Mały mistrz ortografii Miasta Jasła
16 maja w Zespole Szkół Miejskich Nr 2 odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego. O tytuł „ Małego mistrza ortografii miasta Jasła” rywalizowali uczniowie jasielskich szkół podstawowych. Uczestnicy rozwiązywali test ortograficzny obejmujący materiał zgodny z podstawą programową edukacji wczesnoszkolnej.

Celem konkursu było:
• kształtowanie postaw odpowiedzialności za własne pismo
• podnoszenie poziomu sprawności ortograficznej u uczniów klasmłodszych.
Tytuł „Małego mistrza ortografii miasta Jasła” zdobył Maciej Ochwat uczeń Szkoły Podstawowej Nr 8. Drugie miejsce w konkursie zajął Kacper Podstawowej Nr 2, a trzecie uczeń Szkoły Podstawowej Nr 4 Damian Cionek.
Wysokie wyniki oraz wyróżnienia otrzymali uczniowie: Wiktoria Rączka SP Nr 2, Kinga Kosiba SP Nr 1, Amelia Kwaśniewska SP Nr4.
Mamy nadzieję, że kontynuacja tego przedsięwzięcia przyczyni się do uzyskiwania pozytywnych rezultatów w nauczaniu ortografii, zwłaszcza, że aktywizuje wszystkie sfery osobowości uczniów: aktywność intelektualną, pełne zaangażowanie emocjonalne, zainteresowania, pozytywną motywację i codzienną radość z osiągania celów.
Jako organizatorki konkursu dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu Augustyn uczeń Szkoły oraz ich opiekunom za udział i przygotowanie do zmagań ortograficznych.
Dziękujemy również sponsorom konkursu: Burmistrzowi Miasta Jasła za sfinansowanie nagród dla dzieci, Panu Krzysztofowi Piechowi oraz Radzie Rodziców przy SP nr 11 w Jaśle za wsparcie finansowe konkursu.
D. Przybyłowicz, I. Skóra, B. Gajda
Organizatorki
