Strona główna

Jaślanie skarżą się na brak koszy

81
Napisany dnia: 12.09.2018, 08:00 , Tagi: Brak

W Jaśle zdaniem mieszkańców jest zbyt mało koszy na śmieci przy najczęściej uczęszczanych ulicach. Jasielski magistrat wyjaśnia, że każdego roku zakupują nowe pojemniki na odpady. Dodają również, że ich brak może być spowodowany ich niszczeniem bądź uszkodzeniem w wyniku aktów wandalizmu, do których dochodzi każdego roku.

Z interwencją do naszej redakcji zwrócił się mieszkaniec osiedla Ulaszowice, który uważa, że w Jaśle brakuje koszy na śmieci. Szczególną uwagę na ten fakt zwrócił przy ul. 17 Stycznia w Jaśle. W okolicy przystanku autobusowego nie ma ani jednego pojemnika na odpady, które niestety, ale zalegają na ulicach miasta. Choć jak twierdzi, wielokrotnie zgłaszał ten problem na spotkaniach osiedlowych, to jednak pozostało to bez reakcji ze strony władz miasta.

Urzędnicy jasielskiego magistratu podkreślają, że od kilku lat każdego roku zakupują kosze uliczne (około 30 sztuk), które są ustawiane w nowych miejscach oraz zastępują zniszczone i wyeksploatowane pojemniki na odpady. Mimo, iż miasto inwestuje w to niemałe pieniądze to wciąż mają do czynienia z ich niszczeniem, co generuje ogromne straty. - Na terenie naszego miasta każdego roku kilkanaście koszy jest niszczonych lub uszkadzanych w wyniku aktów wandalizmu. Co roku z budżetu miasta na zakup, utrzymanie oraz montaż koszy ulicznych w Jaśle wydawanych jest ok. 20-30 tys. zł. W br. środki te zostały przeznaczone na wymianę wyeksploatowanych już 35 koszy ulicznych w Parku Miejskim. Wymiana ta zakończy się do końca września br. - wyjaśnia Agata Koba, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jaśle. To nie jedyny dylemat, który istnieje na terenie miasta. Bardzo często mieszkańcy podrzucają odpady do koszy ulicznych, szczególnie w centrum Jasła zarówno z domów oraz działalności gospodarczych.

Miasto odnosząc się do ul. 17 Stycznia w Jaśle przypomina, że droga ta znajduje się w zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie, w związku z czym to oni są zobowiązani do  utrzymania czystości i porządku na drogach publicznych. - Do obowiązków zarządu drogi należy m.in.: zbieranie i pozbywanie się odpadów zgromadzonych w pojemnikach do tego przeznaczonych i utrzymanie tych pojemników w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym. Dodatkowo Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Jasła, który jest wprowadzony uchwałą Rady Miejskiej Jasła, nakłada na zarządców dróg publicznych obowiązek rozmieszczania koszy ulicznych na odpady w odległości nie większej niż 500 metrów między koszami z zastrzeżeniem, że liczba koszy i odległość między nimi powinna być dostosowana do natężenia ruchu pieszego – dodaje A. Koba.

Miasto deklaruje, że wystąpi do zarządcy drogi krajowej o konieczność wyposażenia jej w kosze uliczne. W bieżącym roku w Jaśle zostały zamontowane nowe kosze lub wymienione zniszczone m. in. na ulicach Osiedla Śródmieście, Kopernika, Górka Klasztorna oraz Sobniów. W budżecie miasta na przyszły rok zaplanowano 70 tys. zł na utrzymanie i zakup kolejnych koszy ulicznych.

id

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ ser_dziurawiec
dnia 12.09.2018, 08:10
Ocena
komentarza:
44
Brak koszy na 17-stycznia i Lwowskiej jest podnoszony od przynajmniej 10 lat. A oni teraz chcą wystąpić do GDDKiA?
@ Jaślanin
dnia 12.09.2018, 08:56
Ocena
komentarza:
16
Brak koszty to wina gimbazy :)
Bo tylko jej przeszkadzają kosze czy wiaty przystankowe
@ Tic-Tac
dnia 12.09.2018, 13:05
Ocena
komentarza:
33
Kiedyś za całokształt funkcjonowania miasta odpowiadał naczelnik miasta i nie było tłumaczenia co jest czyję,a co do kogo należy. Celowo rozdrobnione odpowiedzialność. Za jedną działkę odpowiada miasto.Za drugą odpowiada starosta.Za trzecią odpowiada wojewoda .I wojewoda wraz
Z Zarządcą dróg krajowych i autostrad i są zobowiązani do usuwania śmieci ulicznych w Jasle.Dosyc kuriozalne tłumaczenie, że za estetykę w granicach administracyjnych miasta nie odpowiada burmistrz ,prezydent miasta. Należy przyjąć ze celowo rozdrobniono odpowiedzialność, bo tutaj rozwadnia się odpowiedzialność.
@ ⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠
dnia 12.09.2018, 13:11
Ocena
komentarza:
75
⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠
Jasło było, jest i będzie zapyziałą DZIURĄ. Tu nie ma władzy.
Tu są świnie przy korycie, które potrafią tylko wstęgi ciąć.
Zaorać i posadzić las (lasy przynoszą największe dochody Polsce)

Pomniki, skwery, [...]rele - tylko na to są pieniądze.
Bo łatwiej jest wyciągnąć z budżetu 80-100 tysięcy, niż odłożyć
i wybudować drogę, chodnik, uzbroić park przemysłowy...

Kłamstwa i zero pomysłów.
Brak odpowiednich ludzi, którzy pisaliby mądre wnioski o dofinansowanie.
Tak można by wymieniać bez końca.
Bez gospodarza z JAJEM nic w tym Jaśle mądrego nie będzie!
⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠⚠
@ realista
dnia 12.09.2018, 13:55
Ocena
komentarza:
-22
Oj,Oj !! Nie przesadzajcie z tą krytyka !! Wypsztykacie sie na miesiąc przed wyborami,
a potem co ?? będzieci to badziewie powtarzać od nowa ?? Ten portal jest już po prostu śmieszny !! czy ktoś to co tu wypocice traktuje poważnie ??
@ Jaślanka
dnia 12.09.2018, 16:41
Ocena
komentarza:
40
Przydałby się ktoś kto miałby odwagę zrobić wielką czystkę w urzędzie miasta.
Powyrzucać tych, co nic nie potrafią, a powierza się im ważne sprawy i przyjąć młodych i zdolnych, bo takich nie brakuje.
Albo wystarczyłoby nakazać urzędnikom wykonywać swoje obowiązki, czyli pracować i ich z tego rozliczać, a duża część z przerażenia sama by zrezygnowała.
@ hanka
dnia 12.09.2018, 16:52
Ocena
komentarza:
5
No tak, tylko że na robocie trzeba się znać i dopiero wtedy rozliczać.
@ BARZANT
dnia 12.09.2018, 18:39
Ocena
komentarza:
9
Dlaczego z domów ludzie wynoszą śmieci do koszy na ulice np w koło zielonego rynku , opakowania ze sklepów z asortymentu .Gdzie jest SM?
@ JAŚLAK
dnia 12.09.2018, 20:57
Ocena
komentarza:
5
Idę z działki przy 17 stycznia do Rynku i nie ma gdzie wrzucić opakowania po napoju ect
@ jasełkowicz
dnia 12.09.2018, 21:37
Ocena
komentarza:
11
Masz racje, to dziura i to pisowska dziura. Zero perspektyw i rozwoju. Obok Krosno, a jaki piękny rozkwit i szansa dla wszystkich. A w Jaśle jak się barany z urzędów nie mogą dogadać to jest jak jest. O poziomie wiedzy już nie wspomnę. Pozdrawiam
@ Do Jaślak
dnia 13.09.2018, 07:08
Ocena
komentarza:
12
Dlaczego nie ma odpłatnych zwrotów butelek plastikowych?Są automaty do zwrotu opakowań.Stać ich na utylizację a nie na przetwarzanie?Byłoby czysto,bo żule pozbierali by z ulic wszystko i nie sępili od przechodniów.Wandalom kazać sprzątać miasto.
@ Jaślanka
dnia 13.09.2018, 10:22
Ocena
komentarza:
1
Opłata za śmieci obowiązuje chyba od liczby domowników w danym mieszkaniu czy domu, nie od ilości wytworzonych śmieci w kg.
Więc też nie rozumiem takiego zostawiania domowych śmieci w koszu na ulicy. Co to zmienia dla takiego osobnika? Co na tym oszczędza?
@ dragoness
dnia 13.09.2018, 19:46
Ocena
komentarza:
1
Oszczędza, bo drugie tyle mieszka nie meldowanych. Za wodę i ścieki wtedy też płacą mniej.
@ iii
dnia 14.09.2018, 04:08
Ocena
komentarza:
2
Ja mieszkam w jaśle 50ponad lat.nie znam nie meldowanych
.
@ Ojj
dnia 14.09.2018, 23:04
Ocena
komentarza:
1
A ile jest domów,że zameldowani a nie mieszkają i płacą?
@ Antonio
dnia 12.09.2018, 08:13
Ocena
komentarza:
42
Ten problem od dawna jest nierozwiązywalny. Nie raz chodziłem np. z kubkiem po lodzie i szukałem kosza, aż w końcu zabierałem ten kubek ze sobą do samochodu i do domu, bo nigdzie po drodze nie nadarzył się żaden kubeł na śmieci.
Wiele osób nie ma takiej cierpliwości i po prostu rzuca śmieci na trawę.
To nie jest problem tylko Jasła, bo cały kraj przez idiotyczną "politykę śmieciową" ma takie problemy. Wsyscy się przed śmieciami bronią, a więc wkrtóce pojawią się znowu dzikie wysypiska.
@ Aqq
dnia 12.09.2018, 17:28
Ocena
komentarza:
13
Nie wspominajac o koszu na psie odchody, za co własciwie płacimy podatki od psów skoro na osiedlu ani jednego kosza przystosowanego do tego..? To nie zachęca ludzi do sprzatania po psach...
@ Aqq
dnia 12.09.2018, 19:04
Ocena
komentarza:
13
Akurat sprzątam, tylko chcialbym mieć gdzie wyrzucić...a nie do ogólnych koszy na śmieci, taki ogromny to koszt, kilka specjalnych pojemnikow na całe osiedle..?
@ foczka
dnia 12.09.2018, 20:53
Ocena
komentarza:
3
No właśnie płaci się podatki za psa. Po co ? Co oni z tymi pieniedzmi robia ?a jak człowiek posprząta za psinatra , to gdzie to wyrzucić, nie ma koszow.A pieniadze ciągną chyba na te tabliczki gdzie na podworku powbijane nawett dzieci nie maj się gdzie bawić.
@ kasia
dnia 13.09.2018, 00:30
Ocena
komentarza:
3
Ja też zawsze sprzątam chociaż mam wrażenie, że nikomu w mieście na tym nie zależy. Próbowałam uczulić na problem braku odpowiednich pojemników osoby z zarządu śródmieścia i jednego radnego. Efekt żaden, zero reakcji.
@ Aqq
dnia 13.09.2018, 09:54
Ocena
komentarza:
4
Radnemu można ,,podziękować" za zaintetesowanie przy najbliższych wyborach...
@ Jaślanka
dnia 13.09.2018, 10:19
Ocena
komentarza:
4
Płaci się chyba za to, że pies oddycha jasielskim powietrzem i go zużywa ;)

Jeszcze większy absurd jest, gdy psa ma się na terenie niby należącym do miasta, a tak na prawdę to teren wiejski. I piesek biega sobie po działce właściciela, tam się załatwia. Po łąkach i polach. Tam jego odchody zostają. A za działkę podatki przecież płaci ten właściciel.
@ Ja
dnia 16.09.2018, 22:32
Ocena
komentarza:
1
Ja płacę za psa - a poza moją posesję pies nie wychodzi. Nie rozumiem więc po co ta opłata? Sam sprzątam po nim... Za śmieci też oczywiście płacę. Wychodzi na to że płacę podwójnie :/
@ Pątnik
dnia 12.09.2018, 08:44
Ocena
komentarza:
11
Okres wyborczy to będzie dużo zrobione każdyn kandydat coś obieca, a jusci radny to jus nie może albo nie jest w kompetencji, albo to zadanie innego podmiotu, ot i cała historyja ! to prawie odpowiedź na komentarz ser_dziurawiec, co ktośse coś przypomni, tutaj koszy potrzeba ale nie będzie bo to droga krajowa GDKAiA co jakiś czas sprząta drogę na wiosnę i na jesieni to po co kosze - jak śmiecenie jest wykroczeniem i zagrożone kara grzywny
A wiecie jaki poseł wymyślił politykę śmieciową i mówił jak te przepisy wejdą w życie to będzie cacuś.
Co se jeszcze kto wymyśli przed wyborami albo który kandydat.
Byłem ostatnio w Tarnowcu na odpuście jak się tam ładnie i czysto, jak dużo robi, parking, skwery (kwiaty trawka, ławki). Widać tam, że zmiana władzy pomogła, poprzedni mówł tak jak wyżej w koment. nie nasze, brak kompetencji, wystąpimy z wnioskiem, co my możemy.
A teraz krótko VIVAT BRAVO WÓJT - widać okiem dobrą robotę "Nie lekceważcie drobnostek, ponieważ od drobnostek zależy doskonałość, a doskonałość nie jest drobnostką"
@ mieszkanka
dnia 12.09.2018, 09:08
Ocena
komentarza:
15
na ul.17 stycznia nigdy NIE BYŁO KOSZY nawierzchnia drogi wola o pomstę do nieba. Koleiny takie ze kierownica wypada z ręki choć to droga wjazdowa .wizytówka miasta.Podatki płacimy w jasle więc urząd miasta powinien interweniować w zarządzie dróg.ALE po co mają spokój nie ich sprawa.A może lepiej płacić podatki do Rzeszowa bo ich miasto się rozbudowuje kwitnie a do Jasła i tak nie ma sensu.Szkoda naszego miasteczka
@ Lwowska
dnia 12.09.2018, 09:49
Ocena
komentarza:
15
Podobnie jak Lwowska skorodowane latarnie z ktorych kazda ma inny punkt widzenia na slowo pionowo, koleiny i muldy oraz zaniedbany chodnik. Wizytowka miasta
@ Kazimierz
dnia 12.09.2018, 10:17
Ocena
komentarza:
7
O ile pamięć mnie nie zawodzi, były zapewnienia związane z przebudową/remontem ulicy 17 stycznia.
@ elf
dnia 12.09.2018, 11:35
Ocena
komentarza:
11
Na drodze przelotowej tj. 17 stycznia straszą również umierające drzewa. Kiedyś były piękne, szczególnie w porze kwitnienia a teraz po prostu szpecą.
@ dragoness
dnia 12.09.2018, 19:53
Ocena
komentarza:
12
Oświetlenie Jasła (a raczej jego brak) to załuga burmistrza Czerneckiego, jego pupilka głównego elektryka i programu "Sowa", na ktorym ktoś ukręcił niezłe lody.
@ kasia
dnia 13.09.2018, 09:20
Ocena
komentarza:
2
W tym kontekście powiedzenie, że najciemniej pod latarnią nabiera nowego, całkiem realnego znaczenia.
@ Jaślanka
dnia 13.09.2018, 10:15
Ocena
komentarza:
8
A Jaślanie teraz muszą w tym półmroku poruszać się po mieście.

W efekcie po zmroku pieszego na przejściu widać dopiero jak jest już na wprost samochodu w zasięgu jego świateł. To jest skrajnie niebezpieczne.

Nazwa programu bardzo adekwatna - zamienić Jaślan w sowy, czyli ptaki, które mają aktywność w nocy w ciemnościach.
@ elf
dnia 13.09.2018, 11:26
Ocena
komentarza:
5
Największą aktywność w nocy w ciemnościach mają... złodzieje.
@ Ja
dnia 16.09.2018, 22:34
Ocena
komentarza:
1
Na mojej ulicy systematycznie...kilka razy w miesiącu nie świecą wieczorem latarnie. Nie jest to kwestia awarii. Oszczędności naszym kosztem? :/
@ Mieszkaniec
dnia 12.09.2018, 09:12
Ocena
komentarza:
10
Brak koszy na przystankach przy ulicy 17 Stycznia to tylko i wyłącznie wina wandali. Może podesłać i tam Straż Miejską w weekendy koło północy?
@ oj
dnia 12.09.2018, 09:13
Ocena
komentarza:
22
Będzie syf jak w Neapolu...worki na ulicach i szczury
@ czarny
dnia 12.09.2018, 09:58
Ocena
komentarza:
8
Przenośne kible gdzie nie gdzie też by się przydały.
@ xxx
dnia 12.09.2018, 09:59
Ocena
komentarza:
25
A kiedy pojawią się kosze na psie odchody???
@ kasia
dnia 12.09.2018, 14:40
Ocena
komentarza:
15
Ale kto by tam kupował kosze na psie odchody? Za to gorliwie zbiera się od posiadaczy psów podatki, nawet chcą by im płacić za psy, które już odeszły do psiego raju. Artykuł o takim przypadku w najnowszym numerze lokalnego tabloidu. Tylko dać im kasę, a pojemników jak nie było tak nie ma. Ale kasę chętnie przytulą.
@ lilka
dnia 12.09.2018, 14:56
Ocena
komentarza:
17
dokładnie. Zbierać po psie trzeba, jestem tego samego zdania, ale jak przyjdzie z tym g... w woreczku paradować przez pół miasta w ręce, bo KOSZA BRAK, to sorry.. ;o czasami i ja wymiękam ;/
@ kasia
dnia 12.09.2018, 15:07
Ocena
komentarza:
20
Nie dość, że tych koszy jest mało, to często są po brzegi wypełnione. Wtedy kładzie się psie guano na czubku tej śmieciowej piramidy.
@ wazelinowejaslo.pl
dnia 12.09.2018, 10:51
Ocena
komentarza:
22
Co tam kosze na śmieci, co tam psie goowna na chodnikach i terenach zielonych! Najważniejsze, że urzędnicy z UM i UP w Jaśle zorganizowali dwa oddzielne czytania w ramach akcji Narodowego Czytania "Przedwiośnia"!!! Najważniejsze że w Jaśle będzie pomnik Chrystusa Króla!!!
To jest jakby to napisał "wazelinowy redaktor" z portalu wazelinowejaslo.pl , DOBRA ROBOTA!!!
@ KAROL
dnia 12.09.2018, 11:05
Ocena
komentarza:
4
To jest problem...Wolą syf,niż ładu gryf
@ Jeżynka:)
dnia 12.09.2018, 11:38
Ocena
komentarza:
7
Podam inny przykład-zanim zrobiono parking płatny na ul.Kołłątaja praktycznie pod każdym drzewem był mały pomarańczowy kosz było czysto-teraz parking i kosz na końcu i początku parkingu -niby nie kilometry ,ale większość osób niepodchodzi do kosza-efekt widoczny.
@ mieszczych
dnia 12.09.2018, 11:34
Ocena
komentarza:
11
Zlikwidowano też kosze na ulicach, bo co niektórym nie chciało się wynieść śmieci do kontenerów tylko wrzucali do koszy na ulicach.
Kultura się kłania. A "ci kulturalni " to potrafią nawet puszki, papierki , chusteczki zostawiać na klatkach schodowych.
@ My
dnia 12.09.2018, 19:45
Ocena
komentarza:
4
A ci super ;kuturalni; aby nie było widać na korytarzu wrzucają do cudzych skrzynek pocztowych. Od spryciarze.
@ xxx
dnia 12.09.2018, 11:44
Ocena
komentarza:
1
Zniszczone kosze tak gimbusą wszystko przeszkadza
A zrobic metalowe pokryte plastikiem jak sobie zlamie
Gire to nastepnym razem niekopnie jak sie niektorym
Nudzi to niech sie wyzywa na latarni lub drzewie ale
Swoim pustym łbem az echo odpowie
@ hanka
dnia 12.09.2018, 17:05
Ocena
komentarza:
14
Nie wiem dlaczego, ale matematyka mi się nie zgadza. Poprawcie proszę. Za 30 koszy ok 30.000- czyli kosz ok. 1tys. zł. Pozwoliłam sobie spojrzeć na ceny koszy, takich zwykłych prościuchów i ...300zł. Co jest? Po co więc takie jakieś drogie? Ja proszę o zwykły, funkcjonalny kosz na ODPADY a nie na ozdobę!
@ Rowerzysta
dnia 12.09.2018, 11:48
Ocena
komentarza:
14
Koszy brak wiaty przystankowe straszą swoim wyglądem. Na osiedlach jeszcze królują blaszane wiaty doskonałe dla. młodzieży która siedzi sobie i pije pali itp a gdzie straż miejska ⁉
⁉⁉
@ men
dnia 12.09.2018, 13:33
Ocena
komentarza:
2
Jak czytam niektóre komentarze, to mam wrażenie, że uczniowie gimnazjum i w ogóle młodzież nie ma rodziców. Nie wiadomo, kto ich wychował na wandali. Chodzi takie po mieście i wszystko niszczy. A rodziców nie ma, bo biorą 500+, 300+ i dzieci ma wychowywać państwo, szkoła i nie wiadomo kto. Gdzie są rodzice, ja się pytam, że pozwalają na włóczenie się po nocy, na skandaliczne zachowania swoich pociech, itp. W Jaśle od dawna każdy potrafi tylko narzekać. Ktoś ma zaprowadzić porządek, ktoś ma dbać o kosze, ulice, ktoś ma znaleźć pieniądze. Tylko KTOSIA nie ma, bo my mieszkańcy nie jesteśmy ktosiem i o nic dbać nie będziemy. Ale mamy wszystko mieć, bo się mam należy!
@ Kierowca
dnia 12.09.2018, 15:18
Ocena
komentarza:
13
Potwierdzam, że kosze są kradzione oraz niszczone.
Przykręciłem kosz drutem do słupa latarni i tak ktoś mi w nocy ukradł.
Taką mamy społeczność w Jaśle, w której przyszło nam żyć.
Może podda ktoś pomysł jak zaradzić temu procederowi.
@ vogel
dnia 12.09.2018, 16:20
Ocena
komentarza:
6
Od kilku lat także sygnalizowałem problem chociażby jednego kosza na psie odchody wzdłuż 17 stycznia. Efekt taki sam.
@ Kierowca
dnia 12.09.2018, 16:25
Ocena
komentarza:
4
Dlaczego na waszym portalu Jasło 4u.pl opóźniacie informację podaną
przez rzecznika prasowego UM jasła panią Agatę Koba:
Co w ostatnich 4 latach zrobił burmistrz Jasła Ryszard Pabian.
@ Jaślanka
dnia 12.09.2018, 16:34
Ocena
komentarza:
11
Jacy są ludzie, takie jest i miasto.
Władze miasta czy też powiatu nie wygrają z brakiem kultury i brakiem szacunku dla czyjejś pracy.

Przeważającą część jasielskiego społeczeństwa stanowią buraki i ich potomstwo.
A ta porządna reszta mieszkańców musi się z nimi męczyć.

Buraki wywożą zepsutą lodówkę do lasu i uczą dzieci, że tak się robi.

Zasada jest jedna - jak nikt nie patrzy to mogę wszystko. Grunt, żeby mnie nie złapali.
Czyli kradnę z roboty co się tylko da, śmieci podrzucam do lasu.

A potomek buraka dorzuca do tego jeszcze "Jak jest sposobność to trzeba to zrobić", czyli rozwalić znak drogowy, przewrócić kosz na śmieci, rozwalić wiatę przystankową, czy pobazgrać świeżą elewację na budynku.
@ 13
dnia 12.09.2018, 16:42
Ocena
komentarza:
10
Czyżby tylko w Jaśle byli huligani i wandale? Bo w innych miastach są kosze i jest czysto. Dziwne. Myślę że to zrzucenie na kogoś winy
@ Marek
dnia 12.09.2018, 19:38
Ocena
komentarza:
14
Czy ktoś może mi wytłumaczyć, kto parkuje samochód wokół zielonego rynku? Czy to nie jest parking dla kupujących i w miarę szybko/góra do czterdziestu minut/ odjeżdzających? Mam wrażenie , że tam jak ktoś zaparkuje rano, tak stoi do piętnastej. Jestem na rynku rano o 7.30, miejsc parkingowych brak.Jestem na rynku o czternastej, nie ma żadnych kupujących, a wokół rynku pełno samochodów, nie ma gdzie zaparkować. Nawet Ci co sprzedają kilka godzin/panie z nabiałem, czy osoby sprzedające owoce i warzywa ze swojego ogródka/ też parkują wokół rynku, a przecież można wyłożyć towar i odjechać na duży parking pod Farą. Ja jadę na pięć, czy dziesięć minut i nie mam gdzie zaparkować samochodu. Gdzie Jest Pan Burmistrz,Straż Miejska?
@ kultura i klasa
dnia 12.09.2018, 19:41
Ocena
komentarza:
-5
to się zgadza kosze to podstawa...

A ICH JAK NA LEKARSTWO,

podobna sytuacja była za rządów PO,

tylko tamta władza rządziła 8 lat,

a terażniejsza władza dopiero zaczyna rządzić,

ale efekty już widać,

najpierw praca i godne życie Polaków, kosze mogą poczekać,

a właściwie kosz ma każdy w domu, także proszę poczekać

Koszę będą jak w Bajce...
@ dragoness
dnia 12.09.2018, 19:56
Ocena
komentarza:
-3
Fakt. Efekty widać. Wszystko zdrożeje tak, że nie będzie w ogóle odpadków. Trzeba z czegoś opłacić glosujące, pazerne masy.
@ XYZ
dnia 12.09.2018, 19:47
Ocena
komentarza:
8
Urzędnicy z Urzędu Miasta na czele z burmistrzem są chyba po S P Y C H O L O G I .
Wszystko to nie my, to O N I mają zrobić.
Pytam - czy spadła by im korona z głowy, gdyby zrobili coś dla mieszkańców miasta.
A zrobić trzeba wiele :
- brak wymienionych koszy nie tylko na śmieci
- brak ścieżek rowerowych, są chodniki szerokie i można wyznaczyć pas dla rowerów.
ale to trzeba umieć i chcieć. Ale jak się jest nieudacznikiem.
- wały przeciw powodziowe całe lato nie koszone. W końcu jak skosili, to płyty betonowe
zasypane trawą. W niektórych miejscach płyt nie widać. Jedyne miejsce, gdzie można względnie bezpiecznie jechać rowerem. Co z tego, że to ma zrobić jakiś inny
nieudacznik. A dla mieszkańców miasta to nie można się postarać i zrobić.
- jest jeszcze więcej problemów, ale czy warto je opisać ???
@ radny bezradny
dnia 12.09.2018, 19:51
Ocena
komentarza:
5
Z Dębowca ludzie zrobili jeden wielki śmietnik! Śmieci na przystanku, śmieci przy stawach obok stadionu, śmieci w rowach! Dużo śmieci jest przy starych opuszczonych ruderach. Koszy brak lub są przepełnione!
@ Kierowca
dnia 12.09.2018, 20:07
Ocena
komentarza:
1
Każdy kto kupuje śmieci jest ich właścicielem i odpowiada z ich utylizację
Widzę, że co roku przybywa śmieci plastikowych.
Miałem przy swoim budynku kosz i sam jego opróżniałem ale mi kosz ukradli
i przechodnie wrzucają mi teraz do ogródka śmieci plastikowe i butelki.
Trzeba kupować śmieci takie które, jest łatwo utylizować i nie sprawiają kłopotu.
@ jaślanka
dnia 12.09.2018, 20:36
Ocena
komentarza:
4
Idąc rano w niedzielę przez rynek widać mnóstwo worków ze śmieciami .Dlaczego ludzie tak robią? Czy nie ma odpowiednio wydzielonych miejsc składowania odpadów?
Na ulicy Floriańskiej jest mnóstwo śmieci i śmerdzace kontenery przy bloku wielorodzinnym tuż przy rynku.Należałoby uporzadkować ten problem.Dobrze ,że ktoś to zauwazył ,a władze miasta napewno postarają sie pomóc mieszkańcom i staną na wysokości zadania.
@ Zmienić radnych-wybrac nowych !!!
dnia 12.09.2018, 21:03
Ocena
komentarza:
-5
Z latarnią je jak ze statystyką zawsze można się onią oprzeć. A jeszcze na ul. Lwowskiej nie ma stojaków na rowery, a i gałęzie wiszą nad chodniem tak, że chłop jak je cięty z metra to mu kapelusz zdziero z głowy. jeszcze nima kosza na psie odchody, tego nie musi być bo je plac psiarni i tam trza z pupilem pójść i on tam się załatwi
@ greg
dnia 12.09.2018, 21:45
Ocena
komentarza:
15
Troszkę tu napiszę w innym temacie, ale jeżeli chodzi o utrzymanie czystości i porządku na drogach, chodnikach tak jak zbieranie śmieci nawet z tych niewielu koszy to w Jaśle jest źle. Zamiatarki dróg jeżdżą w dzień, zbieranie śmieci odbywa się w dzień blokuje się przez to ulice to jest nagminne i to tak jak np dziś na 17 stycznia zrobił się taki korek przez zamiatarkę, że szybciej przejechałem 15km wcześniej. Dlaczego tego się nie robi w nocy inni pracują w nocy to to też można robić w nocy.
@ noc
dnia 12.09.2018, 22:05
Ocena
komentarza:
16
Niech ktoś w końcu zajmie się oświetleniem miejskim - nogi można połamać.
@ dragoness
dnia 13.09.2018, 02:12
Ocena
komentarza:
4
To zażalenie do p. Czerneckiego i jego protegowanego, głównego elektryka.
@ stary
dnia 13.09.2018, 07:25
Ocena
komentarza:
0
no i do Tuska ???
@ raf
dnia 12.09.2018, 23:19
Ocena
komentarza:
4
to co 1000zl kosztuje kosz
@ do rafa
dnia 13.09.2018, 00:39
Ocena
komentarza:
4
Chyba pozłacany.
@ Yeti
dnia 13.09.2018, 07:56
Ocena
komentarza:
3
A na krzyz sa pieniadze?
@ Zmienić radnych - wybrać nowych !!!
dnia 13.09.2018, 10:03
Ocena
komentarza:
0
W nocy nie mogą zamiatać bo to drożej kosztuje, trzeba pracownikowi nocne dodatkowo zapłacić !!!. Później było by aj waj waj, dlaczego drożej jak można by taniej w dzień
@ leszek
dnia 13.09.2018, 10:20
Ocena
komentarza:
-4
hehe Mocie Pis :) dobrze tak se kupcie kosze prywatne za 500+
@ ksiądz Mateusz
dnia 13.09.2018, 12:07
Ocena
komentarza:
-1
Jak gimbusy przestaną niszczyć kosze to problemu z ich brakiem nie będzie.
@ ....
dnia 13.09.2018, 21:25
Ocena
komentarza:
2
Przestancie wszystko zwalac na gimbusow .sama znam kilku panów co dostają szajby
po mamrocie
@ Mieszkaniec ul. 17 Stycznia.
dnia 13.09.2018, 21:03
Ocena
komentarza:
5
Kosze na śmieci to nawet już na wsiach są montowane a władze Jasła czekają na Dyrekcję dróg w Rzeszowie założy nam kosze. Rzeszów ma daleko w d... pożądek na naszych chodnikach! Wystarczy tyko trochę chęci i dobrej woli !
@ Ola
dnia 13.09.2018, 23:36
Ocena
komentarza:
-6
Ciekawe tylko trzeba wybrac pabiana a jaslo bedzie mega miastem bez ukladow bo z pabian ida super uczciwo ludzie znaja sie od lat I tam nie ma zdnych ukladow przetacznik okarma dybas wojcikowa polak I ich guru rysio
@ iii
dnia 14.09.2018, 04:12
Ocena
komentarza:
0
Rodo ola!pamiętaj
@ ixi
dnia 14.09.2018, 20:50
Ocena
komentarza:
2
W Jaśle generalnie jest brudno. Nie wystarczy raz na 50 lat coś wybudować, trzeba to też w porządku utrzymywać!! Dziwię się włodarzom że nie ma ustawy krajobrazowe bo kiczowate brudne szmaty reklamy, niepomalowane barierki, stare powysychane drzewa i pospolite krzewy, tudzież chwasty na chodnikach szpeca miasto. O brudnej płycie na rynku czy koszmarnych miejscach ogłoszeniowych nie wspomnę. Dajcie o miasto bo wygląda kiczowato i bylejako.. Wstyd!
@ ixi
dnia 14.09.2018, 21:02
Ocena
komentarza:
2
O pakowaniu byle gdzie, byle jak i na chodnikach nie wspomnę..
@ Kierowca
dnia 15.09.2018, 18:44
Ocena
komentarza:
1
Do ixi.
A ja się tu urodziłem, objechałem kawał świata, teraz tu mieszkam
i mnie się tu podoba.
Nie lubię ludzi, którzy nie lubią Jasła.
@ ixi
dnia 16.09.2018, 12:52
Ocena
komentarza:
2
Ja kocham Jasło, ale ie lubię brudu i bylejakosci. Zależy mi na tym mieście.
@ Ja
dnia 16.09.2018, 22:36
Ocena
komentarza:
0
Najważniejsze, ze pomnik Chrystusa stanie :/
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • „Musimy wzmacniać wzajemne relacje”

   

  Wczoraj, w Jaśle odbyły się obchody II Dnia Pamięci, poświęconego żydowskiej społeczności Jasła. Ich głównym punktem było odsłonięcie tablicy upamiętniającej Żydów, którzy w sierpniu 1942 r. zostali deportowani z jasielskiego getta do obozu zagłady w Bełżcu. Odsłonił ją Georges Feniger, potomek ocalonych z holokaustu.

 • Miasto zamierza zainwestować w oświetlenie

  Radni Rady Miejskiej Jasła zdecydowali o przystąpieniu do projektu modernizacji oświetlenia ulicznego. Projekt ma być realizowany przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki...

 • "Aktywni w Gminie Jasło"

   

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle w partnerstwie z INNOVO Innowacje w Biznesie Sp. z o.o. zrealizował w okresie od 01.06.2017 r. do 31.01.2019 r.  projekt  „Aktywni w gminie Jasło” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

 • Jaślanie świętują wiktorię warszawską

   

  W Jaśle, odbyły się dzisiaj uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego. Ich uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta do parku miejskiego gdzie na Grobie Nieznanego Żołnierza złożone zostały kwiaty.    

 • Piotr Śmietana zastępcą komendanta

  Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie wręczono nominacje na stanowisko kierownicze mł. bryg. Piotrowi Śmietanie na funkcję zastępcy komendanta powiatowego PSP w Jaśle.

 • Jasielski "Medyk" - ostatnie dni rekrutacji

   

  „Medyk” to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą kształcić się w perspektywicznych zawodach. Teraz w ofercie szkoły znajdziesz nowe interesujące kierunki. Wybierając „Medyk” inwestujesz w swoją przyszłość.

 • Jaślanie biorą sprawy w swoje ręce i sprzątają miasto

   

  Jaślanie chcą żyć w czystym i wolnym od śmieci mieście. Kilka dni temu dwóch mieszkańców Jasła z własnej inicjatywy posprzątało okolice wałów przy ul. Piotra Skargi. Wszystkie śmieci, starannie posegregowane trafiły do worków.

 • Tak wyglądała tragiczna jesień 1939 r.

   

  Eksplozje, serie z karabinów maszynowych i łuny ognia nad „łąkami hubalowymi” towarzyszyły widowisku historycznemu, które odbyło się wczoraj w ramach tegorocznej edycji Memoriału majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Tematem przewodnim tym razem były wydarzenia z jesieni 1939 r.     

 • IX Karpacki Festiwal Archeologiczny Dwa Oblicza. Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy. 17-18 sierpnia 2019.

 • Wakacje z tenisem – edycja sierpniowa

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105