Międzynarodowy sukces "Ratowników" z Liceum w Kołaczycach
Drużyna "ratowników" z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kołaczycach zajęła II miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy w Świdniku na Słowacji.

Zawody zostały przeprowadzone w dniu 19.06.2015 r. i wzięło w nich udział czternaście drużyn w tym trzy z Polski. Uczniowie wykazali się przygotowaniem merytorycznym i praktycznym, zdyscyplinowaniem oraz profesjonalizmem w udzielaniu pierwszej pomocy poszkodowanym w różnych przypadkach tj.:
- zwichnięciu kostki
- oparzeniu
- utracie przytomności
- zadławieniu
- zawału serca
- wypadku poszkodowanego na rolkach
- krwotoku zewnętrznego ręki
- wykonaniu RKO

Grupa w składzie: Gabriela Wojtunik, Andżelika Płaziak, Marzena Knap, Radosław Krupka i Bartłomiej Król została przygotowana przez panią Marzenę Sikorę. Jest to kolejny sukces uczniów kołaczyckiego liceum w tej dziedzinie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy jednocześnie dalszych tak wspaniałych osiągnięć.
LO Kołaczyce
