Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Będzie przebudowa drogi powiatowej w Zawadce Osieckiej i powstanie chodnik w Osieku Jasielskim

40

W czwartek, 14 kwietnia br., w Zawadce Osieckiej podpisano umowę na realizację zadania pn. „Przebudowa ciągu dróg powiatowych Nr 1878R Dobrynia – Zawadka Osiecka – Załęże i Nr 1881R Dębowiec – Załęże – Osiek Jasielski w miejscowościach Zawadka Osiecka i Osiek Jasielski”. Wartość inwestycji to prawie 2,5 mln zł.

fot. Starostwo Powiatowe w Jaśle

W ramach prac w Zawadce Osieckiej zostanie przebudowany ponad 800 m odcinek drogi powiatowej - od „Markuszki” do zabudowań w Zawadce. Droga będzie poszerzona, powstanie lewostronny ciąg pieszo – rowerowy na całej długości przebudowywanego odcinka drogi, rowy lewostronne zostaną zabudowane kolektorem kanalizacji deszczowej, a te po prawej stronie - odmulone i częściowo przebudowane, ale przede wszystkim na drodze wykonana będzie nowa nawierzchnia.

Z kolei w miejscowości Osiek Jasielski projekt obejmuje budowę prawostronnego chodnika dla pieszych wraz z zabudową rowu przydrożnego.

Wartość inwestycji to 2 439 645 zł, przy dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 1 370 685 zł oraz z Gminy Osiek Jasielski.

Wykonawcą prac będzie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle.

Umowę, w imieniu Powiatu Jasielskiego podpisali: Starosta Jasielski  Adam Pawluś oraz Wicestarosta – Stanisław Pankiewicz, natomiast wykonawcę - firmę PRDM w Jaśle, reprezentowali: Prezes Zarządu Adam Matuszewski oraz Członek Zarządu – Zbigniew Brączyk.

Przy podpisaniu umowy obecni byli: Alicja Zając – Senator RP, Ryszard Lisowski – Członek Zarządu Powiatu w Jaśle, Irena Baciak – Radna Rady Powiatu w Jaśle, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zawadce Osieckiej, Andrzej Stachurski – Wójt Gminy Osiek Jasielski, Piotr Wojdacz – Przewodniczący Rady Gminy Osiek Jasielski, Henryka Gumienny – Radna Rady Osiek Jasielski, Katarzyna Kaszowicz – Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle, Henryk Kosiek – Inspektor Nadzoru w Starostwie Powiatowym w Jaśle oraz sołtys Zawadki Osieckiej Tadeusz Gumienny.

Sołtys Tadeusz Gumienny przypomniał, że wielokrotnie zabiegał o realizację tej inwestycji. Podziękował Zarządowi Powiatu za dotrzymanie słowa oraz za remont drogi i budowę trasy rowerowej.

Starostwo Powiatowe w Jaśle

Reklama

Komentarze: 40

Dodaj komentarz Widok:
0
@ strona wuwuwu
dnia 20.04.2022, 08:53 · Zgłoś
Ci ze zdjęcia to brygadzista i jego ekipa budowlana?
Odpowiedz
-1
@ gość
dnia 20.04.2022, 08:46 · Zgłoś
A Co z odcinkiem 150 metrów drogi do rynku w Tarnowcu od strony Czeluśnicy??
Mam na myśli drogę na, której stał słynny [...].
Odpowiedz
2
@ Lulek
dnia 19.04.2022, 16:50 · Zgłoś
Napisałem ze Pani Senator powinna z racji pełnionej funkcji Panią a nie wędrowniczka po [...] imprezach ale pewnie tak lubi nie rozumiejąc powagi stanowiska
Odpowiedz
3
@ Lulek
dnia 19.04.2022, 13:37 · Zgłoś
Senator to powinna być wielka pani a nie wycierać krzesełka w marnej szkole . Dziwie się Pani Senator
Odpowiedz
7
@ Do @ Lulek
dnia 19.04.2022, 16:40 · Zgłoś
Jaka wielka pani?Zrobiła karierę na trumnie męża, nic pozytywnego dla powiatu i regionu nie zrobiła,bierze kasę i jeździ
po odpustach i dożynkach taka to po wielka polityczka
Odpowiedz
8
@ Rudek
dnia 19.04.2022, 12:26 · Zgłoś
Masz racje walka o koryta trwa. Umowy w normalnym państwie podpisuje się w zaciszu gabinetów . To normalne. Nienormalne jest wyjazdowe w świetle fleszów podpisywanie umów . Wybory się zbliżają.
Odpowiedz
4
@ Oro
dnia 19.04.2022, 09:10 · Zgłoś
Kampania wyborcza się zaczęła . Śmieszne ale prawdziwe.
Odpowiedz
5
@ Robert
dnia 19.04.2022, 08:53 · Zgłoś
A obok widać na zdjęciu na innym stoliku czeka suta zagrycha .
Odpowiedz
2
@ Obiłankenobi
dnia 19.04.2022, 08:14 · Zgłoś
krucafiks to tera jak bede szed z inwentarzem przez droge w zowadce to bedzie luks nawierzchnia.
Odpowiedz
15
@ Sieka
dnia 18.04.2022, 19:19 · Zgłoś
Czy przekazanie odszkodowania dla dziewczyny która straciła wzrok
na Sylwestrze Marzeń na Górze Liwocz też odbędzie się w tak zacnym gronie
z Majorową na czele? Czy zwrot kosztów za przegrane procesy starosty z dyr.
I LO też będzie miało tak podniosłą atmosferę? Czy zwrot diet za czas pobytu
w USA również doczeka się takiej oprawy?
Odpowiedz
2
@ Do@ Sieka
dnia 19.04.2022, 12:31 · Zgłoś
Bardzo ładnie napisałeś
Odpowiedz
9
@ Trm
dnia 18.04.2022, 19:10 · Zgłoś
Jutro otwieram przydomowe szambo. Zapraszam wszystkich ze
zdjęcia na tą podniosłą uroczystość
Odpowiedz
3
@ wanat
dnia 18.04.2022, 20:25 · Zgłoś
Niestety przyjechałby pawlus chętnie bo każde zdjęcie na wagę złota ale nie może bo wyjeżdża
Odpowiedz
9
@ Mud
dnia 18.04.2022, 19:09 · Zgłoś
Śmiech na sali. Zeszło się ich w pieron a stolik malutki i nie mogą
się biedaki pomieścić. To zdjęcie w pełni ukazuje tą żenadę.
Majorowa Zajac miej wstyd i nie pchaj się tam gdzie raz nikt cię nie
wygląda ,dwa nic nie masz wspólnego z tą sprawą.
Odpowiedz
9
@ dragoness
dnia 18.04.2022, 19:05 · Zgłoś
Jak nic, zbliżają się wybory...
Odpowiedz
0
@ do Trec
dnia 18.04.2022, 18:27 · Zgłoś
Masz złe rozeznanie. Zającowa w kożuchu nie chodzi.
Odpowiedz
1
@ Kożuch i filcoki
dnia 18.04.2022, 18:51 · Zgłoś
Kożuch i filcoki to strój służbowy innego, dawnego, dygnitarza w Starostwie.
Odpowiedz
8
@ Trex do @ do trex
dnia 18.04.2022, 19:15 · Zgłoś
Nie napisałem że Zajacowa chodzi w kożuchu tylko potrzebna tam jak kwiatek do kożucha. Widzę że nie znasz znaczenia tego określenia więc śpieszę z odpowiedzą. Krótko mówiąc " potrzebna tam jak 5 koło u wozu lub umarłem kadzidło"
Odpowiedz
1
@ Porównania
dnia 18.04.2022, 22:11 · Zgłoś
Są jeszcze inne porównania, typu potrzebne jak:
- jak rybie ręcznik
- jak [...] siodło
- jak dziewczynie (delikatne określenie) przydrożnej majtki

Czekam na następne przykłady ...
Odpowiedz
2
@ do wyliczanki
dnia 19.04.2022, 09:59 · Zgłoś
jak senatowi taka senatorka
Odpowiedz
3
@ Dziedziczenie
dnia 19.04.2022, 20:25 · Zgłoś
Wygląda na to, że ten stołek jest dziedziczny.
Odpowiedz
4
@ pzpr
dnia 18.04.2022, 14:53 · Zgłoś
wybranych na ołtarze
Odpowiedz
8
@ Eve
dnia 18.04.2022, 14:15 · Zgłoś
Ciekawe kiedy drogę relacji Dębowiec -Łazy zrobią bo można sobie zawieszenie urwać i trzeba 20 na godz jechać
Odpowiedz
19
@ Trec
dnia 18.04.2022, 13:28 · Zgłoś
Zajacowa ile dołożyła do drogi? Potrzebna tam jak kwiatek do kożucha
Odpowiedz
15
@ AS
dnia 18.04.2022, 14:27 · Zgłoś
Zjadła napiła się i wróciła do domu. Misja wypełniona.
Odpowiedz
19
@ Mix
dnia 18.04.2022, 13:27 · Zgłoś
Więcej was tam nie było do podpisywania? Kiedy ten cyrk w końcu
się skończy? Dawniej PO jak budowała to autostradę przez pół Polski
albo stadiony to nie było takiej pompy jak teraz PiS robi z 200m chodnika
Odpowiedz
22
@ Sieka
dnia 18.04.2022, 13:24 · Zgłoś
A Majorowa Zając co ma wspólnego z tą inwestycją? Wszędzie cztery
litery wsadzi. Niech łapie ruskich za rzekomy zamach a nie robi za 5 koło u wozu
Odpowiedz
0
@ FAN
dnia 18.04.2022, 17:47 · Zgłoś
[Komentarz nie na temat]
Odpowiedz
8
@ Wodzu
dnia 18.04.2022, 11:45 · Zgłoś
Chodnik?!
To psuje lokalny krajobraz i jest niezgodne z tradycja lokalnej krainy i skansenu.
Na wtorek wyznaczam początek protestu.
Odpowiedz
21
@ Woytazzz
dnia 18.04.2022, 11:33 · Zgłoś
Grupa ludzi zebrała się, żeby popatrzeć, jak jeden czy tam dwóch podpisuje papiery.

Wy tam w starostwie przegraliście jakiś zakład, czy to tak całkowicie na poważnie?
Odpowiedz
2
@ Jasielski
dnia 18.04.2022, 18:17 · Zgłoś
Papir papirem, a na stole w tle już czeka małe co-nieco ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Odpowiedz
1
@ Jasielski
dnia 19.04.2022, 07:34 · Zgłoś
To jeszcze nie wszyscy, na zdjęciach ze strony osieckiego urzedu gminy jest tam 2 razy więcej ludzi :)
Odpowiedz
1
@ wanat
dnia 19.04.2022, 18:39 · Zgłoś
biały obrusik a na obrusiku kropidełko z wodą święconą
Odpowiedz
9
@ klaput
dnia 18.04.2022, 11:23 · Zgłoś
robic droge bo zawadcoki juz passatow kombi nie maja, B8 tez na wielowahaczu a szkoda zeby z mietelkami nie zdazyli na czas
Odpowiedz
7
@ Drogomistrz
dnia 18.04.2022, 09:21 · Zgłoś
A kto je właścicielem tyj drogi, bo przebudowa, rehabilitacja, naprawa, remont, bieżące utrzymanie, wycinka krzaków, przycinka drzew w pasie drogowym, odśnieżanie i co istotne pozamiatanie zalegającego piachu należy do zarządcy. Wszyściutkim kierowcom, kierowczyniom albo kierowniczkom a i szoferom też Wesołego Alleluja !
Odpowiedz
8
@ Paranoja
dnia 18.04.2022, 15:47 · Zgłoś
I po 50 znaków co 2 metry..oraz obowiązkowo żółte barierki i ekrany, żeby było drogo i niepotrzebnie
Odpowiedz
10
@ Ttu
dnia 18.04.2022, 18:12 · Zgłoś
Najpierw "przed" potem "po", ale impreza być musi. Te same "buzie". Zjeść, wypić i się zabawić. Przy okazji coś skubnąć. A ty, ludzie ciesz się, że to wszystko z myślą o Tobie i dla Twojego dobra.
Odpowiedz
3
@ Pisarz i asysta
dnia 18.04.2022, 18:49 · Zgłoś
Pisarz pisze jak się patrzy,
Asysta patrzy jak się pisze...
Odpowiedz
3
@ wanat
dnia 18.04.2022, 20:23 · Zgłoś
Alicja [...] przysiadła
Odpowiedz
2
@ pisflacja szaleje
dnia 18.04.2022, 22:12 · Zgłoś
wartosc zlotego spada zabraknie na asfalt przy tych cenach
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.