Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Jak wygląda współpraca z projektantem wnętrz i jak się do niej przygotować?

Często przeglądając wnętrzarskie magazyny i strony internetowe z najnowszymi trendami i aranżacjami pomieszczeń, zastanawiamy się jak wygląda współpraca z projektantem wnętrz. Pojawia się mnóstwo pytań odnoście przebiegu całej inwestycji, jakie informacje powinniśmy dostarczyć projektantowi aby uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Jak wygląda i ile trwa proces projektowania wnętrza?

1.     Etapy procesu projektowego
2.     Ile czasu trwa projekt wnętrza?

Trendy modowe zmieniają się jak w kalejdoskopie, z roku na rok wchodzą na rynek nowe rozwiązania i świeże pomysły, ale nie każdy z nas ma czas i możliwość analizy ich pod kątem odpowiadającej nam estetyki i funkcjonalności, tak, abyodpowiednio wykorzystać je w własnej przestrzeni domowej. Aby projekt wnętrzazostał prawidłowo wykonany, dobrze jest przestrzegać wcześniej ustalonych miedzy klientem a projektantem etapów procesu projektowego. Możemy wyodrębnić pięć głównych etapów.

Etapy procesu projektowego

 • Poznanie się z klientem - Bardzo istotnym, wg mnie najważniejszym etapem rozpoczęcia współpracy jest poznanie potrzeb i wizji klienta w celu zbadania wszelkich preferencji dotyczących poszczególnych pomieszczeń.Wspólnie ustalamy budżet jaki będzie potrzebny do zrealizowania projektu według określonego standardu.
 • Propozycje układu pomieszczeń - Na tym etapie projektant przestawia propozycje rozmieszczenia poszczególnych stref w mieszkaniu, funkcjonalny układ mebli, sprzętów, według wcześniej ustalonych wytycznych. W tym momencie omawiana jest także kolorystyka i klimat wnętrza.
 • Wizualizacja - Kolejnym krokiem jest zobrazowanie projektu koncepcyjnego przy pomocy foto realistycznych zdjęć, dzięki którym łatwo wyobrazisz sobie jak będzie wyglądało Twoje przyszłe mieszkanie.
 • Lista zakupów i dokumentacja techniczna - Po akceptacji wizualizacji, kolejnym krokiem jest wykonanie szeregu rysunków, aby wykonawca wiedział jakie czynności musi wykonać aby zrealizować projekt według założeń. Projekt kompleksowy zapewnia otrzymanie pełnej dokumentacji technicznej i ułatwia komunikację z wykonawcami. Uzupełnieniem projektu wykonawczego jest gotowa lista produktów umieszczonych na wizualizacji wg ustalonego wcześniej budżetu klienta.
 • Gotowy projekt wnętrza - Efektem naszej współpracy jest Twoja pewność, że wszystkie materiały do siebie pasują a wnętrze jest skrojone na Twoją miarę.

Ile czasu trwa projekt wnętrza?

Wiele osób coraz częściej podejmuje decyzję o podjęciu współpracy z projektantem wnętrz, który nie tylko pozwoli zaoszczędzić czas i uniknąć niepotrzebnych wydatków. Istotne w ciężkich chwilach podejmowania ważnych decyzji jest rzetelne i fachowe wsparcie i przeprowadzenie zaniepokojonych klientów w optymalnym czasie przez wszystkie przez poszczególne etapy realizacji projektu. Na czas trwania procesu projektowego ma wpływ wiele czynników,z których główne to: wielkość inwestycji, wymagania inwestora względem projektowanej przestrzeni a także jego decyzyjność i dostępność, niezbędna do konsultacji projektowych. Proces projektowy pojedynczego pomieszczenia , np. kuchni, łazienki to czas około 1 do dwóch  miesięcy. Zaprojektowanie kompleksowe mieszkania o powierzchni np. 50 m2 zajmuje od 3 do 4 miesięcy.

Zapraszamy do współpracy 

PRACOWNIA PROJEKTOWANIA WNĘTRZ ŚLADY
EWA LACHIEWICZ

ul. Mariana Langiewicza 28
38-400 Krosno
www.pracowniaslady.pl

Artykuł sponsorowany

Napisany dnia: 08.11.2021, 07:47
 • To nie mogło skończyć się inaczej. Ten chłopak jest stworzony do tego, żeby sięgać po najwyższe laury w karate kyokushin

   

  Kamil Mastaj to podręcznikowy przykład tego, jak skromny chłopak z małej miejscowości, dzięki olbrzymiej determinacji i ciężkiej pracy, może osiągnąć sukces sportowy. Lata treningu i wyrzeczeń, wychowanego w podjasielskiej Świerchowej chłopaka, zaprowadziły na sam szczyt kariery zawodowego sportowca. Dzisiaj Kamil z dumą może prezentować złote medale mistrzostw Polski, Europy oraz Świata w karate kyokushin. O swojej drodze do spełnienia sportowych marzeń i nie tylko opowiedział w obszernym wywiadzie udzielonym naszej redakcji.    

 • Ruszyła druga edycja Świątecznej Paczki dla Domu Dziecka w Kołaczycach

   

  Młody jaślanin Szymon Strączek po raz drugi jest inicjatorem zbiórki na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Kołaczycach. W ubiegłym roku za sprawą jego pomysłu została dla nich przygotowana świąteczna paczka. Podczas pierwszej edycji zebrano blisko 5 tysięcy złotych. Śladem ubiegłego roku ruszyła kolejna zbiórka, z której dochód zostanie przeznaczony na najbardziej potrzebne rzeczy.

 • Kiedy Warto Wywiercić Studnię Głębinową?

   

  Czym są studnie głębinowe? Kiedy warto zdecydować się na odwiert? Jaką firmę wybrać, aby spełniała wszystkie nasze oczekiwania? Sprawdź koniecznie!

 • Dokonano odbioru wykonanych prac w budynku przy ul. Metzgera w Jaśle. Jutro wznowiony zostanie ruch na drodze krajowej nr 28

  Prace budowlano-naprawcze bloku przy ul. Metzgera w Jaśle po blisko dwóch tygodniach dobiegły końca. Dzisiaj komisja dokonała odbioru wykonanych prac związanych z zabezpieczeniem uszkodzonej konstrukcji nośnej budynku...

 • Oferta wigilijna Baru Mlecznego „Wojtek”

   

  Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Niedługo rozpoczniemy przygotowania do najbardziej radosnego święta w roku. Już dzisiaj wielu z nas zastanawia się, jakie potrawy pojawią się na wigilijnym stole. Będzie można je zamówić w Barze Mlecznym „Wojtek”, który przygotował specjalną ofertę wigilijną dla swoich klientów.

 • Pakiet alertowy obostrzeń. Nowe restrykcje w kraju

  Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawił pakiet alertowy obostrzeń związany z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Od 1 grudnia obowiązywać będą nowe obostrzenia w kraju. Zostaną również uszczelnione granice i będzie obowiązywał zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich.

 • Podwyżka dla burmistrza Jasła przegłosowana. Wyższe diety otrzymywać będą również miejscy radni

   

  Rada Miejska Jasła podjęła uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia Ryszarda Pabiana, Teraz, będzie on otrzymywał wyższą niż dotychczas pensję. Burmistrz zarabiał będzie niespełna 20 tys. zł brutto. Od stycznia przyszłego roku, wyższe diety otrzymywać będą także miejscy radni.

 • Wybrany asortyment pieczywa zamawiaj online. Odbierz je w sklepach Społem i Gama

   

  Poszukujesz wartościowego pieczywa? Znajdziesz je w sklepach sieci Społem i Gama. Teraz, chleby o obniżonej zawartości węglowodanów, wyższej zawartości białka i błonnika oraz o niskim indeksie glikemicznym można zamawiać online i odebrać w wybranym sklepie na terenie Jasła.  

 • MKS „Gamrat-MOSiR” Jasło z kolejny ligowym zwycięstwem. Jaślanie pokonali we własnej hali TKS Tychy

   

  Siatkarze MKS-u „Gamrat-MOSiR” Jasło idą za ciosem. Podopieczni Bartosza Kilara odnieśli trzecie zwycięstwo w ostatnich siedmiu dniach. Tym razem w pokonanym polu zostawili zespół TKS Tychy. Jaślanie wygrali we własnej hali 3:1. Spotkanie obfitowało w wiele zaciętych i emocjonujących wymian. Obie ekipy zaprezentowały przed jasielską publicznością kawał dobrej siatkówki. Fenomenalne zawody rozegrał Arkadiusz Kościółek.

 • Krzysztof Topolski został prezesem zarządu TBS-ABK Sp. z o.o.

  Konkurs na stanowisko prezesa zarządu spółki TBS-ABK Sp. z o.o. wygrał dr inż. Krzysztof Topolski, były prezes zarządu Konsorcjum Olejów Przepracowanych - Organizacja Odzysku Opakowań i Olejów Spółka Akcyjna w Jedliczu, obecnie pracownik Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie oraz członek Zarządu Regionu Podkarpackiej PO na Podkarpaciu.

 • Podwyżki wynagrodzenia starosty i diet radnych stały się faktem. Niejednogłośna decyzja Rady Powiatu w Jaśle

   

  Zgodnie z przewidywaniami, decyzją Rady Powiatu w Jaśle znacząco wzrośnie wynagrodzenie starosty jasielskiego. Adam Pawluś zarabiał będzie 20 tys. zł brutto. Od grudnia wzrośnie również wysokość diet, jakie pobierają radni. W zależności od pełnionej funkcji na konta radnych powiatowych wpływać będzie od 2 240 zł do 3 500 zł w przypadku przewodniczącego rady. Decyzja organu uchwałodawczego w sprawie podwyżek nie była jednogłośna. Ich wysokość krytycznie oceniła grupa radnych opozycyjnych, którzy postępowanie władz powiatu określili mianem „skoku na kasę”. 

 • Blisko 3,5 mln zł na inwestycję w Dębowcu. Czy te pieniądze przepadną?

  Wójt Marcin Bolek spotkał się z mieszkańcami gminy, aby porozmawiać o planach inwestycyjnych związanych z budową zaplecza sanitarnego dla Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Dębowcu. Z uwagi na fakt, iż od pewnego czasu w społeczeństwie pojawiły się niepokoje dotyczące realizacji tego przedsięwzięcia, włodarz gminy postanowił osobiście porozmawiać z mieszkańcami na ten temat i zdementować plotki dotyczące spalarni i wysypiska odpadów..

 • Nowa stacja paliw MOYA w Jaśle

   

  W Jaśle, przy ul. Sroczyńskiego 42, została otwarta nowa, atrakcyjna stacja paliw – MOYA. Obiekt ten jest bogato wyposażony – oprócz najwyższej jakości paliw kierowcy mogą skorzystać m.in. z kompresora czy odkurzacza, a wielobranżowy sklep oferuje szeroki asortyment artykułów przydatnych zarówno na podróż, jak i do domu. To jednak nie wszystko, bo punkt gastronomiczny Caffe MOYA zachęca do spróbowania chrupiących hot-dogów, gorących zapiekanek, pizzy, stripsów z kurczaka w zestawach z frytkami oraz oczywiście aromatycznej i pobudzającej kawy. Z okazji otwarcia stacji paliw w Jaśle, przez najbliższy miesiąc wszyscy klienci mogą skorzystać z atrakcyjnych promocji.

 • Wielkie otwarcie firmowego sklepu rybnego "Delfin" w Jaśle

   

  Hurtownia rybna Delfin , która na mapie miasta Jasła znajduje się od 1990 roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, już w najbliższą środę 24 listopada planuje otwarcie swojego sklepu firmowego.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105