Korzystając z portalu Jaslo4u.pl wyrażasz zgodę na użytkowanie mechanizmu plików cookie. Mechanizm ten ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania portalu Jaslo4u.pl. Korzystając ze strony akceptujesz Politykę Prywatności portalu Jasło4u.pl

Koncert w JDK. „Bal u weteranów” spodobał się publiczności.

2

Klimat lwowskiej ulicy, historie najsłynniejszych batiarów, oraz korowód postaci związanych z tym miastem, wraz z najsłynniejszymi lwowskimi szlagierami przypomniał Reprezentacyjny Chór Mieszany „Jarosław” pod batutą Andrzeja Jakubowskiego w programie słowno muzycznym „Bal u weteranów”. Chór wystąpił 24 lutego na deskach Jasielskiego Domu Kultury.

Sięgnięto do skarbnicy lwowskiej historii przypominając postacie „łucyka”, „baronka”, „doktora”, „durnego Jasia”, „durnego Ignasia”, „buwaja”, a także „majora Mejera”. W malowniczy świat lwowskiej ulicy wprowadziła słuchaczy już pierwsza piosenka „O Jóźku Malinowskim”. Piosenki przeplatane wesołymi historyjkami przypominały klimat przedwojennej „Wesołej Lwowskiej Fali”. Znakomicie bawiąca się publiczność mogła również śpiewać razem z chórem ponieważ otrzymała książeczki z teksem piosenek. Finałowym utworem tego wieczoru wspomnień miasta położonego na siedmiu wzgórzach była oczywiście piosenka „Tylko we Lwowie”.

JDK

Reklama

Komentarze: 2

Dodaj komentarz Widok:
0
@ superjaslo
dnia 28.02.2012, 15:22 · Zgłoś
co to mialo wszystko znaczyc? co to za posmiewisko? Osobiscie nie stac mnie na wojny ze lwowem i nie wybieram se na zadna bitwe. Co wy wiecie o lwowie? Przyjdzie czas... pomyslimy o lwowie tera ciiiiicho Zostawmy temat lwowa ... przejdzmy do innej bajki
Odpowiedz
0
@ Aśka
dnia 28.02.2012, 08:36 · Zgłoś
Rzeczywiście można się było zabawić. Wystarczyło zobaczyć stroje "paniuś" a gębusie same się śmiały... Sprostowanie : nie dali książeczek z tekstami a tylko jeden - pannę Franciszkę.
Odpowiedz
Dodaj komentarz
Piszesz jako:

Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezgodnych z regulaminem.