Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Żywa legenda siatkówki, Brazylijczyk Giba może odwiedzić Jasło

25

Międzynarodowy Festiwal Sportu w Jaśle od dwóch dekad ściąga do miasta młodych sportowców z wielu zakątków Europy. Zainteresowani udziałem w tegorocznej jego edycji, którą zaplanowano na czerwiec są młode siatkarki brazylijskiego klubu Barra Mansa Volei na czele z trenerem Ernesto Bittencourtem. Podróż do Polski to jednak spory wydatek. Sposobem na pozyskanie środków ma być projekt „Jasło - Polska”. W jego realizacji pomaga absolutna legenda brazylijskiej i światowej siatkówki Giba.

Pseudonimu tego wybitnego reprezentanta Canarinhos kibicom siatkówki nie trzeba przedstawiać. Gilberto Amauri de Godoy Filho, popularny Giba jest żywą legendą popularnej w Polsce dyscypliny sportu. Wystarczy wspomnieć, że zwyciężył on w zorganizowanym w ubiegłym roku przez portal globo.com plebiscycie na najlepszego brazylijskiego siatkarza wszech czasów. Zawodnik ośmiokrotnie triumfował z drużyną narodową w turniejach Ligi Światowej. Trzykrotnie sięgał po złoty medal Mistrzostw Świata. Był częścią zespołu, który w 2004 r. sięgnął w Atenach po olimpijskie złoto. Sukcesów, jakie Giba notował w czasie zawodniczej kariery w Brazylii i na całym świecie jest znacznie więcej.

Giba, który po zakończeniu kariery zawodniczej wciąż pozostaje blisko ukochanej dyscypliny sportu, postanowił zaangażować się w promocję niecodziennego projektu. „Jasło – Polska” dla brazylijskiego klubu Barra Mansa Volei ma być sposobem na spełnienie marzeń o przyjeździe do Jasła na turniej siatkówki dziewcząt w ramach planowanego na czerwiec Międzynarodowego Festiwalu Sportu Jasło 2021, na który Brazylijki zostały zaproszone przez jego organizatorów. Do Jasła mogły przyjechać już w ubiegłym roku. Ich ambitne plany pokrzyżowała jednak trwająca epidemia koronawirusa. Sam Ernesto Juarez Barcelos Bittencourt, trener  Barra Mansa Volei jest zafascynowany Polską i Jasłem w szczególności. Od blisko roku utrzymuje przyjacielskie relacje z jasielskim klubem UKS „MOSiR” Jasło.

Dzisiaj, w mediach społecznościowych pojawił się film z Gibą w roli głównej, w którym były siatkarz oświadczył, że nie wyklucza wizyty w Jaśle podczas turnieju. – Gratulacje dla Marka Bajorka (sekretarz klubu UKS „MOSiR Jasło – przyp. red). Gratulacje dla wszystkich dzieciaków, którym pomogliście z siatkówką. Jestem wielkim fanem Polski, w której mieszkałem przez dwa lata. Czekam na powrót. Być może w 2021 roku spotkamy się w Jaśle. Cześć – słyszymy.   

Międzynarodowy Festiwal Sportu Jasło 2021 ma odbyć się w dniach 4-6 czerwca bieżącego roku. Na turniej siatkówki dziewcząt obok zespołu z Brazylii organizatorzy zaprosili również ekipy z Anglii, Rumunii, Kazachstanu, Czech, Słowacji, Ukrainy, Serbii, Węgier, Niemiec oraz Danii. Warto wspomnieć, że w ciągu dwudziestu lat w imprezie wzięło udział 169 zespołów reprezentujących 19 państw. 

MD

Napisany dnia: 19.02.2021, 08:14
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Ufo
dnia 19.02.2021, 08:26
Ocena
komentarza:
10
Brawo, to jest promocja Jasła!
@ Ufo jest tylko jedne
dnia 19.02.2021, 08:32
Ocena
komentarza:
-5
Ufo jest tylko jeden. Ps:brawo dla Inicjatywę
@ mosir
dnia 19.02.2021, 08:32
Ocena
komentarza:
-6
Tak będą Dni Sportu w pandemii jak w tamtym roku czyli nie bedzie.Mam nadzięję ze pieniadze zarezerwowane w Budzecie Miasta na ten cel podobnie jak rok temu Pani Burmistrz przekaze na najlepszych sportowców w Jasle czyli SIATKARZY.Giba moze przyjechac sobie za swoje bo go stac i zobaczyc jak nasze chłopaki wygrywają ligę.
@ Prof
dnia 19.02.2021, 10:20
Ocena
komentarza:
1
Nie dość że nie umie czytać to jeszcze cymbał
@ jhv
dnia 19.02.2021, 08:51
Ocena
komentarza:
-4
[Komentarz nie na temat]
@ Xy
dnia 19.02.2021, 10:05
Ocena
komentarza:
-4
Taaa napewno się odbędzie
@ Natural Born Leader
dnia 19.02.2021, 10:19
Ocena
komentarza:
-13
[Komentarz nie na temat]
@ Heh
dnia 19.02.2021, 20:44
Ocena
komentarza:
1
Turniej odbędzie się zdalnie
@ keller
dnia 20.02.2021, 06:59
Ocena
komentarza:
-6
i kogo to obchodzi ,chłop jak chłop.
@ Odyr
dnia 20.02.2021, 09:53
Ocena
komentarza:
4
Jeżeli to kogoś nie interesuje.. To po co pisać złośliwie bzdety..
@ wujek sam
dnia 20.02.2021, 12:43
Ocena
komentarza:
5
Bo łatwo piszę się anonimowo.
Każdy cwaniak jak się nie musi podpisać z imienia i nazwiska.
Pod większością tych postów kryją się zakompleksieni nieudacznicy, i zazdrośnicy, którzy nic nie potrafią zrobić, tylko krytykować bezimiennie wszystko i wszystkich.
@ Natural Born Leader
dnia 20.02.2021, 13:33
Ocena
komentarza:
-1
Fajna ta teoria żeby zbić każdą krytykę wystarczy napisać, że wszystko to wynik zazdrości, a krytykują tylko nieudacznicy, ale niestety prawdziwe życie nie wygląda tak prosto jak twój wewnętrzny świat i ma troszkę więcej odcieni szarości.
Co do anonimowości, to powiem szczerze, że ja w tym mieście i na tym forum nigdy nie dałbym swojego nazwiska i twarzy żeby kosztem swojego komfortu stanąć po stronie prawdy - nie warto.
@ wujek sam
dnia 20.02.2021, 16:50
Ocena
komentarza:
4
A coś ty mądrego w swoim pierwszym poście napisał? Jaki ma to związek z artykułem?
A to że wstydzisz się swojej własnej osoby to jedyne rozsądne co napisałeś w drugim poście. Na tym kończę, bo "z koniem się nie kopię" itd...
@ Natural Born Leader
dnia 20.02.2021, 17:49
Ocena
komentarza:
-6
Chciałbym żeby ktoś kiedyś zrobił jaślanom masowe testy IQ żebym mógł poznać średnią inteligencję mieszkańca Jasła, albo chociaż użytkowników tego portalu - byłaby świetna zabawa.
Mój komentarz, to akurat swiadectwo złej woli i braku sympatii do jaślan, ale ten typek twierdzi, że " Pod większością tych postów kryją się zakompleksieni nieudacznicy ", ja twierdzę, że krytykująca większość nie robi tego z kompleksów i nieudacznictwa, a wtedy pojawiasz się ty i piszesz jakiś w...ryw o mnie xDDD
Logika mieszkańców tej krainy mnie rozbraja,, ale nie mam pretensji i dlatego jestem tak cierpliwy, po prostu przegraliście/nie wygraliście w loterii genowej gdyż jak wiadomo inteligencja jest nabyta.
@ wujek sam
dnia 20.02.2021, 18:13
Ocena
komentarza:
4
czytając co piszesz jest pewne:

1. drwisz z Miasta Jasła i jego mieszkańców
2. twoje IQ na pewno nie przekracza 50

I mając to wszystko na uwadze jest ostatni mój post, komentarz do twoich wypocin.
@ Natural Born Leader
dnia 20.02.2021, 18:32
Ocena
komentarza:
-5
Nie chciałem się chwalić...
Test inteligencji Mensa Polska, który wykonałem na jednej z kilku rocznych sesji w tym przypadku w Rzeszowie 18 grudnia 2018 roku wykazał wynik 157 pkt IQ w skali Wechslera.
Mensa twierdzi, że 157 pkt, ty twierdzisz, że 50 pkt. Jak sądzisz komu mój intelekt będzie kazał zaufać?
Z resztą twoich tez zdecydowanie się zgadzam.
@ Odyr
dnia 22.02.2021, 22:06
Ocena
komentarza:
1
Proponuję jak najszybciej zamówić wizytę.. u lekarza.. Chyba że wcześniej przyjadą z kaftanem
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Rodzina Anety Michalak z Kołaczyc nie daje za wygraną. Walczą o jej powrót do zdrowia

  Pan Janusz robi wszystko, aby żona rozpoczęła rehabilitację w Polsce. W opolskim ośrodku już czekają na jej przyjazd. Pani Aneta obecnie przebywa w klinice w Niemczech. Aby mogła wrócić do kraju i w nim rozpocząć leczenie potrzebna jest karetka, którą zostanie przewieziona. Koszty transportu są bardzo duże. Potrzebne jest 22 tysiące złotych.

 • Czy Lotos Infrastruktura S.A. i Lotos Asfalt w Jaśle trafią w zagraniczne ręce? Politycy KO krytycznie o fuzji PKN ORLEN i Grupy Lotos

   

  Rządowe plany fuzji PKN ORLEN z Grupą Lotos budzą coraz większe wątpliwości wśród polityków Koalicji Obywatelskiej. Posłowie KO dali temu wyraz podczas dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej w Jaśle przy dawnych zakładach rafineryjnych. Ich zdaniem sprzedaż spółek Lotos Infrastruktura i zakładu należącego do Lotos Asfalt w Jaśle, które zgodnie z przewidywaniami mają trafić w ręce zagranicznego kapitału wpłynie negatywnie na sytuację zatrudnionych w nich pracowników.  

 • Prezenty od VIVO! Krosno dla jaślanek z okazji Dnia Kobiet

   

  Choć Dzień Kobiet przypada dopiero jutro, to już wczoraj VIVO! Krosno postanowiło sprawić jaślankom wyjątkowy prezent z okazji ich święta. Na ulicach miasta pojawili się młodzi mężczyźni odziani w stylowe garnitury z kwiatami oraz Kartami Podarunkowymi VIVO! Krosno w ręku. W sobotnie przedpołudnie zdołali obdarować nimi 150 mile zaskoczonych tym faktem kobiet. Jedyną formą odwdzięczenia się za upominek były uśmiechy, którymi jaślanki dzieliły się bardzo chętnie.

 • Trwają zapisy na Warsztaty Filmowo-Fotograficzne

   

  Ruszyły zapisy na Warsztaty Filmowo-Fotograficzne. Zorganizowane je z myślą o uczniach klas 5-7 uczęszczających do jasielskich szkół podstawowych, których interesuje produkcja filmowa, aktorstwo bądź fotografia. Zajęcia są bezpłatne i odbywać się będą w Jasielskim Domu Kultury.

 • Policjanci apelują do pieszych i kierowców o rozwagę na drodze

  Przez najbliższe miesiące funkcjonariusze pełniący służbę, a także podczas kontroli drogowych będą przekazywać uczestnikom ruchu drogowego ulotki zawierające informacje na temat najczęściej popełnianych wykroczeń oraz sankcji jakie za nie grożą...

   

 • Czy fotowoltaika w Jaśle się opłaca?

   

  Fotowoltaika Jasło to aktualnie jedno z najczęściej tworzonych zapytań w popularnych wyszukiwarkach internetowych. Świadczy o szerzącej się wśród mieszkańców Jasła i okolic świadomości ekologicznej i korzyści ekonomicznych jakie niesie darmowy prąd ze słońca.

 • Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Liczba pacjentów hospitalizowanych z powodu Covid porównywalna jak w momencie szczytowym drugiej

  Wojewoda Ewa Leniart oraz Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Rzeszowie Adam Sidor poinformowali o trudnej sytuacji związanej ze znacznym wzrostem zachorowań na Covid-19. Jeszcze w połowie lutego br. liczba pacjentów hospitalizowanych w podkarpackich szpitalach wynosiła 790 osób. Obecnie odnotowano ich 1245.

 • Grób „Lisa” niczym wyrzut sumienia

   

  Najnowsza historia Jasła naznaczona jest w sposób szczególny tragedią wojennej pożogi. Niemal całkowite zniszczenie miasta odcisnęło na losach jego mieszkańców piętno, którego brzemię zmuszeni są dźwigać po dziś dzień. Pokrzepienia jaślanie mogą jednak szukać przywołując w swojej pamięci postaci, które dla tej wielkiej, jak również małej ojczyzny gotowi byli poświęcić wszystko. Tym smutniejszy wydaje się więc widok nagrobka ppłk. Józefa Modrzejewskiego, na którym jeszcze wczoraj stały wyblakłe sztuczne kwiaty a na nagrobnej płycie zalegały pamiętające zapewne minioną jesień liście i igliwie z rzucających na mogiłę cień drzew.

 • Sprawcy uszkodzenia samochodu w rękach policji

   

  W minioną środę policjanci z jasielskiej komendy zatrzymali 19-letniego sprawcę uszkodzenia samochodu na jednym z jasielskich osiedli. Tego samego dnia mężczyzna dopuścił się szeregu innych wykroczeń. Krewki młodzieniec miał we krwi 0,5 promila alkoholu. W sprawie 2 dni później zatrzymano kolejną osobę, 18-letniego mieszkańca województwa małopolskiego.

 • Bezskuteczna trzecia próba odwołania przewodniczącego rady powiatu

  Po raz kolejny w tej kadencji samorządu wniosek o odwołanie przewodniczącego Rady Powiatu w Jaśle Roberta Snocha złożyło ośmiu radnych z klubów PSPP oraz SDM. Przedstawiane argumenty za podjęciem takiej decyzji nie przekonały jednak większości w radzie i do zmian personalnych nie doszło.

   

 • Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych W Jaśle 2021

   

  Od 10 lat 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”. Pomimo pandemii władze samorządowe nie zrezygnowały z organizacji jasielskich obchodów tego święta, chociaż w tym roku były one bardziej skromne. Rozpoczęły się o godzinie 11:30 na Starym Cmentarzu.

 • Pani Magda schudła 12 kg

   

  Pani Magda jest doskonałą motywacją dla tych, którzy marzą o zmianie sylwetki, ale często   decyzję o zmianie stylu życia odkładają na jutro, za miesiąc czy za kilka lat.  Nasza bohaterka uważa, że ,,Warto zawalczyć o marzenia, o zdrowie, o lepszą wersję siebie. Nie czekać na okazje, na jutro, tylko zacząć od dziś i dać sobie szansę’’.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105