Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Krośnieńska „NAFTÓWKA” to właściwy wybór!

Zespół Szkół Naftowo-Gazowniczych w Krośnie kształci pod Patronatem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Krośnieńska „NAFTÓWKA” to szkoła  z tradycjami, nowoczesna
i otwarta na zmiany związane z wymagającym rynkiem pracy.

W skład zespołu wchodzą: VI Liceum Ogólnokształcące (kierunki: ratowniczo-obronny i bezpieczeństwo wewnętrzne), Branżowa Szkoła I stopnia nr 4 (kierunek: ślusarz) oraz Technikum nr 4 im. I. Łukasiewicza, w którym kształcimy w zawodach:

 • technik wiertnik - wykonywanie prac wiertniczych i geoinżynieryjnych.
 • technik górnictwa otworowego - eksploatacja otworowa złóż (ropy naftowej, gazu, siarki, soli, wód mineralnych i geotermalnych).
 • technik geolog z elementami geoturystyki.
 • technik gazownictwa - projektowanie, montaż instalacji i urządzeń gazowych,
 • technik logistyk – magazynowanie, planowanie produkcji i dystrybucji, transport,  spedycja, ekologistyka.
 • technik spawalnictwa (NOWOŚĆ) - spawanie różnymi metodami spawalniczymi.

Szczegółowe informacje na temat kierunków kształcenia znajdują się pod adresem > naftowka.pl/o-szkole/kierunki-ksztalcenia

Szkoła Naftowo-Gazownicza to jedyna placówka w Polsce, która kontynuuje ponad 130-letnią tradycję szkolnictwa naftowego na Podkarpaciu i od 73 lat prowadzi nieprzerwanie kształcenie w zawodach dla potrzeb przyszłych kadr branży naftowo-gazowniczej.

Dotychczas „Naftówkę” ukończyło ok. 20 tyś. absolwentów. W ich gronie są osobowości wybitne i powszechnie znane, m.in. wykładowcy AGH, twórcy i pracownicy PWSZ w Krośnie oraz pracownik PAN i NASA. Wśród absolwentów naszej szkoły są także twórcy myśli technicznej i konstruktorzy różnych urządzeń, którzy mają ogromny wkład w rozwój przemysłu naftowego i gazowniczego na terenie całego kraju.

Nasi wychowankowie zajmują  wysokie stanowiska w całej grupie kapitałowej PGNiG.

Młodzież ucząca się w klasach technikum, oprócz zajęć teoretycznych uczestniczy w różnorodnych wycieczkach przedmiotowych, a podczas praktyk zawodowych, organizowanych u pracodawcy, zdobywa umiejętności przydatne w pracy zawodowej.  

Przyszłych techników w kształceniu zawodowym wspierają pracodawcy z branży naftowo-gazowniczej (m.in. PGNiG, Orlen Upstream, PSG, ExaloDrilling, KGHM Polska Miedź, PeBeKa).

To właśnie współpraca szkoły z pracodawcami daje możliwość dualnego kształcenia naszych uczniów, a dzięki niej młodzież zdobywa i rozwija kompetencje zawodowe w rzeczywistych warunkach pracy. Uczniom technikum szkoła oferuje również dodatkowe kursy i szkolenia.

W celu podniesienia jakości pracy szkoły „Naftówka” współpracuje także z wyższymi uczelniami: AGH, Politechniką Rzeszowską, WSPiA w Rzeszowie, PWSZ w Krośnie oraz z Instytutem Nafty i Gazu w Krakowie.

Nasi uczniowie otrzymują  stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Są laureatami w Ogólnopolskich Olimpiadach Wiedzy z zakresu logistyki i geologii. Najlepsi otrzymują indeksy na wyższe uczelnie. Poza tym uczniowie klas ratowniczo-obronnych są wielokrotnymi zdobywcami pierwszych miejsc w Mistrzostwach  Pierwszej Pomocy.  

„Naftówka” zajmuje czołowe miejsce wśród SKHDK pod względem ilości oddanej krwi, a uczniowie otrzymują Świadectwa Dojrzałości Społecznej oraz statuetki: "Serce”.

Realizujemy też projekty finansowane z UE. Uczniowie uczestniczą w projektach: PO WER oraz ERASMUS+,  realizując 4-tygodniowe praktyki zawodowe w Irlandii.

W szkole prężnie działa wiele kół zainteresowań, w których młodzież ZSNG może realizować swoje pasje i rozwijać uzdolnienia.

Dołącz do nas! Zawody kształcone w „Naftówce” są niepowtarzalne!

Zespół Szkół Naftowo – Gazowniczych im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie
ul. Bohaterów Westerplatte 20
38-402 Krosno
(48) 13 432 17 77

 Artykuł sponsorowany

Napisany dnia: 01.06.2020, 07:59
 • Samorząd województwa mazowieckiego przekazał Jasłu 200 tys. zł na usuwanie skutków nawałnic

   

  Miasto Jasło otrzyma pomoc od samorządu województwa mazowieckiego. Uchwałę w tej sprawie 7. lipca podjął Sejmik Województwa Mazowieckiego. Na usuwanie skutków klęski żywiołowej w miejskiej infrastrukturze drogowej Jasło otrzyma 200 tys. zł. Dzisiaj w Warszawie umowę w tej sprawie parafowali przedstawiciele obydwu samorządów.

 • Większe miasta wspierają gminę Skołyszyn

  Miasto Szczecin, gmina i miasto Nowe Skalmierzyce oraz gmina Górowo Iławeckie zamierzają wesprzeć finansowo gminę Skołyszyn. Przekazane środki zostaną wykorzystane na odbudowę, a także przebudowę infrastruktury drogowej, która w wyniku nawałnicy została zniszczona. Jak podkreśla wójt Bogusław Kręcisz straty szacowane są na kilka milionów złotych.

 • Według badań exit poll – Nie da się wskazać zwycięzcy wyborów

  Z sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos Andrzej Duda zdobył 50,4% poparcia, a jego kontrkandydat Rafał Trzaskowski 49,6%. Różnica poparcia między kandydatami wynosi jedynie 0,8 punktu procentowego. Frekwencja w drugiej turze wyborów jak wskazuje badanie wyniosła 68,9%.

 • Do godziny 17. gmina Brzyska z najwyższą frekwencją

  Druga tura wyborów prezydenckich zmobilizowała Polaków do wzięcia udziału w głosowaniu. We wszystkich gminach w powiecie jasielskim odnotowano wyższą frekwencję niż w pierwszej turze wyborów. Do godziny 17. najwięcej osób zagłosowało w gminie Brzyska.

 • Trwa głosowanie w II turze wyborów prezydenckich

   

  Polacy zdecydują dzisiaj o tym, który z dwóch kandydatów w wyborach prezydenckich sprawował będzie najwyższy urząd w państwie przez najbliższe pięć lat. Głosowanie trwać będzie do godziny 21. Frekwencja w Jaśle na godz. 12. wyniosła 24,1%.

 • Czarni żegnają się z pucharem. Skromne zwycięstwo Karpat w Jaśle

   

  W zaległym, półfinałowym meczu Okręgowego Pucharu Polski drużyna Czarnych Jasło przegrała z Karpatami Krosno 0:1. Tym samym to krośnianie mogli dzisiaj cieszyć się z awansu do finału, w którym zmierzą się ze Stalą Sanok. Gola na wagę zwycięstwa dla ekipy Karpat strzelił Szymon Dziadosz.

 • Sprawcy rozboju na młodym zawodniku Czarnych Jasło w rękach policji

   

  Dwóch mężczyzn, którzy w minioną sobotę pobili 17-letniego zawodnika Czarnych Jasło oraz zerwali z niego klubową koszulkę trafiło w ręce policji. To mieszkańcy powiatu gorlickiego. Usłyszeli już zarzut rozboju, za który grozi im od 2 do 12 lat więzienia. Najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie.

 • Ten zawód może okazać się strzałem w dziesiątkę!

   

  W ofertach szkół ponadpodstawowych znaleźć można mnóstwo ciekawych kierunków. Sęk w tym, aby obrać taką ścieżkę, w której wybrany zawód pozwoli nam patrzeć na z optymizmem na zawodową przyszłość. Spoglądając perspektywicznie na dostępne możliwości wybór może być znacznie prostszy. Takim przyszłościowym kierunkiem jest z pewnością technik chłodnictwa i klimatyzacji w ZSUiS w Jaśle. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105