Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Już 12-14 sierpnia w Krośnie - Leszek Możdżer, odkrycie świata jazzu Kinga Głyk i wielki koncert symfoniczny!

Od 12 do 14 sierpnia odbędzie się po raz siódmy w Krośnie muzyczny crossover – Young Arts Festival. W tegorocznym programie wydarzenia znalazła się improwizująca basistka młodego pokolenia - Kinga Głyk, pianista Leszek Możdżer z AUKSO Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia oraz wielki koncert symfoniczny w wykonaniu Filharmoników Lwowskich. Będzie to ich pierwszy koncert w pełnym składzie od czasu wybuchu wojny!

DO DZISIAJ KUPISZ BILETY W PROMOCYJNEJ CENIE* ZYSKAJ BLISKO 50 ZŁ I KUP KARNET LUB BILET NA TEGOROCZNĄ EDYCJĘ YOUNG ARTS FESTIVAL I SKORZYSTAJ Z KODU RABATOWEGO: 2022YAF20

Bilety na Young Arts Festiwal możesz kupić na eventim.pl
lub po kliknięciu w link - KUP BILET
 

Young Arts Festival to muzyczny crossover, który szuka nietypowych muzycznych połączeń, pozwala na odważne interpretacje, jest miejscem przenikania się brzmień m. in. klasycznych i jazzowych. Festiwal odbywa się Krośnie, do którego od siedmiu lat na zaproszenie Fundacji Young Arts przyjeżdżają największe gwiazdy różnych gatunków muzycznych.

Każdego roku prezentujemy na festiwalu zróżnicowaną gatunkowo muzykę, a siódma edycja Young Arts będzie wyjątkowo urozmaicona stylistycznie – zapowiada Bartłomiej Tełewiak, dyrektor artystyczny festiwalu.

Tegoroczną edycję Young Arts Festival otworzy w piątek 12 sierpnia basistka Kinga Głyk – jedno z największych odkryć polskiego jazzu, wschodząca gwiazda muzyki improwizowanej, która podbija międzynarodowe sceny i social media. Jej nietuzinkowa osobowość i twórcze interpretacje kanonu muzyki popularnej XX wieku przyciągają setki tysięcy młodych słuchaczy na całym świecie, którzy słuchając 25-letniej artystki w naturalny sposób dołączają do grona odbiorców ambitnej muzyki improwizacyjnej łączącej jazz i pop.

 Kinga Głyk to genialna basistka, która wkroczyła na światowe sceny w sposób jak najbardziej właściwy jej pokoleniu, czyli wykorzystując przestrzeń online – mówi Bartłomiej Tełewiak.  – Jej koncert w Krośnie z pewnością będzie magnesem dla słuchaczy, którzy szukają w muzyce nowych intrygujących i funkowych brzmień.

Podczas Young Arts Festival będzie można usłyszeć repertuar z najnowszego albumu Kingi Głyk – „Feelings”, który przez krytyków został uznany za przełomowy dla polskiej sceny jazzowej ze względu na jego zadziorność, balladowe frazy, łączenie rytmów trip-hop, r’n’b oraz pop.

W sobotę 13 sierpnia na festiwalu w Krośnie wystąpi Leszek Możdżer – legenda polskiej sceny jazzowej, artysta, którego muzyka definiuje termin polskiej pianistyki improwizowanej na przestrzeni ostatnich lat. Z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia artysta zagra między innymi repertuar z albumu „Earth Particles”, który balansując na krawędzi stylów pokazuje bliskość muzyki barokowej i jazzu.

Niedziela 14 sierpnia to gratka dla wielbicieli muzyki symfonicznej i wielkich dzieł orkiestrowych. Festiwal zamknie wystąpienie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lwowskiej, która zagra swój pierwszy koncert poza granicami Ukrainy, od czasu wybuchu wojny. W programie koncertu znajdą się poematy symfoniczne: "Step" Zygmunta Noskowskiego, "Grażyna" ukraińskiego kompozytora Borysa Latoszyńskiego oraz "Stanisław i Anna Oświecimowie" Mieczysława Karłowicza, który nawiązuje do romantycznej historii polskich “Romeo i Julii”, którzy zostali pochowani właśnie w Krośnie. Orkiestrę Filharmonii Lwowskiej poprowadzi Volodymyr Syvokhip.

Tegoroczne koncerty Young Arts Festival odbędą się w Sali Widowiskowej przy ulicy Kolejowej 1  w Krośnie, a wszystkie informacje o wydarzeniu oraz bilety można znaleźć na stronie internetowej youngarts.pl. Bilety na wydarzenie są dostępne również w serwisie Eventim.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka", realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Festiwal zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Krosna

Mecenasi festiwalu to: Krosno Miasto Szkła, firma Splast, Nowy Styl, Profbud, Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie, Glob Cars Service - Ford Krosno, Restauracja Posmakuj, Wino i Przyjaciele, Wino i przyjaciele, Manufaktura Nalewek, Apartamenty Krosno4You. Partnerzy wydarzenia to: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, MOSIR Krosno, Zespół Szkół Muzycznych. Obsługę prawną festiwalu zapewnia Grupa Prawnicza.

Patronat medialny nad przedsięwzięciem objęli: RMF Classic, TVP Rzeszów.

*Pamiętaj promocja trwa do PONIEDZIAŁKU 01/08/2022 godz. 23:59, zatem nie zwlekaj!*

Materiał sponsorowany

Napisany dnia: 01.08.2022, 18:00
 • Urząd Miasta w Jaśle zamierza oszczędzać pieniądze skracając godziny otwarcia orlików

   

  Jasielski magistrat zamierza skrócić godziny otwarcia boisk sportowych typu orlik na Ogródku Jordanowskim i osiedlu Gamrat. Już wkrótce, obiekty, o których mowa, mają być czynne tylko do godz. 18. Wyjątek stanowić będą wyłącznie zajęcia organizowane przez szkółki piłkarskie i kluby sportowe. Uzasadnieniem dla decyzji podjętej przez urzędników ma być konieczność ograniczania kosztów za zużycie energii elektrycznej. Suchej nitki na pomyśle Urzędu Miasta w Jaśle nie zostawiają mieszkańcy, którzy korzystają z orlików w godzinach wieczornych. Mówią wprost, że hasło „Jasło – klimat do sportu” jawi się obecnie jako ponury żart.

 • 180 tys. zł powiat przeznaczy na zakup nowego auta dla starostwa

  Na ostatniej sesji Rady Powiatu w Jaśle większość radnych zgodziła się na zabezpieczenie środków w kwocie 180 tys. zł na zakup nowego samochodu do celów służbowych dla pracowników Starostwa Powiatowego w Jaśle. - Mój kierowca preferuje skodę – podkreślił starosta Adam Pawluś.

 • Jako pierwsi pokonali 30 pięter i 800 schodów. Druhowie Bartosz i Tomasz najlepsi spośród 49 drużyn w kategorii OSP

  W minioną sobotę 1 października w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyły się IV Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu po Schodach-Wieżowiec 2022, w których udział wzięło 165 drużyn z całej Polski. Tomasz Kurek i Bartosz Maciejowski, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Święcanach po raz trzeci z rzędu byli nie do pokonania!

 • W trosce o dobrą kondycję psychiczną uczniów, jasielskie podstawówki realizować będą program - „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocj

   

  Jasielskie szkoły podstawowe przystąpiły do realizacji programu, którego celem jest rozwijanie u uczniów umiejętności radzenia sobie ze stresem i trudnościami, a także kształtowanie postaw optymizmu, empatii, wytrwałości i wiary w siebie. „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej” to program skierowany do osób w wieku od 8 do 12 roku życia. Kluczowy wpływ na podjętą przez władze samorządowe Jasła decyzję o wdrożeniu programu, miał apel trzech uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle, w którym domagali się oni podjęcia aktywnych działań w zakresie przeciwdziałania mowie nienawiści.

 • Powiat inwestuje w kolejną wirtualną strzelnicę. Tym razem powstanie w Zespole Szkół w Trzcinicy

  Końcem ubiegłego roku w Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Żmigrodzie oddano do użytku pierwszą w powiecie jasielskim wirtualną strzelnicę. W czerwcu br. Rada Powiatu wyraziła zgodę na powstanie kolejnej w liceum w Kołaczycach. To jednak nie koniec. Ostatnio zabezpieczono w budżecie powiatu 50 tys. zł na budowę wirtualnej strzelnicy w Zespole Szkół w Trzcinicy.

 • Ostatnie pożegnanie Wiktora Barańskiego, wójta gminy Tarnowiec

   

  Rodzina, przyjaciele i kilkuset mieszkańców gminy Tarnowiec towarzyszyło Wiktorowi Barańskiemu w ostatniej drodze. Ciało zmarłego przed kilkoma dniami wójta spoczęło w rodzinnym grobie na cmentarzu parafialnym w Tarnowcu.

 • Kino Helios Krosno zaprasza na kolejną filmową ucztę

   

  Kolejny tydzień repertuarowy w kinie Helios Krosno zapowiada się arcyciekawie. W ramach Projektów Specjalnych, kinomani będą mogli obejrzeć na dużym ekranie między innymi film pt. „Niewierna” z Juliette Binoche i Vincentem Lindonem w rolach głównych.

 • Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów do Krakowa

   

  Od 1 października br. obowiązywać będą zmiany w rozkładzie jazdy pociągów, którymi mieszkańcy Jasła i powiatu jasielskiego podróżują do Krakowa. Ich wprowadzenie wynika z realizacji prac remontowych na linii kolejowej nr 96 (odcinek Tarnów – Stróże). Pociągi PKP IC „Wetlina” i „Bieszczady” kurować będą przez Rzeszów. W przypadku „Hubala” z kolei, na trasie z Jasła do Tarnowa obowiązywać będzie autobusowa komunikacja zastępcza.

 • WIOŚ przedstawił wyniki badań próbek ścieków i wody z Wisłoki. Kontrola inspektorów wykazała m.in. nieprawidłowości w eksploat

  Początkiem września inspektorzy WIOŚ pobrali do badań próbki ścieków i wody z Wisłoki poniżej kolektora oczyszczalni ścieków w Kołaczycach. Wyniki wykazały przekroczenia dopuszczalnych wartości stężeń zanieczyszczeń zawartych w ściekach...

 • Mój dom to… Jasło!

   

  Każde miasto szuka swojej ścieżki rozwoju, która poprowadzi je do miejsca, gdzie jakość życia jego mieszkańców będzie na najwyższym poziomie. Dla mieszkających w Jaśle ludzi właśnie to miasto stało się domem, domem do którego zaprasza się z otwartym sercem i ogromną życzliwością, bo to jaślanie są największym potencjałem tego miejsca. 

 • Osiem kilogramów mniej. Kuracja Pani Magdaleny zakończona sukcesem

   

  Wiosenna Metamorfoza w gabinecie dietetycznym Bonne Sante Jasło dobiegła końca. Pani Magdalena wysłała swoje zgłoszenie i wygrała casting do metamorfozy, a dziś przedstawiamy tego efekty.

 • Przywróć sobie piękny uśmiech dzięki leczeniu implantologicznemu

  Leczenie implantologiczne pozwala na skuteczne i przewidywalne odtworzenie utraconych zębów, w sposób najbardziej zbliżony do zębów naturalnych. Dzięki zastosowaniu implantów zębowych możemy odzyskać piękny uśmiech. Zastosowanie najnowocześniejszych metod leczenia gwarantuje uzyskanie najwyższej jakości i precyzji leczenia. Specjalistycznych gabinetów stomatologicznych nie trzeba daleko szukać. W Jaśle, leczenie implantologiczne oferuje PrecisDENT.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657