Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

"Drugie wołanie z połonin". Spotkanie z Edwardem Marszałkiem

0

Jasielski Dom Kultury zaprasza na kolejne spotkanie z Edwardem Marszałkiem, rzecznikiem prasowym Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Spotkanie organizowane w ramach Klubu Kulturalno -Turystycznego JDK odbędzie się 26 stycznia (czwartek) o godz.17.00. Wstęp bezpłatny.

Edward Marszałek jest powszechnie znany jako leśnik, prawnik, rzeźbiarz, malarz, poeta, przewodnik PTTK, dziennikarz, redaktor naczelny kwartalnika Grupy Bieszczadzkiej GOPR „Echo Połonin”, ratownik GOPR, speleolog, autor wielu książek , laureat Mistrz Mowy Polskiej – 2014.

Impreza utrzymana będzie w klimacie wieczoru autorskiego znanej bestsellerowej książki „Drugie wołanie z Połonin”

Autor książki jak pisze Elżbieta Dzikowska Edward Marszałek (…) ma nie tylko wspaniały dar opowiadania, ale także wzbudza wielkie zaufanie, więc otwierają się przed nim serca i głowy”. Jest to 55 opowieści bieszczadzkich goprowców.

Książkę pisało samo życie. Każde z opowiadań jest relacją „z pierwszej ręki”, pochodzi od człowieka, który brał udział w danej akcji.

Są to nie tylko wspomnienia ale i refleksje na temat dawnych bieszczadzkich dramatów, mających czasem tragiczny finał.

To świetna lektura, pokłon dla odwagi, bezinteresowności, nawet bohaterstwa goprowskich ochotników, ale także przestroga dla wszystkich, którzy wybierają się na przepiękne, bieszczadzkie połoniny.

Książkę wydano z okazji 55. rocznicy ratownictwa górskiego w Bieszczadach z inicjatywy Zarządu Grupy Bieszczadzkiej GOPR.

er (JDK)

Reklama

Komentarze:

Dodaj komentarz Widok:
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.