Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie.
Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl.
Korzystając ze strony akceptujesz
Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Wczoraj około godziny 16. w Woli Cieklińskiej na łuku drogi zderzyły się samochód osobowy z pojazdem typu SAM. W zdarzeniu ucierpiała jedna osoba, która z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.
W minioną sobotę (14 września br.) w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle odbyła się 13. edycja festiwalu muzycznego Krushfest. Wydarzenie przeniesiono z “Przystanku Kwiatowa” ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne. W sobotnie popołudnie i wieczór Jasło znalazło się bowiem w strefie przelotnych, ale dość obfitych opadów deszczu. Organizatorzy zaserwowali publiczności solidną dawkę muzycznych wrażeń. Gwiazdą wieczoru była Łydka Grubasa.
We wtorek w godzinach popołudniowych mieszkańcy osiedla Gądki oraz Gamrat dokonali wyboru zarządu osiedli. Przewodniczącymi na kolejną kadencję ponownie zostali Bogusław Kopeć oraz Urszula Czyżowicz. Ich wybór był prosty, bowiem nikt więcej nie zgłosił się, aby pełnić tę funkcję.
Najmłodsi mieszkańcy Jasła wraz z gronem pedagogicznym zgromadzili się dzisiaj na jasielskim rynku, aby upamiętnić zniszczenie, a następnie odbudowę miasta. Dzieci z jasielskich przedszkoli zaśpiewały piosenkę pt. "Powiedz mamie, powiedz tacie, że Jasło jest fajne". FOTORELACJA
W poniedziałek rozpoczęły się wybory zarządów osiedli. Pierwsze głosowania odbyły się na osiedlu Bryły oraz Brzyszczki. Mieszkańcy tamtych terenów zdecydowali się na zmiany w zarządach. Wybrano również nowych przewodniczących.
W tym roku mija 85. rocznica agresji Niemiec i Związku Sowieckiego na Polskę. Dzisiejsze obchody były również okazją do uczczenia Dnia Sybiraka oraz 80. rocznicy wysiedlenia i zburzenia Jasła.
Policjanci z jasielskiej drogówki przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości w ramach wczorajszych działań "Trzeźwy poranek", które zakresem obejmowały całe podkarpacie. W trakcie akcji ujawnili jednego kierującego, który okazał się być nietrzeźwy. Mężczyźnie grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 3.
13 września 2024 roku w Zespole Szkół w Dębowcu odbył się turniej eliminacyjny grupy C do XXIV Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Tenisie Stołowym. W turnieju wzięło udział 6 drużyn: KP PSP Jasło, KP PSP Sanok, KP PSP Jarosław, KP PSP Lubaczów, KP PSP Lesko, KP PSP Ustrzyki Dolne. Sędzią głównym turnieju był Stanisław Mikołajczyk.
Muzeum Regionalne w Jaśle zaprasza na finisaż wystawy ukraińskiego malarza Sergeja Garkavyiego. Wystawa STEP BY STEP dostępna będzie do końca miesiąca, ale finisaż z udziałem artysty odbędzie się 26 września o godz. 17.00.
Już 23 września rusza rekrutacja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Jaśle! To wyjątkowa okazja, aby Twoje dziecko mogło odkrywać fascynujący świat nauki w formie interaktywnych wykładów i warsztatów, które nie tylko uczą, ale i bawią. Jeśli chcesz, aby Twoja pociecha spędziła czas kreatywnie, zdobywając wiedzę w sposób praktyczny i angażujący, nie przegap tej szansy!
Do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej przekazaliśmy ogłoszenie o przetargu na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Jasła w ciągu DK73. Zostanie ono opublikowane w tym tygodniu. Jest to trzecie zadanie z Programu budowy 100 obwodnic (PB100) na Podkarpaciu, które zostanie skierowane do realizacji.
Wielka woda wdarła się dopołudniowo-zachodniej Polski niosąc za sobą spustoszenie. Takiej powodzi ludzie nie widzieli od 1997 r i 2010 r. Najtrudniejsza sytuacja ma miejsce na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. W powiecie jasielskim organizowane są liczne zbiórki pomocowe na rzecz powodzian. Potrzebne są m.in. środki czystości, żywność, latarki oraz powerbanki.
Na tarasie Jasielskiego Domu Kultury w niedzielne popołudnie odbył się piknik historyczny oraz koncert przygotowany przez Prywatną Szkołę Muzyczną II stopnia w Jaśle. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję posłuchać muzyki rozrywkowej i filmowej z lat 30. i 40. ubiegłego stulecia, jak również zobaczyć wystawę przygotowaną przez grupę z Muzeum Wojskowości w Starej Miłośnie. FOTORELACJA
Niewiele jest dziedzin nauki, które tak jak fizyka, pobudzają ludzką wyobraźnię i fascynują przełomowymi eksperymentami i odkryciami. Za doskonały przykład może posłużyć detektor ALICE działający przy Wielkim Zderzaczu Hadronów w słynnym laboratorium CERN. W eksperyment zaangażowani są między innymi polscy naukowcy z Instytutu Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie. Zarówno młodych, jak i starszych pasjonatów nauki zapraszamy do niezwykłego świata cząstek produkowanych w zderzeniach jądrowych. Z “Alicją w krainie cząstek” spotkamy się 18 września br. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
18 września 2024 roku gościem Klubu Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle będzie ilustratorka Elżbieta Wasiuczyńska. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Biblio(TEKA) rozmaitości” realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle.
IMGW Państwowy Instytut Badawczy ostrzega, że od godz. 19:00 15.09.2024 r. do godz. 11:00 16.09.2024 r. prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 30 mm do 50 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 65 km/h. Prawdopodobieństwo: 80 % (burze).
Mieszkańcy Tarnowca twierdzą, że do zniszczenia świątyni doszło z soboty na niedzielę. Elewacja Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia została pomalowana niebieskim spray'em. Ktoś umieścił na niej pozbawione sensu napisy...