Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Helikopter specjalizujący się w operacjach high-risk krążył nad Jasłem

21

Nad Jasłem, na niskim pułapie, przez kilkadziesiąt minut, krążył dzisiaj helikopter. Zadaniem maszyny Robinson R44 Raven II i jej pilota, było dokonanie inspekcji linii gazociągowych.   

Helikopter o oznaczeniach SP-GTL należy do organizacji lotniczej First European Aviation Company, posiadającej certyfikat SPO High Risk, wydawany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Pozwala on na wykonywanie za pomocą określonych helikopterów, lotów na pułapie poniżej 150 metrów nad ziemią.

Robinson R44 Raven II, który krążył dzisiaj nad Jasłem, dokonał inspekcji linii gazociągowych dla Polskiej Spółki Gazownictwa. Za pomocą specjalistycznej aparatury, wykorzystującej termowizję, sprawdzano ewentualne wycieki z sieci gazociągowej. System zdolny jest do wychwycenia wszelkich nieszczelności.

MD

Napisany dnia: 23.06.2022, 15:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Pozoracja
dnia 23.06.2022, 15:15
Ocena
komentarza:
-61
Pozoracja bez sensu. Po co sprawdzać instalację jeżeli Władimir może sprawić, że nie będzie gazu- oczywiście pod ciśnieniem, bo jakiś gaz może być w rurze - nawet powietrze.
Od samego sprawdzania gazu nie przybędzie, jak od samego mieszania herbata nie
będzie słodsza.
Wysłać Helę na Ukrainę, tam będzie z niej większy pożytek.
Niech nie lata nad moim niebem, niech nie hałasuje.
@ Kolos
dnia 23.06.2022, 15:33
Ocena
komentarza:
30
A ty co taki na NIE. niech sprawdza, dba o nasze bezpieczeństwo.
@ Rudek
dnia 23.06.2022, 15:40
Ocena
komentarza:
20
Jasne gaz jest dobrem ale Bardzo niebezpieczny gdy sie ulotni
@ Rudek
dnia 23.06.2022, 15:43
Ocena
komentarza:
8
Do pozoracja: ogarnij sie czlowieku i bez glupich zartow.
@ Jasiek
dnia 23.06.2022, 18:31
Ocena
komentarza:
23
Pozaracja odpowiem na Twój wpis. Gdy jest wyciek wody z rurociągu wykonanego z rur PE(polietylenowe) to woda popłynie w dół-normalne zjawisko. Gaz niestety ma na odwrót dąży do góry.Z reguły domu jednorodzinne skrzynki gazowe mają na domu. Taki wyciek gazu który dostanie się pod elewacje jest zabujczo niebiezpieczny. Wystarczy iskra i nieszczęście gotowe.Pozatym same rury PE nie są w 100% szczelne. Norma na próbach szczelności gazociągów z PE na 26h ciśnienie 2x większe od roboczego różnica ciśnienia od początku pruby do końca nie może być większa niż 0.01bar. teraz rozumiesz dlaczego trzeba okresowo sprawdzać szczelność rurociągów gazowych? Poprostu żeby Ci pod zadem nie wybuchł.Pozatym jeśli jest mały wyciek z nieszczelności to gazownia nawet nie odczuje dodatkowego ubytku. Co innego jest przy awarji lub przerwaniu rurociągu przez najczęściej operatora koparki. Jeszcze jedna kwestia-nie wszędzie były stosowane rury PE. Są też stare rury metalowe które są już skorodowane i one są najczęściej awaryjne. Tyle wykładu z mojej strony myślę że deko będziesz po tym mądrzejszy.
@ Stan
dnia 23.06.2022, 23:55
Ocena
komentarza:
3
Mądry jesteś fachman brawo
Za dużo prawdy

Dziękuję za tak fachowe informacje
@ Jasiek
dnia 24.06.2022, 09:22
Ocena
komentarza:
-1
Stan jeśli mogę coś jeszcze do tego dodać chętnie odpowiem na pytania
@ Do Jasiek
dnia 25.06.2022, 08:13
Ocena
komentarza:
0
Szkoda że uciekałeś z lekcji polskiego.
@ Jasiek
dnia 27.06.2022, 20:46
Ocena
komentarza:
0
Wytykać komuś błędy to każdy potrafi. Ale coś powiedzieć z sensem to już Ciężko?
@ tabaluga
dnia 23.06.2022, 19:57
Ocena
komentarza:
-7
Ten przedostatni wpis jest najlepszy. Rury PE nie trzymają w 100% W zimie jak ćiśnienie spadnie to powiedzą że za dużo rur PE zamontowali. Podniesie się jak z kieszonek wiencej spuszczą.
@ Jasiek
dnia 24.06.2022, 08:59
Ocena
komentarza:
1
Tabaluga jako osoba która ma uprawnienia do zgrzewania rur PE w tym gazowych mam też wiedzę na ten temat i wiem co piszę. Jeśli w odstępie czasu ubywa do gleby gaz z powodu przenikania przez ścianki to jest szczelna w100% czy nie?
@ Mix
dnia 23.06.2022, 20:57
Ocena
komentarza:
7
Wszyscy poza @Jaśkiem komentują a nic o branży gazowniczej nie
wiedzą tym samym potwierdzając że znają się na wszystkim czyli niczym
@ Walek i Jastrząb
dnia 25.06.2022, 08:39
Ocena
komentarza:
3
Tak ubytki Jaśku są, a czy w mleku jest śmietana i maślanka?
@ Jasiek
dnia 27.06.2022, 20:54
Ocena
komentarza:
0
Maślanka jest w mleku ale tylko i wyłącznie po ingerencji człowieka. Sama z siebie niestety się nie wytworzy tak samo masło z tej wspomnianej przez Ciebie śmietany. Tylko zastanawia mnie co miałeś na myśli przytaczając akurat mleko do sprawdzania przyrządami nieszczelności gazu na terenie Jasła
Co ma piorun do wiatraka
@ Loca loca
dnia 24.06.2022, 08:04
Ocena
komentarza:
7
Dzień dobry.

Jeszcze nie wymyśliłem jak się przyczepić do tego zderzenia które opisuje artykuł, ale obiecuję że gdy wymyślę to napiszę. Rozważam kierunek "po co to za nasze pieniądze czy nie lepiej byłoby stworzyć miejsca pracy" lub "to na pewno żeby jakiś znajomek zarobił". Macie jakiś lepszy pomysł?
@ Kiedyś.
dnia 24.06.2022, 08:08
Ocena
komentarza:
-4
Pamiętam jak była w Jaśle powódź kiedyś kiedyś to na drugi dzień na Jasłem krążył śmigłowiec z TVN24.
@ Kiedyś.
dnia 24.06.2022, 09:35
Ocena
komentarza:
-5
Co było złego w tym komentarzu że dostał minus ???
@ Kiedyś.
dnia 24.06.2022, 10:02
Ocena
komentarza:
-4
A`propo tych minusów - przepraszam że oddycham - wybaczcie mi.
@ Jasiek
dnia 24.06.2022, 16:33
Ocena
komentarza:
0
Dostajesz minusy bo piszesz nie na temat
@ Ale jaja
dnia 24.06.2022, 21:02
Ocena
komentarza:
6
Niesamowity news a ilu ekspertow
@ KochamJasło
dnia 26.06.2022, 10:53
Ocena
komentarza:
0
high risk to mieszkać w Jaśle!
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • „Prozioki” w Skołyszynie. Na scenie Chłopcy Placu Broni i Piękni i Młodzi

   

  Prozioki na dobre powróciły do Skołyszyna. Impreza plenerowa, której pierwsza edycja odbyła się przed pięcioma laty, przyciągnęła na skołyszyński stadion sportowy tłumy mieszkańców gminy i okolic. Ni zabrakło degustacji podkarpackiego przysmaku, serwowanego na różne sposoby. Na scenie wystąpili między innymi Chłopcy z Placu Broni oraz Piękni i Młodzi.

 • Operetka „Kraina Uśmiechu” na wielkim ekranie w kinie Helios Krosno

   

  Kino Helios Krosno, po raz kolejny postanowiło uraczyć swoich widzów wydarzeniem kulturalnym przez duże „K”. W cyklu Helios na Scenie, na dużym ekranie będzie można zobaczyć operetkę Ferenca Lehára - „Kraina Uśmiechu” z Piotrem Beczałą, jednym z najlepszych obecnie tenorów na świecie, w roli księcia Su-Czonga.

 • Mundurowi zagrali w piłkę. Reprezentacja Służby Więziennej bezkonkurencyjna w turnieju służb

   

  W minioną sobotę na boisku trawiastym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle przy ul. Sikorskiego, rozegrano Turniej Piłkarski Służb Mundurowych Powiatu Jasielskiego. W rywalizacji wzięło udział sześć zespołów. Triumfowali funkcjonariusze Służby Więziennej. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, w tym pokaz pracy czworonogiego „funkcjonariusza” Straży Ochrony Kolei, czy też pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków.

 • Figura Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej z początku XX w. wymaga pilnej renowacji

   

  Przy skrzyżowaniu ulic Floriańskiej z Metzgera w Jaśle, stoi zabytkowa figura Matki Boskiej Niepokalanie Poczętej. Rzeźba oraz postument, na którym jest ona usytuowana, wymaga pilnej renowacji. Prace konserwatorsko-remontowe mają rozpocząć się po podpisaniu stosownej umowy pomiędzy Miastem Jasłem, które udzieliło na ten cel dotacji a Skarbem Państwa oraz wyłonieniu wykonawcy.

 • Edukując, mówią „STOP” brawurze i łamaniu przepisów na przejazdach i przejściach kolejowych

   

  Tylko w 2021 roku na przejazdach i przejściach kolejowych doszło do 194 zdarzeń. Zginęły w nich 43 osoby. Na torach zabija pośpiech, brawura i brak rozsądku. Z myślą o ochronie tego, co najważniejsze, życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego oraz pieszych, powstała kampania społeczna „Bezpieczny Przejazd”. 

 • Swego nie znacie… Zaplanuj wakacyjny wypoczynek w Winnicy Dwie Granice pod Jasłem

   

  Planując wakacyjny wypoczynek, warto zwrócić uwagę nie tylko na oferty nadmorskich kurortów, czy też hoteli w podtatrzańskich miejscowościach. Może się okazać, że miejsce, w którym z łatwością zaczerpniemy oddechu i naładujemy akumulatory przed kolejnymi wyzwaniami dnia codziennego, znajduje się tuż pod nosem.

 • Potrącenie rowerzysty w Dębowcu. 67-latka uratował kask

  Dzisiaj około godziny 10. w Dębowcu na drodze powiatowej relacji Jasło-Folusz doszło do potrącenia rowerzysty. Kierujący jednośladem 67-letni mężczyzna z obrażeniami głowy i barku trafił do jasielskiego szpitala. Droga w miejscu zdarzenia jest obecnie zablokowana.

 • Zajazd Pod Brzozami w Foluszu. Zaproszenie macie wszyscy!

   

  To chyba najciekawiej usytuowane miejsce w powiecie jasielskim w którym można dobrze spędzić czas. Nawet, kiedy intensywnie świeci słońce.

 • „Nikomu niepotrzebna”. Mieszkańcy Wolicy protestują przeciwko planom budowy nowej drogi

   

  Mieszkańcy Wolicy pod Jasłem protestują przeciwko budowie nowej drogi. Mają za złe władzom samorządowym, że nie chcą z nimi rozmawiać na temat realizacji inwestycji, która ich zdaniem jest niepotrzebna i irracjonalna z ekonomicznego punktu widzenia. Pod petycją adresowaną do władz gminy Jasło, swój sprzeciw wobec budowy drogi według projektowanego wariantu, złożyło ponad 200 mieszkańców wsi. 

 • RCKiK w Rzeszowie zwraca się z prośbą o honorowe oddawanie krwi. Pilnie potrzebna krew pełna grup minusowych

  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie zwraca się z prośbą do mieszkańców całego województwa podkarpackiego o honorowe oddawanie krwi. Obecnie mają bardzo niskie stany magazynowe krwi grupy 0 RhD(-) oraz B RhD(-).

 • Gminy oszczędzają wodę i apelują o rozsądne jej wykorzystywanie

  Susza doskwiera coraz bardziej. Niewielkie opady deszczu nie rekompensują braku wody, a wiele gmin w Polsce apeluje o jej oszczędzanie. Od dwóch miesięcy o tym wspomina gmina Tarnowiec. W ostatnim czasie dołączyły do niej gminy Skołyszyn i Dębowiec, które zwróciły się do mieszkańców o racjonalne wykorzystywanie wody.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657