Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Całe podium dla Licealistów z Kołaczyc

30

6 kwietnia 2018r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbył się Finał Centralny IX Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej. Licealiści z Kołaczyc prowadzeni przez prof. Dariusza Szczepanika i podinsp. Macieja Karpa okazali się najlepsi w Polsce, zdobywając całe podium dla siebie.

Bezkonkurencyjnym w tej rywalizacji był Mateusz Trychta – laureat 1 miejsca, drugą lokatę zajął Jakub Wojdyła, a trzecią – Konrad Zięba.

Ponadto w czołowej 15-tce finalistów uhonorowanych indeksami, uprawniającymi do nauki na dowolnie wybranym przez siebie kierunku studiów w tej renomowanej w Polsce uczelni, znalazło się czterech kolejnych uczniów Kołaczyckiego Liceum: Karolina Świstak, Filip Czekaj, Dominik Krzanowski oraz Michał Forystek.

Tym samym uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie
w Kołaczycach otrzymali 7 indeksów na 15 możliwych do zdobycia na całą Polskę.

W finale olimpiady uczestniczyło 30 najlepszych w tej dziedzinie uczniów z całej Polski, którzy przeszli eliminacje w dwóch kolejnych etapach (międzyszkolnym i międzywojewódzkim).

Finaliści musieli się wykazać doskonałą techniką i sprawnością fizyczną podczas rywalizacji w czterech konkurencjach sportowych oraz bardzo rozległą wiedzą z zakresu prawa (karnego, cywilnego, administracyjnego, kodeksu drogowego, wiedzy ogólnopolicyjnej i ustaw o Policji, wiedzy o społeczeństwie, psychologii i socjologii.

Przygotowanie merytoryczne oceniała podczas egzaminu ustnego, oceniała sześcioosobowa Komisja Główna złożona z pracowników Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

To już kolejny bezprecedensowy sukces Kołaczcyckich licealistów z klas o profilu mundurowym, które powstały w tym Liceum jako pierwsze w powiecie jasielskim.

Sprawdzone metody i formy przygotowania i kształcenia znajdują odzwierciedlenie w osiągnięciach uczniów w olimpiadach, zawodach i konkursach, a te z kolei przekładają się na sukcesy w życiu osobistym i zawodowym.

Zdecydowana większość absolwentów klas policyjno-strażacko-wojskowych naszego liceum znajduje z powodzeniem pracę w Policji, Straży Pożarnej, Wojsku, Wojskach Obrony Terytorialnej i innych placówkach.

Wszechstronna współpraca i pomoc nauczycieli ułatwia młodzieży aplikowanie do szkół pożarnictwa we Wrocławiu, w Warszawie, Poznaniu, Częstochowie, Krakowie oraz do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Zwłaszcza na reaktywowany od tego roku kierunek kończący się egzaminem na stopień oficerski i gwarantujący zatrudnienie w Policji.

Wiedza i umiejętności nabyte podczas nauki w naszym Liceum znacznie skracają drogę awansu w przyszłym życiu zawodowym. W chwili obecnej około 100 absolwentów naszej szkoły zrealizowało swoje marzenia zawodowe pracując w placówkach Policji od Krosna przez Jedlicze, Jasło, Strzyżów, Dębicę, Kraków, Katowice, Rzeszów po Warszawę.

Podobnie sytuacja kształtuje się jeśli chodzi o absolwentów zatrudnionych w placówkach zawodowej Straży Pożarnej i nie tylko.

LO Kołaczyce

Reklama

Komentarze: 30

Dodaj komentarz Widok:
4
@ Ja
dnia 15.04.2018, 18:07 · Zgłoś
Niestety nikt z mieszkańców Kolaczyc.
Odpowiedz
3
@ Kasia
dnia 13.04.2018, 21:33 · Zgłoś
brawo wy!!!
Odpowiedz
5
@ Bruno
dnia 13.04.2018, 14:42 · Zgłoś
Do obiektywnego. Z tego co mi wiadomo , w roku ubiegłym Liceum w Kołaczycach wysłało taki komentarz za Was , czy ciągle muszą za Was odrabiać zadanie domowe.?
Odpowiedz
13
@ Bruno
dnia 13.04.2018, 14:36 · Zgłoś
Tak , dla wyjaśnienia-w szkole średniej , zwyczajowo używa się w stosunku do wszystkich nauczycieli zwrotu ''panie profesorze-pani profesor' i wszystkim wiadomo ,że nie chodzi tutaj o tytuł naukowy, podobnie jak w szkole podstawowej 'proszę pani-proszę pana' . Dziwi fakt, że zamiast docenić ogromny wkład pracy nauczycieli w przygotowanie uczniów do tego typu zmagań , są osoby silące się jedynie na złośliwości .
Odpowiedz
-8
@ Taaa
dnia 14.04.2018, 07:11 · Zgłoś
Chyba w Kolaczycach! Słowo pisane to nie słowo „mówione”
Odpowiedz
9
@ dragoness
dnia 13.04.2018, 06:41 · Zgłoś
Gratulacje dla WSZYSTKICH laureatów i nauczycieli.
Odpowiedz
-18
@ dinus
dnia 12.04.2018, 17:26 · Zgłoś
no właśnie jaki PROFESOR do tego mu chyba daleko
Odpowiedz
12
@ Ja
dnia 12.04.2018, 16:01 · Zgłoś
Gratulacje! Jeszcze tylko matura...
Odpowiedz
8
@ .
dnia 12.04.2018, 14:26 · Zgłoś
Brawo i jeszcze raz wielkie brawo! Jesteście wspaniałymi ludźmi i życzymy sukcesów oraz wytrwałości!
Odpowiedz
15
@ obiektywny
dnia 12.04.2018, 12:57 · Zgłoś
o konkurencji ani słowa ...
2 uczniów z Zespołu Szkół Rolniczych w Trzcinicy zdobyło w Olimpiadzie Policyjnej 2 indeksy zajmując 6 i 10 miejsce na 15 możliwych "... do zdobycia na całą Polskę..."
Gratulacje !!! dla LO w Kołaczycach oraz dla Zespołu Szkół Absolwentów Szkół Rolniczych w Trzcinicy. Jesteście z jednego powiatu.
Odpowiedz
-6
@ ...
dnia 12.04.2018, 13:31 · Zgłoś
Bo ten portal widzi tylko sukcesy szkoły w Kołaczycach.
Odpowiedz
9
@ dragoness
dnia 12.04.2018, 13:37 · Zgłoś
Gdyby ktoś z Trzcinicy się pofatygował i napisał artykuł, tak jak zrobiło to LO Kołaczyce, portal z pewnością by go zamieścił. Przecież administracja nie pomija publikacji żadnej ze szkół.
Odpowiedz
4
@ obiektywny
dnia 12.04.2018, 14:47 · Zgłoś
w dobrym tonie - wystarczyło pogratulować współzawodnikom (z innej szkoły, ale z tego samego powiatu ...), którzy wywalczyli 2 indeksy. Tylko tyle i aż TYLE ...
Odpowiedz
-10
@ Zuzka
dnia 12.04.2018, 22:19 · Zgłoś
Ten portal bardzo często odmawia publikacji artykułów ZS Trzcinica
Odpowiedz
-7
@ dragoness
dnia 12.04.2018, 22:57 · Zgłoś
No to trzeba poskarżyć się wicestaroście. On to załatwi.
Odpowiedz
-4
@ dragoness
dnia 13.04.2018, 06:40 · Zgłoś
Bzdury ewidentne. Czy ktoś z Trzcinicy napisał artykuł i wyslał do publikacji? Nie , bo na innych portalach też nic nie ma. Więc nie jęczeć, szanowni państwo, tylko do roboty.
Odpowiedz
6
@ Do roboty
dnia 14.04.2018, 16:41 · Zgłoś
Wszystko o Trzcinicy będzie, gdy wybudują stadion lekkoatletyczny. Przyznana już jest odrębna dotacja z PZLA która utrze nosa krytykującym. Stadionów lekkoatletycznych z prawdziwego zdarzenia na Podkarpaciu brak.
Odpowiedz
-1
@ dragoness
dnia 15.04.2018, 10:23 · Zgłoś
To niech PZLA dołoży gratis dwa tory na bieżni, bo inaczej o jakichkolwiek poważnych zawodach będzie można pomarzyć.
Odpowiedz
17
@ dragoness
dnia 12.04.2018, 12:21 · Zgłoś
Gratulacje dla uczniow i nauczycieli.
Odpowiedz
26
@ Zuza
dnia 12.04.2018, 12:12 · Zgłoś
Imponujący wynik. Gratulacje dla uczniów i nauczycieli :)
Odpowiedz
27
@ Brawo
dnia 12.04.2018, 11:07 · Zgłoś
Gratulacje dla uczniów z LO Kołaczyce.
Odpowiedz
2
@ Taaa
dnia 14.04.2018, 07:13 · Zgłoś
Szkoła wspaniała,uczniowie żeby zdać maturę musza brać korki. Może ktoś napisze jak zmuszali uczniów płacić za płaszcz męża nauczycielki, który zgubil
Na studniówce!
Odpowiedz
-17
@ Xyz
dnia 12.04.2018, 10:00 · Zgłoś
Od kiedy to Pan Szczepanik jest profesorem??
Odpowiedz
24
@ wr...
dnia 12.04.2018, 10:26 · Zgłoś
gdybyś miał maturę... głupio byś nie pytał
Odpowiedz
1
@ Xyz
dnia 12.04.2018, 17:48 · Zgłoś
O ile się nie myślę to jest magistrem. A dla mnie jest śmieszne że nauczyciele w liceach karzą do siebie mówić profesor.
Odpowiedz
1
@ elf
dnia 12.04.2018, 20:10 · Zgłoś
Po komentarzu widać, że myślenie i pisanie to nie twoja bajka a śmiać możesz do woli. Jak to mówią " poznać [...] po śmiechu jego" A zwycięzcom życzę zdania matury.
Odpowiedz
7
@ dragoness
dnia 12.04.2018, 22:56 · Zgłoś
W liceach raczej "karzą" za nieumiejętność ortograficznego pisania. Nikt młodzieży nie "każe" tak do siebie mówić.
Odpowiedz
3
@ xyz
dnia 15.04.2018, 10:47 · Zgłoś
Nauczyciele na pewno nie karzą mówić do siebie "profesorze", ale sukcesy tego nauczyciela są bardzo duże. Taki tytuł po prostu powinien mieć.
Odpowiedz
3
@ Lord
dnia 15.04.2018, 11:24 · Zgłoś
Brawo Maciej..
Odpowiedz
3
@ Tic-Tac
dnia 16.04.2018, 07:40 · Zgłoś
Spieranie się o bzdety graniczy z zadziornym charakterem.Oczywiście należy się duży szacunek dla uczniów i nauczycieli.Można mieć uwagę do stawianych wymagań.Nie było żadnych egzaminów ze znajomości języków obcych.Przynajmniej w zakresie średnim powinni znać język niemiecki i angielski.Spotka się wysoki oficer policji z obcokrajowcem i dogadują się jak gęś z prosieciem.Natomiast konkurencje gimnastyczne,typu biegi i inne można zawsze
doszlifowac.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.