Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

KP PSP w Jaśle otrzymała dwa nowe samochody. Kolejne dwa ratowniczo-gaśnicze dotrą jeszcze w tym roku

70

Dzisiaj na placu przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle przekazane zostały dwa samochody oraz sprzęt ratowniczy. St. bryg. Daniel Dryniak, zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, europoseł Bogdan Rzońca, a także starosta jasielski Adam Pawluś i burmistrz Jasła Ryszard Pabian oficjalnie wręczyli klucze do nowych pojazdów komendantowi powiatowemu bryg. Piotrowi Śmietanie.<FOTO>

- Rok 2021 był dla jasielskich strażaków szczególny. Obchodziliśmy jubileusz 125-lecia zawodowego pożarnictwa na ziemi jasielskiej połączony z nadaniem sztandaru dla KP PSP w Jaśle. Dziś chcemy przekazać samochody i sprzęt ratowniczy, który udało się zakupić w 2021 r. - powiedział bryg. Piotr Śmietana, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.

W uroczystości udział wzięli zastępca komendanta wojewódzkiego st. Bryg. Daniel Dryniak, europoseł Bogdan Rzońca, starosta jasielski Adam Pawluś, burmistrz miasta Jasła Ryszard Pabian, przewodniczący Rady Miejskiej w Jaśle Henryk Rak oraz ksiądz proboszcz Zbigniew Irzyk z Dekanatu Jasło-Wschód.

Renault Trafic i Mitsubishi L-200

Pojazdy zostały zakupione, dzięki dofinansowaniu z różnych źródeł. Samochód marki Renault Trafic typu bus kosztował 159 898 zł. Środki pochodziły z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 przyznane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Z kolei lekki samochód rozpoznawczo-ratowniczy marki Mitsubishi L-200 dla grupy wodno-nurkowej z wyposażeniem (4 ubrania nurkowe, torba R1 PSP, defibrylator AED) został zakupiony z dotacji przekazanej przez radę powiatu w kwocie 200 tys. zł oraz radę miejską w kwocie 50 tys. zł.

Dodatkowo, jak podkreślił komendant KP PSP w Jaśle dla jednostki udało się pozyskać środki covidowe z MSWiA na zakup namiotu pneumatycznego – 40 tys. zł oraz 61 800 zł na wydatki bieżące takie jak zakup paliwa, ubrania specjalne, aparaty ochrony dróg oddechowych, buty specjalne i rękawice.

Co więcej komendę wsparli również przedsiębiorcy. Grupa Nowy Styl zakupiła sprzęt ratowniczy za kwotę 20 tys. zł i przekazała nieodpłatnie meble biurowe o wartości 12 tys. zł. Orion Engineered Carbons zakupił cztery ubrania do pracy w wodzie wartości 16 tys. zł.

Symbolicznego przekazania kluczy i dowodów rejestracyjnych pojazdów mieli zaszczyt dokonać zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego st. bryg. Daniel Dryniak, europoseł Bogdan Rzońca, a także starosta jasielski Adam Pawluś i burmistrz Ryszard Pabian.

- Mam nadzieje, że ten sprzęt będzie dobrze służył polskim strażakom, z których jesteśmy dumni. Cały świat o was mówi, cała Europa. Jesteście znani daleko poza granicami państwa polskiego i wasza praca, służba oraz pomoc są doceniane, a profesjonalizm Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej jest coraz bardziej widoczny i potrzebny – zaznaczył europoseł Bogdan Rzońca.

Komenda otrzyma dwa wozy ratowniczo-gaśnicze

Podczas przemówień głos zabrał również st. bryg. Daniel Dryniak, zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP w Rzeszowie. - 2022 r. będzie rokiem bardzo dobrym dla komendy w Jaśle, bo dzięki staraniom obecnego europosła, bardzo prężnym działaniom komendanta zaczyna się coraz więcej dziać i efektem tego będzie zakup dwóch samochodów dla jednostki KP PSP w Jaśle – samochód średni ratowniczo-gaśniczy oraz samochód ciężki ratowniczo-gaśniczy ze środków unijnych, drugi ze środków z NFOŚiGW oraz ze środków z firm ubezpieczeniowych i z budżetu komendy wojewódzkiej – podkreślił.

Poświęcenia sprzętu oraz samochodów dokonał ks. proboszcz Zbigniew Irzyk z Dekanatu Jasło-Wschód. 

id

Napisany dnia: 10.01.2022, 16:34
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Mant
dnia 10.01.2022, 16:45
Ocena
komentarza:
71
Tyle legend, elity i duchowieństwa żeby odebrać dwa samochody i świętować, że wykonują swoją pracę?
Jak jestem mechanikiem, to mam robić imprezę z każda udaną naprawą?\
Druga sprawa, to czyim synem jest ten zastępca komendanta, albo kto jest jego wujkiem?
Miałem przyjemność. Bardzo czerstwy chłop co rodzi masę pytań...jak to w Jaśle :)
@ Rychu
dnia 10.01.2022, 16:51
Ocena
komentarza:
-66
Boli? Ciesz się chłopie, że nie trafiły te samochody w olsztyńskie, czy pomorskie, a są u nas, może będą potrzebne w przyszłości. Widzę, że masz problem, już depresja czy dopiero objawy? Są w Jaśle psychiatrzy, skorzystaj.
@ Mant
dnia 10.01.2022, 17:01
Ocena
komentarza:
57
Pytasz czy mnie boli, że w roku w 2022 ksiądz w świeckim państwie bierze publiczne pieniądze, bo posika wodą samochód albo kawałek asfaltu i że rozwijasz się często nie po to żeby być atrakcyjniejszym na rynku pracy, tylko żeby bardziej się irytować?
Jeszcze nie wiem xD
@ Dominik
dnia 10.01.2022, 17:23
Ocena
komentarza:
0
Do Rychu
Rzeczywiście, u nas nic się nie dzieje, jakie wypadki? W wymienionych przez Ciebie województwach są one bardziej potrzebne.
@ Rychu
dnia 10.01.2022, 17:41
Ocena
komentarza:
-43
"ksiądz w świeckim państwie bierze publiczne pieniądze" - to ciekawe. Jak widać żyjesz w innej rzeczywistości. Ksiądz bierze publiczne pieniądze i pewnie wystawia fakturę VAT? Ośmieszyłeś się totalnie. Nienawiść do Kościoła Katolickiego zżarła ci resztki rozumu.
@ 1971
dnia 10.01.2022, 18:07
Ocena
komentarza:
43
Ty Rychu naprawdę myslisz ze ksiadz kropi za walute watykańska ( bog zaplac).
@ Mant
dnia 10.01.2022, 18:09
Ocena
komentarza:
17
Zmienił się art. 25 ust. 2 Konstytucji RP, czy dobrodziej przybył tam za darmo z potrzeby serca?
Kieruje mną miłość, przynależność do Kościoła Katolickiego, poczucie wspólnoty i chęć jej oczyszczenia, najlepiej samooczyszczenia z takich guseł i zabobonów ośmieszających tylko żywą wiarę.
Co tobą kieruje i ile wyniosłeś z niedzielnych nauk każdy może przeczytać w twoich komentarzach, a najlepiej oddaje to powiedzonko: "chcesz wiedzieć jakie poglądy rzeczywiście mają ludzie którzy mówią o pięknych ideach i wartościach? Sprawdź jak traktują swoich wrogów i oponentów"
No mi akurat miłość wylewa się z monitora.
@ Sobniow
dnia 10.01.2022, 18:29
Ocena
komentarza:
26
Rychu!
Nie ma województwa Olsztyńskiego tylko Warminsko mazurskie. Musiałeś chodzić do szkoły w Sobniowie i uczyła Ciebie bibliotekarka.
@ Rychu
dnia 10.01.2022, 19:16
Ocena
komentarza:
-29
Czy ja gdzieś pisałem o województwie olsztyńskim??? Czyżbyś był kolejnym lewackim debilem nieumiejącym czytać ze zrozumieniem?
@ Rychu
dnia 10.01.2022, 19:18
Ocena
komentarza:
-30
Czy ksiądz święcił za jakieś wynagrodzenie czy nie to wiedzą ci, którzy go zapraszali i ksiądz. Na pewno nie za publiczne pieniądze.
@ Mant
dnia 10.01.2022, 19:25
Ocena
komentarza:
29
Ty wiesz, bo go zapraszałeś, czy była jakaś zrzutka wśród pracowników, albo któryś z decydentów wyłożył ze swoich?
Pal licho Rychu, ale sam pomyśl.
XXI wiek, a gość kropi kawałek blachy, asfalt, albo budynki.
Wypadki są, drogi się psują, ludzie giną, a o takich obrzędach nie ma w Piśmie Świętym nawet wzmianki.
@ jaś
dnia 10.01.2022, 20:15
Ocena
komentarza:
29
to unia nic ne dołożyła ale unijny poseł przybył jak gość pod wesele ???
@ do Mant
dnia 10.01.2022, 20:31
Ocena
komentarza:
-19
klepiesz te wraki ,to klep sobie dalej,i nie udawaj świętego . Takich panów Mieciów to mamy pod dostatkiem. Jakie to legendy .nauczyciel z ekonomika i pleban ?? mamy dwa nowe auta ,nie pasuje, nie było by -tez nie pasuje. Może mieli przyjść do Ciebie i kupić te z lawety złomy co udajesz że naprawiłeś ?
@ 1971
dnia 10.01.2022, 21:19
Ocena
komentarza:
15
Pewne rychu to sa podatki i smierc. I nasi rzadzacy pisowcy reka w reke z księżmi zafundowali nam duzo ponad przecietna liczbe zgonow i podwyzki podatkow od 01.01.22
@ js
dnia 10.01.2022, 21:37
Ocena
komentarza:
9
do Rychu. Nie łgaj bo napisałeś "ciesz się chłopie że nie trafiły w olsztyńskie lub pomorskie". Jednoznacznie wynika że chodziło o województwie,
@ locha
dnia 10.01.2022, 21:42
Ocena
komentarza:
4
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ majkas
dnia 11.01.2022, 07:38
Ocena
komentarza:
0
Popatrz na siebir
@ majkas
dnia 11.01.2022, 07:41
Ocena
komentarza:
0
Ty popatrz co napisałeś
@ Celebra
dnia 11.01.2022, 08:09
Ocena
komentarza:
8
Rozumiem, że celebra jest wskazana od czasu do czasu (od święta) aby dodać ducha służbom i zaistnieć politykom jako hojnym ofiarodawcom dającym sprzęt kupiony nie za swoje, tylko z podatków.
Na co dzień można zauważyć w działaniach służb antykryzysowych (nie tylko straży) wiele braków widocznych w czasie katastrof tj. pożarów, powodzi, wypadków samochodowych itp. gdzie jak zawsze nie sprzęt jest najważniejszy, tylko człowiek i to co ma pod hełmem, czy pod beretem.
W czasie powodzi:
- najczęściej ludzie sami organizują obronę, a służby organizują się pod koniec akcji
(przykład: były włodarz , nie aktualny, głównie biegał na wały z kurtką z napisem
"zarządzanie kryzysowe" i to był pokaz siły i sprawności władzy- można i tak)
W czasie pożaru:
- zdarza się i to często, że szkody spowodowane nadmiarem wody są większe od samego pożaru, czasem parę wiader wody załatwia sprawę ale na samochodzie są tysiące litrów i co? wieźć z powrotem?
W czasie wypadku samochodowego:
- wystarczy wyważyć drzwi ale odcina się dach, bo jest sprzęt do tego.

Może to margines ale się zdarza. Sprzęt nie zastąpi myślenia i to w każdej dziedzinie. Myślenie jest dużo tańsze niż sprzęt.
@ szejan
dnia 10.01.2022, 16:48
Ocena
komentarza:
32
Nasze władze mają wielkie "parcie na szkło"
@ łodyniec
dnia 12.01.2022, 19:16
Ocena
komentarza:
1
Szczególnie jeden . Ten co to się przy nim alkomaty psują .
@ a.lechowski
dnia 10.01.2022, 16:56
Ocena
komentarza:
22
" Mam nadzieje, że ten sprzęt będzie dobrze służył polskim strażakom, z których jesteśmy dumni. Cały świat o was mówi, cała Europa. Jesteście znani daleko poza granicami państwa polskiego i wasza praca, służba oraz pomoc są doceniane, a profesjonalizm Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej jest coraz bardziej widoczny i potrzebny
– zaznaczył europoseł Bogdan Rzońca". Zapomniał wspomnieć o układ słonecznym i galaktyce.
@ Mant
dnia 10.01.2022, 17:03
Ocena
komentarza:
14
Tych jasielskich strażaków, policjantów i Sm znają tylko w "Kebabie u Fatiha".
@ virus
dnia 10.01.2022, 17:22
Ocena
komentarza:
-6
jakby nie interenet to tylko rodzina wiedziała żeś głupi
@ ja
dnia 10.01.2022, 16:57
Ocena
komentarza:
24
wozy do zalatwiania swoich spraw i wyjazdów na imprezy
@ mam 72lata
dnia 10.01.2022, 17:02
Ocena
komentarza:
27
pawluś rozdaje kasę---wykopał dolary na Przysieczkach ???macie takie włądze w moim Jaśle na jaką sobie zasłużyliście
@ strażak Sam do pozaru jedzie sam
dnia 10.01.2022, 17:05
Ocena
komentarza:
1
I powiem ( napiszę ) Niech służą ! Dla dobra obywateli Rzeczypospolitej i Unii Europejskiej
@ Rychu
dnia 10.01.2022, 17:44
Ocena
komentarza:
-11
A co nas obchodzi okupant? "Dla dobra Rzeczpospolitej" jak najbardziej, ale okupantowi na pohybel.
@ locha
dnia 10.01.2022, 18:07
Ocena
komentarza:
13
Oooo, konfederastę mamy.
@ js
dnia 10.01.2022, 21:40
Ocena
komentarza:
11
To nie wiesz że jako obywatel RP jesteś obywatelem UE? Okupantem to jest PiS jego kolaboranci. I będziecie odpowiednio potraktowani.
@ jaślanin
dnia 10.01.2022, 17:26
Ocena
komentarza:
-19
Strażakom w powiecie jasielskim pomaga również Pani Poseł Maria Kurowska, a tutaj jakoś Jej nie widzę?
@ locha
dnia 10.01.2022, 18:08
Ocena
komentarza:
18
Bo to nie kradzione z Funduszu Sprawiedliwości. A MaRyja od Róży Wiatrów robi na szydełku medal dla p. Nowak.
@ Trik
dnia 10.01.2022, 17:53
Ocena
komentarza:
23
Kolejna szopka i lans
@ 1971
dnia 10.01.2022, 18:08
Ocena
komentarza:
23
A ja mam nadzieję że w koncu nasi włodarze kupia ze 2 karetki
@ Wyborca
dnia 10.01.2022, 18:16
Ocena
komentarza:
17
Może strażaków taniej by było utrzymać przenieść pod Krosno tak jak ratowników medycznych?
@ Wyborca
dnia 10.01.2022, 18:18
Ocena
komentarza:
6
Karetki niech Krosno kupi
@ 1971
dnia 10.01.2022, 18:27
Ocena
komentarza:
8
Jasne ze kupi zwłaszcza że te z jasla dzierzawi od naszego pogotowia
@ Duch
dnia 10.01.2022, 18:08
Ocena
komentarza:
2
Pasuje kupić bagażnik dachowy na drabine bo do środka chyba nie wejdzie ?
@ Duch
dnia 10.01.2022, 18:12
Ocena
komentarza:
-2
Jakie roczniki tych samochodów ,nowe z 2022?.Silniki Hybrydowe , elektryczne ?
@ elektryk
dnia 11.01.2022, 09:45
Ocena
komentarza:
3
na ręczą korbe
@ remek
dnia 10.01.2022, 18:39
Ocena
komentarza:
18
każdy sprzęt jest potrzebny dla ratowania życia , chylę czoło przed strażakami , ale nie dajcie sobie robić fotek z tymi którzy mają obowiązek zakupić ten sprzęt , wam to się po prostu to należy , jak psu buda , koniec kropka to napisał ja Remek który w czasie stanu wojennego biegał z drabiną hakową na 3 piętro spinalni . a komendantem był pan Folcik. mówi wam to coś
@ wilk
dnia 10.01.2022, 19:03
Ocena
komentarza:
-6
Remek nie spinalnia tylko Wspinalnia nie pisz gwarą a pan Folczik byl w stopniu pułkownika kolego
@ Xccx
dnia 10.01.2022, 19:08
Ocena
komentarza:
5
To pułkownik nie może być komendantem?
@ Strażak
dnia 10.01.2022, 19:31
Ocena
komentarza:
0
Lepiej na kursy dla młodych ochotników by dali bo nie ma kto jeździć do pożarów z OSP
@ Adam
dnia 10.01.2022, 20:46
Ocena
komentarza:
8
Zdejmij czapkę z daszkiem bo to nie przystoi ... taka podniosła chwila
@ 666
dnia 10.01.2022, 20:56
Ocena
komentarza:
17
Czy w tym państwie wszystko musi być kropione przez klechę?
Żyjemy w świeckim państwie, czy wyznaniowym?
@ QQrQ
dnia 10.01.2022, 20:57
Ocena
komentarza:
14
Od 2015 roku w wyznaniowym.
@ roman
dnia 10.01.2022, 21:19
Ocena
komentarza:
10
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ Sikawka
dnia 10.01.2022, 21:45
Ocena
komentarza:
8
Samochody dostawczo - odstawcze na impry!!!
@ Sieka
dnia 10.01.2022, 21:47
Ocena
komentarza:
14
Już po świętach a szopka trwa w najlepsze.
Rzońca z jakiej tam okazji bo chyba grosza nie dołożył?
@ majkas
dnia 11.01.2022, 07:47
Ocena
komentarza:
3
Może wymodlił te samochodziki w Unii gdziepracuje chociaż na nią pluje
.
@ Ja...
dnia 10.01.2022, 22:29
Ocena
komentarza:
1
Mery była.
@ leon3232
dnia 10.01.2022, 23:41
Ocena
komentarza:
6
Jest i szaman Polska xx wielu
@ Abnegat
dnia 11.01.2022, 00:40
Ocena
komentarza:
9
Obecność watykańczyka nie ma charakteru religijnego (o duchowości nie wspominając), tylko oznacza poddaństwo tutejszego ludu tubylczego wobec korporacji Watykan, tak naprawdę rządzącej światem (obok City of London i Washington DC). Ale to się już powoli kończy.
@ Woytazzz
dnia 10.01.2022, 23:53
Ocena
komentarza:
9
[Komentarz nie na temat]
@ Łukasz
dnia 11.01.2022, 06:06
Ocena
komentarza:
9
Ten pan w sukience był tam potrzebny jak kur... majtki. Czy w tym - nomen omen świeckim kraju - wszystko musi być kropione przez funkcjonariusza obcego państwa Watykan? Te wozy z czyich podatków zostały kupione? Bo raczej nie z "tacy" lokalnego kościoła. Czy zatem muszą one być (i to na dodatek na pewno nie za walutę watykańską) pokropione, poświęcone? Czy w Jaśle każde, nawet najmniejsze wydarzenie związane z inwestycją publiczną, musi być związane z szopką, hucpą tutejszych władz? Dawniej ludzie mieli szacunek do rzeczy poświęconych, traktowali je z czcią, bo i księża nie święcili asfaltu, mostu, samochodu, McDonalda, domu ludowego, czy kawałka drogi. Teraz wszystko poświęcą za odpowiednią opłatą. Co rusz narzekają na spadek wiernych, zmniejszenie poważania wśród wiernych, a sami robią wszystko, aby kościół kojarzył się ludziom z zabobonem, polityką i ze wspomnianym wcześniej cyrkiem z kropidłem.
@ niki
dnia 11.01.2022, 06:07
Ocena
komentarza:
7
Ludzie proszę mniej cyrku .
Jest co w tym mieście robić i bierzcie się do roboty nie trzeba się afiszować bo ci co z...ją. na afisz się nie pchają
@ Ufo
dnia 11.01.2022, 06:14
Ocena
komentarza:
1
Kursywka geniusza.
@ Eni
dnia 11.01.2022, 06:32
Ocena
komentarza:
10
Ten ksiądz to już nie kapłan, a upolityczniona postać Jasła ... to człowiek który nie może się obejść bez święceń i pokazywania na zdjęciach tego i zaprzyjaźnionego wirtualnego portalu.
@ emeryt
dnia 11.01.2022, 08:57
Ocena
komentarza:
-3
Brawo dla Komendanta, zabiega o środki, co nie jest łatwe. Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu, nie myśli jak inni o sobie i biesiadach, ale o pracy na rzecz mieszkańców powiatu.
@ Kuba powiatowy
dnia 11.01.2022, 09:23
Ocena
komentarza:
2
a kler na co jest tam potrzebny chyba ze znaczył swoj teren
@ Ked
dnia 11.01.2022, 09:26
Ocena
komentarza:
3
Na tym portalu "sok z buraka" leje się strugami. No ale skoro mamy w Jaśle przedstawiciela tego plugawca z całą hordą hejterów, to nie może być inaczej. Niech sobie używają, a przy wyborach im pokażemy gdzie raki zimują.
@ do ked
dnia 11.01.2022, 12:31
Ocena
komentarza:
2
Przy następnych wyborach to wam nawet Pegasus nie pomoże. Pieniądze się skończyły a fundusze z UE dostaniecie z dpy na rękę.
@ co się dzieje
dnia 11.01.2022, 09:41
Ocena
komentarza:
-2
wszystko dobrze, ale zabrakło mi posłanki Marii Kurowskiej zawsze towarzyszącej strażakom. jak przeżyć.
@ osp
dnia 11.01.2022, 19:19
Ocena
komentarza:
1
Mieszkancy popatrzcie sie na tych na fotkach. Wybory sa po to by wybierac ludzi Was godnych i wlasciwie reprezentujacych w rozwoju miasta i powiatu. Te szopki wladz jasielskich to wiecej jak upadek na glowe. Widac, ze Jaslo sie rozwinelo ogromnie bo otrzymalo 2 samochody ze srodkow Ministerstwa Spraw Wewnetrznych a wlodarze Jasla jak zwykle mamunia mieszkancow ze to oni zalatwili. Paranoja.
@ qwerty
dnia 11.01.2022, 20:15
Ocena
komentarza:
0
no to bedo chłopoki tera gasić pożary.
@ ,
dnia 12.01.2022, 04:16
Ocena
komentarza:
-1
Co komentarz to "mądrzejszy" normalnie sami geniusze buhahaha...
@ Wdowi grosz
dnia 12.01.2022, 06:26
Ocena
komentarza:
2
Dlaczego ten niby wóz strażacki jest w białym kolorze ? Wóz strażacki ma być czerwony jak ten drugi bus ( renault)
@ Wdowi grosz
dnia 12.01.2022, 06:34
Ocena
komentarza:
1
Te nowe dwa samochody strażackie spełniają przepisy samochodów uprzywilejowanych ?
@ no tak
dnia 12.01.2022, 10:29
Ocena
komentarza:
0
100 000 ludzi umarło na covid, zamiast ratować kolejne osoby to środki z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 przeznacza się na... kupno auta dla strażaków? Czy ja tu czegoś nie rozumiem czy to po prostu kreatywna księgowość jakiej dopuszczają się nasi rządzący - żeby potem nikt nie doszedł co, gdzie i jak zostało wydane.
Za pieniądze z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 kupuje się samochody, kto wie co jeszcze innego niezwiazanego z covid.
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Znaleźli receptę na szczęśliwe życie małżeńskie. Trzynaście par odznaczono Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

   

  Od pół wieku tworzą szczęśliwe małżeństwa. Trzynaście par z Jasła zostało uhonorowanych przez Prezydenta RP Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Dziewięć z nich odebrało je dzisiaj z rąk burmistrza Ryszarda Pabiana w sali lustrzanej Jasielskiego Domu Kultury. Nie zabrakło poczęstunku i tradycyjnego toastu.

 • „… A kultura tu podobno jest”. Krushfestu w tym roku nie będzie

   

  Fani ciężkiego brzmienia mogą czuć się rozczarowani. Krushfest, który przez ponad dekadę gościł na swojej scenie czołowe zespoły polskiej sceny rockowej, punk rockowej oraz heavy i death metalowej, w tym roku niestety się nie odbędzie...

 • Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów

  Od dzisiaj przez trzy dni uczniowie klas ósmych szkół podstawowych będą rozwiązywać testy z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. Z Miasta Jasła do egzaminów przystępuje 515 uczniów.

 • Pani Natalia schudła 24 kg

   

  Poznajcie historię naszej pacjentki, która pod okiem dietetyka Pauliny Sitek w 8 miesięcy zredukowała nadmierne kilogramy i osiągnęła wyznaczony sobie cel. 

 • Kiedy ruszy budowa nowego łącznika na osiedlu Gądki w Jaśle? Projektanci kompletują dokumenty

  Oddany w ubiegłym roku most łączący osiedle Gądki z centrum miasta przyczynił się tego, że na do niedawna spokojnej i cichej ulicy znacząco zwiększył się ruch pojazdów. Miasto przymierza się do budowy nowej alternatywnej drogi. Obecnie są na etapie projektowym.

 • Szukasz pracy za granicą? Legalna praca w Holandii czeka na Ciebie

   

  Rynki pracy państw Unii Europejskiej wciąż głodne są rąk do pracy. Praca czeka na mieszkańców Podkarpacia między innymi w Holandii. Biura pracy Work Centre zajmujące się pośrednictwem pracy u pracodawców w tym właśnie kraju poszukują obecnie pracowników do niemal każdej branży, od rolnictwa, przez logistykę, na produkcji kończąc. Z aktualnymi ofertami można zapoznać się w biurach w Jaśle, Tomaszowie Lubelskim i Opolu.

 • Zgłoś swój projekt – rusza nabór propozycji od mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego

   

  Od dzisiaj rusza nabór propozycji projektów do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego (JBO) na 2023 rok. Propozycję projektu może zgłosić każdy jaślanin, który ma 13 lat. Na propozycje naszych mieszkańców czekamy do końca czerwca.

   

 • Spędź dzień dziecka w Kinie Helios w Krośnie

   

  Kino Helios Krosno zaprasza na specjalne pokazy z konkursami z okazji Dnia Dziecka. Bogaty repertuar filmów dla najmłodszych, familijnych oraz przygodowych wpisują się w cykl Helios Dla Dzieci. Na specjalne pokazy kino zaprasza 28-29 maja i 1 czerwca.

 • W Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie chirurga oskarżonego o przyjęcie łapówki. Wyrok jest nieprawomocny

  8 marca br. w Sądzie Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w sprawie chirurga oskarżonego o przyjęcie korzyści majątkowej w wysokości 500 złotych. Lekarz został skazany na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Wyrok jest nieprawomocny. Do Sądu Okręgowego w Krośnie została złożona apelacja.

   

 • Władze województwa zmieniają zdanie. Pociąg do Medzilaborec nie ominie Jasła

   

  „Wojak Szwejk” jednak nie ominie Jasła. Władze samorządowe województwa podkarpackiego zmieniły zdanie w sprawie organizacji wakacyjnego połączenia kolejowego Rzeszów – Medzilaborce. W lutym bieżącego roku UMWP w Rzeszowie poinformował o tym, że realizowane od kilku lat połączenie zostanie skrócone z pominięciem między innymi Jasła i Krosna. Plan ten spotkał się wówczas ze zdecydowaną krytyką środowisk związanych z kolejnictwem oraz poszczególnych samorządów.

 • Kolosalne ceny za budowę krytego lodowiska w Jaśle. Miasto zapowiada ogłoszenie kolejnego przetargu

  Miasto Jasło może przeznaczyć na budowę krytego lodowiska w Jaśle 5 mln zł. Oferty zaproponowane przez firmy, które stanęły do przetargu znacznie przekraczają możliwości finansowe samorządu. Cena najkorzystniejszej oferty wyniosła prawie 13,5 mln zł! Miasto unieważniło postępowanie i zapowiada ogłoszenie kolejnego przetargu.

 • Szpital Medyk w Zimnej Wodzie koło Jasła już przyjmuje pacjentów

   

  Wykwalifikowani specjaliści, nowoczesny sprzęt, zabiegi operacyjne– Centrum Medyczne Szpital Medyk w Zimnej Wodzie koło Jasła już działa i oferuje opiekę medyczną w zakresie ortopedii, urologii, laryngologii dla dzieci i dorosłych, chirurgii, a także badania USG.

 • Poszukujesz nowych wyzwań zawodowych? Chciałbyś współtworzyć innowacyjną firmę w Jaśle? Trade Software & Consult szuka właśnie Ciebie!&a

   

  Trade Software & Consult tworzy innowacyjne rozwiązania IT dla branży budowlanej. Firma posiada oddziały handlowe zajmujące się sprzedażą materiałów budowlanych w internecie, sprzedając między innymi stolarkę okienną, drzwiową, beton komórkowy, meble, artykuły dla domu i ogrodu.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 772 657