Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Jodek potasu trafił do KP PSP w Jaśle

26

Tabletki z jodkiem potasu dostarczono do każdej komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. To reakcja na walki w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej. Jak podkreśla MSWiA w obecnej chwili nie ma żadnego zagrożenia. - Jest to standardowa procedura, przewidziana w przepisach prawa i stosowana na wypadek wystąpienia ewentualnego zagrożenia radiacyjnego – poinformował resort.

 fot. pixabay

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazało do dystrybucji tabletki jodku potasu. Środek medyczny trafił do wszystkich powiatowych straży pożarnych na terenie Polski. Jak podkreśla resort, to standardowa procedura podjęta w ramach działań z zakresu zarządzania kryzysowego i ochrony ludności, w związku z walkami toczącymi się w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej.

Ministerstwo biorąc pod uwagę możliwość wystąpienia zagrożenia radiacyjnego przygotowało się na taką ewentualność. - W obecnej chwili takie zagrożenie nie występuje, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Państwową Agencję Atomistyki. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa są w ciągłej gotowości, a odpowiednia ilość jodku potasu jest zabezpieczona dla każdego obywatela Polski – wyjaśnia MSWiA. Resort dodał również, że profilaktyczne przyjmowanie jodku potasu jest odradzane przez le

Należy podkreślić, że profilaktyczne przyjmowanie jodku potasu na własną rękę jest odradzane przez lekarzy i specjalistów.

id

Napisany dnia: 21.09.2022, 15:00
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ bolo
dnia 21.09.2022, 15:48
Ocena
komentarza:
6
A która by chciała dotknąć ciebie?
@ Charował
dnia 22.09.2022, 05:36
Ocena
komentarza:
2
Polecam "harować" nad ortografią aby uniknąć wstydu.
@ yozef
dnia 26.09.2022, 10:27
Ocena
komentarza:
1
[Komentarz nie na temat]
@ xddddddd
dnia 21.09.2022, 15:56
Ocena
komentarza:
14
tak samo mówili jak czarnobyl wywalił...
@ czołem pisowcy i inni bezmózgowcy
dnia 22.09.2022, 08:16
Ocena
komentarza:
3
[Komentarz nie na temat]
@ Człowiek też…
dnia 21.09.2022, 16:26
Ocena
komentarza:
5
Jeszcze tylko opracować zabezpieczenia takich obiektów na wypadek wojen i już energia jądrowa będzie „eko”.
@ Kika
dnia 22.09.2022, 17:32
Ocena
komentarza:
5
Elektrownie atomowe są już zaliczane do zielonej energii.
@ Człowiek też zwierzę
dnia 22.09.2022, 19:24
Ocena
komentarza:
1
@Kika
Gaz też;-)

Google: "Fact check: Is nuclear energy good for the climate?"
@ tyt
dnia 21.09.2022, 16:59
Ocena
komentarza:
-2
podobno ze wysadzili ,tylko cisza jest i dlatego!!!
@ Oro
dnia 21.09.2022, 17:31
Ocena
komentarza:
15
Takich informacji nie powinno się publikować. Po co siać panikę? Jeśli ma podnieść słupki w sadazach PiS -owi to znak ze władza tej partii się kończy. Gdzie pieniądze na węgiel ? W gminach nie ma.
@ taka prawda
dnia 21.09.2022, 21:23
Ocena
komentarza:
9
PiS wydrukował pieniądze na wszelkie + i powiększenie inflacji to teraz wydrukuje węgiel.
@ do @ Oro
dnia 22.09.2022, 10:20
Ocena
komentarza:
7
Oto w tym chodzi, pandemia wojna i wpajanie strachu przez media.
@ Viki32
dnia 21.09.2022, 19:48
Ocena
komentarza:
2
A to nie chodzi o elektrownię atomową w Niemczech w dolnej Bawarii ?
@ Alvaro
dnia 21.09.2022, 21:05
Ocena
komentarza:
2
W Zaporożu, wczoraj (lub przedwczoraj) jedna z rur doprowadzających wodę do reaktora została uszkodzona w wyniku bombardowania.
@ To ja !
dnia 21.09.2022, 21:12
Ocena
komentarza:
9
Selekcja naturalna .Za dużo ludzi i trzeba trochę wytępić.Najpierw covid ,szczepionki ,wojna i teraz to.
Ciekawe co jeszcze wymyślą.
@ Los
dnia 22.09.2022, 06:26
Ocena
komentarza:
5
Nasz kraj będzie potęgą,tylko myślmy,czuwajmy i jednoczmy się.Odkrywajmy skrywane plany,tajemnice i okrutne zamierzenia.
@ Realista
dnia 23.09.2022, 15:44
Ocena
komentarza:
-1
A społeczeństwo to może "zdychać"?
Ważne, że maści się aparatowi ...
@ Wyborca jaroslawa
dnia 24.09.2022, 16:40
Ocena
komentarza:
1
Tylko wybitny strateg i mąż stanu nas uratuje.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Urząd Miasta w Jaśle zamierza oszczędzać pieniądze skracając godziny otwarcia orlików

   

  Jasielski magistrat zamierza skrócić godziny otwarcia boisk sportowych typu orlik na Ogródku Jordanowskim i osiedlu Gamrat. Już wkrótce, obiekty, o których mowa, mają być czynne tylko do godz. 18. Wyjątek stanowić będą wyłącznie zajęcia organizowane przez szkółki piłkarskie i kluby sportowe. Uzasadnieniem dla decyzji podjętej przez urzędników ma być konieczność ograniczania kosztów za zużycie energii elektrycznej. Suchej nitki na pomyśle Urzędu Miasta w Jaśle nie zostawiają mieszkańcy, którzy korzystają z orlików w godzinach wieczornych. Mówią wprost, że hasło „Jasło – klimat do sportu” jawi się obecnie jako ponury żart.

 • 180 tys. zł powiat przeznaczy na zakup nowego auta dla starostwa

  Na ostatniej sesji Rady Powiatu w Jaśle większość radnych zgodziła się na zabezpieczenie środków w kwocie 180 tys. zł na zakup nowego samochodu do celów służbowych dla pracowników Starostwa Powiatowego w Jaśle. - Mój kierowca preferuje skodę – podkreślił starosta Adam Pawluś.

 • Jako pierwsi pokonali 30 pięter i 800 schodów. Druhowie Bartosz i Tomasz najlepsi spośród 49 drużyn w kategorii OSP

  W minioną sobotę 1 października w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyły się IV Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu po Schodach-Wieżowiec 2022, w których udział wzięło 165 drużyn z całej Polski. Tomasz Kurek i Bartosz Maciejowski, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Święcanach po raz trzeci z rzędu byli nie do pokonania!

 • W trosce o dobrą kondycję psychiczną uczniów, jasielskie podstawówki realizować będą program - „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocj

   

  Jasielskie szkoły podstawowe przystąpiły do realizacji programu, którego celem jest rozwijanie u uczniów umiejętności radzenia sobie ze stresem i trudnościami, a także kształtowanie postaw optymizmu, empatii, wytrwałości i wiary w siebie. „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej” to program skierowany do osób w wieku od 8 do 12 roku życia. Kluczowy wpływ na podjętą przez władze samorządowe Jasła decyzję o wdrożeniu programu, miał apel trzech uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle, w którym domagali się oni podjęcia aktywnych działań w zakresie przeciwdziałania mowie nienawiści.

 • Powiat inwestuje w kolejną wirtualną strzelnicę. Tym razem powstanie w Zespole Szkół w Trzcinicy

  Końcem ubiegłego roku w Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Żmigrodzie oddano do użytku pierwszą w powiecie jasielskim wirtualną strzelnicę. W czerwcu br. Rada Powiatu wyraziła zgodę na powstanie kolejnej w liceum w Kołaczycach. To jednak nie koniec. Ostatnio zabezpieczono w budżecie powiatu 50 tys. zł na budowę wirtualnej strzelnicy w Zespole Szkół w Trzcinicy.

 • Ostatnie pożegnanie Wiktora Barańskiego, wójta gminy Tarnowiec

   

  Rodzina, przyjaciele i kilkuset mieszkańców gminy Tarnowiec towarzyszyło Wiktorowi Barańskiemu w ostatniej drodze. Ciało zmarłego przed kilkoma dniami wójta spoczęło w rodzinnym grobie na cmentarzu parafialnym w Tarnowcu.

 • Kino Helios Krosno zaprasza na kolejną filmową ucztę

   

  Kolejny tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno zapowiada się arcyciekawie. W ramach Projektów Specjalnych, kinomani będą mogli obejrzeć na dużym ekranie między innymi film pt. „Niewierna” z Juliette Binoche i Vincentem Lindonem w rolach głównych.

 • Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów do Krakowa

   

  Od 1 października br. obowiązywać będą zmiany w rozkładzie jazdy pociągów, którymi mieszkańcy Jasła i powiatu jasielskiego podróżują do Krakowa. Ich wprowadzenie wynika z realizacji prac remontowych na linii kolejowej nr 96 (odcinek Tarnów – Stróże). Pociągi PKP IC „Wetlina” i „Bieszczady” kurować będą przez Rzeszów. W przypadku „Hubala” z kolei, na trasie z Jasła do Tarnowa obowiązywać będzie autobusowa komunikacja zastępcza.

 • WIOŚ przedstawił wyniki badań próbek ścieków i wody z Wisłoki. Kontrola inspektorów wykazała m.in. nieprawidłowości w eksploat

  Początkiem września inspektorzy WIOŚ pobrali do badań próbki ścieków i wody z Wisłoki poniżej kolektora oczyszczalni ścieków w Kołaczycach. Wyniki wykazały przekroczenia dopuszczalnych wartości stężeń zanieczyszczeń zawartych w ściekach...

 • Mój dom to… Jasło!

   

  Każde miasto szuka swojej ścieżki rozwoju, która poprowadzi je do miejsca, gdzie jakość życia jego mieszkańców będzie na najwyższym poziomie. Dla mieszkających w Jaśle ludzi właśnie to miasto stało się domem, domem do którego zaprasza się z otwartym sercem i ogromną życzliwością, bo to jaślanie są największym potencjałem tego miejsca. 

 • Osiem kilogramów mniej. Kuracja Pani Magdaleny zakończona sukcesem

   

  Wiosenna Metamorfoza w gabinecie dietetycznym Bonne Sante Jasło dobiegła końca. Pani Magdalena wysłała swoje zgłoszenie i wygrała casting do metamorfozy, a dziś przedstawiamy tego efekty.

 • Przywróć sobie piękny uśmiech dzięki leczeniu implantologicznemu

  Leczenie implantologiczne pozwala na skuteczne i przewidywalne odtworzenie utraconych zębów, w sposób najbardziej zbliżony do zębów naturalnych. Dzięki zastosowaniu implantów zębowych możemy odzyskać piękny uśmiech. Zastosowanie najnowocześniejszych metod leczenia gwarantuje uzyskanie najwyższej jakości i precyzji leczenia. Specjalistycznych gabinetów stomatologicznych nie trzeba daleko szukać. W Jaśle, leczenie implantologiczne oferuje PrecisDENT.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657