Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

IV Przegląd Piosenki Turystycznej i Poetyckiej na Foluszu za nami

3

W sobotnie upalne popołudnie odbyła się kolejna impreza plenerowa organizowana przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle w miesiącu czerwcu.

Po Dniu Dziecka, Żakinadzie i koncertach młodzieżowych przyszedł czas na nastrojowe granie w wykonaniu uczestników IV Przeglądu Piosenki Turystycznej i Poetyckiej FOLUSZ 2012. Impreza odbyła się 30 czerwca w Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej im. Stanisława Zająca Senatora RP w Foluszu.

Leśny amfiteatr usytuowany wśród gęstej roślinności otuliny Magurskiego Parku Narodowego, w sąsiedztwie pstrągarni Fish Bar Pik rozbrzmiewał piosenką turystyczną i poetycką, śpiewaną na szlakach i przy ogniskach podczas pieszych wędrówek górskich.

W przeglądzie udział wzięli:

Zespół BIESZCZADZKIE WILKI z Terki, Magdalena Myśliwiec z MDK w Jaśle, Zespół VATRA ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Jaśle, Zespół EKO-BAND z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorlicach, Ewa Machowska z Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle, Duet Gabriela Czerwińska i Paulina Jodłowska z Zespołu Szkół Miejskich nr 3 – Gimnazjum nr 2 w Jaśle, Gabriela Czerwińska z Zespołu Szkół Miejskich nr 3 – Gimnazjum nr 2 w Jaśle, Zespół ZARAZ z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach, Duet Izabela Sokołowska i Wioletta Ciomcia z Zespołu Szkół Miejskich nr 3 – Gimnazjum nr 2 w Jaśle, Przemysław „Chmielu” Chmielewski z Górczanki.

Jury w składzie: Monika Twarduś, Rafał „Boni” Boniśniak, Apolinary POlek wyróżniło:

Angelikę Dziedzic z zespołu Vatra – za wokal i grę na akordeonie,

Ewę Machowską za ciekawy głos,

Zespół ZARAZ za ciekawe aranżacje i ich wykonanie,

Sabinę Więcek z zespołu EKO-BAND – za wykonanie piosenki „Bartne”,

Szczególne wyróżnienie otrzymał Przemysław „Chmielu” Chmielewski za charyzmę i zbudowanie nastroju.

Nagrodę za piękne dojrzałe piosenki i ich wykonanie otrzymała Gabriela Czerwińska.

Grand Prix IV Przeglądu Piosenki Turystycznej i Poetyckiej FOLUSZ 2012 otrzymała Magdalena Myśliwiec. Zdobywczyni Grand Prix otrzymała statuetkę Diablika wykonaną przez Stowarzyszenie Forum Kowalskie oraz 10 godzin nagrań w Studio PAPAYA w Lipinkach.

Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Starosty Jasielskiego.

Nagrody dla laureatów przeglądu – które wręczała pani Alicja Zając Senator RP oraz pani Grażyna Leńczuk – dyrektor MDK w Jaśle – ufundowało Starostwo Powiatowe w Jaśle. Imprezę współorganizował również Dom Pomocy Społecznej w Foluszu.

Wydarzenie sponsorowali: Fish Bar Pstrąg i Karp Stawy Wacława w Foluszu, Trafunek Sp. z o.o. oraz Studio Nagrań PAPAYA w Lipinkach.

Wieczorem odbył się koncert Apolinarego POlka – pełen nastrojowych piosenek z płyty *** oraz z niewydanego jeszcze programu pt. Cały kosmos.

Organizatorzy gratulują wszystkim laureatom i dziękują za wsparcie wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji przeglądu. Już dziś zapraszamy na kolejną imprezę plenerową, która odbędzie się w Parku w Foluszu w połowie września 2012 r.

MDK w Jaśle

Reklama

Komentarze: 3

Dodaj komentarz Widok:
0
@ h
dnia 26.08.2012, 20:03 · Zgłoś
Chmielu jest z GÓRZANKI ! nie z Górczanki xd
Odpowiedz
3
@ aaaaaaaaa
dnia 06.07.2012, 18:07 · Zgłoś
skromniutko !!! niemal nie zauważalnie ,a mógł by byc ten że przegląd robiny z większym rozmachem, no i była by atrakcja.
Odpowiedz
-1
@ ja
dnia 05.07.2012, 18:56 · Zgłoś
dlaczego usuwają komentarze???
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.