Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Jako jedyni z Podkarpacia, po raz kolejny wywalczyli indeksy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie

31

Już po raz szósty w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej. W Olimpiadzie w tym roku wzięło udział ponad 200 uczniów klas maturalnych ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Konkurs składał się z trzech etapów.

Pierwszy etap odbywał się na terenie szkół i uczestnicy mieli do napisania pracę na wybrany temat, z listy zagadnień zaproponowanych przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Osoby, które przeszły do drugiego etapu, musiały w ciągu 80 minut rozwiązać drogą internetową składający się z 80 pytań test wiedzy.

Do finałowej trzydziestki z całej Polski dostali się uczestnicy z najwyższą liczbą punktów. Wśród tych najlepszych znalazło się aż 10 uczniów z kołaczyckiego liceum, jako jedynej szkoły z województwa Podkarpackiego. Wiedzieli, że nie będzie łatwo. Hektolitry potu wylane podczas żmudnych ćwiczeń na sali gimnastycznej i długie godziny spędzone nad książkami z zakresu wiedzy ogólnopolicyjnej, prawoznawstwa czy wiedzy o społeczeństwie, nie tylko w czasie tygodnia, ale też w weekendy, jednak się opłaciły.

 

Trzeci etap odbył się już na terenie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i składał się z egzaminu ustnego i sportowego. Konkurencja była duża, a poprzeczka postawiona została bardzo wysoko, gdyż do wygrania było 15 indeksów na studia w tej prestiżowej uczelni. Uczniowie z liceum z Kołaczyc, przygotowywani przez nauczycieli: p. Dariusza Szczepanika i p. Macieja Karpa po raz kolejny zaprezentowali fantastyczną formę sportową i świetne przygotowanie teoretyczne. Dopingowani przez swoich opiekunów, wykazali się niesamowitą determinacją, wolą walki i umiejętnościami pokonywania stresu. Wyniki przeszły najśmielsze oczekiwania wszystkich. 

Na 15 indeksów rozdanych najlepszym z całej Polski, aż 9 trafiło w ręce kołaczyckich licealistów, w tym także jako najlepsza w Polsce, 1 miejsce z tytułem Laureata wywalczyła uczennica z Kołaczyc: Natalia Ziomek, co udało się osiągnąć po raz pierwszy od 6 lat trwania Olimpiady. Oprócz Natalii indeksy otrzymali: Magdalena Sypień, Kamil Samborski, Konrad Samborski, Kamil Skicki, Mateusz Stec, Klaudia Rak, Żaneta Wypasek i Artur Władyka. We wszystkich edycjach Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej uczniowie z Liceum w Kołaczycach, jako jedyni z  przedstawicieli klas mundurowych na Podkarpaciu, zdobyli już w sumie 40 indeksów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. 

LO Kołaczyce

Reklama

Komentarze: 30

Dodaj komentarz Widok:
5
@ doc
dnia 21.04.2015, 22:26 · Zgłoś
piszmy może na temat,powinniśmy zachęcać młodych ludzi do solidnej pracy wytrwałości,stawiania sobie celów do zrealizowania,systematyczności i wiary we własne siły i możliwości.Należy docenić trud i pracę zarówno uczniów,jak i nauczycieli którzy bezinteresownie ich przygotowywali.tyle narzekamy na dzisiejszą młodzież na leniwych nauczycieli a tu taki przykład i jednych i drugich z tego co wiem Oni wspaniale reklamują nasz region w całej Polsce.Co do pytań- wszyscy znają zakres treści i literaturę trzeba tylko to wszystko przeczytać i się nauczyć a póżniej jeszcze odpowiedzieć,tak samo jak wszyscy znają poszczególne konkurencje ale też trzeba się do nich przygotować poświęcić mnóstwo czasu, potu i samozaparcia .Wszyscy solidnie zapracowali na ten sukces ludzie doceńcie to i przemyślcie swoje komentarze.
Odpowiedz
-1
@ gas
dnia 21.04.2015, 08:06 · Zgłoś
Rodzice powinni być bardzo dumni bo to jest mały sukces na początku dorosłego życia !!
Odpowiedz
1
@ i z czego się cieszycie
dnia 20.04.2015, 23:37 · Zgłoś
PS: Ropy nie sprzedajemy bo to rzeka,wiem ;) Ale tylko tą Ropę mamy w praktyce. A ropy naftowej to u nas niemal zupełnie nie ma, obecnie to może śladowe ilości mało istotne gospodarczo - Kuwejtem nasze Jasełko nie jest (tu rafineria jest coraz bardziej rafinerią tylko z nazwy) i Polska też - więc niestety. POdatki moi drodzy.POdatki...
Odpowiedz
7
@ i z czego się cieszycie
dnia 20.04.2015, 23:32 · Zgłoś
Napiszcie jeszcze o tych co dostali indeksy na politologię czy administrację,będzie komplecik. Praca w urzędach i Policji fiu fiu - ten kraj się stacza. Oby tak dalej,może niedługo dorównamy standardom Rosyjskim,gdzie co 10 facet jest albo bandytą albo policjantem albo wojskowym. Tych ludzi (mężczyzn i kobiet którym przysługuje wcześniejsza emerytura) nie utrzymamy z gazu z łupków,a Ropy też nie sprzedajemy jak Rosja. Tych ludzi trzeba będzie utrzymać z PO-datków. Które nie są dobrowolne a z łupkami mogą mieć wspólnego co najwyżej łupienie. POdatki JUŻ są wysokie.

Więcej ludzi w Policji i administracji - do czego to potrzebne ? - do egzekwowania coraz [...] przepisów i polowania na kierowców ze "śmietnikami" - to jest Polska "droga do nowoczesności" (czy raczej do dna). Załóżmy,że tych wszystkich przyjmą do Policji albo do SM.Brawo.Im będzie od tego lepiej - większości z nas - pewnie nie,bo będzie to więcej mandatów za głupoty typu przejście poza pasami,otwarte [...] na mieście i inne [...]ułki.

Zresztą czasy są takie,że i stróżom prawa trudno do końca ufać, a im wyżej tym mniej można ufać. W kraju w którym służby mogą każdemu zrobić [...] a władzy się tak nadużywa - na każdego kto się do takiej władzy nad drugim człowiekiem pcha należy patrzeć podejrzliwie. Do oczywistego łapania bandytów Policjantów jest dość,a jeśli chodzi o drobiazgi i egzekwowanie dla statystyk coraz bardziej idiotycznych przepisów - im mniej państwo ma środków do czepiania się drobiazgów i [...]enia obywatela za to, co sobie na Wiejskiej ubzdurają sobie na Wiejskiej - tym lepiej.

Bardzo mi się nie podoba,że tyle osób pcha się do tej Policji. Mnóstwo osób pcha się do przywilejów,do wcześniejszych emerytur itd. Ludzi dla których to sposób na karierę i zarobienie kasy. Zostaną tacy nie daj Boże Policjantami i Policjantkami, a potem będą sprawiać problemy zwykłym ludziom dla "kariery", czepiając się w imię bezsensownych głupot dla nabicia sobie statystyk albo gorzej.Policja to SŁUŻBA PUBLICZNA.Traktowanie tej pracy jako "kariery" jest bardzo niebezpieczne dla nas - obywateli. A jeszcze gorzej,jeśli po takiej szkole nie dostaną się do Policji i SM. Bo wtedy mają szersze możliwości.Po drugiej stronie barykady... Większość tej granicy może nie przekroczy.Ale ci którzy to zrobią będą większym zagrożeniem niż myślicie...

Ciekaw jestem,czy o ludziach którzy dostaną indeksy na Medycynę czy jakieś Nauki Ścisłe tak chętnie napiszą.O ile jacyś ludzie z tego regionu,na takie uczelnie indeks poza kolejką dostaną...

Temat jednak niewątpliwie w dobrym dziale.Mówi o kulturze naszego cudownego regionu gdzie nic się niemal nie produkuje - są tylko nadzorcy i nadzorowani.
Odpowiedz
0
@ absolwent
dnia 20.04.2015, 23:20 · Zgłoś
Gratulacje,sam kończyłem to Liceum i wiem ile czasu poświęcali nauczyciele tym uczniom, którzy startowali w olimpiadzie...wszystkie soboty praktycznie trenowali..pozdrawiam
Odpowiedz
0
@ ona
dnia 20.04.2015, 21:05 · Zgłoś
Najlepsi!!
Odpowiedz
0
@ TAAAAAAAA
dnia 20.04.2015, 20:55 · Zgłoś
brawooooo !!!
Odpowiedz
3
@ By żyło sie wam dobrze
dnia 20.04.2015, 20:32 · Zgłoś
I będą masterowane(napastowane) przez tych wyższych rangą nad nimi.A pinąc slowa nie bedzie wolno bo do zwolnienia.
Odpowiedz
1
@ ONA_22
dnia 20.04.2015, 19:39 · Zgłoś
Gratuluję olimpijczykom bo zasłużyli na te indeksy swoją ciężką pracą :) Powodzenia !!!
Odpowiedz
1
@ xxx
dnia 20.04.2015, 19:16 · Zgłoś
kamil gratuluje...
Odpowiedz
3
@ elf
dnia 20.04.2015, 18:58 · Zgłoś
Jeszcze tylko zdać maturę i już studenci - gratulacje !
Odpowiedz
1
@ uczennica z Kołaczyc :*
dnia 20.04.2015, 18:49 · Zgłoś
Kołaczyce jak zwykle najlepsze! Wybrałam [...] szkołe i bardzo polecam! A ci, którzy
krytykują po prostu zazdroszczą!
Odpowiedz
3
@ Policjant
dnia 20.04.2015, 22:59 · Zgłoś
Jak dostaniesz się do Policji czy jakichkolwiek służb mundurowych po tej szkole to dam ci plusa w komentarzu:)
Odpowiedz
1
@ ACAB
dnia 20.04.2015, 16:30 · Zgłoś
W sam raz do interwencji nocą na Orlenie
Odpowiedz
14
@ elo
dnia 20.04.2015, 16:05 · Zgłoś
Sukces spory, szkoda tylko ze nie jest to rownoznaczne z miejscem w Policji. Oby udalo im sie dostac do tej formacji po zakonczonej nauce.
Odpowiedz
-4
@ ola
dnia 20.04.2015, 18:56 · Zgłoś
Jeszcze nie słyszałam aby ktoś z tz. indeksem dostał pracę w policji i po co ten cały cyrk.
Odpowiedz
10
@ dobry duch
dnia 20.04.2015, 15:19 · Zgłoś
http://www.wspol.edu.pl/d/start/1972-poznalimy-zwycizcow-vi-edycji-ogolnopolskiej-olimpiady-policyjnej odsyłam do zakładki z wynikami. dominacja kołaczyckiego LO jak nigdy w historii! 6 pierwszych miejsc dla reprezentantów powiatu jasielskiego. od siebie dodam że pierwsza trójka uzyskała wynik ponad 90 punktów na 100 (Natalia - 98, Kamil - 97, Magda - 92)! ogromne gratulacje dla uczniów i nauczycieli!
Odpowiedz
1
@ 111
dnia 20.04.2015, 21:04 · Zgłoś
brawa!!!
Odpowiedz
-4
@ ACAB
dnia 21.04.2015, 09:30 · Zgłoś
znali pytania to i odpowiedzi wczesniej ogarneli !
Odpowiedz
-1
@ STUDENTKA WSPOL
dnia 21.04.2015, 16:35 · Zgłoś
odpowiedni komentarz jak na osobę zapewne która w życiu nic nie osiągnęła bez rodziców.
Odpowiedz
-17
@ dragoness
dnia 20.04.2015, 14:29 · Zgłoś
Gratulacje! Miejmy nadzieję, że znajdą potem pracę w zawodzie.
Odpowiedz
6
@ do @ Pani nauczycielki!
dnia 20.04.2015, 15:21 · Zgłoś
Ale my sobie nie życzymy Pani gratulacji. Proszę pracować sobie na sukces w ZST i odczepić się od nas, dobra kobieto.
Odpowiedz
-1
@ do @ Pani nauczycielki!
dnia 20.04.2015, 15:37 · Zgłoś
Nie rozumie co się do niej mówi. Nauczycielka. Boże!!!
Odpowiedz
-1
@ czesio
dnia 22.04.2015, 06:21 · Zgłoś
jak mają "plecaki" to znajdą:)
Odpowiedz
1
@ dragoness
dnia 22.04.2015, 13:59 · Zgłoś
Dlaczego usuwaćie komentarze, że zindeksem Wyższej Szkoły Policyjnej bedzie im łatwiej znaleźć pracę, a nie liczyć tylko na "plecak"? Nota bene, pan czesiu o "plecakach" pisze, gdzie tylko może. Czyżby autopsja?
Odpowiedz
-14
@ ella
dnia 20.04.2015, 10:50 · Zgłoś
Szacunek!Brawo-tak trzymać.Ciekawy jestem czy za tymi sukcesami nie stoi niejaki pan B. Węgrzyn.Gdyby tak było to tym bardziej - tak trzymać.
Odpowiedz
-58
@ FU FU!
dnia 20.04.2015, 10:45 · Zgłoś
żenada po prosu żenada
Odpowiedz
15
@ ksiądz Mateusz
dnia 20.04.2015, 16:13 · Zgłoś
Masz rację twój komentarz to jedna wielka żenada
Odpowiedz
20
@ nauczyciel
dnia 20.04.2015, 10:21 · Zgłoś
Szczerze gratuluję. Jesteście fantastyczni.
Odpowiedz
24
@ Jurek
dnia 20.04.2015, 10:19 · Zgłoś
Gratulacje !
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.