Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Inflacja uderzy w studentów ... ale nie w jasielskiej Filii AHE!

Inflacja w ostatnich miesiącach spędza sen z powiek wszystkim Polakom, również studentom. W tym roku większość Uczelni niepublicznych zdecydowała się na podniesienie opłat czesnego. Wśród nich nie znajdziemy jednak Filii AHE w Jaśle, gdzie opłaty za studia pozostały bez zmian.

Nie drożej a taniej?

Wzrost kosztów funkcjonowania, opłat, wynagrodzeń sprawiły, że większość Uczelni niepublicznych w regionie i kraju postanowiło zaktualizować swoje cenniki. Niestety większość z nich wprowadziło zmiany, które z pewnością nie spodobają się wielu studentom.   W wielu przypadkach miesięczna opłata za studia wzrosła i to nawet znacząco: od kilku do nawet kilkunastu procent rok do roku.

Jako jedna z nielicznych jasielska filia Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi postanowiła jednak nie ulec cenowemu szaleństwu pozostawiając dotychczasowy cennik bez jakichkolwiek zmian. Tak samo jak w minionym roku akademickim, także w tym, studenci AHE w Jaśle będą mogli podjąć naukę z czesnym na poziomie od 350 zł miesięcznie. Uczelnia oprócz niepodnoszenia stawek, przygotowała również promocje dla swoich nowych kandydatów: 8% przy rekrutacji do 28.08 oraz 5% przy złożeniu kompletu dokumentów maksymalnie do 15.09.

Warto dodać, że wspomniana AHE w Jaśle podniosła, ale… stawki stypendium. W nadchodzącym roku akademickim student może się ubiegać o stypendium nawet do 2250 zł miesięcznie. Dzięki temu, wspomniany koszt 350 zł miesięcznie nie jest żadnym problemem.

Bliżej=taniej

Studia to nie tylko czesne. Decydując się na podjęcie nauki, musimy się także liczyć z kosztami takimi jak transport, wynajem mieszkania, wyżywienie. Nie ma co kryć – wszystkie te elementy w ostatnim czasie podrożały i wiele wskazuje na to, że to nie koniec wzrostów cen. Jak więc studiować i nie zbankrutować?

Ratunkiem są tutaj Uczelnie lokalne, tak jak m.in. wspomniana Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna z filią w Jaśle. Wybierając naukę na miejscu lub po prostu blisko domu, obniżymy koszty paliwa i wyżywienia, nie poniesiemy ich w ogóle w przypadku zakwaterowania. Warto dodać, że AHE posiada własny parking, więc chcąc dostać się na zajęcia nie będziemy musieli martwić się tym, gdzie pozostawić samochód.

Studiowanie lokalne ma też inny, ważny aspekt – pracując, nie musimy z kariery zawodowej, szukając zatrudnienia także nie będziemy mieli trudności. Studiując w jasielskiej Filii AHE, bez trudu można połączyć naukę z aktywnością zawodową

Lokalne Uczelnie na wysokim poziomie

Wiele osób obawia się poziomu, jakie oferują Uczelnie lokalne. W wielu przypadkach jest to zupełnie nieuzasadniony strach – jednostki edukacyjne dbają, by ich nauczanie było efektywne, zgodne ze standardami i na wysokim poziomie. Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi znajduje się  wysoko w rankingach najlepszych Uczelni niepublicznych. Jasielska filia stawia także na doświadczoną kadrę i zajęcia z osobami z dorobkiem, nie zapominając przy tym o trendach na rynku pracy, dostosowując program nauki do tego, co aktualnie jest na topie.

Artykuł sponsorowany

Napisany dnia: 26.07.2022, 07:48
 • Urząd Miasta w Jaśle zamierza oszczędzać pieniądze skracając godziny otwarcia orlików

   

  Jasielski magistrat zamierza skrócić godziny otwarcia boisk sportowych typu orlik na Ogródku Jordanowskim i osiedlu Gamrat. Już wkrótce, obiekty, o których mowa, mają być czynne tylko do godz. 18. Wyjątek stanowić będą wyłącznie zajęcia organizowane przez szkółki piłkarskie i kluby sportowe. Uzasadnieniem dla decyzji podjętej przez urzędników ma być konieczność ograniczania kosztów za zużycie energii elektrycznej. Suchej nitki na pomyśle Urzędu Miasta w Jaśle nie zostawiają mieszkańcy, którzy korzystają z orlików w godzinach wieczornych. Mówią wprost, że hasło „Jasło – klimat do sportu” jawi się obecnie jako ponury żart.

 • 180 tys. zł powiat przeznaczy na zakup nowego auta dla starostwa

  Na ostatniej sesji Rady Powiatu w Jaśle większość radnych zgodziła się na zabezpieczenie środków w kwocie 180 tys. zł na zakup nowego samochodu do celów służbowych dla pracowników Starostwa Powiatowego w Jaśle. - Mój kierowca preferuje skodę – podkreślił starosta Adam Pawluś.

 • Jako pierwsi pokonali 30 pięter i 800 schodów. Druhowie Bartosz i Tomasz najlepsi spośród 49 drużyn w kategorii OSP

  W minioną sobotę 1 października w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyły się IV Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu po Schodach-Wieżowiec 2022, w których udział wzięło 165 drużyn z całej Polski. Tomasz Kurek i Bartosz Maciejowski, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Święcanach po raz trzeci z rzędu byli nie do pokonania!

 • W trosce o dobrą kondycję psychiczną uczniów, jasielskie podstawówki realizować będą program - „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocj

   

  Jasielskie szkoły podstawowe przystąpiły do realizacji programu, którego celem jest rozwijanie u uczniów umiejętności radzenia sobie ze stresem i trudnościami, a także kształtowanie postaw optymizmu, empatii, wytrwałości i wiary w siebie. „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej” to program skierowany do osób w wieku od 8 do 12 roku życia. Kluczowy wpływ na podjętą przez władze samorządowe Jasła decyzję o wdrożeniu programu, miał apel trzech uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle, w którym domagali się oni podjęcia aktywnych działań w zakresie przeciwdziałania mowie nienawiści.

 • Powiat inwestuje w kolejną wirtualną strzelnicę. Tym razem powstanie w Zespole Szkół w Trzcinicy

  Końcem ubiegłego roku w Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Żmigrodzie oddano do użytku pierwszą w powiecie jasielskim wirtualną strzelnicę. W czerwcu br. Rada Powiatu wyraziła zgodę na powstanie kolejnej w liceum w Kołaczycach. To jednak nie koniec. Ostatnio zabezpieczono w budżecie powiatu 50 tys. zł na budowę wirtualnej strzelnicy w Zespole Szkół w Trzcinicy.

 • Ostatnie pożegnanie Wiktora Barańskiego, wójta gminy Tarnowiec

   

  Rodzina, przyjaciele i kilkuset mieszkańców gminy Tarnowiec towarzyszyło Wiktorowi Barańskiemu w ostatniej drodze. Ciało zmarłego przed kilkoma dniami wójta spoczęło w rodzinnym grobie na cmentarzu parafialnym w Tarnowcu.

 • Kino Helios Krosno zaprasza na kolejną filmową ucztę

   

  Kolejny tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno zapowiada się arcyciekawie. W ramach Projektów Specjalnych, kinomani będą mogli obejrzeć na dużym ekranie między innymi film pt. „Niewierna” z Juliette Binoche i Vincentem Lindonem w rolach głównych.

 • Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów do Krakowa

   

  Od 1 października br. obowiązywać będą zmiany w rozkładzie jazdy pociągów, którymi mieszkańcy Jasła i powiatu jasielskiego podróżują do Krakowa. Ich wprowadzenie wynika z realizacji prac remontowych na linii kolejowej nr 96 (odcinek Tarnów – Stróże). Pociągi PKP IC „Wetlina” i „Bieszczady” kurować będą przez Rzeszów. W przypadku „Hubala” z kolei, na trasie z Jasła do Tarnowa obowiązywać będzie autobusowa komunikacja zastępcza.

 • WIOŚ przedstawił wyniki badań próbek ścieków i wody z Wisłoki. Kontrola inspektorów wykazała m.in. nieprawidłowości w eksploat

  Początkiem września inspektorzy WIOŚ pobrali do badań próbki ścieków i wody z Wisłoki poniżej kolektora oczyszczalni ścieków w Kołaczycach. Wyniki wykazały przekroczenia dopuszczalnych wartości stężeń zanieczyszczeń zawartych w ściekach...

 • Mój dom to… Jasło!

   

  Każde miasto szuka swojej ścieżki rozwoju, która poprowadzi je do miejsca, gdzie jakość życia jego mieszkańców będzie na najwyższym poziomie. Dla mieszkających w Jaśle ludzi właśnie to miasto stało się domem, domem do którego zaprasza się z otwartym sercem i ogromną życzliwością, bo to jaślanie są największym potencjałem tego miejsca. 

 • Osiem kilogramów mniej. Kuracja Pani Magdaleny zakończona sukcesem

   

  Wiosenna Metamorfoza w gabinecie dietetycznym Bonne Sante Jasło dobiegła końca. Pani Magdalena wysłała swoje zgłoszenie i wygrała casting do metamorfozy, a dziś przedstawiamy tego efekty.

 • Przywróć sobie piękny uśmiech dzięki leczeniu implantologicznemu

  Leczenie implantologiczne pozwala na skuteczne i przewidywalne odtworzenie utraconych zębów, w sposób najbardziej zbliżony do zębów naturalnych. Dzięki zastosowaniu implantów zębowych możemy odzyskać piękny uśmiech. Zastosowanie najnowocześniejszych metod leczenia gwarantuje uzyskanie najwyższej jakości i precyzji leczenia. Specjalistycznych gabinetów stomatologicznych nie trzeba daleko szukać. W Jaśle, leczenie implantologiczne oferuje PrecisDENT.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657