Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

„Całkowicie nieodpowiedzialne zachowanie, które było samowolą budowlaną”

83

Burmistrz miasta Jasła przekazał radnym miejskim informacje na temat podjętych działań w związku z naruszeniem konstrukcji budynku wielorodzinnego przy ul. Metzgera 10. Władze miasta liczą, że do 11 listopada uda się wykonać wszystkie prace, po których mieszkańcy będą mogli wrócić do swoich mieszkań.

„Nikt nie miał upoważnienia do tego typu robót”

Przypominamy. W czwartek 14 października br. w godzinach wieczornych mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera 10 zostali ewakuowani w związku z zagrożeniem zawalenia się budynku. Okazało się, że przyczyną było uszkodzenie jego konstrukcji. Informacje na temat podjętych działań i sytuacji jaka miała miejsce, przekazał na wczorajszej sesji radnym miejskim burmistrz Ryszard Pabian.

- Przez całkowicie nieodpowiedzialne zachowanie, bo pewnie różnych epitetów można by było używać, doszło do naruszenia konstrukcji budynku położonego przy ul. Metzgera 10, a dokładnie na parterze tego budynku nastąpiło usunięcie słupa nośnego podtrzymującego podciągi, na których wsparte są cztery kondygnacje budynku. Była to tylko i wyłącznie samowola budowlana. Nikt nie wydawał zgody na tego typu działania, nikt nie miał upoważnienia do tego typu robót. Oczywiście zawsze jest winny burmistrz i do tego wszyscy się przyzwyczaili, aczkolwiek to nie burmistrz wydawał decyzję w tym zakresie – wyjaśnia włodarz miasta Jasła.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o całkowitej ewakuacji budynku. - Jako miasto braliśmy udział poprzez swoje Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w ratowaniu tej sytuacji. Wspólnie ze starostą podstawiliśmy autobusy, którymi mogli być ewakuowani mieszkańcy. Na szczęście wszyscy na pierwszą noc znaleźli miejsce u swoich bliskich. Autobusy służyły czasowemu pobytowi tych mieszkańców oczekującym na środek transportowy. Dwie osoby zostały przetransportowane transportem medycznym ze względu na ich stan zdrowia. Jedna przebywa w szpitalu, druga została przewieziona do swoich bliskich – zaznaczył R. Pabian.

Wielowątkowa ekspertyza..

Włodarz miasta odniósł się także do przygotowywanej przez grupę ekspertów ekspertyzy, która jak podkreślił jest wielowątkowa. Ma jednak nadzieję, że mieszkańcy bloku będą mogli wrócić do swoich mieszkań do 11 listopada br. - Po pierwsze wykonywana jest inwentaryzacja obiektu, gdyż nie miał oficjalnej dokumentacji, więc to jest podstawą do podjęcia wszelkich dalszych działań. Następnym krokiem będzie ocena wykonanych działań i tego, co one spowodowały. Jak wpłynęły na estetykę obiektu i jakie są jego uszkodzenia. W trzecim etapie zostaną zaproponowane rozwiązania, które zabezpieczą ten budynek przed dalszym uszkodzeniem. Ponadto zostanie odtworzona jest funkcja użytkowa. Mieliśmy nadzieję, że uda się tę ekspertyzę podzielić na dwa etapy – tłumaczył burmistrz. - W świetle obowiązujących przepisów, ponieważ budynek został ewakuowany w całości to praktycznie całą procedurę wynikającą z prawa budowlanego w tej chwili trzeba przeprowadzić, czyli wykonanie robót budowlanych, ich odbiór, a następnie decyzja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o dopuszczeniu budynku do użytkowania. Tego typu działania są wykonywane przez ekspertów. Mamy nadzieję, że przed 11 listopada uda się domknąć wszystkie działania, ale tak naprawdę nie od nas to zależy – dodał.

Od momentu, kiedy Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego podjął decyzję o ewakuacji mieszkańców, droga krajowa nr 28 na ul. Metzgera w Jaśle od skrzyżowania z ul. 3 Maja do skrzyżowania z ul. Kościuszki została zamknięta aż do odwołania. Obawiano się, że z uwagi na uszkodzenia konstrukcji budynku może dojść do jego zawalenia, co stanowiłoby zagrożenie dla pojazdów poruszających się ul. Metzgera w Jaśle. Ponadto drogą krajową nr 28 przejeżdża ciężki sprzęt. W związku z tym powstają dodatkowe drgania, które przenosiłyby się na uszkodzony obiekt. Aby uniknąć kolejnych niebezpiecznych zdarzeń podjęto decyzję o wyłączeniu tego odcinka drogi z ruchu. Dopóki mieszkańcy nie wrócą do swoich mieszkań, dopóty odcinek ten będzie zamknięty.

Burmistrz Ryszard Pabian odniósł się również do komentarzy, które pojawiły się w przestrzeni publicznej na temat winnego całej sytuacji. - Zawsze znajdą się tacy co stwierdzą, że to wina burmistrza. Już w trakcie akcji takie hasła tam padały. Oczywiście potem takie nieprawdziwe i kłamliwe informacje rozchodzą się wśród mieszkańców, co jest bardzo przykre, bo zarówno ja, jak i moi współpracownicy dokładamy wszelkich starań, aby było to jak najmniej uciążliwe dla tych, którzy zostali pozbawieni możliwości zamieszkiwania w swoich mieszkaniach – skwitował burmistrz Jasła.

id

Napisany dnia: 26.10.2021, 10:52
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Droga
dnia 26.10.2021, 11:01
Ocena
komentarza:
156
Wy to się starajcie tylko o siebie. Szczególnie 2 kadencja Pana Burmistrza pokazuje co zrobił z miastem.Razem z Panią Kurowska zablokował rozwój miasta na wszystko pozwalając 2 znanym panom,a teraz prowadzi miasto do ruiny z pięknym uśmiechem
@ Www
dnia 26.10.2021, 11:33
Ocena
komentarza:
3
[Komentarz nie na temat]
@ Ooo
dnia 26.10.2021, 13:24
Ocena
komentarza:
67
Niestety Panie Burmistrzu jak się jest najważniejszą osobą w mìescie, to się za nie odpowiada.
@ Pośpiech
dnia 26.10.2021, 14:31
Ocena
komentarza:
43
Imponujący jest pośpiech ekspertów. Na 3 etapy dzielą robotę?
Czemu nie na 4 etapy?
Widać mają dużo czasu. Zniszczenia wojenne odbudowano sprawnie
Bez ekspertyz. Przyszedł majster lub technik, powiedział co robić,
ALLELUJA i do przodu - ale wtedy nie było komputerów, obliczenia
robiono ręcznie i fachowiec wiedział co wyliczył.
Centralny Okręg Przemysłowy wybudowano w parę lat transportując
ziemię furmankami.
Dzisiaj dla takiego zakresu robót nie przygotowamo by nawet projektów
nie mówiąc o uzgodnieniach i pozwoleniach.
@ Halo
dnia 26.10.2021, 14:48
Ocena
komentarza:
-32
Zrobiono wielkie halo z uszkodzonych 1,5 słupów żelbetowych (jeden w całości, drugi nadgryziony do połowy), które solidnie podstemplowano i nic się nie dzieje.
Spokojnie można zastąpić te słupy stalowymi i po (góra) tygodniu zakończyć całą sprawę. Jest to banalna sprawa od strony inżynierskiej, nie urzędniczej.
Przyjęty tok postępowania umorduje wysiedlonych mieszkańców, kierowców i innych mieszkańców, którzy tygodniami będą złorzeczyć na taki bieg sprawy, na taką sprawność, na "decyzyjność" urzędników.
Umordują się także eksperci rozpatrując wpływ uszkodzonych słupów na cały budynek, a może także na budynki sąsiednie i (daj Boże) na budynek dworca PKP.
Może wreszcie nakażą go wyburzyć i to będzie jedyny pożyteczny efekt całego
tego wydarzenia.
@ Towarzysz
dnia 26.10.2021, 15:10
Ocena
komentarza:
21
do Halo, bo tu nie chodzi o to by zrobić tylko by robić...
@ sss3
dnia 26.10.2021, 15:47
Ocena
komentarza:
-11
Domyślam się, że jeśli meteoryt spadnie na Jasło to też winny będzie burmistrz.
@ juzek
dnia 26.10.2021, 18:21
Ocena
komentarza:
22
Przyszedł majster zburzył słupy nośne i mamy Alleluja i do przodu . Typowo polskie podejście z ułańską fantazją i jakoś to bedzie panie Pośpiech
@ Coś
dnia 26.10.2021, 19:24
Ocena
komentarza:
29
To miasto i ulica to takie Alternatywny 4
@ inż.
dnia 26.10.2021, 20:17
Ocena
komentarza:
21
Jakie to masz wykształcenie, że sie tak wymądrzasz ? Skoro to takie proste to sam zrób ekspertyze w jedeń dzień i podpisz sie pod nią. Przy okazji taki drobiazg weź odpowiedzialność za zdrowie i życie mieszkańców. Ozorem to się łatwo miele.
@ Mariath
dnia 26.10.2021, 20:39
Ocena
komentarza:
7
Takie głupoty człeku piszesz że szkoda komentować ...idź sobie zamieszkają w tym bloku. Już były stawiane konstrukcje zastępowania zniszczonych kolumn i 2yobraz sobie że się pięknie wyginały ...i dlatego ewakuowano mieszkancow
@ ixi
dnia 26.10.2021, 20:49
Ocena
komentarza:
19
I co mam teraz żałować Burmistrza że "ktoś coś powiedzieli i jego uczucia i duma teraz cierpią"!? Dorośnie pan do swojej funkcji panie Pabian i przestań się użalać nad sobą bo ty nie jesteś tu najważniejszy. Najważniejsi są lokatorzy z Metzgera bo pewnie stracili dach nad głową i część dobytku.. Wstyd.
@ Yozef
dnia 27.10.2021, 07:48
Ocena
komentarza:
-1
Dla inz ...chlopie ka znam tylu.wyksztconych idiotow po koziej wolce .odpusc sobie
@ Ja
dnia 27.10.2021, 18:50
Ocena
komentarza:
2
Wtedy to będzie wina Tuska
@ do inz
dnia 28.10.2021, 20:25
Ocena
komentarza:
1
Czego wymagasz od osoby która myśli a nie bierze za to myślenie pieniędzy a bronisz tego, który bierze pieniądze a nie myśli!!!
@ Ben
dnia 26.10.2021, 11:05
Ocena
komentarza:
133
Dla mnie interesującym jest kim jest ten tajemniczy dewastator skoro do tej pory jest "nietykalny" przez prawo ?
@ Xd
dnia 26.10.2021, 12:17
Ocena
komentarza:
-15
Jak nie jak ma postawione zarzuty już przez prok.
Ja wiem kto to jest ale nie muszę ciekawskich
Informowac
@ Ronin
dnia 26.10.2021, 12:22
Ocena
komentarza:
27
Taki o zmienionym nazwiski
@ Krzyś z Krus
dnia 26.10.2021, 12:57
Ocena
komentarza:
21
Inwestor musi byc " big fish" skoro Rysiek wypina sie dobrowolnie na klapsa!
Odnosnie bud na kogutach przy Majstrze...obrazacie zawodowych kierowców translortu ciężkiego!
Wystarczy postawić odpowiednie oznakowanie pionowe, o mało nie potrącił bym mundurowego ktory nagle wyskoczył na jezdnie bo tir zs mną jechał...żenada
@ Kotlet
dnia 26.10.2021, 13:24
Ocena
komentarza:
45
To podobno słynny jasielski restaurator
@ kibic
dnia 26.10.2021, 15:07
Ocena
komentarza:
19
Jaka restauracja w tym lokalu to nawet pepsi ciężko kupić ! a noclegi od dawna na hotel robotniczy przerobione !
@ Wolf tdi
dnia 26.10.2021, 20:13
Ocena
komentarza:
0
M. Gessler???
@ Dykiel
dnia 27.10.2021, 11:43
Ocena
komentarza:
1
[komentarz nie na temat]
@ Grodzki
dnia 27.10.2021, 17:53
Ocena
komentarza:
5
Koperty czynią cuda...
@ wilk
dnia 26.10.2021, 11:06
Ocena
komentarza:
70
Może i tak gadano ale ja słyszałem że gościu to zrobił na własną rękę a nie że burmistrz pozwolił , plotki , ploteczki ale jedno jest pewne , jakim trzeba być debilem żeby takie rzeczy robić ?
@ Droga
dnia 26.10.2021, 11:08
Ocena
komentarza:
38
Niestety wszyscy wiedzą, że magistrat za nic nie odpowiada. Więc wykurzyc na 4 wiatry. Wszyscy widzimy jak ciężko pracujecie. Wystarczy mieszkać na Basztowej.
@ Ooo
dnia 26.10.2021, 12:25
Ocena
komentarza:
26
Teraz popatrzcie jak pięknie ujawnione towarzystwo magistratu pali fajeczki i zaśmiewa się do łez.
@ Tym
dnia 26.10.2021, 13:49
Ocena
komentarza:
25
Po takiej ilości jękow Pana Burmistrza, nie wiadomo kogo żałować. Jego czy ludzi, którzy nie mają gdzie mieszkać.
@ ixi
dnia 27.10.2021, 07:40
Ocena
komentarza:
14
Burmistrz jest żałosny z tymi jękami. Najważniejsi są poszkodowani lokatorzy z Metzgera, a on niech się weźmie do roboty zamiast się użalać nad sobą.
@ Krystian
dnia 27.10.2021, 11:51
Ocena
komentarza:
3
[komentarz nie na temat]
@ Zawód
dnia 26.10.2021, 11:22
Ocena
komentarza:
21
Ogromnie zawiedli się producenci teorii spiskowych w tym temacie, bo przyczyna tego zdarzenia w bloku przy ul. Metzgera jest banalna: zwykła, jednoosobowa, ludzka głupota, trudna do racjonalnego wytłumaczenia.
Nie zrobił tego burmistrz, ani starosta, ani żaden urzędnik czy firma budowlana, a szkoda, bo było by z kogo łacha drzeć. To co się obsmarowało, to już żyje własnym życiem i nikt tego nie odwoła.
Tak samo jak w wypadku Partyka J. w windzie budynku UM: stwierdzono, że winien jest Urząd Miasta, puszczono ten "fakt" na cały świat (m. inn. program tv "Państwo w państwie"), a że prokuratura oskarżyła w tej sprawie osobę spoza Urzędu - to już wie mało kto i nie ma komu przeprosić za kłamstwa w tej sprawie.
Zalecam siadającym do klawiatury posługiwanie się rozumem i logiką, a nie szukanie
tanich sensacji.
Od tego są "śmieciowe" środki masowego przekazu (część programów tv, tabloidy itp)
żerujące na wzbudzaniu emocji i sensacji, najlepiej wyssanych z palca.
@ Tomek
dnia 26.10.2021, 19:13
Ocena
komentarza:
24
Do tego Jasło4u blokuje "+" i "-" jeżeli ktoś chce ocenić nie po myśli tego portalu, który chyba nie jest do końca bezstronny politycznie.
@ informator
dnia 26.10.2021, 19:53
Ocena
komentarza:
22
usuwają natychmiast wszelkie informacje o bandycie który to zrobił. kilka razy sie pojawiło ale na chwile bo zaraz usuną
@ luc
dnia 27.10.2021, 13:42
Ocena
komentarza:
2
>Ogromnie zawiedli się producenci teorii spiskowych w tym temacie, bo przyczyna tego zdarzenia w bloku przy ul. Metzgera jest banalna: zwykła, jednoosobowa, ludzka głupota

Jeśli to jednoosobowa ludzka głupota to sorry,ale dlaczego władze miejskie jasno nie postawiły sprawy od początku - szczególnie przydała by się informacja,że winnymi tego co się stało "czule zaopiekuje się" policja i prokuratura !

A "teorie spiskowe":

1.żyjemy w spiskowej rzeczywistości gdzie z powodu "koronawirusa" panuje dość powszechne oci###nie,więc co w tym dziwnego ?

2. "...no bo kto normalny kazał by wyburzyć filar,Paaanie to musi specjalnie być,no po prostu nie można być (jak się okazuje... można !) aż takim idiotą by to zlecić oraz wykonać"

"Przez całkowicie nieodpowiedzialne zachowanie, bo pewnie różnych epitetów można by było używać" - Panie Burmistrzu,nie "pewnie różnych epitetów można by było" tylko "by nie powiedzieć dosadnie albo wulgarnie"...

No kim trzeba być żeby filar kazać wyburzyć albo wyburzyć i to robiąc samowolkę,no kim?

Nazwiska do tej pory nie ujawniono,a chyba się powinno powiedzieć co za debil (bez urazy dla bardziej ogarniętych debili) odpowiada za to,że tylu ludzi straciło dach nad głową !
@ Ale jaja
dnia 26.10.2021, 11:26
Ocena
komentarza:
19
Ojojojojej jaki dotknięty a jak stał obok bloku 14 października to taki zadowolony był
@ Jak balony
dnia 26.10.2021, 12:16
Ocena
komentarza:
13
Dokładnie, a Pawluś cieszył się wniebogłosy do telefonu
@ inż
dnia 26.10.2021, 11:36
Ocena
komentarza:
30
"Jak wpłynęły na estetykę obiektu i jakie są jego uszkodzenia" Pewnie chodziło o 'statykę obiektu' a nie 'estetykę'.
@ myśl samodzielnie
dnia 26.10.2021, 11:39
Ocena
komentarza:
7
Żyjemy w realiach filmu "Idiokracja" który to miał być komedią a okazał się dokumentalnym. Janusze budownictwa wyburząją filary nośne, a telewizyjne barany wierzą w nieistniejące wirusy i fałszywą pseudonaukę korporacji i bankierów (zapytajcie ich czy mają zdjęcia koronwairusa) . Apokalipsa już trwa.
@ Ronin
dnia 26.10.2021, 12:27
Ocena
komentarza:
1
W twoim przypadku widać totalny brak myślenia
@ ciekawski
dnia 26.10.2021, 11:42
Ocena
komentarza:
-6
Dlaczego Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zlekceważył pierwsze informacje o pęknięciach? Naraził życie tych ludzi.
@ Robin....
dnia 26.10.2021, 12:23
Ocena
komentarza:
59
Apeluję do MIESZKAŃCÓW tego budynku, zero litości dla tego pseudo inwestora !!!
@ Ronin
dnia 26.10.2021, 12:29
Ocena
komentarza:
12
Słusznie prawisz, totalna niewiedza mogła doprowadzić do tragedii.

Gdzieś się mi obiło info że w piwnicy też ponoć rozebrali filar.
@ do Ronina
dnia 26.10.2021, 15:41
Ocena
komentarza:
-3
Mnie też się obiło, że pili w Szczawnicy ale się przesłyszałem. Okazało się, że szczali w piwnicy. Niby podobnie ale nie to samo.
Tak się rodzą bujdy i bajki z mchu i paproci.
@ Natural Born Leader
dnia 26.10.2021, 12:48
Ocena
komentarza:
49
No i widzicie coście narobili?
Pan Rysiek wyraźnie czuje się zaszczuty i niesprawiedliwie traktowany. W mieście wszystko tip top, a wy tylko narzekacie, że wszystkiemu winny burmistrz, a burmistrz przecież nic nie robi.
@ Marcin.
dnia 26.10.2021, 13:05
Ocena
komentarza:
67
Burmistrz zamiast skupić się na problemie, to rozwodzi się nad sobą. Łatwiej się skarżyć niż odpowiedzieć na pytanie dlaczego miasto jest zakorkowane, dlaczego nie ma odpowiednich znaków dla ciężarówek i ruchu tranzytowego? Czym jest to spowodowane?
@ henryk
dnia 26.10.2021, 13:21
Ocena
komentarza:
42
to spowodowane jest brakiem myślenia w tym grajdole
@ Xd
dnia 26.10.2021, 13:26
Ocena
komentarza:
-21
Jak ci nie pasuje to wyprowadź się do Warszawy tam będziesz miał duży grajdoł
@ Ooo
dnia 26.10.2021, 13:29
Ocena
komentarza:
23
Niech nie miałczal nad sobą,nikt go na stołku na siłę nie trzyma
@ 123
dnia 26.10.2021, 16:01
Ocena
komentarza:
14
Oraz doborem ludzi w magistracie, którzy za noc nie odpowiadają
@ Jaselko
dnia 26.10.2021, 17:00
Ocena
komentarza:
26
Najlatwiej tak powiedziec ... wiele osob juz z Jasla wyjechala i wyjezdzaja dalej ale niestety mamy takie wladze jakie mamy .. miasto od 15 lat niestety sie nie rozwija ...
@ henryk
dnia 26.10.2021, 18:32
Ocena
komentarza:
-5
to się wyprowadz , ja za długo mieszkam , jak pomieszkasz tyle co ja to zabieraj głos
@ Jaselko
dnia 26.10.2021, 19:31
Ocena
komentarza:
5
Jak dlugo mieszkasz to pewnie pasuje zrobic sanatorium , spokojne miasteczko w ktorym nic sie nie dzieje..
@ Wyborca
dnia 26.10.2021, 20:05
Ocena
komentarza:
13
Mamy demokratyczne wybory, frekwencja Jet słaba, wybiera się do władz UB-ekow, milicjantów, agentów komunistycznych służb, a potem się narzeka, że jest tak jak jest !
@ Sienkiewicz
dnia 26.10.2021, 13:40
Ocena
komentarza:
47
_uj d_pa i kamieni kupa ! Jeżeli ten pseudobiznesmen nie pójdzie siedzieć i nie odpowie materialnie za wszystkie szkody i pokryje koszty pracy służb, to znaczy, że Państwo mamy teoretyczne, a sądy są "niezawisłe" i skorumpowane
@ czytaj zezrozumieniem
dnia 26.10.2021, 14:49
Ocena
komentarza:
3
[Komentarz nie na temat]
@ prof. hab. ekspert skansenu
dnia 26.10.2021, 14:08
Ocena
komentarza:
-3
[Komentarz nie na temat]
@ do prof.
dnia 26.10.2021, 15:43
Ocena
komentarza:
-5
"Dwuja" z ortografii - dwója podwójna.
@ ABSOLUT
dnia 26.10.2021, 17:37
Ocena
komentarza:
4
Ten ekspert to prof. ze studiów zaocznych.
@ Mlody
dnia 26.10.2021, 14:22
Ocena
komentarza:
12
To po co zrobiona jest nowa obwodnica Jasła skoro ciężki sprzęt jest puszczany przez miasto ?? Jakoś teraz da się kierować ciężki transport na obwodnicę miasta aby uniknąć jakich kolwiek zniszczeń podłoża drogowego czy problemów zwiazanych z uszkodzeniami związanymi przez ruch ciezkiego sprzętu.
@ do Młodego
dnia 27.10.2021, 07:28
Ocena
komentarza:
11
Jaka obwodnica?
Nowo wykonany łącznik przy ul. Kwiatowej (na Zółków) to droga wewnętrzna, w obrębie miasta.
Chcesz zobaczyć jak wygląda obwodnica to jedź do Biecza, Strzyżowa, Sanoka, Czudca itp. miejscowości.
Wnet większa wieś będzie miała obwodnicę, a w Jaśle będzie nadal wielokilometrowy korek.
Za to będą "łąki umajone" jako symbol rozwoju - to w pakiecie - jako bonus za brak dróg.
Jeszcze zadaszenie ślizgawki zwanej lodowiskiem - szkoda, że trudne do użytkowania w lecie ale taką ślizgawkę + śmierdzącą ksylamitem starą (po liftingu) halę MOSIRu wybudowano również na miarę ambicji tego miasteczka - rezygnując z budowy kompleksu sportowego z pełnowymiarowym zabudowanym (całorocznym) lodowiskiem
i hotelem.
Jednym z argumentów (oprócz braku wyobraźni, bo kasa jak widać jest ale na na bawidka) było to, że w Jaśle nie ma drużyny hokeja, jak np. w Sanoku.
Tu jest sedno problemu rozwoju Jasła. Myślenie, a raczej jego brak.
@ pomyslowy
dnia 26.10.2021, 14:35
Ocena
komentarza:
13
Mam propozycję aby DK28 już nigdy nie jeździł ciężki sprzęt a tylko auta osobowe z wiadomych względów (budynek nie będzie tak pękał) Mają którędy jeździć a po to są obwodnice. Po jaką chorobę jazdą i jadą i pakują się w miasto i robią dodatkowe korki
@ Mieszczuch z dziada pradziada
dnia 26.10.2021, 14:46
Ocena
komentarza:
-3
Po to że by to było miasto bo co to za miasto bez korków ? Wtedy to będzie wioska a tego byśmy nie chcieli.
@ do Młodego
dnia 26.10.2021, 15:53
Ocena
komentarza:
7
Powinny tam często jeździć ciężarówki by rozleciał się strup tj. dworzec PKP.
To jest jedyna nadzieja i szansa by wybudować tam np. parking. Przy rozbiórce
starych budynków PKP i szaletów protestowali miłośnicy kolei- dzisiaj nawet o tym
nie wspomną korzystając z parkingu, który tam powstał.
Szkoda, że te majstry usuwające słupy w bloku nie weszły do dworca PKP, by go "wyremontować". Zebrali by podziękowania, a tak trzeba świecić oczami.
@ Mafia jasielska :D
dnia 26.10.2021, 15:46
Ocena
komentarza:
11
[Komentarz nie na temat]
@ Grodzki
dnia 26.10.2021, 17:04
Ocena
komentarza:
8
Koperty czynią cuda ...
@ olo
dnia 26.10.2021, 16:30
Ocena
komentarza:
3
Rozwalanie Polski przez PiS tez jest samowolą budowlaną.
@ Jeremi
dnia 26.10.2021, 17:06
Ocena
komentarza:
10
Gdyby nie cwaniactwo, lokalne układny i brak przepisów, nie przyszło by im do głowy cokolwiek ruszać bez zezwoleń. Wiec burmistrz jest odpowidzialny ponieważ to przed nim odpowiadają podlegli urzędnicy
@ do Jeremiego
dnia 26.10.2021, 18:24
Ocena
komentarza:
12
Jeremi urwałeś się z choinki? Czy nie umiesz czytać ze zrozumieniem.
Właściciel lokalu rozwalił swoje własne filary, a szukasz winy u burmistrza. On ma odpowiadać za szkodę wyrządzoną przez właściciela na swoim własnym mieniu?
To jakbyś Ty odpowiadał za to, ze sąsiad lub obca Ci osoba, podpalili swój dom.
Za co tu odpowiadają urzędnicy?
Głupich nie sieją - sami się rodzą.
Czasem "pomaga" tu nadmiar pieniędzy, bo pieniądze są dla mądrych ludzi.
@ Ja i on
dnia 26.10.2021, 21:08
Ocena
komentarza:
3
Do @Jeremi
Jak Iksiński stłucze szybę w oknie Kowalskiemu, to też Burmistrz ma za to odpowiadać ???
Ogarnij się i użyj mózgu, podobno po to go mamy...
@ Zawód do potęgi
dnia 26.10.2021, 18:55
Ocena
komentarza:
3
Zarówno w tej sprawie jak i w sprawie wypadku w z windą w Urzędzie Miasta jest wielu zawiedzionych, że to jednak nie urzędnicy są winni całemu złu tego świata. Podobne myślenie przewija się w tzw. telewizyjnych programach interwencyjnych, maksymalnie nierzetelnych i szukających taniej sensacji. W zderzeniu z przepisami prawa i opiniami prawdziwych ekspertów ( nie polityków szukających poklasku i "ekspertów telewizyjnych") ich teorie rozpadają się jak domek z kart. Nigdy nie stwierdziłem by wydawca czy redaktor takich programów kogokolwiek z niesłusznie publicznie oplutych przeprosił.
@ Rak
dnia 26.10.2021, 19:06
Ocena
komentarza:
15
Jest takie powiedzenie Jaki Pan taki kram i widać jako my kram w Jaśle
@ sedzia
dnia 26.10.2021, 19:24
Ocena
komentarza:
11
urzednicy ,politycy czyli pospolite parchy zawsze są konfliktowi i każdy chce coś dla siebie ugrać
@ Kierowca 810
dnia 26.10.2021, 19:25
Ocena
komentarza:
13
Jaślanie nagminnie stosują nowe dziwne prawo. Najpierw jest obwiniany
i karany ktokolwiek pierwszy z brzegu. A dopiero potem dochodzenie,
śledztwo, szukanie prawdy sądownie i znajdywanie prawdziwego winnego.
O przeprosinach pomyłkowo bezprawnie obwinionego Jaślanie
nigdy nie pamiętają. Takie jest pomylone społeczeństwo Jasła.
@ Zaigłowanym Wstęp Wzbroniony
dnia 26.10.2021, 19:41
Ocena
komentarza:
10
Łaska ludu na pstrym koniu jeździ.
@ dragoness
dnia 26.10.2021, 21:32
Ocena
komentarza:
1
Bo słowo "przepraszam" najtrudniej z siebie wydusić.
@ Mariath
dnia 26.10.2021, 20:43
Ocena
komentarza:
5
Padłam!!!

Gratuluję wypowiedzi Panie Burmistrzu !!!

" Dopóki mieszkancy nie wrócą do swoich mieszkań, dopóty ten odcinek drogi będzie zamknięty!!" Przemysł Pan ta wypowiedź ...oby proroczą nie byla
@ Krystian
dnia 27.10.2021, 11:57
Ocena
komentarza:
2
Niech burmistrz idzie tam mieszkać zamiast ludzie
@ Klęski
dnia 26.10.2021, 22:29
Ocena
komentarza:
8
Kary za ścięte drzewa będą nawiedzać miasto- one pamiętają i też chcą żyć,służąc ludziom.Dziwne,że teraz ceny za opał idą w górę,a niczego nie brakuje.Cóż,pomyśleć,że przestępcą jest ktoś,kto nie założył kagańca na usta i nos/ wkrótce oczy pewnie też,zwłaszcza uszy- by nie słyszeć prawdy/lub zdrowy wyszedł na kwarantannie za swój dom.Pieniądz rządzi,bez niego wiadomo co- dobrych ludzi brak.
@ Logos
dnia 26.10.2021, 22:40
Ocena
komentarza:
13
Czasami wybija szambo, czasem wybijają kompleksy ..smród ten sam. Wstyd, że w takiej sytuacji ten człowiek leczy swoje kompleksy .
@ jurciu
dnia 27.10.2021, 18:03
Ocena
komentarza:
1
Nie dali rebuchy i tężni nie można postawić ?
@ vb
dnia 27.10.2021, 19:29
Ocena
komentarza:
6
Większość komentujących nie ma NAJBLADSZEGO pojęcia co leży w gestii samorządu miejskiego co powiatowego i za co odpowiadają jednostki typu PNB ..
Burmistrz jest wykonawcą tego co uchwali rada miejska i najgłupszy z radnych o tym wie ..Cokolwiek można powiedzieć o rządzeniu miastem to w przypadku Metzgera nie ma i nie miał wpływu ani na przetarg organizowany przez PKP ani na samowolę budowlaną pseudoprzedsiębiorcy ani ewakuacji ani nawet na decyzję zamknięcia ulicy. Nazwa PAŃSTWOWA inspekcja powinna niektórym coś mówić..nie MIEJSKA nie POWIATOWA ..
Burmistrz mógł tylko zaoferować pomoc mieszkańcom co zrobił...i nawet za ekspertyzę zapłaci choć powinno PKP taki pseudowłaściciel co nawet inwentaryzacji budynku nie ma
@ eee
dnia 28.10.2021, 13:19
Ocena
komentarza:
5
pomyślmy jak pomóc ludziom z tego nieszczęsnego bloku? jak trzeba będzie to wynajmiemy porządną kancelarie prawniczą co by tych ludzi nie wy[...]ali... co wy na to?
@ Riki
dnia 02.11.2021, 13:02
Ocena
komentarza:
0
A jak się nazywa ten inwestor od 7miu boleści?
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

 • MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło z kolejny ligowym zwycięstwem. Jaślanie pokonali we własnej hali TKS Tychy

   

  Siatkarze MKS-u „Gamrat-MOSiR” Jasło idą za ciosem. Podopieczni Bartosza Kilara odnieśli trzecie zwycięstwo w ostatnich siedmiu dniach. Tym razem w pokonanym polu zostawili zespół TKS Tychy. Jaślanie wygrali we własnej hali 3:1. Spotkanie obfitowało w wiele zaciętych i emocjonujących wymian. Obie ekipy zaprezentowały przed jasielską publicznością kawał dobrej siatkówki. Fenomenalne zawody rozegrał Arkadiusz Kościółek.

 • Krzysztof Topolski został prezesem zarządu TBS-ABK Sp. z o.o.

  Konkurs na stanowisko prezesa zarządu spółki TBS-ABK Sp. z o.o. wygrał dr inż. Krzysztof Topolski, były prezes zarządu Konsorcjum Olejów Przepracowanych - Organizacja Odzysku Opakowań i Olejów Spółka Akcyjna w Jedliczu, obecnie pracownik Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie oraz członek Zarządu Regionu Podkarpackiej PO na Podkarpaciu.

 • Podwyżki wynagrodzenia starosty i diet radnych stały się faktem. Niejednogłośna decyzja Rady Powiatu w Jaśle

   

  Zgodnie z przewidywaniami, decyzją Rady Powiatu w Jaśle znacząco wzrośnie wynagrodzenie starosty jasielskiego. Adam Pawluś zarabiał będzie 20 tys. zł brutto. Od grudnia wzrośnie również wysokość diet, jakie pobierają radni. W zależności od pełnionej funkcji na konta radnych powiatowych wpływać będzie od 2 240 zł do 3 500 zł w przypadku przewodniczącego rady. Decyzja organu uchwałodawczego w sprawie podwyżek nie była jednogłośna. Ich wysokość krytycznie oceniła grupa radnych opozycyjnych, którzy postępowanie władz powiatu określili mianem „skoku na kasę”. 

 • Blisko 3,5 mln zł na inwestycję w Dębowcu. Czy te pieniądze przepadną?

  Wójt Marcin Bolek spotkał się z mieszkańcami gminy, aby porozmawiać o planach inwestycyjnych związanych z budową zaplecza sanitarnego dla Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dębowcu. Z uwagi na fakt, iż od pewnego czasu w społeczeństwie pojawiły się niepokoje dotyczące realizacji tego przedsięwzięcia, włodarz gminy postanowił osobiście porozmawiać z mieszkańcami na ten temat i zdementować plotki dotyczące spalarni i wysypiska odpadów..

 • Nowa stacja paliw MOYA w Jaśle

   

  W Jaśle, przy ul. Sroczyńskiego 42, została otwarta nowa, atrakcyjna stacja paliw – MOYA. Obiekt ten jest bogato wyposażony – oprócz najwyższej jakości paliw kierowcy mogą skorzystać m.in. z kompresora czy odkurzacza, a wielobranżowy sklep oferuje szeroki asortyment artykułów przydatnych zarówno na podróż, jak i do domu. To jednak nie wszystko, bo punkt gastronomiczny Caffe MOYA zachęca do spróbowania chrupiących hot-dogów, gorących zapiekanek, pizzy, stripsów z kurczaka w zestawach z frytkami oraz oczywiście aromatycznej i pobudzającej kawy. Z okazji otwarcia stacji paliw w Jaśle, przez najbliższy miesiąc wszyscy klienci mogą skorzystać z atrakcyjnych promocji.

 • Wielkie otwarcie firmowego sklepu rybnego "Delfin" w Jaśle

   

  Hurtownia rybna Delfin , która na mapie miasta Jasła znajduje się od 1990 roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, już w najbliższą środę 24 listopada planuje otwarcie swojego sklepu firmowego.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105