zawodnik ośmiokrotnie triumfował z drużyną narodową w turniejach Ligi Światowej. Trzykrotnie sięgał po złoty medal Mistrzostw Świata. Był częścią zespołu, który w 2004 r. sięgnął w Atenach po olimpijskie złoto. Sukcesów, jakie Giba notował w czasie zawodniczej kariery w Brazylii i na całym świecie jest znacznie więcej.

Giba, który po zakończeniu kariery zawodniczej wciąż pozostaje blisko ukochanej dyscypliny sportu, postanowił zaangażować się w promocję niecodziennego projektu. „Jasło – Polska” dla brazylijskiego klubu Barra Mansa Volei ma być sposobem na spełnienie marzeń o przyjeździe do Jasła na turniej siatkówki dziewcząt w ramach planowanego na czerwiec Międzynarodowego Festiwalu Sportu Jasło 2021, na który Brazylijki zostały zaproszone przez jego organizatorów. Do Jasła mogły przyjechać już w ubiegłym roku. Ich ambitne plany pokrzyżowała jednak trwająca epidemia koronawirusa. Sam Ernesto Juarez Barcelos Bittencourt, trener  Barra Mansa Volei jest zafascynowany Polską i Jasłem w szczególności. Od blisko roku utrzymuje przyjacielskie relacje z jasielskim klubem UKS „MOSiR” Jasło.

Dzisiaj, w mediach społecznościowych pojawił się film z Gibą w roli głównej, w którym były siatkarz oświadczył, że nie wyklucza wizyty w Jaśle podczas turnieju. – Gratulacje dla Marka Bajorka (sekretarz klubu UKS „MOSiR Jasło – przyp. red). Gratulacje dla wszystkich dzieciaków, którym pomogliście z siatkówką. Jestem wielkim fanem Polski, w której mieszkałem przez dwa lata. Czekam na powrót. Być może w 2021 roku spotkamy się w Jaśle. Cześć – słyszymy.   

Międzynarodowy Festiwal Sportu Jasło 2021 ma odbyć się w dniach 4-6 czerwca bieżącego roku. Na turniej siatkówki dziewcząt obok zespołu z Brazylii organizatorzy zaprosili również ekipy z Anglii, Rumunii, Kazachstanu, Czech, Słowacji, Ukrainy, Serbii, Węgier, Niemiec oraz Danii. Warto wspomnieć, że w ciągu dwudziestu lat w imprezie wzięło udział 169 zespołów reprezentujących 19 państw. 

MD

Napisany dnia: 19.02.2021, 08:14
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Ufo
dnia 19.02.2021, 08:26
Ocena
komentarza:
10
Brawo, to jest promocja Jasła!
@ Ufo jest tylko jedne
dnia 19.02.2021, 08:32
Ocena
komentarza:
-5
Ufo jest tylko jeden. Ps:brawo dla Inicjatywę
@ mosir
dnia 19.02.2021, 08:32
Ocena
komentarza:
-6
Tak będą Dni Sportu w pandemii jak w tamtym roku czyli nie bedzie.Mam nadzięję ze pieniadze zarezerwowane w Budzecie Miasta na ten cel podobnie jak rok temu Pani Burmistrz przekaze na najlepszych sportowców w Jasle czyli SIATKARZY.Giba moze przyjechac sobie za swoje bo go stac i zobaczyc jak nasze chłopaki wygrywają ligę.
@ Prof
dnia 19.02.2021, 10:20
Ocena
komentarza:
1
Nie dość że nie umie czytać to jeszcze cymbał
@ jhv
dnia 19.02.2021, 08:51
Ocena
komentarza:
-4
[Komentarz nie na temat]
@ Xy
dnia 19.02.2021, 10:05
Ocena
komentarza:
-4
Taaa napewno się odbędzie
@ Natural Born Leader
dnia 19.02.2021, 10:19
Ocena
komentarza:
-13
[Komentarz nie na temat]
@ Heh
dnia 19.02.2021, 20:44
Ocena
komentarza:
1
Turniej odbędzie się zdalnie
@ keller
dnia 20.02.2021, 06:59
Ocena
komentarza:
-6
i kogo to obchodzi ,chłop jak chłop.
@ Odyr
dnia 20.02.2021, 09:53
Ocena
komentarza:
4
Jeżeli to kogoś nie interesuje.. To po co pisać złośliwie bzdety..
@ wujek sam
dnia 20.02.2021, 12:43
Ocena
komentarza:
5
Bo łatwo piszę się anonimowo.
Każdy cwaniak jak się nie musi podpisać z imienia i nazwiska.
Pod większością tych postów kryją się zakompleksieni nieudacznicy, i zazdrośnicy, którzy nic nie potrafią zrobić, tylko krytykować bezimiennie wszystko i wszystkich.
@ Natural Born Leader
dnia 20.02.2021, 13:33
Ocena
komentarza:
-1
Fajna ta teoria żeby zbić każdą krytykę wystarczy napisać, że wszystko to wynik zazdrości, a krytykują tylko nieudacznicy, ale niestety prawdziwe życie nie wygląda tak prosto jak twój wewnętrzny świat i ma troszkę więcej odcieni szarości.
Co do anonimowości, to powiem szczerze, że ja w tym mieście i na tym forum nigdy nie dałbym swojego nazwiska i twarzy żeby kosztem swojego komfortu stanąć po stronie prawdy - nie warto.
@ wujek sam
dnia 20.02.2021, 16:50
Ocena
komentarza:
4
A coś ty mądrego w swoim pierwszym poście napisał? Jaki ma to związek z artykułem?
A to że wstydzisz się swojej własnej osoby to jedyne rozsądne co napisałeś w drugim poście. Na tym kończę, bo "z koniem się nie kopię" itd...
@ Natural Born Leader
dnia 20.02.2021, 17:49
Ocena
komentarza:
-6
Chciałbym żeby ktoś kiedyś zrobił jaślanom masowe testy IQ żebym mógł poznać średnią inteligencję mieszkańca Jasła, albo chociaż użytkowników tego portalu - byłaby świetna zabawa.
Mój komentarz, to akurat swiadectwo złej woli i braku sympatii do jaślan, ale ten typek twierdzi, że " Pod większością tych postów kryją się zakompleksieni nieudacznicy ", ja twierdzę, że krytykująca większość nie robi tego z kompleksów i nieudacznictwa, a wtedy pojawiasz się ty i piszesz jakiś w...ryw o mnie xDDD
Logika mieszkańców tej krainy mnie rozbraja,, ale nie mam pretensji i dlatego jestem tak cierpliwy, po prostu przegraliście/nie wygraliście w loterii genowej gdyż jak wiadomo inteligencja jest nabyta.
@ wujek sam
dnia 20.02.2021, 18:13
Ocena
komentarza:
4
czytając co piszesz jest pewne:

1. drwisz z Miasta Jasła i jego mieszkańców
2. twoje IQ na pewno nie przekracza 50

I mając to wszystko na uwadze jest ostatni mój post, komentarz do twoich wypocin.
@ Natural Born Leader
dnia 20.02.2021, 18:32
Ocena
komentarza:
-6
Nie chciałem się chwalić...
Test inteligencji Mensa Polska, który wykonałem na jednej z kilku rocznych sesji w tym przypadku w Rzeszowie 18 grudnia 2018 roku wykazał wynik 157 pkt IQ w skali Wechslera.
Mensa twierdzi, że 157 pkt, ty twierdzisz, że 50 pkt. Jak sądzisz komu mój intelekt będzie kazał zaufać?
Z resztą twoich tez zdecydowanie się zgadzam.
@ Odyr
dnia 22.02.2021, 22:06
Ocena
komentarza:
2
Proponuję jak najszybciej zamówić wizytę.. u lekarza.. Chyba że wcześniej przyjadą z kaftanem
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Drodzy mieszkańcy Gminy Tarnowiec

   

  W minioną niedzielę odbyły się w Naszej Gminie przedterminowe wybory na Wójta Gminy Tarnowiec. Spośród czwórki kandydatów, zaufaliście mi. Pragnę za to podziękować. 

 • Wypadek w Zimnej Wodzie. Dwie osoby poszkodowane

  Dzisiaj około godziny 15.30 w Zimnej Wodzie doszło do zderzenia się trzech samochodów osobowych. Na chwilę obecną do jasielskiego szpitala trafiły dwie osoby. Obecnie ruch na dk 28 w kierunku Krosna jest zablokowany.

 • W żmigrodzkim liceum powstanie wirtualna strzelnica

  W Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie powstanie pierwsza w powiecie jasielskim wirtualna strzelnica. Realizacja tej inwestycji jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Obrony Narodowej oraz powiatu jasielskiego. Wirtualna strzelnica ma powstać do końca roku. Dyrekcja szkoły ma jednak nadzieję, że już na jesień będzie gotowa.

 • Wyprzedzał na skrzyżowaniu i staranował ogrodzenie

   

  W minioną niedzielę na skrzyżowaniu ul. Grota-Roweckiego z ul. Baczyńskiego w Jaśle doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca seata wykonując manewr wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał na chodnik i staranował ogrodzenie pobliskiej posesji. 18-latek został ukarany mandatem karnym.

 • Bezpłatne wakacyjne turnusy rewalidacyjno-terapeutyczne w Bajkowym Przedszkolu

   

  Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle ogłasza nabór na wakacyjny specjalistyczny turnus wakacyjny dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

 • Rozwiń skrzydła w Jaśle- ruszył nabór do Inkubatora Przedsiębiorczości

   

  Rozpoczynasz prowadzenie działalności gospodarczej w branży ICT lub branżach związanych z „jakością życia”? Szukasz inspirującego i nowoczesnego miejsca do jej wykonywania? Nie zwlekaj, zgłoś się do Inkubatora Przedsiębiorczości w Jaśle.

 • Jest opinia eksperta w sprawie dwóch problematycznych skrzyżowań ze „stopami”

  Temat bezpieczeństwa w obrębie skrzyżowań ul. Chopina z ul. Ujejskiego i Kraszewskiego, pomimo ciągłych apeli mieszkańców o jego poprawę, pozostaje nierozwiązany od co najmniej kilkunastu lat. Propozycje, jakie Urząd Miasta w Jaśle zgłaszał do Starostwa Powiatowego w Jaśle wciąż czekają na ostateczne decyzje. Dlatego też jasielski magistrat postanowił sięgnąć po opinię ekspercką, której efektem jest szczegółowy audyt i konkretne zalecenia...

 • Pani Małgorzata schudła 10 kg

   

  Bohaterka naszej metamorfozy schudła … i obecnie z radością spogląda na siebie w lustrze, czując się bardzo dobrze w swoim ciele. ,,Zniknęły kompleksy, z którymi borykałam się przez całe życie i po prostu pokochałam się taką, jaką teraz jestem. Podobam się sama sobie’’ - mówi Pani Małgorzata.

 • Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia w Jaśle świętuje 50-lecie istnienia

   

  Ponad pół wieku temu w Jaśle założono Państwową Szkołę Muzyczną I Stopnia. W miniony czwartek jej nauczyciele, wychowawcy oraz uczniowie świętowali jubileusz pięćdziesięciolecia istnienia placówki. Uroczystość uświetniono koncertem, podczas którego swój talent muzyczny mieli okazję zaprezentować uczniowie szkoły.

 • Trener siatkarek UKS MOSiR Jasło walczy o powrót do zdrowia! Rodzina prosi o wsparcie

  Adam Pasterz znany trener siatkarek UKS MOSiR Jasło oraz nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 1 w Jaśle po trudnej walce z koronawirusem potrzebuje wsparcia, dzięki któremu będzie miał szansę wrócić do zdrowia. - Tata ma problemy ze wzrokiem i jest jednostronnie sparaliżowany...

 • Dlaczego tak uwielbiamy pierogi?

   

  Czołowe miejsce, jakie pierogi zajmują w jadłospisie każdego Polaka jest absolutnie bezdyskusyjne. Dlaczego tak jest? Po pierwsze prostota. Ciasto wypełnione smacznym farszem z łatwością jest w stanie zaspokoić kulinarne oczekiwania amatorów dobrego jedzenia. Po drugie, lubią je wszyscy, od dzieci po dziadków. To także dobry sposób na szybki i tani obiad, na zamówienie.

 • Tarnowiec dokonał wyboru. Wiktor Barański wójtem gminy

   

  Saga wyborcza, którą od kilku miesięcy mieli okazję obserwować mieszkańcy gminy Tarnowiec, wreszcie dobiegła końca. Wyborcy zdecydowali w głosowaniu, że nowym włodarzem ich gminy będzie Wiktor Barański. Zdobył on ponad połowę oddanych głosów, co oznacza, że wynik rywalizacji rozstrzygnął się już w pierwszej turze. 

 • Piękna sala weselna w Jaśle

   

  Udane przyjęcie, to nie tylko smaczne menu, doskonała obsługa oraz przyjazna atmosfera. Sukces zależy również od miejsca, w którym zamierzamy zorganizować np. wesele, komunię, czy też spotkanie biznesowe. Od sal bankietowych wymaga się, aby stanowiły połączenie nowoczesności z elegancją. Doskonałym przykładem takiego zestawienia jest nowa sala weselna w Sepia Restauracja Noclegi w Jaśle.

 • Marzysz o zdobyciu konkretnego zawodu, który pozwoli Ci szybko się usamodzielnić i dobrze zarabiać? – Zespół Szkół Budow

   

  „Budowlańcy na wagę złota” – takie hasła widnieją w ogłoszeniach z ofertami pracy. Od kilku lat obserwuje się gwałtowny wzrost zapotrzebowania na pracowników branży budowlanej. Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle wychodząc naprzeciw – otwiera kierunki, które zapewniają fachowców w tej branży.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105