Strona główna

Jedna z najlepszych polskich uczelni kształci w Jaśle!

Napisany dnia: 21.09.2018, 20:00 , Tagi: Brak

"Uczelnia Wyższa Roku 2018", "Studia z Przyszłością 2018", "Uczelnia Liderów 2018"...  Przyznane wyróżnienia potwierdzają, że łódzka Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna to obecnie jedna z najlepszych polskich uczelni. Dlaczego o tym piszemy? Ponieważ na AHE można studiować również w Jaśle - dzięki funkcjonującemu w naszym mieście Wydziałowi Zamiejscowemu!

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi to jeden z największych niepublicznych ośrodków  akademickich w kraju, oferująca 23 kierunki studiów I i II stopnia, również w formule on-line, w języku angielskim, a także cieszące się ogromną popularnością studia podyplomowe.

Od 2004 roku w Jaśle prężnie funkcjonuje Wydział Zamiejscowy AHE, który w swojej ofercie posiada studia I stopnia na kierunkach Politologia i Pedagogika z nastawieniem na kształcenie praktyczne. Wydział Zamiejscowy w Jaśle to jednostka kształcącej w całym kraju Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Dlatego też osoby kończące studia na jasielskim Wydziale Zamiejscowym AHE nie są absolwentami szerzej nie znanej małej lokalnej uczelni, lecz zdobywają dyplom uczelni rozpoznawalnej i cenionej przez pracodawców w całej Polsce!

Kształcenie na Wydziale Zamiejscowym w Jaśle realizowane jest we współpracy z praktykami życia społecznego i gospodarczego, pedagogami, samorządowcami, specjalistami z zakresu projektów unijnych czy też bezpieczeństwa wewnętrznego. Kształcenie praktyczne na kierunku Politologia przygotowuje przyszłych absolwentów do pracy w sferze publicznej. Zwiększa szansę na ich zatrudnienie w administracji państwowej i samorządowej, organizacjach pozarządowych jak również instytucjach bezpieczeństwa publicznego i służbach mundurowych. Z kolei praktyczne kształcenie na kierunku Pedagogika pozwala nabyć studentom kompetencje i umiejętności niezbędne w pracy w takich placówkach jak szkoły, zakłady karne, placówki opiekuńczo-wychowawcze czy ośrodki pomocy społecznej.

Dużym atutem kształcenia praktycznego realizowanego na Wydziale Zamiejscowym w Jaśle - zarówno na kierunku Politologia jak i Pedagogika - są obecne w programie studiów praktyki zawodowe. Pozwalają one studentom poznać specyfikę pracy w urzędach, instytucjach bezpieczeństwa publicznego, placówkach edukacyjnych i wychowawczych.

W ramach kierunków Politologia i Pedagogika uczelnia oferuje ciekawe specjalności dostosowane do wymogów i potrzeb rynku pracy:

Politologia

» » Administracja i zarządzanie w sferze publicznej

» » Bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe

» » Służby mundurowe ochrony bezpieczeństwa publicznego

Pedagogika

» » Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z elementami pomocy społecznej

» » Pedagogika resocjalizacyjna z elementami socjoterapii

» » Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna

» » Doradztwo zawodowe i personalne

Ofertę edukacyjną Wydziału Zamiejscowego w Jaśle uzupełniają studia I i II stopnia on-line, oraz studia podyplomowe w formie stacjonarnej i on-line. Wśród wielu kierunków studiów podyplomowych na szczególną uwagę zasługuje "Inspektor ochrony danych - Zarządzanie bezpieczeństwem informacje", stanowiący odpowiedź na nowe potrzeby firm i instytucji po wejściu w życie Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych (RODO). Studia przygotowują do pełnienia funkcji Inspektora Ochrony Danych oraz wyposażają w specjalistyczną wiedzę i kompetencje w zakresie zarządzania bezpieczeństwem informacji. 

Ponadto prowadzone są również studia podyplomowe na takich kierunkach jak :

» » Administracja bezpieczeństwa wewnętrznego

» » Administracja samorządowa

» » Animacja czasu wolnego z elementami arteterapii

» » Bezpieczeństwo i higiena pracy

» » Doradztwo zawodowe i personalne

» » Edukacja dla bezpieczeństwa

» » Integralna edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna

» » Oligofrenopedagogika

» » Przygotowanie pedagogiczne – studia kwalifikacyjne

» » Terapia i edukacja dzieci i młodzieży z autyzmem oraz z zespołem Aspergera

» » Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka

» » Wiedza o społeczeństwie

» » Wychowanie do życia w rodzinie

» » Zarządzanie i polityka publiczna

Zajęcia prowadzone na Wydziale Zamiejscowym w Jaśle odbywają się w mieszczącym się przy ulicy Szkolnej 38 nowoczesnym i przestronnym budynku, dostosowanym do kształcenia osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji studentów jest darmowe Wi-Fi, biblioteka oraz duży parking. Studenci Wydziału Zamiejscowego w Jaśle mają możliwość korzystania z pomocy materialnej w postaci stypendiów socjalnych, rektora oraz specjalnych (dla osób niepełnosprawnych). Łączna suma uzyskanego wsparcia materialnego może sięgnąć nawet 1770 zł miesięcznie!

Jeśli chcecie rozpocząć studia na Wydziale Zamiejscowym w Jaśle Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi - lepiej nie zwlekajcie. To ostatnie dni rekrutacji! Naprawdę warto - tym bardziej że dyplom znanej i cenionej uczelni można zdobyć nawet nie wyjeżdżając z Jasła!

Artykuł Sponsorowany

 • "Grozi nam smród i plaga szczurów?"

  Mieszkańcy gminy Tarnowiec zaniepokojeni są brakiem odbioru odpadów segregowanych. Wszystko na to wskazuje, że problem ten dotknie również inne gminy powiatu jasielskiego. Włodarze gmin i miast obawiają się, że będzie powtórka z ubiegłego roku, kiedy w okresie letnim żadna z instalacji nie była w stanie ich przyjąć...

 • Pracuj za granicą!

   

  Szukasz atrakcyjnych ofert pracy za granicą? Work Centre to rozwiązanie idealne dla Ciebie. W naszym biurze znajdziesz ciekawe oferty pracy stałej oraz sezonowej.

 • Gabinet psychoterapeutyczny dr Marek Janiak. Zmiana godzin otwarcia!

   

  Zgodnie z Państwa życzeniami Gabinet Psychoterapii dr Marek Janiak Cieklin - Józefów od 24 czerwca będzie czynny codziennie w godzinach 9- 18.

 • Plaga komarów w mieście. Będą opryski

  Pod koniec maja miały miejsce intensywne opady deszczu, które doprowadziły do licznych podtopień. Od tego momentu zaobserwowano zmasowany wylęg komarów. Mieszkańcy Jasła z niecierpliwością czekają na ich zwalczanie ze strony władz miasta. Jak się okazuje pierwsze opryski rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek. W sumie 30 ha terenów miejskich zostanie poddanych dezynsekcji.

 • Zebrano ponad 50 worków śmieci w lasach w Łaskach!

  Początkiem czerwca odbyło się wielkie sprzątanie lasów w Łaskach, w którym uczestniczyli m.in. leśniczy, podleśniczy oraz pracownicy firmy wykonującej usługi leśne na tym terenie. Wśród znalezionych śmieci były sprzęty AGD oraz niewiarygodnie duże ilości szkła.

 • Eksperci czekają – pomogą w napisaniu Twojego biznesplanu

   

  Tylko do 21 czerwca można zgłosić się do konkursu na najlepszy biznesplan z branży ICT. Wystarczy wypełnić krótki formularz. Ci, którzy przejdą do drugiego etapu będą przygotowywać swoje biznesplany już pod okiem ekspertów.

 • Radna Stasiowska w PUP

  Radna powiatowa Magdalena Stasiowska od niedawna pracuje w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jaśle. Z referenta do spraw promocji w jasielskim magistracie została inspektorem Referatu Organizacyjno-Administracyjnego i Kadr.

 • Jaślanie chcą pociągu do Krynicy

   

  Wyniki majowej ankiety są druzgocące. Niemal wszystkie osoby, które zdecydowały się ją wypełnić pozytywnie oceniły pomysł uruchomienia połączenia kolejowego z Jasła do Krynicy. Sygnał do decydentów został wysłany. Pozostaje czekać na pozytywne rozstrzygnięcia.

 • Wakacje z tenisem

   

  Dla wszystkich dzieci, które chciałyby aktywnie spędzić wakacje i nauczyć się grać w tenisa ziemnego Fundacja Aktywna Galicja rozpoczyna kolejną edycję Wakacyjnej Szkółki Tenisowej.

 • Droga dziurawa? Powiat ją zamyka

  Droga powiatowa relacji Tarnowiec-Czeluśnica będzie zamknięta. Jak twierdzi starosta jasielski intensywne opady deszczu, które wystąpiły od połowy maja przyczyniły się do znacznego pogorszenia stanu tej drogi.

 • Karpacka Troja w Epoce Brązu – impreza plenerowa pod tytułem Złoto Karpat - 15-16 czerwca

 • Czy koszmar mieszkańców z ul. Prusa kiedyś się skończy?

  Mieszkańcy ul. Prusa w Jaśle boją się każdego deszczu, którego skutkiem mogą być podtopienia. Od lat jaślanie czekają na rozwiązanie problemu, który wciąż spędza sen z ich powiek. Nie sądzili, że ostatnie majowe ulewy przyniosą tak dużą wodę, jakiej dotąd nie mieli w domach i na podwórkach.

 • Nowa odsłona sklepu KOMFORT w Krośnie. Wielkie Otwarcie!

   

  Metamorfozę wnętrza zacznij od podłogi! Wiosna i lato to doskonały czas, aby zapoznać się z najlepszą na rynku ofertą podłóg, dywanów i dekoracji. Przyjdź do sklepu Komfort w Krośnie, skorzystaj z rabatu 20% i odmień swoje wnętrze.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105