Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna
"Bo wszystkie dzieci nasze są" - piknik
0
Dzień dziecka to dobra okazja , by wszystkie dzieci
spoktały się w jednym miejscu , gdzie gra muzyka, gdzie widać że coś, gdzieś
jest robione z myślą o nich i specjalnie dla nich.
Konkurencje sprawnościowe, gry i zabawy dla najmniejszych uczestników
małego pikniki z okazjii święta dzieci.
Pokaz straży pożarnej , występy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Jaśle...
Napisany dnia: 04.06.2006, 11:27
Kanał RSS!
0
 Ruszamy z własnym kanałem RSS!

RSS to alternatywny w stosunku do standardowych stron WWW sposób dostępu do zasobów Internetu, zwłaszcza wiadomości.

RSS przypomina popularne newslettery, z tym że wiadomości docierają do prenumeratora indywidualnie i natychmiast po tym, jak zostają opublikowane
(a nie np. raz dziennie).


Napisany dnia: 03.06.2006, 23:39
Ślub z kobrą
2
Zakochana w wężu kobieta zawarła z gadem małżeństwo. W uroczystościach ślubnych we wsi Atala w indyjskim stanie Orisa wzięły udział dwa tysiące ludzi - podała w piątek agencja PTI.

30-letnia Bimbala Das wystąpiła w jedwabnym sari. Pan młody jednak nie pojawił się u boku narzeczonej - nie opuścił w czwartek swojej kryjówki obok mrowiska, gdzie narzeczona od dawna zostawia mu miseczkę mleka.
Napisany dnia: 03.06.2006, 12:30
Finał VII Konkursu Wiedzy o Samorządzie w jasielskiej bibliotece
0
31 maja br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbył się finał VII Konkursu Wiedzy o Samorządzie. Patronat nad konkursem objęli: Burmistrz Miasta Jasła, Starosta Powiatu Jasielskiego, Wójt Gminy Tarnowiec oraz Wójt Gminy Jasło.
W wyniku eliminacji, do finału zakwalifikowanych zostało dziesięć 3-osobowych drużyn, które zaprezentowały się w trzech konkurencjach.
Napisany dnia: 03.06.2006, 11:10
Woda pochłonęła kolejne ofiary
0
Dwa kolejne utonięcia miały miejsce na Podkarpaciu. Woda pochłonęła małe, niespełna 3-letnie dziecko i 44-letniego mężczyznę. Obydwa zdarzenia miały miejsce w pow. krośnieńskim, gdzie w ostatnich dniach, po intensywnych opadach deszczu, w rzekach i potokach notowano wysoki poziom wody...
Napisany dnia: 03.06.2006, 11:02
Atakowali pod osłoną nocy
4
Policjanci ochraniają ludzi. A jest to trudna służba. W jej toku często narażają swoje zdrowie a nawet życie. Parę dni temu jasielscy policjanci zatrzymali dwóch dobrze im wcześniej znanych młodych ludzi, którzy mieszkańcom Jasła wyrządzili wiele szkód. Prawdopodobnie z zemsty za wcześniejsze zatrzymania w związku z kradzieżami i zniszczeniami, pod osłoną nocy próbowali ranić policjantów i niszczyć radiowozy.
Napisany dnia: 03.06.2006, 10:59
Intensywnych opadów ciąg dalszy
9
Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW o/Kraków ostrzega, że w ciągu najbliższej doby, począwszy od godzin popołudiowych dnia 02.06.2006 na terenie województwa podkarpackiego wystąpią silne opady deszczu. Prognozowana wysokość opadu w części południowej wyniesie 20-30 mm/24h. Jest to już kolejne ostrzeżenie IMGW o/Kraków dla naszego regionu ostatnie intensywne opady spowodowaly liczne podtopienia....
Napisany dnia: 02.06.2006, 15:17
31 kolejka IV ligi: Wstęp do meczu
6
Rafineria Czarni 1910 Jasło vs. Wisłoka Dębica
Kiedy: sobota 3 czerwca, godz. 17.oo
Gdzie: Jasło
Wjazd:6 zł – normalny, 4 zł – ulgowy Kobiety i młodzież do lat 12 – wstęp wolny
Napisany dnia: 02.06.2006, 05:25
Dzień Dziecka
1
1 czerwca to jak wszystkim wiadomo dzień Wszystkich dzieci, a więc redakcja portalu JASŁO.xt.pl przesyła najlepsze życzenia wszystkim dzieciom, tym małym i troche większym aby ich dzieciństwo było jak najlepsze i aby trwało jak najdłużej!
W dniu dzisiejszym jest organizowanych wiele imprez w naszym mieście specjalnie dla was drogie dzieci :) (więcej informacji w Kalendarzu Imprez) Serdecznie zapraszamy !!
Napisany dnia: 01.06.2006, 05:49
Na pomoc sercu
0
Dobiega wreszcie końca budowa oddziału kardiochirurgii z prawdziwego zdarzenia przy Wojewódzkim Szpitalu nr 2 w Rzeszowie. Specjaliści kończą 3 letnie szkolenie w II Klinice Kardiochirurgii w Katowicach-Ochojcu, a ekipa budowlana kończy wyposażanie oddziału....
Napisany dnia: 01.06.2006, 05:39
Oddaj dziecko w dobre ręce
0
Kurs wychowawcy kolonijnego trwa tylko 36 godzin, nie obejmuje podstaw pierwszej pomocy i nie musi się być na wszystkich zajęciach. Nikt nie przeprowadza badań psychiatrycznych kandydatów na opiekunów, a tylko nieliczni organizatorzy wakacyjnych wyjazdów wymagają od nich zaświadczenia o niekaralności....
Napisany dnia: 01.06.2006, 05:38
Tu odzyskują chęć do życia
0
W działającym od 5 lat przy Centrum Charytatywnym "CARITAS” im. Jana Pawła II Zakładzie Pielęgnacyjno - Opiekuńczym przybyło 17 łóżek. Całodobową opiekę ma tu obecnie 42 pensjonariuszy.
Przystosowanie obiektu do obowiązujących standardów wymagało sporo wysiłku. - Ale jak zawsze mogliśmy liczyć na pomoc sponsorów, w tym zwłaszcza Rafinerii i firmy Carbon Black Polska - podkreśla ks. dyrektor Marian Putyra....
Napisany dnia: 01.06.2006, 05:34
Pasjonaci czy szaleńcy?
1
Ile trzeba samozaparcia, siły i wytrwałości, aby wziąć udział w 3-dniowym 220-kilometrowym rajdzie ekstremalnym w Zakopanem? Przekonali się o tym Jarosław Żebracki i Łukasz Szumiec z Jasła, którzy zajęli w nim piąte miejsce na 70 drużyn, z całej Europy.
The North Face Adventure Trophy, który trwał od 28 kwietnia do 2 maja b.r., to sześcioetapowy rajd, zaliczany do Pucharu Europy w Rajdach Przygodowych. Jak określają go uczestnicy - 3 dni \'\'ekscytującej zabawy\'\'.
Napisany dnia: 01.06.2006, 05:30
Wojna o mandat
0
Podczas sesji 28 kwietnia większość radnych nie zgodziła się na wygaszenie mandatu zmarłemu niedawno radnemu Stanisławowi Roczniakowi. Wywołało to oburzenie reszty rady, gdyż zablokowano tym wejście na miejsce zmarłego następnego kandydata z listy.
Napisany dnia: 31.05.2006, 05:32
W „dwójce” potrafią - JASŁO Uczniowie pomogli kolegom
0
Od siedmiu lat Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle organizuje konkurs plastyczno -literacki „Moje spotkanie z przyrodą”.
Od dwóch lat jest to już konkurs na szczeblu wojewódzkim. Kończyła go aukcja prac, z której zebrane pieniądze zasilały konto Domu Dziecka.
Zebrali trzy tysiące
- W tym roku postanowiliśmy pomóc dzieciom, których rodziców nie stać na zakup podręczników – mówi dyrektor szkoły Marta Baran....
Napisany dnia: 31.05.2006, 05:29
Święto Szkoły - II Gimnazjum zaprasza [zaktualizowany]
6
W dniu pierwszego czerwca odbędzie się Święto Szkoły - II Gimnazjum w Jaśle poniżej prezentujemy plan imprezy.

[FOTORELACJA]
Napisany dnia: 30.05.2006, 20:11
Ostrżezenie o intensywnych opadach deszczu i silnym wietrze
2
Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie ostrzega, że w ciągu najbliższej doby tj. po południu dnia 30-go maja i w nocy 30/31 maja wystapią silne opady deszczu. Prognozowana wysokość opadu wyniesie 30-40 mm/24h, a w dzień 31-go maja około 20 mm. Jednocześnie wzrośnie prędkość wiatru osiagając w porywach 15-20 m/s.
Opady spowodują wzrost poziomu wód w rzekach, mogą też spowodować lokalne podtopienia i utrudnienia komunikacyjne.
Napisany dnia: 30.05.2006, 17:27
Tragiczny maj na podkarpackich drogach
0
Od początku maja w wypadkach komunikacyjnych na Podkarpaciu zginęły już 24 osoby. W porównaniu z zeszłorocznym majem liczba ofiar śmiertelnych wzrosła aż o 8. Niewielkim pocieszeniem...
Napisany dnia: 30.05.2006, 06:11
Wymień prawo jazdy
1
Od 1 lipca nie będzie wolno jeździć ze starymi, różowymi prawami jazdy. Stracą one ważność. Na wydanie nowego dokumentu czeka się 30 dni. Kto nie chce mieć przerwy w jeżdżeniu samochodem musi pójść do wydziału komunikacji dziś, jutro lub najpóźniej w czwartek.
W wydziałach komunikacji jest wielu kierowców składających wnioski o wymianę prawa jazdy.
Napisany dnia: 30.05.2006, 06:10
Rekordowy sznur skarpetek
0
Ponad kilometrowy sznur do bielizny, na którym rozwieszono rekordową liczbę skarpetek, pojawił się w sobotę w miejscowości Hechingen w Badenii-Wirtembergii.

Imprezę zorganizowano w ramach międzynarodowego spotkania producentów skarpet. Na sznurze długości 1289 metrów udało się rozwiesić 12262 skarpety.
Napisany dnia: 30.05.2006, 06:04
 • Czy doszło do profanacji ludzkich szczątków?

   

  Odkrycie w styczniu kolejnych pochówków na terenie budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 992 w Jaśle ponownie skomplikowało realizację inwestycji. Sytuacja wydaje się patowa. Stanowisko Komisji Rabinicznej ds. Cmentarzy jest jasne. Jej zdaniem prace prowadzone są na tzw. „nowej” części cmentarza żydowskiego. 

 • Zbierają podpisy poparcia dla Małgorzaty Kidawy - Błońskiej - kandydatki KO

  Dzisiaj na jasielskim rynku zbierane były podpisy poparcia dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, kandydatki Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich 2020. Do chwili obecnej do sztabu krajowego kandydatki z samego Jasła zebrano już 2500 podpisów.

 • „Pacjent czuje się dobrze. To typowa grypa”

  Stan zdrowia 71-letniego mężczyzny, który trafił wczoraj rano do jasielskiego szpitala poprawia się. Dyrekcja szpitala uspokaja, że u pacjenta nie stwierdzono żadnych objawów świadczących o zakażeniu koronawirusem...

 • Kolejne drzewa zniknęły z przestrzeni miejskiej

  Budowa ścieżki rowerowej mającej połączyć obiekty jasielskiego MOSiR-u z Ogrodem Jordana zbliża się ku końcowi. W piątek wycięto kolejne drzewa u zbiegu ulic Jagiełły i Słowackiego, wzdłuż których ma ona przebiegać. Rozczarowania nie kryją mieszkańcy, którzy w ubiegłym roku protestowali przeciwko wycince.

 • Przedszkole Miejskie nr 6 w Jaśle na ulicy Kopernika otwarte na dzieci i rodziców

   

  W sobotę 22 lutego 2020 r. odbył się dzień otwarty w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Jaśle im. Pluszowego Misia, przy  ulicy Kopernika 8a w Jaśle. Była to doskonała okazja do zapoznania się z placówką oraz jej ofertą edukacyjną.

 • Przyjęto pacjenta z objawami grypy. Czy to koronawirus?

  Szpitalny Oddział Ratunkowy w Jaśle został zamknięty. Na drzwiach zamieszczono informację "Przejścia nie ma! Dezynfekcja". Dowiedzieliśmy się, że dzisiaj rano do szpitala przyjęto pacjenta z objawami grypy. Ludzie obawiają się, że może to być koronawirus. - Wszyscy chodzą w maseczka – informują nas Czytelnicy.

 • Jak w marcu zmieni się rozkład jazdy pociągów?

   

  Od 15 marca obowiązywał będzie nowy rozkład jazdy pociągów. Ze stacji Jasło ponownie dojedziemy np. do Gdyni. W planach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego nie znajdziemy jednak kolejnych połączeń w kierunku zachodnim, głównie do Stróż, o które w ostatnich miesiącach zabiegali samorządowcy.

 • „Takiej ignorancji się nie spodziewałam” – radna Wawro ostro o staroście

  Radna Ewa Wawro podczas ostatniej sesji rady powiatu powróciła do tematu dotyczącego tragicznego wypadku, do którego doszło podczas przywitania Nowego Roku na Górze Liwocz. Radna żądała od starosty jasielskiego wyjaśnień w sprawie organizacji i przebiegu imprezy plenerowej. Nie otrzymała jednak odpowiedzi na zadane pytania..

 • Kto wygrał konkurs na dyrektora I LO w Jaśle?

  Końcem stycznia br. zarząd powiatu ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle. Postępowanie konkursowe odbyło się w miniony wtorek. Do konkursu przystąpił tylko jeden kandydat, który jak wiemy z nieoficjalnych źródeł został wybrany na dyrektora szkoły. Pracę ma rozpocząć już w najbliższy poniedziałek.

 • Przedszkole Miejskie Nr 1 w Jaśle zaprasza!

   

  Dobra wiadomość dla wszystkich rodziców najmłodszych dzieci
  z Jasła i okolic. Trwa rekrutacja do Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Jaśle. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą naszej placówki.

 • Sieklówka: Wiejski Ośrodek Zdrowia w fatalnym stanie. Czy przeniosą go do szkoły?

  Władze miasta Kołaczyc zaproponowały przeniesienie ośrodka zdrowia do budynku szkoły społecznej w Sieklówce. Koszt obecnej siedziby przekracza możliwości finansowe budżetu gminy. Mieszkańcy najpierw się zgodzili, później wycofali swoją aprobatę...

 • Chcą odwołać sołtysa Łask i Sobniowa

   

  Wójt Gminy Jasło zarządził przeprowadzenie głosowania w sprawie odwołania sołtysa wsi Łaski-Sobniów. To efekt wniosku złożonego przez Radę Sołecką na ręce Wojciecha Piękosia. Pismo podpisało blisko 100 mieszkańców wsi. Padają w nim poważne oskarżenia, którym jednak Mieczysław Baran stanowczo zaprzecza.

 • Jedz smacznie i tanio „U Wojtka”

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105