Jaslo4u.pl - Jasielski portal informacyjny
Strona główna

Kwarantanna? Uważaj na fałszywe SMS-y

12

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny ostrzega przed fałszywymi SMS-ami o nałożeniu kwarantanny i apeluje, aby nie włączać żadnych podanych w nim linków. - To jest oszustwo! Może to być próba wyłudzenia danych lub inne niebezpieczne działanie dotyczące Państwa danych zawartych w telefonie.

Sanepid przypomina, że kwarantanna nakładana jest automatycznie przy przekroczeniu granicy lub na podstawie przeprowadzonego wcześniej wywiadu epidemiologicznego przez pracowników państwowej inspekcji sanitarnej. - Po skierowaniu na kwarantannę osoba dostaje prawidłowy sms o następującej treści "Jesteś na kwarantannie. Masz ustawowy obowiązek używania aplikacji Kwarantanna domowa. Jest dostępna w Appstore i Google Play." - przypominają.

fot. SMS o tej treści jest fałszywy

Inne SMS-y o treści nawiązującej do nałożonej 10-dniowej kwarantanny i odsyłające po więcej informacji do stron internetowych są oszustwem i nie należy ich otwierać

id

Napisany dnia: 24.09.2021, 20:18
Komentarze Czytelników:
Dodaj nowy komentarz Wyświetlaj:
@ Pioter
dnia 24.09.2021, 22:13
Ocena
komentarza:
23
Kwarantana jaka by nie była jest oszustwem.
@ Stary Glina
dnia 24.09.2021, 22:42
Ocena
komentarza:
14
Kwarantanny aplikowane ludziom przez sanepid są bezprawne, więc możecie o.lać te SMS y tak samo jak kwarantanny nakładane przez sanepid
@ Do Stary Glina
dnia 25.09.2021, 19:20
Ocena
komentarza:
2
To dlaczego Policja kontroluje?
@ Pioter
dnia 24.09.2021, 23:05
Ocena
komentarza:
11
Tylko czekać na SMS z zakazem wejścia do lasu. Grzyby rosną a wiadomo w lesie jest tyle covida, tylko zakaz wejścia do lasu może nas uratować.
@ ABSOLUT
dnia 26.09.2021, 04:16
Ocena
komentarza:
2
Po co to mówisz - oni to zrobią te małpy!
@ wsiur
dnia 25.09.2021, 08:23
Ocena
komentarza:
7
a co jesli nie mam telefonu? Jak mnie poinformuja. Golebiem?
@ łodyniec
dnia 25.09.2021, 09:27
Ocena
komentarza:
2
Sąsiad przyjdzie powiedzieć ,z flaszeczkę oczywiście ;-)
@ Ac
dnia 25.09.2021, 22:14
Ocena
komentarza:
0
Sąsiedzi to chytroki żaden nie przyjdzie chyba że porzyczyć.
@ Abnegat
dnia 25.09.2021, 18:04
Ocena
komentarza:
4
"Masz ustawowy obowiązek używania aplikacji Kwarantanna domowa".

Nie śledzę uważnie korona-ściemy i mogłem nie zauważyć, ale chyba jeszcze nie wprowadzono ustawowego obowiązku posiadania smartfonu?
@ ABSOLUT
dnia 26.09.2021, 04:33
Ocena
komentarza:
4
Dlaczego na Białorusi nie ma pandemii? Chociaż leży tuż za miedzą. Dlaczego nie ma masowej akcji szczepień? Dlaczego Putin nie każe wyszczepić Białorusinów swoim Sputnikiem? Niech te pytania zadadzą nasi zarządcy tym wszystkim bardzo prześladowanym uchodźcom białoruskim. Ciekawe co odpowiedzą? Ja myślę, że Białorusini bardzo zmądrzeli
@ Optymista
dnia 26.09.2021, 09:52
Ocena
komentarza:
0
Myślę, że Białoruś wspólnie z naszymi wschodnimi województwami jako słynące z wysokiego poziomu życia, niezliczonej ilości innowacji i patentów, ogólnej mądrości mieszkańców, postanowiły pokazać tym zacofanym gospodarczo, zdegenerowanym umysłowo i cywilizacyjnie krajom Europy zachodniej, właściwa drogę do powszechnego dobrobytu i szczęśliwości. Boję się tylko, że mieszkańcy tutejszych terenów nie zdaja sobie sprawy, że czeka nas ogromna fala emigrantów ekonomicznych z zachodu. A to chyba nie będzie po myśli tutejszych katolików.
@ Koka
dnia 27.09.2021, 23:02
Ocena
komentarza:
1
Musicie się szczepić 3 dawka Pfizer
Dodaj komentarz
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • W Szebniach powstała prywatna strzelnica

   

  Trzech pasjonatów strzelectwa, kupiło w Szebniach działkę położoną w szczerych polach, aby zorganizować strzelnicę plenerową. Pierwsze strzelanie, które przeprowadzono na niej wczoraj, stanowiło swoistego rodzaju zwieńczenie wielomiesięcznych wysiłków, jakie w jej powstanie włożyli właściciele obiektu. To jedyne tego typu miejsce na terenie powiatu jasielskiego.

 • Ekspertyza budowlana dotycząca budynku przy ul. Metzgera 10 może potrwać od 2 do 3 tygodni

  Obecnie trwa ekspertyza zlecona przez władze miasta Jasła, która ma dać odpowiedź na najważniejsze pytanie – czy mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera 10 będą mogli bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań. Przygotowuje ją grupa kilku ekspertów z Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie, która badania podzieliła na trzy etapy. Jak podaje jasielski magistrat, roboty budowlane mogą potrwać do 14 listopada br. 

 • Właściciel lokalu przy ul. Metzgera 10 został przesłuchany i postawiono mu zarzuty

  Śledczy przesłuchali właściciela lokalu i postawili mu zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy budowlanej. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 • „Ryszard to pacjent, nie przestępca”. Manifest przed sądem w Krośnie

  Wczoraj w Sądzie Okręgowym w Krośnie odbyła się druga rozprawa przeciwko Ryszardowi, 69-letniemu mieszkańcowi powiatu jasielskiego. Mężczyzna został oskarżony o uprawę marihuany oraz uprawę i wytworzenie znacznej ilości środków odurzających. Pan Ryszard podkreśla, że jest pacjentem medycznym marihuany. Uprawiał ją, bo nie stać go na realizację recept i wizyty lekarskie.

 • Projekt rewitalizacji linii kolejowej nr 108 wkracza w kolejną fazę. Jasło z szansami na kolejne połączenia

   

  Trwa kolejny etap realizacji projektu rewitalizacji linii kolejowej nr 108 na odcinku od Gorlic do Jasła wraz z rewitalizację linii 110 i budową mającej je połączyć łącznicy. Projekt został głoszony przez samorząd województwa małopolskiego w ramach programu Kolej +. Obecnie opracowywane jest studium planistyczno – prognostyczne dla tego zadania. Głównym celem jego realizacji jest zwiększenie dostępności połączeń kolejowych, również dla mieszkańców Jasła i powiatu jasielskiego. Modernizacji ma zostać poddana także infrastruktura kolejowa, w tym przystanki i stacja Jasło.  

 • Prokuratura ustala, czy mogło dojść do katastrofy budowlanej

  W miniony czwartek w godzinach wieczornych mieszkańcy bloku przy ul. Metzgera 10 w Jaśle zostali ewakuowani z budynku, ze względu na wyburzenie filarów nośnych podtrzymujący strop, nad którym znajdują się mieszkania. W obawie przed zawaleniem się bloku zmuszeni byli go opuścić. Śledczy sprawdzają, czy w tym dniu mogło dojść do katastrofy budowlanej.

 • Większy wybór pysznych dań w Barze Mlecznym "Wojtek"

   

  W Barze Mlecznym "Wojtek", każdy łasuch znajdzie dla siebie coś smacznego. Wszystko za sprawą menu dań kuchni domowej, które we wrześniu poszerzono z myślą o smakoszach kuchni tradycyjnej. 

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych

   

  W tym roku 1 listopada przypada w poniedziałek. Będziemy obchodzić Święto Zmarłych. Dlatego poświęćmy swój czas na wspomnienie Naszych bliskich Zmarłych i odwiedźmy ich groby.

 • Jesień - czas na laser

   

  Jesień to najlepszy okres, aby wykorzystać olbrzymi potencjał tkwiący w laserach medycznych. Poniżej przedstawiamy efekty jakie można uzyskać po zabiegach laserowych w naszym gabinecie ESTETMED.

 • Wygraj bilety na spektakl „Odjechana farsa” - WYNIKI

   

  Jasielski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na XIII Jesienne Spotkania z Teatrem. 23 października na scenie JDK zobaczymy spektakl – „Odjechana farsa”. Zgodnie z zapowiedzią, widzowie otrzymają dwie, najbardziej nieprzewidywalne godziny w życiu. Wspólnie z JDK przygotowaliśmy dla naszych czytelników konkurs, w którym do wygrania są cztery pojedyncze bilety na sztukę.

 • Światowy Dzień Żywności – jak zmieniła się piramida żywieniowa na przestrzeni lat?

   

  Wspólne działanie 150 krajów sprawia, że Światowy Dzień Żywności, który przypada na 16 października, jest jednym z najbardziej celebrowanych dni w kalendarzu ONZ. Setki wydarzeń i działań informacyjnych skupiają rządy, przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe, media i opinię publiczną. Promują ogólnoświatową świadomość i działanie na rzecz tych, którzy cierpią głód oraz potrzebę zapewnienia wszystkim zdrowych diet.

 • Zapraszamy do nowo otwartego Centrum Okulistyczno - Optycznego w Jaśle

   

  Od ponad 40 lat świadczymy wysokiej jakości usługi łącząc je z najbardziej zaawansowanymi technologiami. 

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105