Strona główna

Miasto Jasło czeka na pozytywne decyzje ministerstwa sportu

57
Napisany dnia: 06.09.2018, 12:18 , Tagi: Brak

W związku z niedawną wizytą wiceministra sportu i turystyki Jarosława Stawiarskiego w Jaśle, Urząd Miasta z wielką niecierpliwością oczekuje na wyniki ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki naboru, w ramach którego złożono wniosek na „Przebudowę boiska treningowego przy ul. Śniadeckich w Jaśle”. Wyniki miały zostać podane w czerwcu br., lecz termin został przesunięty na wrzesień.

Zaproponowaną przez burmistrza Ryszarda Pabiana uchwałę o przystąpieniu do realizacji tej inwestycji radni Rady Miejskiej Jasła przyjęli jednogłośnie w marcu tego roku. Wniosek został złożony jeszcze w tym samym miesiącu. Koszt całego przedsięwzięcia oszacowano na blisko 3,5 mln zł, z czego oczekiwane przez Miasto dofinansowanie wynosi 1,4 mln zł, a wkład własny 2 mln zł. - Niestety jeszcze nie są znane wyniki naboru, ale w związku z zapewnieniem pana wiceministra o konieczności wspierania rozwoju obiektów sportowych na terenie takich miast jak Jasło, liczymy na przyznanie nam dofinansowania – mówi Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Miasto Jasło niezmiernie cieszy się, że Ministerstwo Sportu i turystyki troszczy się o rozwój infrastruktury sportowej w Jaśle. To daje nadzieję na konkretne wsparcie finansowe już zaplanowanych inwestycji. - Mamy nadzieję, że Ministerstwo pozytywnie zaopiniuje nasz kolejny wniosek, który złożyliśmy w ramach „Programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej 2018”. Chcemy, korzystając z dotacji, wybudować solidną i dobrze wyposażoną bazę lekkoatletyczną na osiedlu Rafineria przy ul. Sportowej – zaznacza burmistrz Pabian. Wniosek obejmuje m.in. budowę dwóch bieżni lekkoatletycznych wokół boiska sportowego, rzutnię do pchnięcia kulą, skocznię do skoków w dal i trójskoku oraz zakup niezbędnego wyposażenia. Miasto stara się o dofinansowanie w wysokości 50 proc. kosztów.

Miasto Jasło składało do Ministerstwa Sportu i Turystyki również wniosek o dofinansowanie budowy 10 siłowni na świeżym powietrzu w ramach programu Otwarte Strefy Aktywności (OSA). Niestety, niekorzystne dla Jasła kryteria oceny, przyjęte przez ministerstwo w tej sprawie, uniemożliwiły Miastu Jasłu (ze względu za wysoki wskaźnik dochodów na mieszkańca) pozyskanie środków na tę inwestycję.

Dla przypomnienia podajemy, iż Jasło od wielu lat inwestuje w infrastrukturę sportową budując nowe obiekty i modernizując już istniejące. Tylko w ostatnim czasie oddano do użytku „Orlika” na osiedlu Gamrat, wybudowano salę sportową i przebudowano boisko przy Szkole Podstawowej nr 4 oraz wybudowano jedyne w województwie Podkarpackie Centrum Sportów Walki.

Ponadto od lat funkcjonują dwa „Orliki” (jeden na terenie Zespołu Szkół Miejskich nr 3 przy ul. Szkolnej, drugi w Ogródku Jordanowskim, gdzie niedawno całkowicie wymieniono nawierzchnię boisk), boisko wielofunkcyjne na terenie MOSiR-u, a także boiska i urządzenia sportowe na obiektach rekreacyjnych przy ul. Kwiatowej. Miasto inwestuje również w bieżące utrzymanie i modernizację infrastruktury sportowej (m.in. przeprowadziło termomodernizację hali sportowej innych obiektów MOSiR-u).

Kolejne inwestycje sportowe zaplanowano w ramach ostatnich zmian budżetowych. Są to: budowa toru rolkowo-narciarskiego na terenie MOSiR (300 tys. zł) oraz budowa ścieżek rowerowych na terenie miasta (610 tys. zł).

Urząd Miasta w Jaśle

Komentarze Czytelników:
Aby ocenić dany komentarz, wystarczy kliknąć na ikonkę "+" lub "-" w prawym górnym rogu każdego komentarza.
Dodaj nowy komentarz Wybierz sposób wyświetlania komentarzy:
@ ...
dnia 06.09.2018, 12:29
Ocena
komentarza:
21
Czekamy na pozytywne decyzje ministerstwa.
@ rabbit habbit
dnia 06.09.2018, 12:54
Ocena
komentarza:
3
spokojnie: "burmistrz" Pec jest na szczycie w Krynicy i on tam pogada z kim trzeba i wszystko od razu ruszy z kopyta!za cztery lata Jasło centrum wszechświata!
@ Gamoń
dnia 06.09.2018, 13:00
Ocena
komentarza:
15
i kto tam bedzie gral? Czarni Jaslo - Polonia Kopytowa jako mecz inauguracyjny?
@ Uyg
dnia 06.09.2018, 13:13
Ocena
komentarza:
42
Nie zdziwiłbym sie gdyby wyniki zostały przesuniete na "po wyborach", tak żeby burmistrz Pabian nie mogł sobie przypisać ewentualnego sukcesu.
@ ja
dnia 06.09.2018, 13:23
Ocena
komentarza:
7
Nie ma Na co czekac...Minister przeiez powiedzial ze " Ministerstwo ma programy rozwoju bazy sportowej, gdzie można sięgać po dofinansowanie. Jasło to miasto niezbyt zamożne, ale mieści się w skali dotacji do 33 procent. Powiat jasielski może korzystać z dotacji do 50 procent. Ale tych wniosków póki co nie ma, a jak są to są kiepskiej jakości."
@ fan
dnia 06.09.2018, 13:51
Ocena
komentarza:
-9
No i wszystko jasne. Kiepskiej jakości projekty zostały odrzucone zapewne. Może panie burmistrzu pora przelamać wstyd i pojechać do Sanoka i Krosna i spytac tamtejszych włodarzy jak to sie robi że piekne obiekty szybko powstają. https://pl-pl.facebook.com/wikisanok/ http://www.mosir-sanok.pl/aktualnosci.html/01/24/kolejny-etap-modernizacji-wierch%C3%B3w-umowa-podpisana-%F0%9F%98%80%F0%9F%98%80%F0%9F%98%80/
@ Bhp
dnia 06.09.2018, 14:51
Ocena
komentarza:
15
Do fan Jeśli nawet złożono sknocone wnioski,to jako argument odmowny nie stosuje się takich uzasadnień jak to przeslalo ministerstwo..Przywołuje się m.Krosno i m.Sanok.Tylko tam niema tak ostro latami
prowadzonej wojny jak w Jaśle .Miasto Jaslo praktycznie na wymarciu,ale walki partyjne i topory wojenne ciągle w użyciu. Taka generalnie przyjęta zasada
Zwasnione narody są bezużyteczne i ciągle marginalizowane
@ do fan
dnia 06.09.2018, 15:14
Ocena
komentarza:
-11
Widzisz chłopie piszesz bez owijania w bawełnę jak jest ale przez ta ścianę obrońców Pabiana sie nie przebijesz. To nic ze inne miasta sie rozwijają, ważne ze nic może nie być ale Pabian musi byc burmistrzem żeby nie był nikt inny a nie daj już Boże od Nich.
@ robert
dnia 06.09.2018, 16:01
Ocena
komentarza:
3
[komentarz zawierał obraźliwe treści]
@ KLOS
dnia 06.09.2018, 16:17
Ocena
komentarza:
4
To prawda że mają budować ścieżki na Hulajnogi z urzędu do gazociągów?
@ Odyr
dnia 10.09.2018, 14:59
Ocena
komentarza:
1
Podobno z urzedu dp Polskich Wod tez
@ któś
dnia 10.09.2018, 15:59
Ocena
komentarza:
0
a na początek wypłacą sobie "parę groszy" bo im się będzie należeć!!!
@ Bhp
dnia 06.09.2018, 12:35
Ocena
komentarza:
24
Bardzo ciekawa informacja zawarta w wym.artkule.Kryteria oceny uwzględniające przychody mieszkancow,a przyjęte przez ministerstwo uniemozliwily pozytywnego zaakceptowania wniosku .Pytanie nalezy zadac w tym miejscu.Jakie w liczbach sa przychody na osobę w Jaśle. A jakie sa dochody na osobę w Krakowie,Warszawie,że pozytywnie rozpatruja wnioski i tam pakują strumieniami pieniądze.
@ rabbit habbit
dnia 06.09.2018, 12:58
Ocena
komentarza:
11
o tym prawisz? "Niestety, niekorzystne dla Jasła kryteria oceny, przyjęte przez ministerstwo w tej sprawie, uniemożliwiły Miastu Jasłu (ze względu za wysoki wskaźnik dochodów na mieszkańca) pozyskanie środków na tę inwestycję."

faktycznie ludzie mają hajs na mieście:na ulicach wszystkie modele samochodów z rocznika 2018
@ piknik
dnia 06.09.2018, 12:40
Ocena
komentarza:
16
Minister obiecał to będzie :) tylko żeby nie pomylili lokalizacji bo Krosno, Sanok blisko buaaa:)
@ skakanka
dnia 06.09.2018, 12:50
Ocena
komentarza:
0
Jest drobnica, ale kluczem są rzeczy duże. Stadion jest tutaj najlepszym przykładem - dzisiaj to rozpacz!
@ Dociekliwy Stefan
dnia 06.09.2018, 12:58
Ocena
komentarza:
36
1. Dlaczego delegacja jasielskich polityków nie pokazała wiceministrowi inwestycji, o których wspomina się w artykule?

2. Czy podczas spotkania z wiceministrem radny Pec zadał pytanie o losy wniosku na przebudowę boisk na Śniadeckich, który złożył Urząd Miasta? Jaka była odpowiedź?

3. Czy takie samo pytanie padło odnośnie wniosku na modernizację stadionu dawnej Nafty? Czy uzyskano jakąś deklarację?

4. Dlaczego Pec za motor napędowy swojej kampanii przyjął zaniedbania w infrastrukturze sportowej, skoro urzędujący burmistrz ma się czym pochwalić w tym temacie?
@ aha
dnia 06.09.2018, 13:13
Ocena
komentarza:
6
Jak w Jaśle jest za wysoki wskaźnik zarobków na mieszkańca to nie wiem gdzie te siłownie w ogóle powstaną ;D chybiony pomysł. Jak zawsze, ani słowa o ścieżkach rowerowych, nawet pod te obiekty! Nie mam słów.
@ kier
dnia 06.09.2018, 14:00
Ocena
komentarza:
6
Jeśli Burmistrz chce budować na Nafcie bieżnie na 2 tory na której nie będzie można rozgrywać żadnych zawodów nawet szkolnych to pytanie jest jedno? Kto mu podpowiedział taki chory pomysł i dlaczego ktoś się dziwi ze takie projekty kosmiczne odrzucają? Mamy w Jasle dosyc bubli tupu hala na gimnazjum,dawny basen pływacki czy hale sportów walki gdzie nie ma ringu chociażby bądz też halę sportowa na której nie można rozgrywać meczów ligowych w koszykówke czy 1 liga w siatkówkę.
@ niezależna
dnia 06.09.2018, 14:10
Ocena
komentarza:
18
"Farbowani pis-meni" nawet kampanię knocą na starcie. Strzelają sobie samobój za samobójem. Chwalą się ministrowi swoimi obiektami, które trudno uznać za sportowe zlokalizowanymi przy szkołach średnich, które starostwu podlegają. Inaczej rzecz ujmując pokazują, że nic nie zrobili dla swoich jednostek. Absurdalność kandydatów PiS na radnych jest porażająca! Nie raczą się nawet zapytać co się dzieje, bo uważają, że kiedy nic nie robią tzn. nikt też nic nie robi. A tak na marginesie, czy wiecie już z kim wystartuje wasz nowy komitet wyborczy "Razem dla powiatu jasielskiego", zwany potocznie "Farbowani pis-meni" w wyborach, bo podobno PiS was nie chce ?
@ rozjemca
dnia 06.09.2018, 14:30
Ocena
komentarza:
11
W jasielskim PiS jest tak dobrze ,że wyznaczono rozjemcę z Krosna aby pogodził zwaśnione PiS-y i ustaliłł kto ma być na listach do powiatu
@ W ryj
dnia 06.09.2018, 15:39
Ocena
komentarza:
4
[Komentarz nie na temat]
@ karamba
dnia 07.09.2018, 06:28
Ocena
komentarza:
5
Rozjemca nie jest z Krosna tylko z Przemyśla i ma doświadczenie adwokackie!
@ Czarny
dnia 06.09.2018, 14:46
Ocena
komentarza:
1
Boiska treningowe ważna rzecz.Bo kluby Czarni czy inne z regionu jasielskiego nie musiałby jeździć po duklach czy debicach płacąc niepotrzebnie ,a mogłyby spokojnie przygotowywać się na takim boisku i na nim rozgrywać mecze sparingowe czy drużyny młodzieżowe nie niszcząc głównej płyty. Tak a propo to pójdzie wniosek o drenaż płyty głównej na Śniadeckich i przydałoby się żeby UM poparł ten wniosek ,bo murawa jest tragiczna.
@ wazelinowejaslo.pl
dnia 06.09.2018, 15:02
Ocena
komentarza:
3
[Komentarz nie na temat]
@ Seba
dnia 06.09.2018, 15:11
Ocena
komentarza:
9
Mogą brać pensję syte i pokazywać się
@ Tom
dnia 06.09.2018, 15:32
Ocena
komentarza:
0
Gdyby wniosek był odpowiednio przygotowany to by przeszedł. Zobaczcie na wnioski dofinansowania na wymianę pieców, które firmuje Pabian. 85% dofinansowanie a koszt wymiany pieca 8 000 zł !!! Nawet nie wiadomo za co się tyle płaci, ja bez tego kupie piec za 8 tyś. Jeśli wszystkie wnioski i programy tak wyglądają to nie ma się co dziwić.
@ Wyborca
dnia 06.09.2018, 15:36
Ocena
komentarza:
8
Kiedy w końcu zrozumiecie że to nie mają być boiska,hale,stadiony,infrastruktura dla Czarnych ale dla was,waszych dzieci, wnuków.Wkrotce ma w Jaśle ruszyć podobno SMS w piłkę nożną. Gdzie będą odbywać się zajęcia w razie deszczu?Są szkółki piłkarskie chyba 4 a obiektów naprawdę brakuje.Ostatnie kilkanaście lat zostało zmarnowane a w mieście postawiono na judo i karate czyli odwrotnie jak we wszystkich rozwijających się miastach.Sporty drużynowe cieszą się największą popularnością ale władze naszego miasta jakby nie starały się nawet tego rozumieć.
@ Władzia władzuchna
dnia 06.09.2018, 16:22
Ocena
komentarza:
-4
Artykulik sponsorowany przez „miasto” czytaj: nas podatników.
Reakcja błyskawiczna na ostatnie komunikaty o wizycie ministra w Jaśle i zdjęciach opublikowanych w necie. Trzeba się było wcześniej pochwalić, teraz widać, że szanowny Biały Dom faluje szortami przed nowym kandydatem.
Słabe to okrutnie, podobnie jak wasze rządy, pora pakować mandżur. Huraaaa !
@ Władzia władzuchna
dnia 06.09.2018, 16:36
Ocena
komentarza:
2
I jeszcze mam pytanie, czy zdjęcie tego pastwiska, które zostało umieszczone powyżej też pochodzi od sponsora artykułu czy to już inwencja jaslo4u ? Jako fotograf napiszę, że „skopaliście niebo”. Na pozostałej części nie było co kopać. Tak to beznadziejnie wygląda.
@ reksio
dnia 06.09.2018, 16:43
Ocena
komentarza:
0
zrobcie troszke tansze boisko a z pol miliona dajcie klubowi bo strasznie krucho stoi z kasiora
@ Zagorzały kibic LZS-u i żuzla
dnia 06.09.2018, 19:59
Ocena
komentarza:
0
A tor żużlowy będzie w Jaśle przy Rafineryjnej, jak będzie tor (żużel z rafinerii nie jakiś tam czerwony tor i speedwey będzie
@ Gamrat
dnia 07.09.2018, 08:05
Ocena
komentarza:
0
Z jakiej rafinerii. Troszke cie ponioslo kolego. Tam juz zostal zlepek firm
@ energetyk cieplny
dnia 08.09.2018, 13:34
Ocena
komentarza:
0
Węgla już w Rafinerii nie spalają to i żużla nie będzie
@ Max Szyderko
dnia 08.09.2018, 20:33
Ocena
komentarza:
0
@ dragoness
dnia 09.09.2018, 19:28
Ocena
komentarza:
0
To był artykuł na prima aprilis, biorąc jednakowoż pod uwagę pomysły tatusia (najpierw Lourdes, teraz Rio) nie takie nieprawdopodobne.
@ Mirek
dnia 06.09.2018, 20:29
Ocena
komentarza:
-2
A co z kolarstwem? Mamy warunki na to aby wybudować trasę XC z prawdziwego zdarzenia a nikt tego nie wykorzystuje.
@ Twój pseudonim
dnia 06.09.2018, 20:37
Ocena
komentarza:
15
Idą wybory, będą cuda. Czekam na takiego co obieca w Jaśle metro lub port lotniczy...
@ Pabię
dnia 06.09.2018, 20:44
Ocena
komentarza:
-7
Niezłe historie, żeby nie napisać herezje się tutaj wypisuje.
Cytuję: „Miasto czeka” !

Jak mieszkańcy wspólnoty przy Wyspiańskiego/Kochanowskiego po wielokrotnych monitach czekali na odpowiedź jaśnie nieudolnego burmistrz to było ok? Jak nie potrafił się odnieść do pism radnych to było OK ? Jak olewał pisma mieszkańców też było Ok ?
Burmistrz :)))
Łeb w piach i dobra jest. Apogeum nikompetencji.

Teraz wielmożny pan CZEKA, on nie jest winien ch..ni w tym mieście, to ta władza najwyższa niedobra jest, bo oni są z PiS, a Ty skąd się tam wyskrobałeś burmistrzyniu ?
I jeszcze to nieszczęście od kultury i sportu... nie skopię leżącej biduli...

Kończ gościu boś śmieszny, WON !
@ Jaślanka
dnia 06.09.2018, 22:26
Ocena
komentarza:
-3
Trzeba pamiętać o tym, że to co zostało zrealizowane za kadencji obecnego burmistrza niekoniecznie jest całkowicie jego zasługą. Mam na myśli, to że pewne przedsięwzięcie są efektem wielu lat działań i przygotowań jego poprzedników i traf chciał, że akurat za jego kadencji doszło do finalizacji tych przedsięwzięć.
@ Klimb
dnia 06.09.2018, 23:54
Ocena
komentarza:
2
[Komentarz nie na temat]
@ esbek
dnia 07.09.2018, 06:34
Ocena
komentarza:
3
[Komentarz nie na temat]
@ Czółkiem Telewizyjne Barany !
dnia 07.09.2018, 06:45
Ocena
komentarza:
-1
Te obiekty w Jaśle są całkowicie zbędne gdyż wszyscy spotrowcy wyjechali za granicę ćwiczyć u innych naszych panów fordów gdzieś tam w Europie. Minister nie wie że już dawno żyjemy w Nowym Wspaniałym Świecie rodem z Aldous Huxley-a
@ ja
dnia 07.09.2018, 12:55
Ocena
komentarza:
2
Pomyślałem sobie,że można zainwestować i wybudować obiekty sportowe z prawdziwego zdarzenia na jednym stadionie ( tylu co w Jaśle mamy sportowców ( młodzieży ) to by wystarczyło w centrum Jasła zrobić parking.Na pewno by się przydał i był wykorzystany.
@ dragoness
dnia 07.09.2018, 06:55
Ocena
komentarza:
-1
Jak miło rozdaje się nie swoją kasę. A Państwo rozważacie glosowanie na kolejnych złodziei. https://www.facebook.com/naszaprawda.blog/photos/a.1020772304692206/1392760760826690/?type=3&theater
@ otakietam
dnia 07.09.2018, 09:33
Ocena
komentarza:
0
No to łogromnych pinindzy nie bydzie, jak cyt. >złożono wniosek "„Przebudowę boiska treningowego przy ul. Śniadeckich w Jaśle <., bo na takie treningowe to nie dadzom tyle co na takie grające (sportowe)
@ Kierowca
dnia 07.09.2018, 19:49
Ocena
komentarza:
6
Do Jaślanki.
Tak będzie i tak po tych wyborach niby samorządowych co już widać,
że nie liczą się zadania dla miasta Jasła tylko liczy się polityka
centrali w Warszawie, którą pilnują i narzucają nam aparatczyki PIS u.
Program kandydata Peca, którym chce omamić społeczeństwo jest nie
do zrealizowania przez niego samego, gdyż burmistrz jest ciałem
wykonawczym i nie może je sam zrealizować bez uchwały Rady Miasta Jasła.
Ponadto musi realizować zadania zgodnie po uchwale Rady działającej
w ramach posiadanych środków, co jaki radny dobrze o tym wie.
Dziwię się, że społeczeństwo w ogóle dyskutuje nad programami,
których nie jest w stanie zrealizować sam kandydat.
Ja głosuję na niezależnego i sprawdzonego burmistrza pana Ryszarda Pabiana.
@ Jaślanka
dnia 09.09.2018, 10:06
Ocena
komentarza:
1
Burmistrz sam w sobie ma mało możliwości i kasa jaką dysponuje miasto też nie jest wielka.
Może jednak być w dobrych relacjach ze starostwem i tam coś ugrać.
Może być w dobrych relacjach z posłem i panią senator i we współpracy z nimi i dzięki ich dojściom i kontaktom też coś ugrać dla miasta.

Ale w sytuacji braku jakiegokolwiek dialogu między nimi burmistrz zostaje sam.
@ dragoness
dnia 09.09.2018, 11:35
Ocena
komentarza:
2
Były dobre relacje, gdy starostą był Sepioł. Potem senatorzyna z posłem wsadzili swój ... tam gdzie nie trzeba i relacje się skończyły.
@ stary
dnia 08.09.2018, 10:42
Ocena
komentarza:
-1
w tym dynamicznie rozwijającym mieście tylko igrzysk nam trzeba !!!
@ Badyl
dnia 08.09.2018, 18:16
Ocena
komentarza:
-1
Ruszyła kampania przed wyborcza nie wierzę dopóki nie wybudują .Takich już było na pęczki co obiecywali,a komunistyczny jak to oni powiadają stoi dalej i jest ruiną bo to nie które wioski mają lepsze obiekty.Wstyd dla miasta i ich włodarzy jak również dla radnych.
@ dunia
dnia 09.09.2018, 08:26
Ocena
komentarza:
1
Budujcie firmy produkcyjne, by dać prace młodym jaślanom, aby wstrzymali się
z wyjazdami. Budujcie bloki mieszkalne, przecież jest spółdzielnia mieszkaniowa,
i wówczas będą środki finansowe na sport. Przemysł jest równie napędem sportu.
@ Kierowca
dnia 09.09.2018, 08:46
Ocena
komentarza:
3
W wyborach samorządowych głosuje się na człowieka.
W wyborach do sejmu wybiera się partię.
@ dragoness
dnia 09.09.2018, 11:34
Ocena
komentarza:
0
Przykro mi, ale to nieprawda. JOWy zlikwidowano.
@ Kierowca
dnia 09.09.2018, 18:56
Ocena
komentarza:
1
Każda organizacja i partia ma wzniosłe hasła na pokaz i cele ukryte.
Sprzeciwiam się mieszania partii ogólnokrajowych do wyborów
samorządowych. Mieszkańcy najlepiej znają potrzeby lokalne i bez
mieszania się aparatczyków partyjnych, pilnujących poleceń z centrali,
sami chcą wybrać swoje miejscowe władze.
Głosujmy na kandydata niezależnego i sprawdzonego.
@ a może..........
dnia 09.09.2018, 19:52
Ocena
komentarza:
1
Zbliżają się spotkania z chętnymi do władzy. Proszę aby każdy chętny odpowiedział sobie na pytania co zrobił lub skąd weźmie kasę na obietnice ale konkretnie i jak najdalej szczegółowo.
Odpowiedzi ogólne lub półprawda eliminują taką osobę.
@ brawo
dnia 09.09.2018, 21:28
Ocena
komentarza:
1
No wreszcie panie Pabian ...odgryzł sie Pan ..a już wszyscy mysleli ze z pana taki niegrozny usmiechnięty miś !!!...jak pan minister taki zatroskany to niech pozytywnie rozpatrzy wnioski ...BRAWO!!!
Dodaj komentarz Jeżeli chcesz, aby Twój nick był wyróżniony żółtym kolorem, po prostu zaloguj się w panelu logowania po prawej stronie
⇓ ⇓ ⇓ Powiększ pole komentarza ⇓ ⇓ ⇓

Zasady komentowania

Serwis Jaslo4u.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy niezwiązanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie. Użytkownik ponosi odpowiedzialność za treść komentarzy zgodnie z Polskim Prawem i normami obyczajowymi. Pełne zasady komentowania dostępne na stronie: Regulamin komentarzy

 • Wandalom się upiekło!

  Końcem lutego w wielu miejscach miasta Jasła zniszczona została elewacja budynków m.in. firm, szkół oraz bloków mieszkalnych. Właściciele złożyli wnioski o ściganie sprawców, których do tej pory nie ustalono. Sprawa została umorzona.

 • Ropa i Wisłoka przekroczyły stany ostrzegawcze

   

  Prognozy synoptyków okazały się trafione. Spodziewany wzrost poziomu wody w rzekach przekroczył stany ostrzegawcze na Ropie i Wisłoce. AKTUALNE STANY.

 • Lokalne podtopienia w powiecie jasielskim

   

  Od rana w powiecie jasielskim występują intensywne opady deszczu. W wielu miejscach wody opadowe spowodowały lokalne podtopienia. Ulica Sobniowska zamieniła się w rzekę.

 • Nauczyciele stracą pracę

  W wyniku reformy oświaty kilkunastu nauczycielom ze szkół podstawowych grozi utrata pracy. Władze miasta czynią starania, aby pedagodzy mieli szansę zatrudnienia w szkołach ponadgimnazjalnych...

 • Wiosenna wyprzedaż „U Leona”. Rabaty nawet do -50%

   

  Tylko teraz w sklepie „U Leona” rabaty nawet do -50%. W wyjątkowo niskich cenach kabiny prysznicowe oraz ceramika sanitarna.

 • Z roli na salony

  W miniony piątek w Zarzeczu odbyła się premiera książki Zygmunta Szycha pt. "Bogdana Rzońcy Czas Nieutracony". To pierwsza taka publikacja opowiadająca o życiu i karierze polityka z Podkarpacia...

 • Mercedesem wjechał w słup

   

  Na ul. Jana z Dukli w Jaśle kierowca mercedesa wjechał w słup oświetleniowy. Wstępne badanie na zawartość alkoholu w organizmie potwierdziło, że mężczyzna znajdujący się w pobliżu opuszczonego pojazdu był pod wpływem alkoholu.

 • Przystanki antysmogowe, czyli pomysł na czyste miasto

  Grupa osób z powiatu jasielskiego podjęła inicjatywę budowy przystanku antysmogowego, któremu nadali nadali nazwę Przystanek – Jasło. Zaprojektowany przez nich prototyp ma na celu pokazanie nowych możliwości walki z zanieczyszczonym powietrzem. Czy władze Jasła są zainteresowane tego typu rozwiązaniem? Czy ma on szansę zostać potraktowany na poważnie? Czas pokaże.

 • Z Jasła do Krynicy pociągiem? ANKIETA!

   

  Temat uruchomienia połączenia kolejowego na trasie Jasło – Krynica Zdrój – Jasło powraca po dwóch latach nieobecności. Dziś otwiera się szansa na to, aby mieszkańcy Podkarpacia mogli odwiedzać to pełne atrakcji miasto korzystając z pociągu. 

 • Rusza inwestycja drogowo-mostowa w Dobrucowej

  W najbliższy wtorek (21 maja br.) zostanie zamknięty most na rzece Jasiołce w Dobrucowej w związku z przystąpieniem do inwestycji drogowo-mostowej. Zadaniem realizowane przez powiat obejmuje modernizację dróg dojazdowych oraz przebudowę mostu. Przedsięwzięcie opiewa na ponad 6 mln zł.

 • Praca dla prowadzącego zajęcia żeglarskie

   

  Zatrudnię prowadzącego zajęcia żeglarskie. Wynagrodzenie ok. 2000 zł.

 • Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020 dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w Liceum Ogólnokształcącym w

Panel Logowania

Wiesz coś ciekawego? Poinformuj nas o tym!
Wiesz coś, o czym my nie wiemy?
Chcesz podzielić się z nami informacjami?
Napisz do Redakcji lub wypełnij poniższy formularz.
Nadawca (opcjonalnie):Treść (wymagana):
Kontakt (opcjonalnie):
Kontakt z redakcją:

Mailowo: redakcja@jaslo4u.pl
Telefonicznie: 508 766 105