Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Burmistrz Ryszard Pabian z wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu

81

Podczas poniedziałkowej 64. sesji Rady Miejskiej Jasła, przeprowadzono głosowania nad uchwałami w sprawie udzielenia Ryszardowi Pabianowi wotum zaufania oraz absolutorium dla burmistrza Jasła z wykonania ubiegłorocznego budżetu miasta. Poprzedziła je debata nad szczegółowym raportem o stanie Miasta Jasła za ubiegły rok. Ostatecznie, decyzją radnych miejskich, burmistrzowi Ryszardowi Pabianowi udzielone zostało wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu.

Obowiązek przygotowania przez organ władzy wykonawczej, raportu o stanie gminy, wynika wprost z przepisów ustawy o samorządzie gminnym (art. 28aa). Stosunkowo nowe regulacje w tej materii, zostały wprowadzone w wyniku nowelizacji ustaw regulujących ogólne zasady funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego z 2018 r. Raport o stanie gminy ma charakter obowiązkowego bilansu z działalności organu władzy wykonawczego w roku poprzednim, którym w przypadku Miasta Jasła jest jego burmistrz. Musi on zostać przedstawiony radzie gminy do 31 maja. Obejmuje między innymi obszary związane z realizacją poszczególnych polityk, programów i strategii, uchwał rady gminy, czy też budżetu obywatelskiego.  

Szczegółowy raport o stanie Miasta Jasła, rozpatrywany był podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej Jasła. Ryszard Pabian, przedstawił najistotniejsze z kwestii zawartych w 160-stronicowym dokumencie. Pełną treść raportu można znaleźć TUTAJ.

Nad raportem przeprowadzono debatę, w której, w myśl obowiązujących przepisów prawa, mogą brać udział również mieszkańcy miasta.   

Krytycznie do treści raportu oraz decyzji podejmowanych przez burmistrza, odniósł się radny Krzysztof Czeluśniak. – Raport, raportem, a życie w realu jaślan jest troszkę inne. Musimy wsłuchiwać się w ten głos. Słyszeliśmy, w tym raporcie samą hosannę, a ja przedstawiłbym twardą rzeczywistość, której tutaj nie ma. Zacznę skrótowo w kilku zdaniach. Po pierwsze zmiany w edukacji i dziwne konkursy, które miały miejsce w ostatnim roku. W sporcie, to brak możliwości pływania dzieci w ramach klas sportowych. Pomimo próśb rodziców, nie dało się tego zrobić. Następna rzecz panie burmistrzu. Mieszkańcy mi o tym mówią. Widzę, że jest tutaj dyrektor Miejskiej Komunikacji Samochodowej, wcześniej nie miałem zaszczytu, przez tych kilka lat, odkąd pan już funkcjonuje, widzieć pana „face to face”. Powiem tak. Kultura i MKS, zarządzanie, no niestety, ale państwo już dawno powinni być na emeryturze, może dać szansę młodym ludziom, którzy może rozwiną tę instytucję. Centrum Kultury, Techniki i Przedsiębiorczości to wieczna inwestycja. Brak rozwoju miasta i problemy z komunikacją. Problemy inwestycyjne, brak gruntów powyżej 2 hektarów, co jest niestety dużym problemem. Brak mieszkalnictwa dla młodych. Dalej. Tysiąc drzew. To jest tak zwana betonoza. Ludzie są tym przerażeni. Można byłoby wprowadzić jakąś edukację, zrobić coś, żeby przekonać ludzi do tego, aby nie wycinali drzew. Kolejna rzecz, to wydatkowanie publicznych pieniędzy na projekty, które są mało efektywne. Porażka budżetu obywatelskiego. Rozwój miasta? Nie widać tego rozwoju – mówił. Za zakończenie poprosił burmistrza o wymienienie trzech przedsięwzięć, które można uznać za sukces władz miejskich w poprzednim roku.

Ryszard Pabian/fot. Marcin Dziedzic

Ryszard Pabian, w odpowiedzi na pytania radnego Czeluśniaka, zaapelował o to, aby były one bardziej precyzyjne. – Zmiany w edukacji, dziwne konkursy? Co pan przez to rozumie panie radny? Zostały one przeprowadzone w oparciu o ustawę i wymogi. Niektórzy dyrektorzy rezygnowali ze swojej pracy. Jeżeli rzuca pan jakieś hasło, to rozumiem, że ma pan do tego jakieś uzasadnienie, od czego bym zaczął. Nie przypominam sobie, żeby w 2021 roku przeprowadzane były jakiekolwiek konkursy. O czym my w ogóle mówimy? Czy pan w ogóle wie, o czym mówi, panie radny? Nie wiem, czy pan słuchał, ale mówiłem o budynku mieszkalnym, na którego budowę uzyskaliśmy już pozwolenie. Niestety przepisy pozwalają odwołać się od takiej decyzji. Osoba, w imieniu, której występował wyznaczony przez sąd kurator, reprezentujący tę osobę, odwołała się od tej decyzji. Dlatego jesteśmy na nowo w procedurze uzyskiwania pozwolenia na budowę. Mamy przygotowany projekt, teren pod budowę oraz pomysł na pozyskanie środków na realizację tego projektu. Uwarunkowania są jednak takie, a nie inne. Tysiąc drzew. Jak pan zapewne wie, to ustawodawca zmienił formułę umożliwiającą osobom fizycznym wycinkę drzew. Jeżeli nie jest to drzewo wpisane jako pomnik przyrody, to niewiele mamy do gadania. Akcje edukacyjne prowadzimy cały czas, co znalazło się w raporcie – wyjaśniał. Wśród projektów, które z sukcesem udało się zrealizować w mieście w ubiegłym roku, burmistrz wymienił budowę mostu na Wisłoce na osiedlu Gądki, powstanie nowych dróg przy współpracy z władzami samorządu wojewódzkiego i powiatu jasielskiego oraz przeprowadzenie modernizacji wszystkich instytucji kultury. Wskazał również na zadania realizowane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, które w pespektywie czasu będą mieć wymierny wpływ na ochronę środowiska.   

Z możliwości wzięcia udziału w debacie nad raportem, postanowił skorzystać mieszkaniec osiedla Górka Klasztorna. Poruszył on szereg kwestii, w tym decyzję o wyłączaniu oświetlenia ulicznego na terenie miasta, tendencji opuszczania miasta przez ludzi młodych, walki z komarami, rozbudowy sieci dróg miejskich, czy też formy przeprowadzania konsultacji społecznych.

Po debacie nad raportem o stanie Miasta Jasła za 2021 r., zgodnie z przepisami ustawy o samorządzie gminnym, przeprowadzono głosowanie nad uchwałą o udzieleniu Ryszardowi Pabianowi wotum zaufania. Uzyskała ona poparcie 19 radnych. Przeciwko podjęciu uchwały zagłosował Krzysztof Czeluśniak.  

Radni głosowali także nad uchwałą w sprawie absolutorium dla burmistrza Miasta Jasła z tytułu wykonania budżetu za 2021 r. Uchwała uzyskała poparcie 14 radnych. 5 radnych wstrzymało się od głosu Przeciwko głosował jedynie Krzysztof Czeluśniak.

MD

Napisany dnia: 20.06.2022, 13:26
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Marcin
dnia 20.06.2022, 13:37
Ocena
komentarza:
29
Którzy Radni wstrzymali się od głosu i którzy głosowali ZA, proszę podać z imienia i nazwiska, bo z tego co widzę to jedynym Radnym który nie boi się Burmistrza jest Krzysztof Czeluśniak
@ Mietek
dnia 20.06.2022, 14:14
Ocena
komentarza:
10
To jest bajkopisarz
@ Piotr P.
dnia 20.06.2022, 14:15
Ocena
komentarza:
7
Panie Czeluśniak skończ Pan jakąś szkołe, a potem zabieraj głos. Kto to Panu napisał bo Pan nie.
@ Robson
dnia 20.06.2022, 14:36
Ocena
komentarza:
19
Czelusniak lata po osiedlu i opowiada dyrdymały starszym ludziom bowiem że ci we wszystko uwierzą i na niego zagłosują a bez telefonu przy uchu go nie widziałem 2 lata taka pokazówka
@ do marcina
dnia 20.06.2022, 15:09
Ocena
komentarza:
13
Krzysztof Czeluśniak był, jest i chyba będzie bezradny
@ Jaślak
dnia 20.06.2022, 16:18
Ocena
komentarza:
28
Nie mam szacunku do tego gościa. Dobrze dla jasła że to jego ostatnia kadencja. Zrobił dla jasła więcej złego niż dobrego. Sprowadził jjasło do poziomu Biecza, Dukli czy nawet Brzostku. Jaślanie ci inigdy tego nie zapomną. Odejdź w niełasce. Brawo dla radnego który jedyny widzi upadek mieściny. A teraz usuń mój post redachtorko od fałszu i obłudy, wycinająca prawdę niewygodną pabianowi.
@ Madra
dnia 20.06.2022, 16:45
Ocena
komentarza:
7
Czelusniak-brawo.Pytania w sedno.Czego p.BURMISTRZ nie zrozumial???
@ Wlasnie
dnia 20.06.2022, 17:34
Ocena
komentarza:
29
Radni Przytakiwacze, emeryci. Moze pora z tej sceny zejsc?
@ XMAN
dnia 20.06.2022, 18:01
Ocena
komentarza:
21
Każde miasto jest jak żywy organizm. Aby żyło i się zdrowo się rozwijało potrzebuje płuc czyli mega solidnej dzielnicy przemysłowej gdzie ludzie mogą pracować, zarabiać i godnie żyć. Podwaliny pod taką dzielnicę przemysłową musi jednak zaplanować i zrealizować miasto, czasami zachęcić i ściągnąć poważnych inwestorów. ILE TAKICH WIZYT BIZNESOWYCH W CELU POZYSKANIA INWESTORÓW PODCZAS PEŁNIENIA KADENCJI ODBYŁ NASZ SZANOWNY BURMISTRZ LUB JEGO ŚWITA? -- ZERO. Pozyskiwanie inwestorów dla miasta powinno być codziennością dla włodarza. Efektem biurkowego zarządzenia możne być jedynie nabycie hemorojdów.
@ do robsona
dnia 20.06.2022, 21:24
Ocena
komentarza:
2
i będziemy głosowali całą rodzina jak zawsze od 20 lat !!! jedyny gość który ma jaja i słucha ludzi
@ do macina ty jesteś bezradny
dnia 20.06.2022, 21:25
Ocena
komentarza:
6
i trol obecnej włądzy
@ władza nic nie robi niech odejdzie
dnia 20.06.2022, 21:26
Ocena
komentarza:
5
szok ten radny ma mój głos super!!!
@ do madrej
dnia 20.06.2022, 21:30
Ocena
komentarza:
14
on nic nie rozumie!!! niestety tragedia a betonoza to fakt pierwszy był Czernecki rynek a ten skończył tysiącem drzew jasło !!!
@ do mietka
dnia 20.06.2022, 21:42
Ocena
komentarza:
6
a ty jako radna wstydziła byś się żeby pisać tak na kolegę radnego wiem po IP komputera
@ robson @
dnia 20.06.2022, 21:44
Ocena
komentarza:
3
ty pier... oło gość jest 4 kadencje radnym wes piszesz głupoty z Anglii wes nie masz prawa nawet głosu i ja na niego zawsze głosuje
@ waerty
dnia 20.06.2022, 22:05
Ocena
komentarza:
4
kto się wstrzymał z radnych? i nie jest wazeliniarzem!!
@ Wizytówka
dnia 20.06.2022, 23:13
Ocena
komentarza:
19
Wizytówką dla omawianego tematu jest dworzec PKP : symbole niemocy, marazmu niezdecydowania, braku pomysłu i czekania.
Pytanie : Czekania na co?
Odpowiedź: Na nową władzę miasta, która nie będzie się bala wszystkiego i wszystkich
oraz będzie chciała chcieć, a nie tylko uprawiała szkolę przetrwania.
@ samo sedno bravo!!!
dnia 20.06.2022, 23:29
Ocena
komentarza:
7
Powiem tak. Kultura i MKS, zarządzanie, no niestety, ale państwo już dawno powinni być na emeryturze, może dać szansę młodym ludziom, którzy może rozwiną tę instytucję.
@ Buty
dnia 21.06.2022, 07:31
Ocena
komentarza:
12
Wszedł na całość w buty poprzednika, na przykładzie inkubatora, centrum przedsiębiorczości itp. fantazji praktycznie nieczynnych tylko generujących koszty.
Powinien przynajmniej posprzątać po oczywistym błędzie poprzednika jakim był zakup od PKP dworca kolejowego i przyległej działki.
Ten strup powinien być już dawno rozebrany, gdyż wartość terenu wielokrotnie przewyższa wartość wybudowanej na nim trwałej ruiny.
Jeżeli nie buduje się nic wartościowego, to należy przynajmniej przygotować plac pod budowę dla następcy.
@ Yozef
dnia 21.06.2022, 11:42
Ocena
komentarza:
9
brawo czelusniak .jedyny uczciwy .
@ Yozef
dnia 21.06.2022, 14:53
Ocena
komentarza:
5
dla piotr p.pan czelusniak posiada wyksztalcenoe srednie 0golne
@ Yozef
dnia 21.06.2022, 14:54
Ocena
komentarza:
5
ukpnczyl tez policealna szkole koerunek bhp .to wystarczajace wyksztal cenie
@ Yozef
dnia 21.06.2022, 14:58
Ocena
komentarza:
8
Kiedys kachlik tylko po technikum i jakim byl swietnym burmistrzem .najlepszym
@ Mark
dnia 21.06.2022, 15:20
Ocena
komentarza:
9
Burmistrzu,droga KG2 była budowana dla tirów a one dalej prują po Lwowskiej szczególnie po godzinach szczytu i w nocy nie dają spać.Po co było obiecywać jak się nie wywiązujesz z obiecanek?!!!
@ wyborca
dnia 22.06.2022, 10:16
Ocena
komentarza:
12
Panie STRAŻAK nie po to na pana głosowałem żeby pan był przytakiwaczem burmistrza ! Straciłem do pana zaufanie !
@ TAK DLA ZMIAN
dnia 20.06.2022, 13:44
Ocena
komentarza:
35
... to hasło dla ciemnoty jasielskiej, która pozwala na pobieranie wysokich pensji grupie nieudolnych w działaniu ludzi.
@ Ed
dnia 20.06.2022, 14:00
Ocena
komentarza:
14
Krzysiu. Masz racje w 100 procentach
@ Natural Born Leader
dnia 20.06.2022, 14:02
Ocena
komentarza:
37
Jakiego znowu budżetu?
Przeciez Rysiek od lat powtarza, ze "nima piniendzy".
Miał ale zgubił jak jechał na festyn Andrzeja Boboli i jak po nim tropił węża z Indiana Bogdanem (taki nasz Indiana Jones)
Dwie deski w pomoście na kwiatowej - nima piniendzy!
Festiwal szarpidrutów - nimam piniendzy!
Płytka w chodniku - nima kasy.
Podwyżka dla burmistzra i v-vce burmistrz od oświecenia - są! Nie uwierzycie. Jest kasa, przypomniałem sobie, że schowałem pod szafą w gabinecie na cięzki czas!
Jesteśmy uratowani.
@ nikt
dnia 20.06.2022, 14:07
Ocena
komentarza:
-21
Podwyżka dla burmistrza i tej jego, pożal się Boże!, zastępczyni nastąpiła z mocy prawa. Krytykować możesz, bo to twoje święte prawo, ale przynajmniej trzymaj się faktów!
@ Natural Born Leader
dnia 20.06.2022, 14:18
Ocena
komentarza:
36
Ja się nie znam na formalnościach polityki, ale za czy w takim razie głosowała Rada Miejsa przed końcem roku skoro to było narzucone?
Tak, tak słyszałem to już tysiące razy, że im kazali z mocy prawa, ale jak ja bym miał taką bidę na gospodarce, nie miał na załatanie dziury w płocie, nie mógł się jej formalnie zrzec, to przekazałbym w dowolnej formie na palące potrzeby.
Wiem, że wstyd to pojęcie względne, ale ja wsydziłbym się jako burmistrz i zarządca pustyni, którego aktywnośc ogranicza się ostatnimi czasy do publicznych wystąpień, w których mówi, że nie ma na nic pieniędzy i nic nie może do pobierania prawie 20 tysięcy miesięcznie gdy Andrew Duda zarabia 25 tys.
No ale skoro się nie dało...skoro musiał...
Wiadomo...mus to mus.
@ do Natural Born Leader
dnia 20.06.2022, 15:11
Ocena
komentarza:
-22
i znów błysk twojej inteligencji i uniwersjonalizmu
@ Marcin.
dnia 20.06.2022, 14:39
Ocena
komentarza:
31
W Jaśle nie było, nie ma i chyba nie będzie BURMISTRZA.
@ Lilo
dnia 20.06.2022, 15:29
Ocena
komentarza:
2
Słuchać hat'ko...
@ adam
dnia 20.06.2022, 15:38
Ocena
komentarza:
5
Krzysiek na burmistrza ! Pabian do lamusa...!!
@ most
dnia 20.06.2022, 15:41
Ocena
komentarza:
18
panie burmistrzu most na gadkach to jest porazka lokalizacyjna i ekonomiczna prosze doliczyc koszt przyszlej drogi bo obecnie strach przejsc i przejechac na rowerze
@ inż.
dnia 20.06.2022, 17:26
Ocena
komentarza:
0
gdzie by mostu nie wybudować to i tak trzeba dojazdy do niego zrobić. Nie widziałem, żeby drogi z jednej i drugiej strony rzeki tak sie fajnie układały, zeby tylko spiąc je mostem. jakby był most w innej lokalizacji tez znaleźliby sie maruderzy co im nie pasuje, w myśl zasady popieram ale przez pole sąsiada.
@ most
dnia 20.06.2022, 18:09
Ocena
komentarza:
13
do inz...tu nie chodzi o pole ale o logiczna lokalizacje. przedluzenie ul szopena bylo od dawien planowane wraz z odcinkiem 200 metrowym do ul slonecznej troche pomyslunku i orietacji w terenie
@ Mogłem przyjechać
dnia 20.06.2022, 15:49
Ocena
komentarza:
2
jednym słowem

sukces
@ polit
dnia 20.06.2022, 15:52
Ocena
komentarza:
7
Czeluśniak na Burmistrza. A co ?
@ do minusujacych
dnia 20.06.2022, 21:35
Ocena
komentarza:
16
i tak wygra wybory zawsze szczekacie w Internecie a gość jest strasznie skuteczny w działaniu i wygrywa wybory z kadencji na kadencję z coraz większym wynikiem ostatni chyba 3 w miejsce to są fakty a nie plucie wyjce z władzy u sterów
@ minusujacy
dnia 21.06.2022, 18:24
Ocena
komentarza:
0
Wtedy degrengolada Jasła sięgnie DNA!
@ Taka prawda
dnia 21.06.2022, 18:26
Ocena
komentarza:
1
Nie znoszę gościa odkąd jawnie się sPiSił.
@ do tak prawda
dnia 21.06.2022, 21:49
Ocena
komentarza:
2
kto sie spisił ?
@ Obserwator
dnia 20.06.2022, 16:01
Ocena
komentarza:
12
Czekam na wybory jak na deszcz .
@ Znajomy Wasz
dnia 20.06.2022, 16:08
Ocena
komentarza:
18
To chyba jakiś niesmaczny żart... niestety to miasto spada w przepaść!
@ dragoness
dnia 20.06.2022, 16:33
Ocena
komentarza:
22
Niestety w tym przypadku p. Czeluśniak ma rację. Tu nie chodzi o drzewa wycinane przez osoby prywatne, tylko przez władze miasta, np. na ul. Rejtana i Czackiego, czy projekt betonozy na pl. Inwalidów Wojennych. P. Czeluśniak wspomniał też o Centrum Kultury, Techniki i Przedsiębiorczości, ktore stoi puste i nieużywane. MKS to porażka; w soboty jeździ dwa na dzień, w niedziele wcale. Na obszarze miasteczka są dwie taryfy, co jest śmieszne. Kto tym bajzlem zarządza w ogóle?
@ Kierowca 810
dnia 20.06.2022, 16:48
Ocena
komentarza:
-9
Jeszcze przyjdzie taki czas, że Jaślanie będą żałować obecnego pana burmistrza.
@ Lalas
dnia 20.06.2022, 19:31
Ocena
komentarza:
7
To jeszcze nie przyszedł?
Czego im więcej trzeba?
Głodu, bicia?
@ olenka
dnia 20.06.2022, 21:37
Ocena
komentarza:
4
już żałują
@ olenka
dnia 20.06.2022, 21:50
Ocena
komentarza:
9
już żałują ze dalej jest !!! :P
@ mędrzec
dnia 20.06.2022, 16:58
Ocena
komentarza:
0
Czeluśniak na burmistrza a dragoness na vice (odwrotnie się nie da, bo zastępca musi jednak mieć wykształcenie) i miasto już nigdy nie będzie takie same. MKS będzie w soboty kursował co pół godziny a w niedzielę co kwadrans. I tak dalej.
@ dragoness
dnia 20.06.2022, 17:11
Ocena
komentarza:
14
Szkoda, że nick odwrotnie proporcjonalny do treści komentarza. Nie każdy w mieście ma samochód, czy chce go używać we wszechobecnych korkach. Miasto dawno powinno wprowadzić bilety czasowe i kasowniki. Odchudzić administrację i zwiększyć ilość kursów w sobotę i niedziele wlaśnie. Urząd miasta, a co za tym idzie, mieszkańcy dopłacają do MKSów, a nie mają możliwości w pełni z nich korzystać. Czy doczekam się, "mędrcze", merytorycznej dyskusji?
@ tak
dnia 20.06.2022, 17:15
Ocena
komentarza:
18
O sukcesach tej władzy można poczytać prawie codziennie na jasielskich portalach. Mieszkańcy piszą co myślą o tych "mądrych" pomysłach, o tężniach za miastem, o betonowym i tandetnym wystroju miasta, o tworzeniu ciągle nowych inkubatorów czy innych wylęgarni różnych stanowisk, o prozdrowotnych ścieżkach rowerowych w centrum miasta czy o niszczejących co kawałek siłowniach plenerowych. Według mnie obecnie Jasło się zwija a nie rozwija. Dobrze że przynajmniej jeden radny miał odwagę powiedzieć prawdę, reszta ...no cóż jak zwykle, smutne to.
@ bronek
dnia 20.06.2022, 17:26
Ocena
komentarza:
8
to jest właśiwa odpowiedz to miałem napisać , wydają pieniądz na [...]rely w skrócie i tyle w temacie
@ Tak myślę
dnia 20.06.2022, 18:31
Ocena
komentarza:
1
Są w tym mieście tacy, którzy z bycia radnym uczynili sposób zarabiania na życie, bo nic innego nie potrafią. Niech pokażą swoje ZAWODOWE osiągnięcia, niech wkażą wiedzę i profesjonalizm w jakiejś dziedzinie, niech udowodnią swoje kompetencje. Bo tak trochę głupio gardłować i krytykować to co się wykonało czy wybudowalo w Jaśle, samemu mając zero dokonań w jakiejkolwiek sferze życia społecznego.
@ bronek
dnia 20.06.2022, 18:49
Ocena
komentarza:
6
to jest kolejny komentarz w temat , takie lubię , niech pokażą
@ Lalas
dnia 20.06.2022, 19:30
Ocena
komentarza:
-8
Sopla była sportowcem roku w regionie, a Krzysiek mi przyniósł polecony.
@ kto to ta sopla ?
dnia 20.06.2022, 21:48
Ocena
komentarza:
6
tam są same dziwne ludzie
@ Do tak myślę
dnia 21.06.2022, 10:06
Ocena
komentarza:
17
Siedzisz zagranicą bo cię żona wywiozła z Jasła i tylko klapiesz w internecie a jakie masz ty osiągnięcie wyjazd zagraniczny np Znamierowski radny z jaślan 5 kadencję wybierany przez ludzi więc samo to jest efektem a ty pochwal się czemu wyjechałeś za granicę
@ Pan
dnia 20.06.2022, 18:59
Ocena
komentarza:
12
Cały ten polski ład i cała władza od góry do dołu to nieporozumienie obsadza się tylko w spółkach skarbu państwa po kasę i same stare mordy młodych wysoko wykształconych ludzi nie dopuszczą nigdzie , urzędy obsadzone tylko swoimi i taka to Polska ludzie , ale może następne wybory coś zmienią
@ Brawo
dnia 20.06.2022, 21:11
Ocena
komentarza:
9
Też mi sukces - wotum zaufania od 15 radnych:-)))
@ paweł k
dnia 20.06.2022, 21:40
Ocena
komentarza:
6
sami swoi głosowali za swoimi takie zaufanie to ja dziękuje jestem nowym mieszkańcem Jasła ale ten czelusniak już ma głosy mój i zony !!!
@ Miastowa
dnia 21.06.2022, 07:46
Ocena
komentarza:
1
Cały dzień miasto zakorkowane przez wieśniaków którzy zamiast krowy paść do galerii przyjeżdżaja dzień w dzień
@ Olek
dnia 21.06.2022, 09:22
Ocena
komentarza:
13
Poto zapisałem dziecko do klasy sportowej żeby chodziło na basen żeby chodziło na basen władza ma to w d... Osłaniając się biurokracja A co mnie to obchodzi dziecko ma chodzić na basen i tyle jak rozwiążą ten problem po to są
@ tak
dnia 22.06.2022, 10:13
Ocena
komentarza:
9
Judzący Grześ moża doradza ?
@ dość zmiana konieczna
dnia 21.06.2022, 09:25
Ocena
komentarza:
10
Kierownik urzędu miasta Jasła ...w wieku emerytalnym ...i właśnie na emeryturze jest jego miejsce. Pilnie powinna nastąpić w tut. urzędzie zmiana pokoleniowa - przecież to inne wykształcenie, młodzieńcza inwencja, nowe technologie i umiejętności, spojrzenie na codzienne problemy ...a nie kontynuacja przesiąkniętych poprzednim ustrojem ...metod postępowania.
@ taka zmiana
dnia 21.06.2022, 18:20
Ocena
komentarza:
3
Taaaaa... tylu "młodych" na etatach miasto jeszcze nie miało. Ino ich kompetencje, zaangażowanie, umiejętności i chęć do roboty jest na takim poziomie, że trza przywołać ludzi z emerytur, żeby odwalili co ważniejszą robotę. "Młodzi nie maja czasu na obsługę klientów, bo siedzą cały dzień z nosami w internecie.
@ do takiej zmiany
dnia 22.06.2022, 09:03
Ocena
komentarza:
5
Pewnie jesteś pracownikiem rzeczonego urzędu ...wobec takiego zachowania młodych nasuwa się pytanie ...gdzie jest kierownik wydziału, który odpowiada za taki stan rzeczy i ma wymagać ...a burmistrz niby o tym nie wie? ...w takim razie widać brak nadzoru - bezkrólewie ...a tych co "siedzą cały dzień z nosami w internecie" po prostu zwolnić i przyjąć ...ambitnych, takich przecież nie brakuje. Niech ci zapatrzeni w internet podejmą zatrudnienie w prywatnej spółce ...tam ich właściciel nauczy ...pracować.
@ Mieszkaniec
dnia 21.06.2022, 13:39
Ocena
komentarza:
6
Szkoda miasta naprawdę, żal że nigdy nie trafiło na takiego Zarządcę jakiego ma np. Krosno, kiedyś miasta na tym samym etapie rozwoju, natomiast teraz przepaść. Faktycznie jedną tendencję można tylko zaobserwować, że na tylu Radnych wypowiadać się otwarcie potrafi tylko jeden i myślę, że nie trudno się wydedukować co miał na myśli, tylko, że z wszystkiego można się wybronić, bo przecież wszystko jest zgodne z przepisami.
@ Kierowca 810
dnia 21.06.2022, 18:09
Ocena
komentarza:
-3
Szkoda miasta w którym tak nisko upadło społeczeństwo i jego obywatele.
Znikąd wsparcia ani zaangażowania osobistego mieszkańców.
Tylko sprzeciwy, demonstracje i negatywne opinie dla wszystkiego co nowe.
Nawet tak potrzebne nowe inwestycje nagminnie krytykowane.
Jasło ze swoimi uwstecznionymi mieszkańcami chyba bije krajowe rekordy
indolencji i wrogiego postępowania do wszystkiego i wszystkich.
@ do kierowcy
dnia 22.06.2022, 16:19
Ocena
komentarza:
5
Kierowca 810 ...droga wolna wyjedź z Jasła tam gdzie wszyscy wszystkim klakierują.
@ jan-mm@wp.pl
dnia 22.06.2022, 08:01
Ocena
komentarza:
3
Jak młodzi nie będą uciekać z Jasła prośba o rozbudowę drogi LEŚNEJ to od 20 lat tylko obiecanki pana Burmistrza i same kłamstwa wydaje pieniądze na nie efektywne projekty i się chwali a to psu na budę.
@ Kierowca 810
dnia 22.06.2022, 15:42
Ocena
komentarza:
-3
Do @ Jan. Widać że żyjesz w niewiedzy i nie znasz podstawowych przepisów,
które mówią, że pan burmistrz realizuje uchwały zatwierdzone przez radnych
a nie to co komu przypadkowo wpadnie do głowy.
I z takiej realizacji uchwał jest rozliczany a nie czy komuś się pan burmistrz
z wyglądu podoba czy nie .
@ do kieowcy
dnia 24.06.2022, 17:20
Ocena
komentarza:
2
a kto ma większość w radzie i ustala co burmistrz karze powiem ci ekipa pan burmistrza wiec przestań klakierze PISać głupoty
@ do kierowcy
dnia 25.06.2022, 09:09
Ocena
komentarza:
2
Na tym portalu zawsze klakierem burmistrza jest Kierowca 810, a na portalu wirtualnym niejaki "Wyborca" w identyczny sposób klakieruje Kurowskiej. Pewnie rodziny bronią swych żywicieli.
@ PabloRPK
dnia 23.06.2022, 17:00
Ocena
komentarza:
2
[komentarz usunięto ze względu na wulgaryzmy]
@ Kierowca 810
dnia 23.06.2022, 21:44
Ocena
komentarza:
0
Odezwał się prawdziwy wzorcowy Jaślanin.
@ Kierowca 810
dnia 24.06.2022, 18:06
Ocena
komentarza:
0
Wszystkie prace i w ustalonym zakresie rzeczowym i finansowym
mogą być realizowane tylko i wyłącznie po uprzednim zatwierdzeniu
uchwałą przez radnych miejskich wybranych w demokratycznych
wyborach. Wszelkie propozycje nowych zadań należy zgłaszać
do wybranych radnych przedstawicieli w poszczególnych osiedlach.
Pan burmistrz jest ciałem wykonawczym uchwał przegłosowanych
przez radnych w ustalonym zakresie rzeczowym i finansowym.
I z tego jest każdego roku rozliczany. Panu burmistrzowi nie wolno
realizować zadań nie uchwalonych przez radnych.
Przestańcie pisać głupoty i obarczać winą pana burmistrza za
brak realizacji waszych pomysłów które nie były określone
zakresem rzeczowym i finansowym i poparte zgodą oraz
pozytywnym głosowaniem radnych. Nie wiem czy to dotrze.
@ do kierowcy 810
dnia 25.06.2022, 09:24
Ocena
komentarza:
3
Pan burmistrz jest bardzo a to bardzo wygodny. Od siebie nic, za to i ...tylko oczekuje inicjatyw od mieszkańców i rady. Pamiętasz pan naczelnika miasta z lat 80 tych? Ten człowiek "z niczego robił coś" ...całym sobą od świtu do nocy pracował i nadawał ton temu co się w Jaśle działo. Ile wówczas było prowadzonych ważnych i funkcjonujących z powodzeniem do dnia dzisiejszego inwestycji!!! Skutecznie poszukiwał środków gdzie tylko mógł. A obecnie się śpi, a ..."w polu nie chce samo rosnąć".
@ Kierowca 810
dnia 25.06.2022, 15:28
Ocena
komentarza:
-1
W starszym wieku żeby lepiej widzieć trzeba już nosić okulary.
@ do kierowcy 810
dnia 26.06.2022, 10:28
Ocena
komentarza:
2
...żeby tu wypisywać trzeba jeszcze cokolwiek wiedzieć. ...do nauki chłopcze ...ale takiej gruntownej. ...z klakierowania bicza nie ukręcisz.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Ta zbrodnia na zawsze zmieniła Jasło. 80 lat temu naziści dokonali likwidacji jasielskiego getta

   

  80 lat temu, w Jaśle rozegrały się wydarzenia, które stanowią jedną z najtragiczniejszych kart w historii miasta i jego mieszkańców. W sierpniu 1942 r. w ramach zrealizowanej przez niemieckiego okupanta, zbrodniczej akcji o kryptonimie „Reinhardt”, przeprowadzono likwidację getta w Jaśle. Jasielscy Żydzi zostali deportowani do obozu zagłady w Bełżcu, gdzie czekała ich śmierć z rąk nazistowskich oprawców. W środę uczczono ich pamięć, podczas obchodów 5. Dnia Pamięci o społeczności jasielskich Żydów.

 • Rozporządzenie ws. wzoru o dodatek węglowy podpisane. Polacy mogą już składać wnioski

   

  Przed kilkoma dniami Prezydent Andrzej Duda złożył swój podpis pod ustawą o dodatku węglowym. 16 sierpnia br. (wtorek) Anna Moskwa, szefowa resortu klimatu i środowiska, poinformowała z kolei, że podpisane zostało rozporządzenie w sprawie wzoru o dodatek węglowy. Oznacza to, że Polacy mogą składać już stosowne wnioski w swoich gminach.

 • „Tour de Konstytucja PL” zawita do Jasła

   

  20 sierpnia br. na płycie jasielskiego rynku odbędzie się spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji „Tour de Konstytucja PL”. Wydarzenia organizowane przez fundację Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych, skupiają aktywistów, którym bliska jest idea społeczeństwa obywatelskiego oraz zasady demokratycznego państwa prawnego. Projekt, swoim patronatem objął były Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, który w najbliższą sobotę pojawi się w Jaśle.

 • Wiele twarzy pedagogiki

   

  Trwa gorący okres wybierania kierunku studiów i rekrutacji na Uczelnie. Wybierają świeżo upieczeni maturzyści i ci, którzy chcą podnieść swoje wykształcenie zyskując tytuł magistra. Możliwość podjęcia takich studiów jest także w Jaśle – jaką „magisterkę” można tutaj studiować?

 • W Jaśle świętowano 102. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej

   

  Na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, 15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego. W całym kraju odbywają się uroczystości państwowe i samorządowe, których celem jest upamiętnienie wiktorii, uznawanej za jedną z najbardziej chwalebnych w historii polskiego oręża. W Jaśle rozpoczęły się one mszą św. w intencji ojczyzny, odprawioną w Sanktuarium Św. Antoniego.

 • Kawaleryjskie święto na „łąkach hubalowych” w Jaśle

   

  Choć Święto Kawalerii Polskiej przypada na dzień 31 sierpnia, to już dzisiaj mieszkańcy Jasła mogli oglądać w akcji kawalerzystów, którzy za cel obrali sobie pielęgnowanie tradycji jazdy polskiej. W ramach tegorocznego Memoriału Majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala" zaprezentowano między innymi pokaz musztry konnej oraz konkurs władania lancą i szablą. „Łąki hubalowe” odwiedziły również grupy rekonstrukcyjne, przywożąc z sobą uzbrojenie i wyposażenie pochodzące z okresu I i II wojny światowej oraz dwudziestolecia międzywojennego.

 • Tak wygląda dziś Wojsko Polskie. Na jasielskim runku odbył się piknik wojskowy

   

  W minioną sobotę na płycie jasielskiego rynku odbył się piknik wojskowy okazji obchodów Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Żołnierze zaprezentowali najnowocześniejszy sprzęt, jaki znajduje się na wyposażeniu wybranych oddziałów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. W efekcie, sobotnie popołudnie z Wojskiej Polskim postanowiły spędzić tłumy jaślan. Największym zainteresowaniem cieszył się czołg Leopard 2A5.

 • Kierowcy pomstują na utrudnienia w ruchu spowodowane remontami dróg. Posypały się pierwsze mandaty

   

  Remont wiaduktu drogowego w ciągu ul. 3 Maja w Jaśle (DK28) oraz budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Szkolnej z ul. Chopina i ul. Grota – Roweckiego sprawiają, że kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Niektórzy ignorują znaki zakazu. Tylko wczoraj, siedmiu kierujących zostało przez policjantów ukaranych mandatami karnymi. W związku z utrudnieniami, kierowcy poruszający się objazdami, zmuszeni są stać w korkach. Znacząco zwiększył się również ruch samochodów na osiedlu Gądki.

 • Wygraj bilety na MONSTER TRUCK SHOW w Jaśle!

   

  We wtorek 16 sierpnia do Jasła zawita ekipa Extrem Cascaders Team z MONSTER TRUCK SHOW. To gwarancja ponad godzinnej doskonałej zabawy. Z tej okazji postanowiliśmy zorganizować dla naszych Czytelników konkurs, w którym do wygrania są darmowe bilety na emocjonujący pokaz z wykonaniu kaskaderów i ich maszyn.

 • „Skoda Suchego” znów wyruszy w szczytnym celu na trasę rajdu „Złombol”

   

  Za niespełna miesiąc kilkaset, a może nawet ponad tysiąc załóg wyruszy na trasę kolejnej edycji rajdu ”Złombol”. Wśród nich znajdzie się ekipa „Skody Suchego”, dla której będzie to trzeci start w imprezie, z której dochód niezmiennie trafia domów dziecka w całej Polsce. Tym razem na Jolę i Krzyśka Rąpałów czeka przygoda z metą w oddalonej o niemal dwa tysiące kilometrów od Polski Albanii. Trasę liczącą łącznie 2500 kilometrów zamierzają przemierzyć starą, poczciwą skodą 120.

 • W Brzyskach powstał ośrodek rehabilitacyjny dla dzikich zwierząt

   

  W centrum Brzysk powstał ośrodek, w którym pomoc rannym i chorym zwierzętom, głównie ptakom niesie Robert Pogorzelski, miłośnik przyrody, pasjonat rodzimych gatunków zwierząt z ponad 30-letnim doświadczeniem. Pod jego opieką znajduje się obecnie 200 ptaków różnego gatunku.

 • Jasielscy policjanci rejestrują interwencję za pomocą kamer nasobnych

   

  Funkcjonariusze jasielskiej policji otrzymali dwadzieścia pięć kamer nasobnych, z których od lutego korzystają policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Referatu Patrolowo-Interwencyjnego. - Kamery gwarantują transparentność działań policji, ochronę obywateli, a także ochronę prawna samych funkcjonariuszy – wyjaśnia kom. Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy KPP w Jaśle.

 • 79 lat temu oddział „Korczaka” przeprowadził Akcję „Pensjonat”

   

  W Jaśle odbyły się dzisiaj miejskie obchody 79. rocznicy Akcji „Pensjonat”. Bohaterów wydarzeń z 5 na 6 sierpnia 1943 r. upamiętnili między innymi parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych i instytucji kultury oraz funkcjonariusze służb mundurowych. Pod pomnikiem Armii Krajowej złożono kwiaty i zapalono symboliczne znicze.

 • Pielęgnują pamięć o uczestnikach Akcji „Pensjonat”

   

  W nocy z 5 na 6 sierpnia 1943 r. oddział dywersyjny Armii Krajowej pod dowództwem ppor. Zenona Soboty ps. „Korczak” przeprowadził śmiałą akcję uwolnienia więźniów z więzienia gestapo w Jaśle. Akcja o kryptonimie „Pensjonat” odbiła się szerokim echem w całym okupowanym przez hitlerowskie Niemcy kraju. W Jaśle wciąż są ludzie, którzy pielęgnują pamięć o bohaterach jednego z najistotniejszych wydarzeń w historii okupowanego Jasła. Wczoraj, już po raz dziesiąty odbył się Jasielski Marsz Wolności.

 • "Dziki niszczą nasze plony, podchodzą pod domy. Jest ich za dużo – grzmią rolnicy

  Rolnicy w gminie Kołaczyce skarżą się na liczne szkody i ogromne straty, które ponoszą na skutek żerowania dzika i innej zwierzyny. Gospodarze załamują ręce, bo nie mogą spokojnie zebrać plonów. Dziki niszczą wszystko. Zdaniem rolników, koło łowieckie "Jedność" w Kołaczycach niewiele czyni, aby ograniczyć jego populację. Prezes koła Franciszek Bosak ucina – To kłamstwo, jeśli mówią, że nie strzelamy. W ciągu roku odstrzelonych jest od 150-200 dzików – mówi.

 • Poważny wypadek w Kołaczycach na drodze krajowej nr 73

  Dzisiaj po godzinie 14. na ul Mickiewicza w Kołaczycach w rejonie ośrodka zdrowia doszło do zderzenia się busa i samochodu osobowego. Na miejscu pracują  trzy zespoły ratownictwa medycznego, które udzielają pomocy osobom poszkodowanym. Obecnie droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zamknięta.

 • W poniedziałek rozpocznie się zamknięcie wiaduktu na ul. 3 Maja

   

  Firma PRI-MOST Południe Sp. z o.o. realizuje remont wiaduktu drogowego w ciągu ul. 3 Maja nad nieużytkowaną linią kolejową. Od najbliższego poniedziałku (8 sierpnia) ruch kołowy samochodów osobowych i ciężarowych zostanie skierowany na objazd wyznaczany drogą wojewódzką nr 992 oraz drogą powiatową nr 2512R (ul. Wojska Polskiego).

 • Konkurs! Wygraj komiksy i książki o Akcji „Pensjonat”

 • Wracają pytania o przyszłość dworca kolejowego w Jaśle. Czy teren, na którym stoi doczeka się wreszcie kompleksowej modernizacji?

   

  Dworzec kolejowy w Jaśle lata świetności dawno ma już za sobą. Co więcej, obiekt nawet w najmniejszym stopniu nie spełnia swojej pierwotnej roli. Podróżni nie mogą z niego korzystać. Nic więc dziwnego, że co pewien czas wracają pytania o to, jaki plan na zagospodarowanie budynku i przyległego do niego terenu, mają władze miasta.

 • Uczniowie jasielskiego Ekonomika w finale turnieju "Sukces na Bank"

  Uczniowie Technikum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle przeszli do finału czwartej edycji ogólnopolskiego turnieju ekonomicznego dla szkół średnich "Sukces na Bank". W ubiegłym roku uczniowie jasielskiego Ekonomika zajęli I miejsce i wygrali 20 tys. zł. Czy w tym roku uda się im powtórzyć ten sukces? Finał programu odbędzie się 13 sierpnia o godz. 9.00 w TVP3.

 • Śledczy wciąż badają sprawę nielegalnego składowania odpadów w Zimnej Wodzie

  Sprawa magazynowania śmieci w Zimnej Wodzie, na działce należącej do znanego przedsiębiorcy wyszła na jaw początkiem marca br. Inspektorzy WIOŚ, którzy przeprowadzili kontrolę w miejscu nielegalnego składowania odpadów ujawnili pewne nieprawidłowości. Śledztwo prowadzone przez prokuraturę jest nadal w toku.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657