Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl
Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Jaslo4u.pl - Jasło dla Ciebie

Ekspertyza budowlana dotycząca budynku przy ul. Metzgera 10 może potrwać od 2 do 3 tygodni

93

Obecnie trwa ekspertyza zlecona przez władze miasta Jasła, która ma dać odpowiedź na najważniejsze pytanie – czy mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera 10 będą mogli bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań. Przygotowuje ją grupa kilku ekspertów z Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie. Jak podaje jasielski magistrat, roboty budowlane mogą potrwać do 14 listopada br. 

Przygotowanie ekspertyzy zostało podzielone na trzy etapy. Pierwszy będzie polegał na wstępnej inwentaryzacji budynku, drugi dotyczyć będzie jego zabezpieczenia, a ostatni kompleksowej odbudowy. Jako udało nam się dowiedzieć, przewiduje się wykonanie zabezpieczeń budynku konstrukcji stalowej. Miasto zleciło wykonanie ekspertyzy mimo, iż obowiązek ten ciąży na osobie, która do tego uszkodzenia doprowadziła. Niemniej burmistrz jako gospodarz miasta poczuwa się do odpowiedzialności i w uzgodnieniu z TBS-em oraz wspólnotą mieszkaniową podjął kroki, aby do niej doszło jak najszybciej. Jak podkreślają nam urzędnicy, miasto będzie się domagało zwrotu kosztów od osoby, która do uszkodzeń budynku doprowadziła - Nie możemy pozwolić, aby mieszkańcy długo na to czekali – usłyszeliśmy. Koszt przygotowywanej ekspertyzy wyceniono na około 36 tys. zł.

W pierwszą noc tuż po ewakuacji mieszkańców wszyscy udali się do swoich rodzin lub znajomych. Na ten moment miasto zapewnia kilkunastu osobom, które zgłosiły taką potrzebę lokale zastępcze oraz wyżywienie, jeżeli występuje taka potrzeba. Władze miasta zdają sobie  sprawę, że nie wszyscy będą mogli na dłuższy okres zamieszkiwać u swoich bliskich, dlatego prowadzą rozmowy z przedsiębiorcami oraz hotelarzami, w celu zapewnienia tym osobom noclegów do czasu, aż zostanie wydana decyzja o ich powrocie do swoich mieszkań.

Przewiduje się dla nich również pakiet pomocowy. - Wsparcie dla mieszkańców bloku przy ulicy Metzgera 10, dostosowane do indywidualnych potrzeb, oferuje również Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle. Jest to m.in. wsparcie w zakresie: pomocy finansowej na zabezpieczenie najpilniejszych potrzeb, usług opiekuńczych, pomocy rzeczowej, wsparcia wolontariuszy czy w postaci skierowania do odpowiednich instytucji i specjalistów – informuje Agata Koba, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jaśle. I dodaje - cały czas Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaśle, koordynowane przez Burmistrza Miasta Jasła, monitoruje sytuację i jest do dyspozycji poszkodowanych mieszkańców.

id

Napisany dnia: 21.10.2021, 12:31

Komentarze Czytelników:

Dodaj komentarz Widok:
0
@ Luki
dnia 24.10.2021, 12:41 · Zgłoś
Właścicielem jest PKP? stąd cisza?
Odpowiedz
0
@ Abnegat
dnia 25.10.2021, 01:12 · Zgłoś
Cały budynek nie może być własnością PKP, bo inaczej nie miałaby podstaw istnienia Wspólnota Mieszkaniowa, czyli zrzeszenie właścicieli mieszkań wykupionych na własność (tzw. wyodrębnionych). Nie wiadomo, jaki to jest procent wszystkich mieszkań, ale gdyby to była większość, to okazałoby się, że tak naprawdę administratorem bloku nie jest już PKP, lecz Wspólnota Mieszkaniowa lub inny podmiot, działający na jej zlecenie.
Odpowiedz
-1
@ 303R.i.P
dnia 23.10.2021, 17:14 · Zgłoś
Proszę władze miasta o wzięcie pod uwagę otwarcie ruchu drogowego na jasielskiej obwodnicy w
Wstrząsy wywalane przez tzw T I R Y mogą spowodować zawalenie budynku.
Odpowiedz
8
@ "osoba postronna"
dnia 22.10.2021, 15:35 · Zgłoś
W uszkodzonej części budynku znajduje się stacja transformatorowa SN/nn zasilająca tamtą część miasta, prawdopodobnie przed remontem /moje skromne zdanie - budynek jest do uratowania/ PGE musi wybudować nową stację trafo w pobliżu /koszt kilkaset tysięcy PLN/ plus naprawa budynku co najmniej kilkaset tysięcy PLN. W sumie usunięcie tego "bałaganu" to ponad 1 mln PLN. Jeżeli CHORE PAŃSTWO /dzięki tzw. niezawisłym sądom/ nie będzie w stanie obciążyć sprawcy, to znaczy, że jesteśmy w 3-cim swiecie
Odpowiedz
4
@ kras
dnia 22.10.2021, 23:49 · Zgłoś
Co z tego że go obciążą jeśli nic nie ma? To z kogo mają ściągnąć, z teściowej czy sąsiadów?
Odpowiedz
2
@ docent inżynier
dnia 22.10.2021, 09:43 · Zgłoś
Budynek jak najbardziej nadaje się do naprawy. Sprawa wbrew pozorom konstrukcyjnie nie jest jakoś wybitnie skomplikowana. Zacząć trzeba od kondygnacji piwnicznej i tam na słupach stalowych wzdłuż podciągów istniejących żelbetowych zamontować z obu stron odpowiednie belki stalowe. Tą samą operację należy w pionie powtórzyć na poziomie parteru. Ta konstrukcja stalowa posadowiona na stopach fundamentowych w piwnicach musi przejąć w całości obciążenia, które do tej pory przenosiły słupy i podciągi żelbetowe. Wymaga to oczywiście odpowiednich obliczeń konstrukcyjnych.
Odpowiedz
1
@ Abnegat
dnia 22.10.2021, 12:11 · Zgłoś
To brzmi logicznie, ale nie uwzględnia już dokonanych naruszeń konstrukcji mieszkań położonych nad zdemolowanymi podporami. Te naruszenia objęły - jak sądzę - nie więcej niż 1/4 kubatury bloku i może najbardziej racjonalnym wyjściem byłoby wyburzenie tej części, o ile przyłącza mediów znajdują się po drugiej stronie. W przeciwnym wypadku, koszty przeróbki instalacji podważyłyby sens ekonomiczny przywracania bloku do eksploatacji.
Odpowiedz
4
@ BogdanT
dnia 22.10.2021, 09:16 · Zgłoś
Niech ktoś wybuduje sobie piętrowy dom. Potem ten dom cały popęka a właściciel odstanie ekspertyzę, że budynek grozi zawaleniem. Potem długo długo nic. Nawet, jeśli za jakiś czas ekspertyza będzie pozytywna, że można mieszkać, czy wtedy ktoś odważy się tam spędzać, mieszkać, spać?

Ja osobiście najnormalniej w świecie bałbym się...
Obawiam się, że kilkupiętrowy blok z naruszoną konstrukcją nie będzie nadawał się do użytku.

Niech ktoś postawi się na miejscu wydającego taką opinię. Ten ktoś bierze na siebie bezpieczeństwo tych ludzi...

Bardzo to przykre i smutne... To tragedia życiowa dla tych ludzi...
Odpowiedz
2
@ Król
dnia 22.10.2021, 10:10 · Zgłoś
Ja bym się odważył, trochę więcej odwagi. Jeśli specjaliści zezwolą to nie podwazajmy ich decyzji bo się na tym znają lepiej niż internetowi wszechwiedzący
Odpowiedz
0
@ Ekspertyza za darmo
dnia 21.10.2021, 23:49 · Zgłoś
Zalać betonem remontowane pomieszczenie i szpary wypełnić pianką
Odpowiedz
-3
@ Abnegat
dnia 22.10.2021, 00:03 · Zgłoś
To mogłoby nie wystarczyć, jeżeli została naruszona konstrukcja mieszkań znajdujących się powyżej.
Odpowiedz
2
@ Karlino do eksperta za darmo
dnia 22.10.2021, 06:31 · Zgłoś
Analogia:
10 stycznia 1981 r. ugaszono największy w Europie pożar szybu naftowego koło Karlina (Zachodniopomorskie). Przez 32 dni ponad 1000 osób walczyło z żywiołem.
Propozycje:
Od "ekspertuf" napływało wiele propozycji ugaszenia tego pożaru.
Jedna z ciekawszych była propozycja zalania szybu kwaśnym mlekiem, a inny ze
"znafcuf" zgłosił chęć zalania odwiertu własnym moczem.

Polecam ku rozwadze i dla wyciągnięcia wniosków - ale ducha nie gaszę- wszak wszyscy czekają na pomysły i propozycje - szczególnie te niebanalne.
Odpowiedz
4
@ 1971
dnia 22.10.2021, 06:55 · Zgłoś
Hahahaha dobry komentarz
Odpowiedz
3
@ Zabetonowanie
dnia 22.10.2021, 07:07 · Zgłoś
Pod tym lokalem jest piwnica. Wprowadzenie wielotonowego obciążenia od betonu wylanego na strop piwnicy gwarantuje totalną demolkę bloku, czyli prawdziwą, całkowitą (a nie częściową, jak dotychczas) katastrofę, czyli jego zawalenia z powodu przeciążenia stropu nad piwnicą.
Pozostaje wg tego pomysłu pianka ale to jest dobre do uszczelniania np. okien.
Nie przejmuj się i myśl dalej co by tu poradzić.
Myślenie ma przyszłość.
Odpowiedz
0
@ budowlaniec
dnia 23.10.2021, 11:18 · Zgłoś
Sam się zalej, takich bredni jeszcze nie słyzałem.
Odpowiedz
1
@ Marysia
dnia 21.10.2021, 20:19 · Zgłoś
A przy okazji ktoś mógłby zweryfikować wysokość czynszów w TBS. Mieszkania na wynajem dla ludzi, których nie stać na własnościowe a czynsze powyżej 1 000 zł. Czy utrzymanie tych mieszkań jest droższe niż w innych spółdzielniach ??? Bloki mają ponad 20 lat więc chyba i kredyt na ich budowę się skończył?? Bo chyba z czynszów mieszkańców nie finansuje się innych inwestycji?? Bo niby jakim prawem? Panie Burmistrzu napiszę do Pana poraz kolejny w tej sprawie na skrzynkę UM.
Odpowiedz
2
@ Wyborca
dnia 21.10.2021, 20:05 · Zgłoś
Panie burmistrzu kiedy będzie ciepła woda w kranie ,i zamek w WC na Zielonym Rynku?Urzędnicy w ubikacji zimna wodę mają w kranie i zamka w drzwiach nie mają? Epidemia ,pasuje aby woda w kranie była ciepła a nie lodowata w 21 wieku w unii
Odpowiedz
0
@ kiki
dnia 22.10.2021, 09:30 · Zgłoś
Ale się osłabiasz, ciesz się, że w ogóle jest wychodek i nie musisz wydalać ekstrementów pod murem...
Odpowiedz
-4
@ mitrandir
dnia 24.10.2021, 12:36 · Zgłoś
Ekstrementy wydalają takie niedouczone pały -jak ty kiki
Odpowiedz
2
@ kiki
dnia 25.10.2021, 13:07 · Zgłoś
mitrandir - to powiedzmy, że ty przeprowadzasz defakację...
Odpowiedz
2
@ kierowca
dnia 21.10.2021, 20:02 · Zgłoś
Jak dobrze pojdzie to komisje beda badac do nowego roku
Odpowiedz
2
@ Bocian
dnia 21.10.2021, 19:45 · Zgłoś
Dlaczego burmistrz zlecił ekspertyzę? Dlaczego nie kolej?
Odpowiedz
8
@ Kolej
dnia 21.10.2021, 20:10 · Zgłoś
Odpowiedź jest prosta:
Kolej to takie państwo w państwie, że skuteczność jej działania jest minimalna, a decyzyjność i odpowiedzialność praktycznie zerowa.
Wie o tym każdy kto cokolwiek próbował uzgodnić z władzami kolejowymi.
W przypadku scedowania ekspertyzy na kolej ludzie z tego bloku nie weszli by do niego nawet do końca roku przyszłego, a roboty naprawcze potrwały by kilka lat.
Taka jest niestety prawda o decyzyjności, wydolności i biurokracji w tej instytucji.
To dawniej, przed wojną, mówiono: Kto ma w głowie olej, ten idzie na kolej.
To się już nie wróci.
Odpowiedz
3
@ Wyborca
dnia 21.10.2021, 20:13 · Zgłoś
To kolej powinna oddać miastu za ekspertyzę a kolej niech sobie ściąga że własnego klienta któremu sprzedała lokal
Odpowiedz
6
@ Po kolei
dnia 21.10.2021, 21:56 · Zgłoś
Miasto zapłaci za ekspertyzę, bo ma dbać o mieszkańców, a kolej ma mieszkańców daleko w tyle.
Miasto nie będzie dochodzić od kolei, bo kolej jest od tego aby brać, a nie dawać.
Jeżeli kolej mówi, że coś da, to mówi.
Miasto może dochodzić zwrotu kosztów od winnego tj. od właściciela budynku, jeżeli po paru latach procesowania się ówże będzie miał coś więcej niż koszulę na grzbiecie.
Miasto będzie zawsze do tyłu. Nie tylko finansowo ale i medialnie, bo na pochyłe drzewo każda koza skacze.
Odpowiedz
1
@ Abnegat
dnia 21.10.2021, 18:57 · Zgłoś
"... burmistrz jako gospodarz miasta poczuwa się do odpowiedzialności i w uzgodnieniu z TBS-em oraz wspólnotą mieszkaniową podjął kroki, aby do niej [ekspertyzy] doszło jak najszybciej ..."

Burmistrz ogólnie jest gospodarzem miasta, ale w odniesieniu do gospodarki mieszkaniowej jest nim tylko w zakresie mieszkań komunalnych, a taki przypadek na Metzgera 10 nie zachodzi. Czy ta nagła aktywność Burmistrza wynika aby tylko z przesłanek humanitarnych, czy również z roli, jaką spełniła w tej sprawie firma TBS-ABK Sp. z o.o., której właścicielem w 100% jest Miasto Jasło?

Natomiast dopiero z tego artykułu można się dowiedzieć, że w tym nieszczęsnym budynku jednak istnieje Wspólnota Mieszkaniowa, której rola w zdarzeniu i ewentualna odpowiedzialność zostały zupełnie przemilczane, a to mogłoby zmienić spojrzenie na tę sprawę.
Odpowiedz
14
@ gw30
dnia 21.10.2021, 19:12 · Zgłoś
Gdzie niby tutaj jest odpowiedzialność Wspólnoty Mieszkaniowej? Blok został wybudowany przez PKP w latach sześćdziesiątych dla pracowników kolei. W latach dziewięćdziesiątych kolej sprzedawała mieszkania i ludzie tam mieszkający je wykupili i utworzyli Wspólnotę Mieszkaniową. Lokal użytkowy na parterze został nadal własnością PKP więc Wspólnota nie miała do niego żadnych praw.
Odpowiedz
-5
@ Abnegat
dnia 21.10.2021, 23:56 · Zgłoś
Nie przesądzam winy tamtejszej Wspólnoty Mieszkaniowej, chciałem jedynie zwrócić uwagę, żeby nie traktować jej jakby była "nie z tego filmu", tym bardziej, że dotychczas samo jej istnienie było przemilczane. Prawa i obowiązki wspólnoty mieszkaniowej określa ustawa z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali.
Odpowiedz
8
@ Rozsądny
dnia 21.10.2021, 18:42 · Zgłoś
Zrobić objazd ulicą dworcową , wystarczy zakryc znakivi ustawic nowe dot. Objazdu , dwunkierunkowa przynajmniej dla osobowych
Odpowiedz
9
@ henryk
dnia 21.10.2021, 18:49 · Zgłoś
myślenie boli urzędników , do takiego objazdu, musimy powołać komisję i radnych i to trochę musi potrwać , tak się rządzi JASŁEM
Odpowiedz
11
@ 1971
dnia 21.10.2021, 22:47 · Zgłoś
Zeby zmienić oznakowanie drogi krajowej musi byc zatwierdzony plan zmiany organizacji ruchu a opracowanie rakiego planu trwa . Inna sprawa, ze centrum zarządzania kryzysowego powinno miec takie plany opracowane i uzgodnione ,i w razie koniecznosci natychmiast powinny byc wprowadzone.
Odpowiedz
3
@ budowlaniec
dnia 23.10.2021, 11:27 · Zgłoś
Jak Ciebie nie boli i na wszystkim się znasz to zrób projekt organizacji ruchu, pouzgadniaj gdzie trzeba i git. No ale nie zrobisz tego bo jestes na to za g...i. na urzedników nie narzekaj. Takie sa przepisy i tyle. A kto tworzył przepisy ludzie, których wszyscy wybralismy i tyle w temacie. Chcesz o czyms pisac to najpierw zapoznaj sie dobrze z tematem. takich chłpków roztropków na ty forum jest bardzo dużo. zastartuk np. na burmistrza, wygraj i rządź. Zobaczymy wtedy jaki to raj będzie w Jaśle. Zapamiętaj jedno wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. A teraz idź i kup sobie flaszkę za to co zostało z 500 plus lub MOPS i sie zrelaksuj.
Odpowiedz
10
@ Abnegat
dnia 21.10.2021, 18:37 · Zgłoś
Dlaczego nie zlecono ekspertyzy jakiejś Politechnice lub instytutowi badawczemu, tylko tzw. Wyższej Szkole Gotowania na Gazie, której specjalnością jest "wszystkoizm"? No bo czy można poważnie traktować instytucję pretendującą do naukowej, jeżeli prowadzi zajęcia z tak różnych dziedzin, jak politechniczne, językowe, pedagogiczne, medyczne, marketing, zarządzanie, wychowanie fizyczne i zielarstwo?
Odpowiedz
0
@ dragoness
dnia 21.10.2021, 20:12 · Zgłoś
Panu się pomyliło z jasielską "szkołą wyższą".
Odpowiedz
3
@ Abnegat
dnia 21.10.2021, 23:40 · Zgłoś
Obie "po jednych pieniądzach". Co można sądzić o poziomie "szkół wyższych" powstałych masowo w miastach powiatowych, jako jednej z form działalności gospodarczej? To dawało również ulgi podatkowe i niejednokrotnie był to jedyny powód powiązania działalności gospodarczej z funkcjonowaniem "szkoły wyższej". Były też nieodosobnione przypadki, że "rektorami" tego rodzaju "uczelni" interesował się prokurator.
Odpowiedz
8
@ Sienkiewicz
dnia 21.10.2021, 18:22 · Zgłoś
_uj d_pa i kamieni kupa !!!
Odpowiedz
3
@ pis po jedno zło
dnia 21.10.2021, 17:35 · Zgłoś
Widać jak aparat niewydolnego państwa pręży swe nikłe muskuły pomocy społecznej, a tak na prawdę to skończy się w kilku zdaniach na podrzędnym lokalnym portaliku internetowym.
Odpowiedz
23
@ henryk
dnia 21.10.2021, 17:22 · Zgłoś
cała polska z nas się śmieje , że nie potrafimy oznaczyć objazdów i musi stac policja
Odpowiedz
-7
@ Xxx
dnia 21.10.2021, 17:31 · Zgłoś
Skąd wiesz że cała polska?cała Polska to się śmieje z pomnika na kur...ej górce
Odpowiedz
2
@ henryk
dnia 21.10.2021, 18:03 · Zgłoś
stąd wtem co mówią , KIEROWCY na radiu , pytają jak dojechać na rafinerię i tyle w temacie
Odpowiedz
-2
@ Jan
dnia 21.10.2021, 18:08 · Zgłoś
Dlaczego chowasz się za śmiesznym nikiem podpisz
się imieniem i nazwiskiem jak taki bohater jesteś skoro cudowny
pomnik ci się nie podoba
Odpowiedz
-1
@ Natural Born Leader
dnia 21.10.2021, 18:27 · Zgłoś
Muszę was niestety zmartwić, cała Polska śmieje się z policji udającej znaki, z pomnika, z którego chyba niedługo ten Jezusek zejdzie i kopnie jaslan w d... żęby oprzytomnieli, z drzew pożerających tlen, z Indiany Bogdana - tropiciela węży, "oranżadowych" artystów i śpiewaków, których kiedyś poprosili żeby nie chodzić w szpilkach męskich do szkoły, bo tam obowiązuje schludny strój, a ci odebrali to za homofobię i zaczęli pisać o tym piosenki oraz śmieją się z nas jako zagłębia szmateksów, które donosi ciuchy po bezdomnych z Anglii i Niemiec, z nich śmieją sie też inni jaslanie, którym wydaje się, że są lepsi, bo kupują ciuchy z najgorszych sieciówek, gdzie ciuchy robi się z opon, a wyprodukowanie kontenera szmat kosztuje 50 dolarów, albo sa ambasadorami pewnej sportowej marki którek nazwa składa sie z litery i cyfry, która nie nadaje się nawet do wyprowadzenia psa pod blok.
Odpowiedz
-1
@ Józek
dnia 21.10.2021, 19:59 · Zgłoś
Nie podoba mi się ten cudowny pomnik.Teraz jestem takim samym bohaterem jak ty
Odpowiedz
14
@ jasełko
dnia 21.10.2021, 23:23 · Zgłoś
Warszawa poszukuje fachowców z Jasła do remontu sejmu.
Odpowiedz
0
@ jas
dnia 22.10.2021, 22:12 · Zgłoś
posłuchaj utworu Cypisa Cała Polska śpiewa z nami
Odpowiedz
13
@ Gosc
dnia 21.10.2021, 15:11 · Zgłoś
Budowlańca, jak każdego, kto służy ludziom, powinna obowiązywać etyka. Ktoś, kto swoją niekompetencją zagraża życiu i zdrowiu, powinno się wykopać z zawodu. Dotyczy to tak samo lekarza, kucharza jak i budowlańca.
Odpowiedz
31
@ do Gościa
dnia 21.10.2021, 15:24 · Zgłoś
Przecież tam nie było żadnego budowlańca.
Tam był wszystkowiedzący właściciel.
Odpowiedz
6
@ Bocian
dnia 21.10.2021, 17:34 · Zgłoś
nie było budowlańca tylko ślusarz
Odpowiedz
43
@ Marcin.
dnia 21.10.2021, 14:58 · Zgłoś
Tydzień temu została zamknięta ulica Metzgera!!!
Od tygodnia nie znalazł się nikt rozgarnięty, aby postawić odpowiednie oznakowanie. Raptem 3 skrzyżowania i zero znaków.

Dlaczego Miejsckie Centum Zarządzania Kryzysowego w porozumieniu z zarządcą drogi nie ustawią odpowiednich znaków?!
Odpowiedz
12
@ 123456789
dnia 21.10.2021, 14:43 · Zgłoś
A mieszkańcy co nie mają gdzie się udać żyją w miejscu gdzie na 10 pokoi jest 1 łazienka i 1 kuchnia.
Odpowiedz
11
@ youtube
dnia 21.10.2021, 14:10 · Zgłoś
bedziecie widziec ze wszyscy za to zaplacimy razem z tym glupkiem bo miasto biedne
Odpowiedz
13
@ Natural Born Leader
dnia 21.10.2021, 14:04 · Zgłoś
Najważniejsze, że w tej ciężkiej dla wszystkich sytuacji miasto zdało celująco egzamin i wzorcowo poradziło sobie z chaosem komunikacyjnym xD
Odpowiedz
16
@ mix
dnia 21.10.2021, 14:03 · Zgłoś
Doliczyć koszty pracy policji na 3 skrzyżowaniach 24h /na dobę przez 3 tygodnie
Odpowiedz
4
@ do mix
dnia 21.10.2021, 14:29 · Zgłoś
policja dostała 500 zł podwyżki, myślisz że po co, będzie 1 grudnia to będą sypać mandaty cały czas.
Odpowiedz
3
@ do @ mix
dnia 22.10.2021, 06:58 · Zgłoś
Czy znajdzie się w Jaśle choć jeden mądry i postawi odpowiednie znaki a nie policja waruje dzień noc na trzech skrzyżowaniach.
Odpowiedz
31
@ Pomysłowy
dnia 21.10.2021, 13:49 · Zgłoś
A gdyby tak przenieść sąd do tego budynku ... może wszystko poszłoby sprawniej ...
Odpowiedz
34
@ Jeżynka:)
dnia 21.10.2021, 13:47 · Zgłoś
Nie trzeba by kierować-!gdyby ktoś użył mózgu
i postawił znak, ale po co?
niech stoi radiowóz 24/h.
Odpowiedz
16
@ Drogówka
dnia 21.10.2021, 13:41 · Zgłoś
O, nieeeee !!! Jeszcze trzy tygodnie będziemy kierować ruchem !!!
Odpowiedz
17
@ Policjant
dnia 21.10.2021, 13:45 · Zgłoś
Nie narzekamy, można na legalu siedzieć i nic nie robić
Odpowiedz
25
@ vb
dnia 21.10.2021, 13:27 · Zgłoś
cytuję po raz kolejny..."Wobec mężczyzny zastosowano poręcznie majątkowe w kwocie 10 tys. zł, które zostało już wpłacone. Ma też zakaz opuszczania kraju – przekazała nam prokurator Grażyna Krzyżanowska, szefowa Prokuratury Rejonowej w Jaśle. Ponadto prokurator wydał postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym, które ma na celu zabezpieczenie roszczeń o naprawienie szkody. – Zabezpieczenia majątkowego dokonano poprzez ustanowienie zakazu zbywania i obciążania nieruchomości przy ulicy Metzgera 10 w Jaśle – poinformowała prok. G.Krzyżanowska. Właściciel lokalu nie posiada innych nieruchomości. .."
Kwota poręczenia powala tak jak i bieda właściciela ..Żal tylko tych starych ludzi bo odszkodowania widzę w gęstej sinej dali...Nie wiem dlaczego usuwa się publiczną przecież wypowiedz pani prokurator
Odpowiedz
21
@ Bu...
dnia 21.10.2021, 13:50 · Zgłoś
Wszystko co piszesz jest oki, natomiast " inwestor" jest i zostanie skończony finansowo - ewentualne naprawy , ekspertyzy, zabezpieczenia terenu, zostanie nimi obciążony ! suma będzie olbrzymia. Oczywiście będzie unikał zapłaty, długi będą wlokły się latami... abstrahując od sprawy karnej. Miejmy tylko nadzieję, że budynek nie zostanie zakwalikowany do rozbiórki ...
Odpowiedz
9
@ vb
dnia 21.10.2021, 19:31 · Zgłoś
Zostanie skończony finansowo???..widać po kwocie poręczenia i zakazie sprzedaży lub wynajęcia lokalu przy Metzgera ..ha ha to jakby nałożyć sankcje na buty co się rozwaliły KTO mu to teraz kupi???..Nieszczęście kilkudziesięciu ludzi w większości nie mających nadziei na doczekanie końca spraw sądowych!!!
Odpowiedz
5
@ do @ Bu....
dnia 22.10.2021, 06:57 · Zgłoś
Skończony finansowo? Jak nie ma nic na siebie to ciekawe z czego weźmie? Chyba że mu Glapiński da bo podobno mamy tyle kasy że nie wiem co z nią robić.
Odpowiedz
36
@ Swen
dnia 21.10.2021, 13:20 · Zgłoś
Nawet jeśli dojdzie do tego że ekspertyza wyrazi zgodę na powrót osób to i tak ktoś powinien zapłacić odszkodowanie osobą tam zamieszkującym. Raz za nerwy, a drugie że ich nieruchomości z dnia na dzień stracą na wartości 100 procent. Bo nikt świadomie nie kupi mieszkania w którym jest choć cień szansy że może nastąpić zruszenie. Przecież taki blok cały czas pracuje od zmiany temperatury i generowanych drgań przez ciężarówki i kolej, więc jego stan może ulec z czasem pogorszeniu.
Odpowiedz
12
@ Roszczenia
dnia 21.10.2021, 13:51 · Zgłoś
Oczywiście, że pojawi się wiele roszczeń o zarysowania, czy pęknięcia w mieszkaniach i dotyczyć będą nawet, czy szczególnie uszkodzeń, które są tam od wielu lat -
jak w przypadku włamanie w sklepie: wszystkie straty idą na koszt i na konto włamywacza
Wiele spraw sądowych i ekspertyz jeszcze będzie . Temat dopiero się zaczyna
Odpowiedz
-3
@ ABSOLUT
dnia 22.10.2021, 00:33 · Zgłoś
Ekspertyza znajdzie prawdopodobnie pękniecia w strukturze a to = demolition,
a może o to chodziło!
Odpowiedz
88
@ Zibi
dnia 21.10.2021, 13:05 · Zgłoś
A co z drogą??? Jeśli ma być zamknięta to może by jakieś objazdy dla dużych samochodów opisać a nie przez miasto się pchają. Brak oznakowań przed skrzyżowaniami dotyczące objazdu masakra jakaś
Odpowiedz
33
@ Eksperty
dnia 21.10.2021, 13:20 · Zgłoś
Dziwne, że paru "ekspertów" w parę godzin uporało się z problemem podgryzając filary i nie potrzebowali ekspertyzy, a tu aż kilku radzić będzie jak naprawić to tygodniami, czy miesiącami?
To się nazywa sprawne działanie antykryzysowe?
Gdyby w takim tempie odbudowywano by Warszawę, czy nawet Jasło, ze zniszczeń powojennych, to do dziś by trwały prace wśród gruzów i zgliszcz.
Czas inaczej biegnie dla wysiedlonych mieszkańców niż dla ekspertów czy urzędników.
Należy liczyć na opatrzność, że nie zdarzy się jakaś większa katastrofa, bo mieszkańcy mogą liczyć nie na sztaby antykryzysowe, tylko tak naprawdę na siebie i na wzajemną pomoc - jak np. w czasie powodzi z 2010 r.
Odpowiedz
30
@ Jasiek z Bobowej
dnia 21.10.2021, 13:24 · Zgłoś
A komu to potrzebne. Tiry na tory ,są też rowery tyle ścieżek rowerowych w Jaśle np. ul Jagiełły za 270tys.
Odpowiedz
19
@ disko
dnia 21.10.2021, 13:44 · Zgłoś
@Eksperty zwłaszcza że zima idzie
Odpowiedz
11
@ Do zibi
dnia 21.10.2021, 13:44 · Zgłoś
Zaproponuj którędy mają jeździć
Odpowiedz
-37
@ Fan
dnia 21.10.2021, 14:36 · Zgłoś
Kieds ktos madrze napisal dobrze ze jest łącznik przez górkę i most na Gądkach?.
Teraz co by bylo gdyby tego nie bylo??
A ile bylo narzekan a PO co a komu to POtrzebne i co rzykacze maruderzy na nie
Odpowiedz
99
@ tatalny paraliż
dnia 21.10.2021, 15:15 · Zgłoś
Cała ta marna pseudo mieścina stoi. Jeden wielki korek. Policjanci siedzą w radiowozach bawią się telefonikiem a 30 tonowe samochody jeżdżą zbłąkane po centrum "miasta", ulicy Grunwaldzkiej (ograniczenie tonażowe 5t) lub kierowcy stoją na awaryjnych i pytają przechodniów o drogę. Wyjechać dużym pojazdem z ulicy WOJSKA POLSKIEGO NA UL 3GO MAJA w kierunku NOWY SĄCZ graniczy z cudem. Dodajmy do tego zamknięty przejazd kolejowy 15 min wcześniej niż jedzie pociąg, kopcące MKS-y i brak miejsc parkingowych i mamy cały obraz komunikacyjny "kochanego " JASEŁKA. JEDEN WIELKI CHAOS !!! BRAWO DLA WŁODARZY!!!
Odpowiedz
10
@ Ludek
dnia 21.10.2021, 15:29 · Zgłoś
Co się dziwić. By skasować 36 tysięcy trzeba się polokaly trochę poplątać ipoudawać , że się bada.
Odpowiedz
5
@ ftyu
dnia 21.10.2021, 15:47 · Zgłoś
Nie tragizuj, akurat wyjazd z ul. Wojska Polskiego na 3 Maja bardzo znośny bo kierowcy kulturalni i co chwilę ktoś przepuszcza skręcających, korków w mieście mało bo jednak łaczniki robią swoje ( i ten wzdłuż Jasiołki i ten przez Górkę klasztorną i dodatkowy most przy MOSIR też coś daje pomimo wąskiej drogi). Pociągi jeźdżą to muszą być przestoje na szlabanach, teraz akurat mało jeźdżą bo trwa remont linii kolejowej przy Gorlicach więc znowu tragizujesz bez powodu, lepsze tory lepsza komunikacja i może więcej ładunków pojedzie koleją a nie TIRami. MKSy są takie na jakie stać małe miasto, auto zostaw pod miastem i dojedź mksem czy Jasielem bo często kursują pustawe i będzie ekologiczniej i mniejsze korki i więcej kasy na nabycie lepszych autobusów. Nie zabetonujemy całego miasta żeby cały powiat zjeżdżał autami dla swej wygody.
Odpowiedz
33
@ Inż.
dnia 21.10.2021, 15:58 · Zgłoś
Weż się zastanów co piszesz. Żeby taka ekspertyzę zrobić o wziąć odpowiedzialność za życie i zdrowie ludzi to trzeba mieć j wykształcenie i doświadczenie. Ale co Ty możesz o tym wiedzieć. To tak jak rozmowa że ślepym o kolorach niestety.
Odpowiedz
-2
@ Do Inż.
dnia 21.10.2021, 19:23 · Zgłoś
Nikt nie neguje potrzeby fachowego i odpowiedzialnego
działania .
Chodzi o czas. Należało znaleźć ekspertów nie najtańszych
ale też dyspozycyjnych, bo do działań kryzysowych wymaga się
szybkich i zdecydowanych rozwiązań, a nie narad, komisji, dywagacji
I urzędolenia. Doświadczony ekspert po oględzinach wie co jest
grane i nie ciągnie tygodniami tematu, bo mu szkoda czasu.
Zapytaj cierpiących niewinnie lokatorów jak widzą
wielorygodniowe "wczasy" poza domem.
Jak wycenić ich wysiedlenie?
Nieporadności nie da się przysłonić odpowiedzialnością
ekspertów.
Od strony technicznej temat jest prosty: odbudowa
2 słupów. Reszta to medialna ściema rozdmuchana
ponad wszelką miarę i potrzebę.
Odpowiedz
4
@ Porównanie
dnia 21.10.2021, 19:37 · Zgłoś
Sytuację można porównać do leczenia pacjenta z zagrożeniem życia.
W sytuacji kryzysowej szuka się najlepszego lekarza by sprawnie ratował, bo wie jak to robić.
Można też zwołać komisję aby robić szczegółowe badania, konsultacje (może nawet konsylium), a czas leci i pacjent może nie doczeka decyzji (tu naprawy słupów)
lub tak go ta procedura i czekanie umorduje, że będzie mu już wszystko jedno.
Tak się dzieje gdy strach przed odpowiedzialnością przesłania racjonalne myślenie
i zastępuje skuteczne działanie.
Odpowiedz
4
@ Yo
dnia 22.10.2021, 08:22 · Zgłoś
Korki male?? Jechales od strony Krosna kiedyś miedzy 15 a 17?
Odpowiedz
4
@ Szymon
dnia 24.10.2021, 01:07 · Zgłoś
Przecież tam nastąpiło ugięcie stropu i najprawdopodobniej przekroczenie stanu nośności konstrukcji. To są ukryte wady np zbrojenia których nie widać gołym okiem. Budynek nie jest z aluminium że go odegniesz z powrotem i wróci do swojego kształtu. Jak można gadać takie bzdury bez zastanowienia i to jeszcze publicznie. Odbudowanie słupów tu już nie pomoże. Całe piętro trzeba wzmocnić. Obciążenie z budynku musi teraz zostać przeniesione przez inne elementy. A teraz pytanie gdzie przeniesiesz siły skoro fundamenyt były przygotowane tylko pod te słupy? Czyli trzeba rozgrzebywać ziemię. A co dalej? Jak wybierzesz ziemię to reszta fundamentów ulega przesunięciu. To wszystko trzeba zaplanować. Nie zdziwiłbym się gdyby te ameby co wyburzały słupy też myślały tak jak ty...
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: [email protected]
Telefonicznie: 508 772 657