Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Krośnieńska „NAFTÓWKA” to właściwy wybór!

Zespół Szkół Naftowo-Gazowniczych w Krośnie kształci pod Patronatem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Krośnieńska „NAFTÓWKA” to szkoła  z tradycjami, nowoczesna
i otwarta na zmiany związane z wymagającym rynkiem pracy.

W skład zespołu wchodzą: VI Liceum Ogólnokształcące (kierunki: ratowniczo-obronny i bezpieczeństwo wewnętrzne), Branżowa Szkoła I stopnia nr 4 (kierunek: ślusarz) oraz Technikum nr 4 im. I. Łukasiewicza, w którym kształcimy w zawodach:

 • technik wiertnik - wykonywanie prac wiertniczych i geoinżynieryjnych.
 • technik górnictwa otworowego - eksploatacja otworowa złóż (ropy naftowej, gazu, siarki, soli, wód mineralnych i geotermalnych).
 • technik geolog z elementami geoturystyki.
 • technik gazownictwa - projektowanie, montaż instalacji i urządzeń gazowych,
 • technik logistyk – magazynowanie, planowanie produkcji i dystrybucji, transport,  spedycja, ekologistyka.
 • technik spawalnictwa (NOWOŚĆ) - spawanie różnymi metodami spawalniczymi.

Szczegółowe informacje na temat kierunków kształcenia znajdują się pod adresem > naftowka.pl/o-szkole/kierunki-ksztalcenia

Szkoła Naftowo-Gazownicza to jedyna placówka w Polsce, która kontynuuje ponad 130-letnią tradycję szkolnictwa naftowego na Podkarpaciu i od 73 lat prowadzi nieprzerwanie kształcenie w zawodach dla potrzeb przyszłych kadr branży naftowo-gazowniczej.

Dotychczas „Naftówkę” ukończyło ok. 20 tyś. absolwentów. W ich gronie są osobowości wybitne i powszechnie znane, m.in. wykładowcy AGH, twórcy i pracownicy PWSZ w Krośnie oraz pracownik PAN i NASA. Wśród absolwentów naszej szkoły są także twórcy myśli technicznej i konstruktorzy różnych urządzeń, którzy mają ogromny wkład w rozwój przemysłu naftowego i gazowniczego na terenie całego kraju.

Nasi wychowankowie zajmują  wysokie stanowiska w całej grupie kapitałowej PGNiG.

Młodzież ucząca się w klasach technikum, oprócz zajęć teoretycznych uczestniczy w różnorodnych wycieczkach przedmiotowych, a podczas praktyk zawodowych, organizowanych u pracodawcy, zdobywa umiejętności przydatne w pracy zawodowej.  

Przyszłych techników w kształceniu zawodowym wspierają pracodawcy z branży naftowo-gazowniczej (m.in. PGNiG, Orlen Upstream, PSG, ExaloDrilling, KGHM Polska Miedź, PeBeKa).

To właśnie współpraca szkoły z pracodawcami daje możliwość dualnego kształcenia naszych uczniów, a dzięki niej młodzież zdobywa i rozwija kompetencje zawodowe w rzeczywistych warunkach pracy. Uczniom technikum szkoła oferuje również dodatkowe kursy i szkolenia.

W celu podniesienia jakości pracy szkoły „Naftówka” współpracuje także z wyższymi uczelniami: AGH, Politechniką Rzeszowską, WSPiA w Rzeszowie, PWSZ w Krośnie oraz z Instytutem Nafty i Gazu w Krakowie.

Nasi uczniowie otrzymują  stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Są laureatami w Ogólnopolskich Olimpiadach Wiedzy z zakresu logistyki i geologii. Najlepsi otrzymują indeksy na wyższe uczelnie. Poza tym uczniowie klas ratowniczo-obronnych są wielokrotnymi zdobywcami pierwszych miejsc w Mistrzostwach  Pierwszej Pomocy.  

„Naftówka” zajmuje czołowe miejsce wśród SKHDK pod względem ilości oddanej krwi, a uczniowie otrzymują Świadectwa Dojrzałości Społecznej oraz statuetki: "Serce”.

Realizujemy też projekty finansowane z UE. Uczniowie uczestniczą w projektach: PO WER oraz ERASMUS+,  realizując 4-tygodniowe praktyki zawodowe w Irlandii.

W szkole prężnie działa wiele kół zainteresowań, w których młodzież ZSNG może realizować swoje pasje i rozwijać uzdolnienia.

Dołącz do nas! Zawody kształcone w „Naftówce” są niepowtarzalne!

Zespół Szkół Naftowo – Gazowniczych im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie
ul. Bohaterów Westerplatte 20
38-402 Krosno
(48) 13 432 17 77

 Artykuł sponsorowany

Napisany dnia: 04.05.2021, 07:20
 • Rusza kolejny nabór do projektu „Twoja szansa na nowe kwalifikacje zawodowe”

   

  Uzyskaj dofinansowanie na wybraną Usługę Rozwojową. Nabór kandydatek/ów do projektu odbędzie się w dniach od 17.05.2021r. do 21.05.2021 r. w godz. 12.00-17.00.

 • Punkt szczepień powszechnych w JDK. Miasto nie uzyskało jeszcze decyzji wojewody na jego uruchomienie

  Początkiem maja w poradni przy ul. Szopena oraz w budynku, w którym do niedawna mieścił się rewir dzielnicowych przy ul. Kochanowskiego ruszyły masowe szczepienia zarejestrowanych pacjentów przeciw Covid-19. Mimo, iż miasto przygotowało w centrum miasta trzeci duży punkt i uzyskało pozytywną opinię NFZ, wciąż nie dopuszczono go do wykonywania szczepień.

 • Modernizacja stadionu przy ul. Śniadeckich wkracza w kolejny etap

   

  Od dnia, w którym na stadionie piłkarskim przy ul. Śniadeckich w Jaśle rozpoczęły się prace przygotowawcze w ramach modernizacji płyty głównej z naturalną nawierzchnią, minęło ponad pół roku. Na harmonogram realizacji zadania olbrzymi wpływ miały warunki atmosferyczne. Teraz jednak prace mają nabrać większego tempa. Wykonana ma zostać między innymi nawierzchnia trawiasta boiska.

 • Spróbuj pysznych dań wegańskich u "Wojtka"

   

  Nie samym mięsem żyje człowiek. Coraz częściej w codziennej diecie sięgamy po potrawy wegetariańskie i wegańskie. To nie tylko moda, lecz świadomy wybór.

 • Mieszkańcy skarżą się, że dostają mandaty. Jak jest naprawdę?

  Nowy most łączący centrum miasta z osiedlem Gądki wciąż nie został oddany do użytku i wzbudza wiele kontrowersji. Mieszkańcy nie zważając na znaki zakazujące poruszanie się przez nową przeprawę korzystają z niej skracając sobie drogę. W końcu pojawiła się w mediach społecznościowych informacja o wystawianych przez policjantów mandatach. Interwencję w tej sprawie podjął radny Jan Pierzchała, który wystąpił do burmistrza Jasła oraz komendanta KPP w Jaśle z pismem w tej sprawie.

 • W gminie Kołaczyce realizowane są ważne dla mieszkańców inwestycje

  Półmetek kadencji do dobry czas na podsumowanie samorządowych dokonań. Z burmistrzem Kołaczyc Stanisławem Żygłowiczem rozmawia Ilona Dziedzic

 • Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach na rok szkolny 2021/2022

   

  Kończysz szkołę podstawową! Zapoznaj się z naszą ofertą, opracowaną z myślą właśnie o Tobie! Oprócz  sprawdzonych  form, mamy dla Ciebie  nowe rozwiązania!

 • Czy zabytkowy parowóz TKt48-102 wreszcie doczeka się renowacji?

   

  Od chwili, w której zabytkowa Lokomotywa TKt48-102 wróciła na swoje miejsce po kilkumiesięcznym pobycie w Chabówce, minął ponad rok. Można ją podziwiać ustawioną na bocznym torze naprzeciw byłego spichlerza. Od chwili, w której po raz ostatni ten pomnik historii kolejnictwa został poddany renowacji minęło już ponad dziesięć lat. Niestety, od marca ubiegłego roku wymagający interwencji parowóz wciąż czeka na remont.

 • Zdewastowali budynek Sekcji Eksploatacji w Jaśle. Trzech nieletnich za swoje czyny odpowie przez sądem

  Wczoraj tuż przed godziną 19. w Tarnowcu doszło do zniszczenia mienia. Trzech nieletnich w wieku 12 i 13 lat dokonało dewastacji budynku tzw. schroniska dla drogowców należącego do ISE w Jaśle. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

 • Przy ul. Kochanowskiego w Jaśle uruchomiono Punkt Szczepień Powszechnych

   

  Wczoraj rozpoczął działalność Punkt Szczepień Powszechnych przy ul. Kochanowskiego w Jaśle. Zaszczepiono już pierwszych chętnych. W dwóch gabinetach każdego dnia może zostać tutaj zaszczepionych aż 300 osób. Od kilku dni Punkt Szczepień Powszechnych funkcjonuje również w przychodni przy ul. Szopena. Na otwarcie wciąż czeka ten zorganizowany w budynku Jasielskiego Domu Kultury. Choć wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, władze miasta nie mogą doczekać się stosownej decyzji Narodowego Funduszu Zdrowia.

 • Polska 2050 Szymona Hołowni buduje struktury w powiecie jasielskim

   

  Z wyników sondażu opublikowanych dzisiaj na łamach internetowego serwisu dziennika „Rzeczpospolita” wynika, że Polska 2050 Szymona Hołowni może cieszyć się poparciem blisko 20 proc. wyborców. Oznacza to, że nowa siła na polskiej scenie politycznej plasuje się w tej materii jedynie za Prawem i Sprawiedliwością. Rosnąca popularność ruchu społeczno-politycznego sprawia, że jego struktury rozszerzają się na wiele regionów Polski, w tym również w na Podkarpaciu. Dzisiaj na płycie jasielskiego rynku liderzy polityczni Polski 2050 poinformowali o powołaniu do życia klubu Polski 2050 w Radzie Powiatu Jasielskiego. Jego przewodniczącym został radny Jan Urban.

 • Wizualizacja wnętrza gratis w DOMUS Jasło

   

  Szykując się do remontu łazienki, z reguły najwięcej czasu poświęcamy wyborowi płytek ceramicznych. Nic w tym dziwnego. To one bowiem nadają wnętrzu oczekiwanego przez nas charakteru. Spodziewany efekt można zobaczyć zanim przystąpimy do remontu. Taką możliwość daje swoim klientom DOMUS Jasło, gdzie projektant przygotowuje dla klientów darmową wizualizację.

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105