33. Finał WOŚP. „Gramy dla onkologii i hematologii dziecięcej”
26 stycznia odbędzie 33. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczne granie poświęcone jest walce z chorobami nowotworowymi u dzieci. Środki, które zostaną zebrane zostaną przeznaczone na zakup najnowszego sprzętu diagnostycznego dla chirurgii onkologicznej, neurochirurgii, diagnostyki onkologicznej, patomorfologii oraz dla hospicjów.

fot. wosp.org.pl
Za trzy tygodnie na wielu rynkach w polskich miastach odbędą się koncerty i zbiórki w ramach 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku jednodniowa zbiórka publiczna zostanie przekazana na zakup sprzętu dla 18 oddziałów dziecięcych, 17 hospicjów, 5 ośrodków neurochirurgii onkologicznej, 6 ośrodków chirurgii onkologicznej oraz 4 zakładów patomorfologii.
Wśród urządzeń planowanych do zakupu są: zestawy laparoskopowe, roboty do chirurgii onkologicznej, cystoskopy, aspiratory ultradźwiękowe i mobilne aparaty RTG cyfrowe, egzoskopy neurochirurgiczne, koagulacja dwubiegunowa, urządzenia do mapowania magnetycznego mózgu, rezonanse magnetyczne MRI, aparaty USG, aparaty do śródoperacyjnej tomografii, procesory tkankowe, skanery do preparatów histopatologicznych oraz koncentratory tlenu i materace przeciwodleżynowe.
W ubiegłym roku zebrano prawie 2,3 miliarda złotych. WOŚP kupiło 72 tysiące urządzeń, a 32. Finał dedykowano diagnozowaniu, monitorowaniu i rehabilitacji chorób płuc pacjentów.
Mieszkańcy Jasła i okolic po raz kolejny wesprą zbiórkę. Już wiemy, że 165 wolontariuszy wyjdzie 26 stycznia na ulice ze specjalnymi skarbonkami. Ci, którzy pozostawią w nich wolne datki otrzymają znane nam od wielu lat serduszka WOŚP. Finał nie mógłby się nie odbyć bez koncertów, licytacji i światełka do nieba.
Gwiazdą wieczoru będzie zespół Plateau grający rockową poezję. W tym dniu nie zabraknie również funkcjonariuszy Policji, straży pożarnej oraz pokazów z ich udziałem. Sztab WOŚP-u będzie się mieścił w Starostwie Powiatowym w Jaśle.
id

